Nesmělý Lionel a horkokrevná Paquita si nejsou souzeni. Panovačná matka jejich vztahu brání i po smrti. Kousla ji totiž obávaná krysí opice a tak se po smrti proměnila v olezlou zombie. Lionel, novodobý Norman Bates, však své tajemství neskryje před prohnaným strýcem, který má zálusk na dědictví i Paquitu. Schyluje se k exkluzívní párty a jenom on ví, že všechny zombie je třeba rozsekat, četl totiž americké comicsy. (oficiálny text distribútora)

miron

Nádhera - už hodně let jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Jacksonovo nálož hnusu,krve a romantiky.Kontrasty mezi krásnýma očima Diany Penalver a záběry na Lionelova strýčka se sekáčkama na maso. ()

pend

Splatter komedie, jak má být. Film obsahující údajně jednu z nejkrvavějších scén filmového horroru. Film kde nevíte, jestli se máte smát nebo zvracet. Jackson má úžasné nápady. ()

Boomstick

Pri sledovani Braindead som nevedel ako sa mam tvarit,ci sa mam usmievat,byt zhrozeny alebo behat po stenach.Komicke momenty plus kazanie kosackou,co viac si moze clovek priat? ()

Wawer

Braindead mě naprosto deklasoval. Chvíli jsem přemýšlel jestli dám 5* nebo odpad ale Jackson se svou neuvěřitelnou vynalezavosti a "hravostí" mě nakonec přecjen přesvědčil že si zaslouži 5*. V tomto ohledu pro mě byl zlomový moment kdy Lionel vytahl sekačku. Už tu byla likvidace zombíku samopalama, pistolema, ryčama, tyčema, autama ale sekačka, hrabě a vidle to tu ještě nebylo, smekám poklonu ()

AnnaClark

"What in God´s name is going on here?!".... “Devil is amonst us. Stay away boy, this cause is for divine intervention.” "AAAAAaaaaaaa...!" Nejlepší "béčko", co jsem kdy věděla. Skvělý úlet. Scény s dítětem v červenobílém oblečku jsou prostě nezapomenutelné stejně jako: "Oh, Fernando! Your mother ate my dog!" ()

RadimFišer

Že by Peter Jackson ve své pravé, mladé a naturalistické skutečné podobě. Nemohl jsem tomu uvěřit. Krev na krev a samá krev v poslední scéně. Skvělá sekačka umí dělat divy a je to vlastně jediné řešení na mrtvé-živé. Na začátku mě ochromil ten nejčernější humor, jaký jsem v životě potkal. Nic drsnějšího totiž snad neuvidíte. Rozšlapání opice podpatkem a do toho pohled na to jak si to chce někdo vyfotit u mě vyburácelo v horoucí smích. Začátek filmu vás bude nudit a bude vám připadat céčkově. Postupně se to lepší. Potkáme zde mladou holku, která se zamiluje do hlavní postavy. Na začátku vypadá tak hnusně jako by byla z telenovely. Na konci na mě zanechala takový dojem, že jsem si ji musel zařadit mezi svoje nejoblíbenější herečky. Ten strhující výkon lidské bytosti. Jako by to byla naprosto jenom a jenom ona bez všeho toho vyučování. Nápady, které prostupují filmem ho pryskně obohacují do takové šťávy, že to kolem stříká, jak když protrhnete vodovodní systém s tlakem 10 megapascalů. Ochromující podívaná a zhnusení na tvářy se vám vytvoří takové, že by vás mohli fotit do filmu nejhnusnější lidi světa. Vážně, moje sestra to nemohla snést. Celkově si film zaslouží 5 hvězdiček. Je totiž natočen do takového segmentu kdy prostě kýváte hlavou a přemýšlíte, jestli si z vás někdo nedělá srandu a jestli opravdu žijete na zeměkouli. Tyto všechny emoce, nebo aspoň desetinásobek z toho, vás uchvátí, když se odvážíte položit a prožít si dílko velkého mistra. Závěrem hurá hurá. 5/5 ()

bomber3

Tenhle film to je nechutnost sama! Zaznamenal jsem rekordní počet záběrů na blití. Ale na druhou stranu také téměř rekordní počet záběrů, při kterých jsem se prostě musel smát. ()

End3R

Nedal bych víc než jednu hvězdičku, kdybych neměl pocit, že mi při sledování něco MUSELO uniknout. Triky tu jsou příšerné, ale o to nejde. O co tu jde, má být guilty pleasure s useknutých paží, létajících střev a obživlých vnitřností. Bohužel mi to nijak vtipné nepřišlo a guilty pleasure se nedostavilo, protože nebylo ani žádné 'pleasure'. Hektolitry krve ve splatter-pulpovém filmu toho nejhrubšího zrna a vtipy typu 'party´s over', zatímco hrdina drží zastaralou sekačku před bandou zombíků asi jen nekorespondují s mojí první signální soustavou. Skoro bych si dovolil říct, že film se může líbit snad jen pokud je člověk 'braindead'. Proto doporučuju před sledováním mozek odložit stranou a třebas ním v průběhu udělat co, to vám ve filmu ukáží;) ()

Meteorista

Je to úchylný, vtipný a je v tom romantika. Takovéhle by se měly dělat horory! Navíc člověk začne ústřední dvojce fandit - i když ze začátku se Lionel jeví jako naprostej magor a úchyl. Ke konci se vše dostane do obrátek a o akci a humor je postaráno. Ale jak už jsem řekl, začátek tomu všemu vůbec nenahrává. Ale "obávaná krysí opice" je děsně stylový! ()

El-Barto

Peter Jackson si splnil svoje nejzvrácenější představy a předvádí nám neskutečně nechutnou smršť originálních nápadů prolitých takovou spoustou krve, že by vystačila na tři Pány prstenů. Prostě zábavný a zároveň nejdrsnější film, který jsem kdy viděl. Scény krmení zombie nebo ta na hřbitově jsou fakt luxusní. Chtěl jsem dál 5*, ale ke konci se mi ty hektolitry krve a nepředstavitelný zombie masakr začal zajídat, což jsem fakt nečekal. "Nakopu vám prdel ve jménu božím!" ()

Viperine

Krvavost sama. V prvních cca 20 minutách se mi lehce zvedl kufřík (ucho), ale pak už to byla jenom pořádná řezničina a parodická ironická legra. ()

Mallyyy

Skvělý film se zombíkama i když trošku někdy nechutnej(sex v kuchyni pokud se tomu tak dá říkat). Hnusná opice asi se ''steklinou'' pokouše lidi, kteří se stanou zombikáma ! Scéna se sekačkou se slovy ,,Party is over!'' nikdy nebude zapomenuta! ()

KosiR_ksr

Je známo, že před tím než Peter Jackson padl do náruče Hollywoodu a než natočil svou (možná až přes příliš) velkolepou trilogií, točil především horory. Do nedávna jsem ovšem netušil, že o mainstreamové snímky se zrovna NEjednalo. Především pak po shlédnutí této krvavé parodie na zombie horory - kde je brutalita a spousta krve kombinována se spoustou černého humoru - jsem měl pocit, že sleduji "novozélandský Rodrigueze" (a věřím, že tento snímek se klidně mohl podepsat právě i na Rodriguzově rukopise, Braindead ovšem svou krvavostí jeho filmy dokonce předčí). Díky vysoké míře komediálního ladění snímku mi příliš ani nevadila nižší úroveň triků - spíš mě pobavila a tak nějak k filmu patřila. ()