Nevesta

• Rusko Невеста (viac)

V minulosti bolo v Rusku tradíciou fotenie zosnulých rodinných príslušníkov. Novomanželia Vaňa a Nasťa sa vyberú na vidiek, kde žijú jeho rodičia. Rodina je príjemná, ale odvtedy, čo ich starý otec, mimochodom tiež bývalý fotograf, zomrel, ju sprevádza nešťastie a utrpenie, ktoré je spojené práve s tradičnými fotografiami a novomanželov zasiahne v plnej sile. (Marceloo)

bari68

Dlho, takmer po celý film som bol uistený, že filmu dám 3 hviezdy. Má v sebe dobré momenty, ako aj dobre budovanú ( aj keď často predvídateľnú a šablónovitú ) atmosféru, ale na druhú stranu ešte viacej negativizmov, ktoré film degradujú. Čo by som hlavne vypichol sú dejové a scenáristické linky, ktoré v sebe miešajú jablká s hruškami, naťahované finále, ktoré v určitých chvíľach neskutočne iritovalo, či v dobrém slova zmyslu kvalitne strašidelnú ,,príšeru,, , ktorá ale u divákoch, ktorý videli ,,Woman in Black,, predstavovala dokonalý xerox. ()

MiaMahoney

Ivánek a Nastěnka ryloudyd? Ani ne, spíš neskutečně hloupý nehoror. Hlavní hrdinka kandidátka věd už od pohledu; děj prostoduchý a tak děravý, že i vyžraný mozek hlavní bububáby byl v lepší kondici; zoufalé tempo, trapné kopírování stokrát ohraných amerických hororů, nesympatičtí herci, příšerný závěr a tak bych mohla pokračovat donekonečna. Místo toho sem fláknu rychlou jednu za aninevímco a ještě rychleji na celé tohle bubání ve svatebních šatech zapomenu. ()

cskomando

Mizerný pokus o horor. Žádné prvky, které působí jako lekačky, žádná krev, kromě dvou nebo tří pasáží s maskou ''frankensteinovy holky''. Pochopím, že se Podgajevskij asi snažil být originální nebo jít s dobou, ale kombinace pohádky/frankensteina do sebe prostě nezapadá. Děj byl strašně urychlený, lehký, jako když se bavíte s někým na ulici. Herečky absolutně nesympatické, skoro jako kdyby se nutili to zahrát, honem ať už je konec. Děj byl opravdu ale opravdu nenápadný, téměř od 20minuty ? Co by se tak asi mohlo stát, když se dva vezmou, dostanou se k rodince zemřelého Frankensteina ? Pro mě to byla ztráta času, celý film čekáte až se děj v prvních 10minutách zopakuje (nakonec stejně víte, že tahle patlanina bude mít jen happy end). Velké zklamání, pokud zavzpomínáme na film Viy (remake) ruské provedení, tak tohle je chabý pokus o film. ()

Heero

Upřímně jsem moc ruských hororů neviděl a žádná hitparáda to nebyla. Nejvíc se mi líbil začátek a scény z konce 19. století. Nastěnka byla trochu moc hloupoučká. ()

Hernycztek

Za posledních sedm let vznikly pouze dva kvalitní horory z ruské tvorby a teď se k nim konečně do party připojil další. Kategorie ,,Paranormal" patří k mým nejméně oblíbeným a většinou u nich spíš trpím, než bych se bavil, ale tohle mě zaujalo. Rozhodně je dobré sledovat ruské herce, jsou to úplně rozdílné tváře oproti američanům a hlavně jsou neokoukaní. Celá rodina byla obsazena kvalitně, správně temná a tajemná. Příběh o prokletí a Nevěstě, která potřebuje jednou za čas nové tělo, je svým způsobem originální, ale přesto je po mnoha ohledech vidět inspirace ,,americkou topkou". Líbila se mi tu jedna věc, kterou jsem nedostal u hororů jako The Conjuring, Annabelle a podobně. Tou věcí je strach, nepamatuju si, kdy jsem se tolikrát v jednom hororu lekl. Z toho samozřejmě plyne, že masky byly na vysoké úrovni. Vadilo mi pouze občasné prolínání historie se současností ve vizích hlavní postavy, dost nelogické chování zejména ke konci filmu a fakt, že mi od patnácté minuty bylo jasné, o co přesně půjde. Stopáž je však přijatelná a nejsou tu v podstatě žádná hluchá místa. Určitě to stojí za shlédnutí, protože tohle by mohl ocenit každý hororový fanoušek. ()

