Rozvedený Mike Roark (Tommy Lee Jones) sa už teší na dovolenku so svojou 13-ročnou dcérou Kelly (Gaby Hoffmannová), ale osud a neskrotné sily prírody mu ju prekazia. Mike Roark je totiž šéf Úradu pre núdzové situácie v Los Angeles. A tak onoho rána, keď mestom otrasie zemetrasenie so silou 5,9 stupňa Richterovej stupnice, musí Roark okamžite nastúpiť do práce. Rieši zvyčajné problémy podobných otrasov, ako je prasknuté potrubie či kontrola tunelov metra. Tentoraz je však situácia odlišnejšia, otras si vyžiadal niekoľko obetí na životoch a sám Roark sa so svojím zástupcom Emmitom Reeseom (Don Cheadle) a ďalšími kolegami len tak-tak zachráni pred nečakaným výronom horúcej lávy. Kým staviteľ Norman Calder (John Corbett) dokončuje práce na svojom životnom diele, novom výškovom dome Beverly Heights Tower, spojí sa s Roarkom seizmologička, dr. Amy Barnesová (Anne Hecheová), ktorá ho varuje pred možnosťou sopečného výlevu a chce vykonať okamžitý prieskum. Keď jej to Roark nedovolí, vyberie sa na výskum spoločne s kolegyňou. Tá však zahynie v horúcej magme, keď sa prebudia sily ukryté pod mestom. Roarkov úrad vyhlasuje pohotovosť. Mesto je čiastočne bez elektrickej energie, ulice sa menia na peklo. Z podzemia vystreľuje horúca láva a ohnivé kamene, vozovky praskajú, všade sa mraky prachu a popola, oheň sa nekontrolovane šíri. Aj z jazierka v mestskom parku vytryskne láva a vzápätí sa tu otvorí sopečný kráter. Postupujúca láva ničí všetko, čo jej stojí v ceste, pribúdajú obete. V celom meste sa odohrávajú malé osobné tragédie aj veľké drámy obyčajného ľudského hrdinstva. Záchranári zistia, že vytekajúca láva sa blíži k veľkej benzínovej pumpe. Roark nariadi zatarasiť cestu betónovými zábranami používanými na diaľnici a potom lávu úspešne chladia vodou z hasičských áut. Nič však nie je vyhrané... (TV JOJ)

Brenda.Ch

Velmi zajímavý námět, objevení činné sopky pod Los Angeles, velmi dobré efekty a poutavý děj. Toliko ke třem hvězdičkám. Dále se tam nachází velká spousta líbivého, neohrožená hlavní postava, jeho poněkud hysterická dcera, odvážná geoložka, která se v sexi triku hrdinně prochází nad vulkánem, který schramstl nedávno její kolegyni či přítelkyni, zloduch v podobě vězně, který se sundáním pout stává národním hrdinou, pejsek, se kterým se už loučíme, a on, mrška jedna, se na poslední chvíli zachrání a hrdina, který se rozhodne nejprve zachránit všechny lidi z vozu metra a pak s grácií skočí do hořící lávy. Nezapomínejme na malého chlapečka v podminovaném baráku a jeho zachránění na poslední chvíli. Romantice a slzám v tomto trháku kvete pšenka. Koukatelné to ale je, pokud si chcete po obědě u kafe odpočinout. :-) ()

DansteR

Dneska tento film už asi nemá tu váhu co míval...jeden z těch lepších starších katastrofických filmů. Tommy Lee Jones ujde, Anne Heche taky v pohodě, triky a sopka jsou dost dobré a Don Cheadle mě vždy pobaví. Koukatelný film, který se dnes tváří už jako "béčko" ()

aronofsky

Sopka je taková tuctová záležitost pro masy. Navíc v tom samém roce bylo uvedeno ve Státech Rozpoutané peklo, které pracuje s téměř totožným námětem. Sopka vybuchne, všichni řvou a utíkají, sopka zabíjí, nakonec se většina lidí zachrání, všechno dobře dopadne. Je tam plno hrdinných Američanů i (překvapivě) pár hrdinných Afroameričanů. Toť vše. 50% ()

Arassuil

Říkal jsem si, že jde o solidní béčko. Pak jsem viděl "hrdinného Američana", jak zachraňuje strojvedoucího v metru a noří se přitom do lávy jako Terminátor, chyběl už jen vztyčený palec. Jednoduše: americká, multikulturní, patriotická, hollywoodská, katastrofická sračka. ()

Otan

Dávám jednu * proto,aby jste vy si všichni jasně uvědomili,že i vám pod zadkem může kdykoli vyrůst sopka !Pokud se na to podíváte,už se nebudete ničeho bát. ()

romanz123

Když se dívám na katastrofický film, tak mi nevadí sem tam drobná nelogičnost, trocha přehánění, mírný patos nebo menší klišé - ale tady toho bylo fakt až moc. Pokud se ale nad tyto věci dokážete povznést, tak jako zábavná oddechovka to vcelku obstojí. ()

argus123

Výborny akčny film jeden z mala katastrofickych filmov ktore vedia zaujať. Filmove triky vyborne, herecke výkony výborne, praca s kamerou perfektná. Nechápem prečo ma film tak malo percent u mňa za plný počet. ()

Sansnom70

Když se povede natočit skvělý katastrofický film, tak je to něco úžasného. Film má děj, skvělé herce a sem tam i ta troška humoru. Perfektní záběry a dobrej střih dělá z tohoto filmu jeden z nejlepších katastrofických filmů vůbec. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (viac)