Z dôvodov, ktoré nedokážu vysvetliť ani špičkoví vedci, sa prestalo otáčať zemské jadro. Vzápätí sa prudko zhoršil stav elektromagnetického poľa Zeme a život na našej planéte začal byť sprevádzaný dramatickými zmenami atmosféry. Ich dôsledkom bolo napríklad zrútenie slávneho mosta Golden Gate v San Franciscu, dopravný kolaps na londýnskom Trafalgar Square, ktorý spôsobili celkom dezorientované holuby, alebo nevídaná elektrická superbúrka, dôsledkom ktorej zostalo v troskách rímske Coloseum. Americká vláda a velenie armády sa snažia krízovú situáciu urýchlene riešiť. Jediným východiskom ako zachrániť svet pred istou katastrofou je vyslať expedíciu do vnútra Zeme a pomocou presne dávkovaného a miereného atómového výbuchu reaktivovať zemské jadro. Tím popredných odborníkov, vedený uznávaným geofyzikom Dr. Joshom Keyesom (Aaron Eckhart) stojí pred neľahkou úlohou, ktorá vyžaduje od každého člena posádky špeciálne zrekonštruovanej lode mimoriadne nasadenie a statočnosť... (TV JOJ)

tron

„Som ženatý s vedou. Manželka je milenka.“ Jadro patrí k filmom, ktoré nemusíte vidieť. Talentovaný režisér si doprial oddych od psychologicky náročnejších projektoch a podľa toho to aj vyzerá. Talentovaní herci si zarábajú na domy, vily a autá a tiež to podľa toho vyzerá: oscarové výkony tu fakt hľadať nemusíte. nenájdete (ale vážne: Eckhart, Lindo, Tucci, Karyo, Greenwood, Swanková... čo tí všetci tu preboha robia?). Scenár je pozliepaný zo samých klišé, bodyocunt prebehne presne podľa očakávaní. Oceňujem aspoň pekné triky, hŕstku lepších scén (holuby á la Hitchcock, pristátie raketoplánu, veľryby) a sem-tam lepšiu hlášku ("Nemáme zmysel pre humor a sme ozbrojení.“). Ani diváci neboli nadšení, film s rozpočtom 60 miliónov na celom svete zarobil len 74. ()

Subjektiv

Ano, konečně je to tady, zápas Jádro x Exaktní vědy konečně začíná. Vykopává Ústřední Téma Jádra a míč nešťastně naráží do obličeje Zákona Zachování Momentu Hybnosti. Ten se válí v bolestech na trávníku, ošklivě krvácí z nosu a již ho nesou do kabin. Zápas však pokračuje, balón drží Naivní Představa o Ptačí Orientaci, pohrává si s míčem...ale pane rozhodčí to je faul, píchat někoho do očí zobákem, zlobí se postižená Ornitologie. Rozhodčímu však do hry nikdo mluví nesmí a za svůj prohřešek je Ornitologie vyloučena. Rozhodčí se nedívá a tak Nevysvětlitelný Elektromagnetický jev kopl do koulí pana Faradaye a Maxwella. Obrovský Tlak s Obrovskou Teplotou se mstí na osádce zeměnorky, ta však odolává díky pomoci Uniloktia, které během několika milisekund změnilo strany a přidalo se k týmu Jádra, ve kterém mu všichni mile říkají Unobtanium. Vědy se zlobí, vždyť přeci bylo na jejich soupisce, tak jak to že má jiný dres. Obzvláště Přeměnový Zákon zuří, ale to už je tu pro něj červená karta. Napětí na stadionu roste a vypadá to, že se schyluje k jadernému konfliktu. Zdá se, že síly jsou vyrovnané, oba týmy disponují pěti 200 Mt bombami. Ale Vědy mají problém, TIRáky s jejich bombami neprojedou branou stadionu. Ach, nebohý Zákon Zachování Momentu hybnosti se sotva vrátil na stadion s narychlo převázaným nosem a již se vypařil v nukleární apokalypse a s ním i Gravitační zákon a další členové týmu. Rozhodčí raděj ukončuje zápas a nutí hráče podat si ruce, ale poslední přeživší z týmu věd Mikrovlnné záření se bojí a jen nesměle si potřese rukou s laskavou, ač trochu jiskřící, Cool Likvidací CD. Výsledek jistě nikoho nepřekvapí, Jádro:Vědy 56:1. ()

castor

Pět let po viditelně zdařilejším Armageddonu, u kterého jsem se bavil i dojímal třikrát víc, se nás několik zaoceánských producentů rozhodlo opět zachránit před zkázou. Největší hlavouni nejhrdějšího národa světa tak spojí své mozky proti hrozbě, která.. no, prostě je třeba se vydat bezprostředně k zemskému jádru a přemluvit ho, aby se opět roztočilo. Ano, The Core je absurdní film. Se vší parádou, která k tomu patří. Tak tupé dialogy jsem ve filmu, který je „střižen“ v klasickém stylu tohoto žánru a který má přinést čirou podívanou, dlouho neslyšel. Navíc herci představují tak jasně definované typy (jejich představitelé je navíc nedokázali polidštit) až z toho bolí hlava. Potěší tak několik vcelku slušivých scén (rozpadající se symbol San Francisca – Golden Gate) nebo sebestředný Stanley Tucci. Nic víc. 50%. ()

Jara.Cimrman.jr

"Přeskočil jsem opilost, mám rovnou kocovinu." Při mlhavé vzpomínce na zoufalé lovení informací z prázdné hlavy při maturitě z fyziky, se neodvážím ani odhadnout, jak moc velký nesmysl mi byl tímto snímkem naservírován. Nicméně jsem si jist, že jsem se až do začátku mise velmi dobře bavil. Mělo to spád, hláškovalo se, americké vlajky se netřepetaly ve větru, ale pak hrdinové nastoupili do rakety a bylo po zábavě. Je to škoda, protože roztočení zemského jádra mohlo být rozhodně více, než jen průměrnou sci-fi. ()

Rocky62

Jsem si vědom nekvalit tohoto blockbustru, nicméně po prvním skvělém dojmu nemám nějak velké nutkání je hledat. Z mého hlediska tato jednohubka nepostrádá nápaditost, vlastní kvalitní herecký ansámbl, který má bravurně propracovanou psychologii postav, z nichž někteří mají poměrně dobré hlášky a hlavně mu nechybí spád a určité napětí...i když tyhle vlastnosti nejsou možná zas tak neobvyklé v rámci tohoto žánru. Vím, že the Core nemá nejmenší šanci stát se v této oblasti nějakým revolučním snímkem, ale zkrátka jsem se dobře bavil, toť vše. ()

• Když se vědci prostupující k zemskému jádru nacházejí ve vodě v 7 000 metrech, plavou kolem velryby. Ty se však v takové hloubce nenacházejí. (Cheeker)
  • DESTINI je zkratka pro Deep Earth Seismic Trigger Initiative. (veronikajel)
  • Ve scéně, kdy Josh (Aaron Eckhart) opaluje jablko, je po opálení černé. V další scéně je však neopálené. Ovšem při vhození jablka do sklenice s vodou je opět kompletně černé. (Marek.Handl)