Flopik

Asi prvý Ruský horor ktorý som zhliadol.Na moje prekvapenie to nebolo vôbec zlé. Samozrejme je tam cítiť menší rozpočet a pravdepodobne málo skúseností s touto látkou pretože kopírovanie nájdete úplne všade.Hlavná herečka krásna , postavy celkovo znesiteľné. Dej ide rýchlo a čo sa hororovej stránky týka tak nijako neurazila. Masky celkom pekné teda na konci aj keď v dnešnej dobe to už nie je taká sláva. Na konci urobili ale z hl hrdinky totálnu kravu keď mala celý Čas v rukách fotku a aj keď vedela že ju má spáliŤ neurobila tak. Chýbal mi tu 10 minút navyše kde by sme sa viacej pozreli do minulosti a príbeh o tom démonovi alebo Čo to bolo. Inak medzi 3-4*. ()

petikacka

Jelikož jsem to viděla již dávno a nic mi neuvízlo v paměti kromě naprosté očekávatelnosti a nudné nudy, tak to byla totální kravina...Myslím, že by se režisér měl začít věnovat něčemu úplně jinému i vzhledem k tomu, že mu ty horory očividně nejdou ( viz. Jaga...)...Za mě 25% ()

Extrakritik

Na rusy povedený horor.Vizuálně opravdu povedené.Chtěl jsem dát 4*,ale budu spravedlivej a dám jen 3.Nebudu stranit našim ruským bratrům jen proto,že jsou v hororových filmech nováčci.Občas nějaká ta lekačka a i ta hlavní herečka celkem ušla.Takže lepší 3 hvězdičky. ()

Bozvav

Hlavní problém není v příběhu, ten sice není nijak originální, ale dobrý a hlavně v začátku pěkně podaný. Problém vidím až v moderní době, v hercích, kteří stáli popravdě za houby. V nelogičnosti některých scén. I když dnes jedete na venkov, tak tam najdete lidi oblečené normálně, ne jak z 20. let minulého století. A to si myslím, že platí i pro Rusko. Bubu atmosféra tak 40%, lekačka jedna a očekávatelná. Za mne slabší průměr, nicméně shlédnout se to dá v pohodě. ()

Deratizer

Začínalo to hodně zajímavě, velmi poutavý úvod a lákavý vizuál a nakonec byl vizuál to nejzajímavější, co film nabízí. Duch s otvírající hubou s pisklavým zvukem na mě nepůsobil, spíš mi to přišlo trapný. Není to horor, u kterého se divák bude bát. ()

Rathalos

Musim pochvalit Rusko,tento horor sa im fakt vydaril,ma vybornu atmosferu,velmi sa mi pacil zvukovy a hudobny doprovod a samozrejme hlavna hrdinka je kocka,ruske zeny maju nieco do seba a mozno budem jeden z mala,ale pre mna plne hodnotenie...:-) ()

figliar

Úplnou náhodou som sa dostal k tomuto menej známemu filmu, a preto som vlastne ani nemal nijaké očakávanie. Atmosférou na mňa film vážne zapôsobil. Temný ruský vidiek, sympatický herci, všetko fungovalo ako má. Nebiť poslednej štvrťhodiny, ktorá hlúpym scenárom zabíja inak dosť podarený horor, jednalo by sa o najlepší horor za poslednú dobu. ()

helraiser

Hodně snaživá duchařina z ruských vod s nádechem gotična a kdyby děj zůstal v minulosti, tak by se jistě jednalo o slušný gotický horor, ale takto se jedná v podstatě o průměrnou duchařina s místy slušnou atmosférou a pár lekačkami. Ať tak, či tak, kouká se na to fajn, hlavní hrdinka je fakt kočka a americké duchařiny dnešní doby s přehledem strčí dokapsy, takže spokojenost a rozhodně svěží vítr ve stojatých duchařských vodách. ()

Zombiepod

Nebyť informácie, že film má ruský pôvod, človek si ho hravo zmýli s akoukoľvek západnou béčkovou produkciou. Nevesta má výborný námet, no trpí predovšetkým viditeľnou inšpiráciou tvorcov v hromade tuctových hororových béčok, či už v atmosfére, správaní postáv, alebo kostrbato vyskladaným príbehom. Film má niekoľko scén a lakačiek, ktoré sú celkom slušné a nepríjemné, a keď divák nepotrebuje vnímať film inak, ako povrchne a jednorazovo (ako tentoraz ja), dojem nebude zlý. Osobne ma iba trochu mrzí, že filmu chýba niečo také pravé "ruské", čo by ho nejak odlíšilo, a hlúpy záver tomu nijak nepomohol. Potenciál utopený, no kto má rád moderné béčkové horory, nebude voči Neveste namietať. ()

liberita

Priemerný horor, ktorý síce do žánru neprináša nič nové a ktorého postavám často chýba logické myslenie a konanie, napriek tomu však dokáže miestami zaujať a prekvapiť. Atmosféra v starom sídle je patrične temná, masky pôsobia realisticky a vďaka primeranej stopáži prebehne celá Nevesta pred vašimi očami raz dva. ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Natočeno "obstojně", i atmosféra ušla, ale scénař a hlavně "skokové" střihy pokazily co se dalo. Nějak jsem tomu nevěřil, dokoukáno z nutnosti. ()