Nesmělý Lionel a horkokrevná Paquita si nejsou souzeni. Panovačná matka jejich vztahu brání i po smrti. Kousla ji totiž obávaná krysí opice a tak se po smrti proměnila v olezlou zombie. Lionel, novodobý Norman Bates, však své tajemství neskryje před prohnaným strýcem, který má zálusk na dědictví i Paquitu. Schyluje se k exkluzívní párty a jenom on ví, že všechny zombie je třeba rozsekat, četl totiž americké comicsy. (oficiálny text distribútora)

Mockingjay

"Nakopu vám prdel ve jménu Boha" povie kňaz. Vtipný filmík a taktiež aj pekne nechutný. Hlavný hrdina je spočiatku totálny pako, ktorý sa v jednej chvíli rozhodne mordovať obecenstvo riadne našľapaným spôsobom. Videla som skrátenú verziu, čo mám asi šťastie, lebo ešte zopár minút navyše a pravdepodobne by sa mi nadvihol žalúdok. Ku koncu sa tu objavilo viac a viac zombíkov a teda čím viac zombie, tým väčšia zábava, viac odstavených končatín ( tých ale bolo) a ľudských vnútorností s vlastným rozumom!!! A prečo nie! ()

m.xFuck

Souhlasím s MIMICem. A dodávám, že já se zcela nepokrytě nudil a čekal, kdy se konečně začne dít něco jiného než jen krvavé cákance. A co se týče nemrtvého batolete by mne skutečně zajímalo, kde se vzalo... ()

spookee

Neuvěřitelné. Neskutečné. Nechutné. Úchylné. Zábavné. ONA: "Ó, Fernando!!! Tvá máma mi sežrala psa!!!!" --- ON: "Jenom kousek..." :) podruhé už to vidět nemusím, ale myslím, že aspoň jednou jsem to vidět musela :-D ()

kubilov

Téměř všemi opěvované a uznávané dílo Petera Jacksona, na které jsem se osobně moc těšil. Jenže, první polovina filmu rozhodně podle mého názoru není až tak skvělá, jak jsem všude slyšel. Připadalo mi, jakoby se celý film jen rozjížděl, což potvrdila i druhá polovina, která už byla skvěle nabitá a vygradovala do té nejkrvavější, nejnechutnější, nejpřehnanější a nejdivnější filmové scény, při které Timothy Balme "pracoval" se sekačkou na trávu. A ačkoliv je mé hodnocení na zdejší poměry "pouze" čtyřhvězdové, musím uznat, že Braindead je ten nejlepší film, jaký vůbec může žánr splatter nabídnout. Nakonec jsem si i já přišel na své a tyto Jacksonovy krvavé orgie hodnotím velmi nadprůměrně. ()

jack_scott

Mladý Jackson natočil fakt šílenou ptákovinu, jinak se to ani nazvat nedá. Je to docela sranda, zvlášt když už člověk viděl x moderních zombie filmů. Místama je to ale dost prkné a toporné...Občas i nudné. Pro slávu filmu dam o hvězdičku víc na celkových 80%, ale že bych z toho filmu byl nějak nadšen se říct nedá. Komediální zombie filmy moc nemusim, a tohle zachraňuje fakt jen jméno režiséra a snímku samotného. ()

Keen.lady

To bylo skvělé. Našly by se drobné chybičky, ale nelámu si s nimi hlavu (případ zombie matinky, která ma na konci spíč k synkovi). Hodně jsem se nasmála, bylo to nechutné až běda, originální a odsýpalo to. Jsem ráda, že jsem Braindead viděla až později a nezkazila jsem si ho, když jsem ještě nebyla připravena soudit filmy. Dát dohromady komedii a horor ve správném měřítku je velké umění a povede se to zřídkakdy (další příklad je Ospalá díra). Herci famózní (povšiměte si královny Alžběty II. :D :D). ()

Bilky

Tento typ humoru ma nikdy nebral, ako zábavné filmove cvičenie to bolo rozťahané, navyše kopec motívov sa dookola opakovalo, ten zoom na vyoraný ksicht hl.hrdinu ma neskutočne otravoval a o deji a dialógoch sa tu zrejme nemá zmysel baviť. Niekoľko nápadov bolo síce origoš, ale musel by som byť príliš zhulený aby som to pokladal za zábavu: Aj recesia sa dá robiť lepšie a pár režisérov pred P.J. to dokázalo. A kedže si tento žáner pán režisér už vyskúšal predtým na BAD TASTE, tak toto zvratkové veľdielo hodnotím ako zbytočné. ()

CHILLYcze

Ze začátku mi to na P. Jacksona vůbec nesedělo......Jackson a horor a komedie? Pak tady všude vidím pětihvězdičkové hodnocení. Po shlédnutí se opět utrvzuju o tom že Jackson filmy staví skoro jen na speciálních efektech kterých je v tomhle filmu požehnaně, jo.... kreativita zabíjení zombie je tu opravdu nekonečná až fascinující. Je tu velká nadsázka a prý i černý humor, to všechno mám rád ale tohle nemá hlavu ani patu. za celou dobu jsem se ani jednou nezasmál a spíš mě to unavovalo než bavilo. Od soumraku do úsvitu je podle mě lepší volba podobnýho druhu ale má to nesrovnatelně líp napsanej scénář a není to jen řežba ()

Bjeloch

Totální nářez. Asi nejvíc nechutný film co jsem viděl ale zároveň tak vtipný ze se u toho člověk výborně baví. Masakrem sekačkou na trávu by měly začínat rady ptáka loskutáka! ()

DaliborekD

Ptákovina, není to vtipné, není to děsivé, chápu, o co se film snaží , ale v mých očích selhává na plné čáře. To že se film nestydí za svou hloupost ho v mých očích nedělá chytrým. ()

jokino

Film som videl už hrozne dávno a nebudem sa už o ňom zbytočne rozpisovať. Každopádne, pre mňa je to asi tá najzvrhlejšia a najzvrátenejšia PECKA (vo svojom žánri), aká bola / bude kedy natočená (vrátane - Bad Taste) !!! ()

Valenta28

Tenhle film miluju. Proč ho miluju? Protože se mi snad nikdy, nikde a nad ničím neudělá tak krásně špatně, než nad tímhle. Ale to není vše - film mi podá ještě jeden bonus. K nezastavitelnému pocitu znechucení a svírání žaludku film obohatí rovněž neskutečnými výbuchy smíchu. Takže vlastně nevím, zda je mi z toho zle, nebo je to to nejlepší co existuje. A jen proto  tento film miluji. Nedoporučuji šťourálkům a příliš hygienickým osobám. Mohli byste z toho plakat.. ()