Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

Earl10

Jackson je obrovský fanoušek filmu a především, pozitivně myšleno, magor. Bad Taste sice není až tak ujetý jako Braindead, ale i tak to je nechutný, debilní a neskonale zábavný počin. Zapálení pro film nemůže být větší. Na podmínky vzniku je to skvost. Místy amatérské, ale čišící nápady. Celkově je to vážně debilní, ale naštěstí to nikdo nepopírá. [60%] ()

Bouřňák

Ach můj bože, tak to jsem zase po delší době sáhl tzv. do hoven. Opravdu netuším, co na tom někoho baví. Je to šílená, ale opravdu šílená nuda. Problém je možná v tom, že jsem jako první viděl Braindead. V něm už se Peter Jackson alespoň téměř vyhnul dlouhým nudným pasážím. Takže jasné doporučení - stačí vidět Braindead - je mnohem promyšlenější a zábavnější. A kdo už Braindead viděl, tak na Bad Taste rozhodně zapomeňte - budete zbytečně zklamaní a naštvaní. ()

kwoky

Pomerne narocny film na zaludek :) Rozhodne jsem se bavil, coz je u filmu tohoto typu zaklad. Brutalita a "gore" efekty byly opravdu az absurdni. Gag s sesti emzakama spadlyma ze stromu me vazne dostal. Jestli je toto amatersky film, pak nechapu ty vsudypritomne efekty strelby a perfektni zpracovani pancerovky. Jinak je ale snimek plny hluchych mist. Proto strhavam. ()

Káronoš

Jackson mě (po Braindead) znovu potěšil a jenom potvrdil pravidlo, že filmy nekomerční a točené pro radost v sobě mají mnohem více potenciálu než tuctový teen shit s tučným rozpočtem. Příjemný, usměvavý a zábavný splatter, kterému krvavé "čvachtáky" určitě nechybějí. Bohužel není Bad Taste takový masakr jako Braindead, ale to jeho kvalitu vůbec nesnižuje, protože "úchyláren" je tu dost a to všeljakých (o lžící servírovaném mozkovém pudinku ani nemluvě). Snímek má mnoho chyb, což ho právě učinuje kultovním a dodává mu určitou geniálnost. Hodnocení: 8/10. BTW: Stačilo pár pohledů na "prdelaté" alieny a o zábavu bylo postaráno=) ()

IvoB

Prvotina Petera Jacksona, která sice nesnese srovnání s „běžnými“ filmy, ale minimálně v rámci amatérského filmu vychází velmi dobře. Už tady Jackson odkrývá svůj zvrácený smysl pro humor. Jeho „trash“ parodie je plná násilí, nechutností, praktických triků, ale i skvělých nápadů, které Jackson využívá později i v Braindead. Ve výsledku zajímavý filmový experiment, u kterého se nevyplácí jíst… ()

TERRORDROME

"Hajzli pristáli!" Tak toto je moje, jedna z vecí ktoré ešte na základnej škole definovali moju záľubu v šialených filmoch. Malé mestečko je vyvraždené bandou mimozemšťanov v modrých košeliach zo spoločnosti vesmírneho rýchleho občerstvenia a zachrániť zem pred osudom dobytčej farmy môže len komando maniakov A.I.D.S. Pán Prsteňov aj Hobit sú handry, toto je naozajstný duch génia Petera Jacksona. Dementný emzáci s Kalašnikovmi, zelené zvratky na večeru, ovca odstrelená bazukou, lietajúci dom alias kozmická loď, rozpolený ufón hádžuci šiškami a nechýba ani sólo pre motorovú pílu. A papundeklový Beatles! Sám Jackson si dal dvojrolu retardovaného mimozemšťana Roberta čo vyžiera mozgy z hlavy lyžicou a psychotického Dereka ( "Ja som Derek. A Derekovia neutekajú"! ) ktorému sa po páde zo skaly otvára lebka a on si vypadávajúcu mozgovú hmotu musí nahradzovať od mimozemských darcov. Kanonáda absolútne zhovädilého humoru a podomácky vyrobených gore efektov v graciózne nadšeneckom podaní so skvelou kamerou. "Nezabudnite, násilie je povolené len ak je ohrozená planéta zem. A čo mesiac? Áno, ten tiež." Parádne úchylná blbosť! ()

Paldiny

Je pravda, že má Jackson nápadov na rozdávanie, no rozpočet o výške trojizbového bytu v Bratislave mu nedovolí lepších hercov, kameramana a kameru, čo pozná aj druhý filter. Takto máte pocit, že sledujete amatérsky počin mladého nadšenca, ktorý sa cez víkend vsadil s kamarátmi, že do konca mesiaca natočí biják. A tak ho treba brať, preto nebudem rýpavý, naopak skúsim vyzdvihnúť čo potešilo. Úroveň napätia z prvej polovice, výzor ufónov z druhej a dosť slušné gore z oboch. Tie si dovoľujú vychutnať motorovku, sekyrky aj 10 kilové kladivá. Škoda, že pri „garden párty“, ako keby vystrihnutej z Komanda, doľahne na film únava, ktorú vytrhne až spomínaný rachot píly. Humor majú kanibali špecifický a pre špecifické publikum. Tiež som pri ňom nechytal kŕče, ale párkrát sa škeril ako lečo na podlahe. Borec bol chlapík, čo si vkuse fixoval opaskom neposedný mozog, Beatles na cestách, tí čo videli chápu, prípadne motiváciu návštevníkov, ktorí mali v úmysle otvoriť vesmírny Mekáč. Nutne ale priznať, že Bad Taste je iba predkrmom pred šmakovným Braindeadom. ()

Adam_Musil

Peter Jackson se stal díky zfilmovanému Tolkienovi jedním z mých nejoblíbenějších režisérů. Zajímala mě proto i jeho "předlotrovská" tvorba. Bohužel ale musím říci, že tyto rané novozélandské snímky jako právě "Bad Taste", "Braindead" nebo "Heavenly Creatures" mi vůbec nesedí a snad by podle mě i režisérovu jménu bývalo prospělo, kdyby vůbec nevznikly. V případě tohoto jsem se rozhodl dát ještě o hvězdičku méně. ()

spiritus

Céčko první kategorie, človek to musí vidět, aby si na to udělal názor.Těžko to lze popsat.Možná jedním slovem : Zvrácené.Ale koukat na to kupodivu dá. Ale pouze na vlastní nebezpečí :-) ()

ottis

Tak tohle byla fakt hustota.Mrzí mě,že už Jackson netočí takovéhle šílenosti.Není to zábava pro každého,ale kdo má rád porcování těl,spousty krve a černý humor,určitě si příde na své a nechybí ani motorovka:) ()

Emo-haunter

Bad Taste byla náhodou dobrá prdel. Jackson si plnil své sny a o víkendech s kamarády točil akční gore , který rozhodně nenudil. Nejvtipnější byla narážka na Stmívání a sestřelení ovce raketometem :D Masky mimozemšťanů byly též fajnové. Na to, jak je to laciné se člověk nenudí a film si určitě zaslouží lepší tři hvězdičky, víc tomu snad ani dát nejde - troufnout si s tímto debutovat chtělo vážně odvahu :D. Díky, Petere! ()