Nevesta

• Rusko Невеста (viac)

V minulosti bolo v Rusku tradíciou fotenie zosnulých rodinných príslušníkov. Novomanželia Vaňa a Nasťa sa vyberú na vidiek, kde žijú jeho rodičia. Rodina je príjemná, ale odvtedy, čo ich starý otec, mimochodom tiež bývalý fotograf, zomrel, ju sprevádza nešťastie a utrpenie, ktoré je spojené práve s tradičnými fotografiami a novomanželov zasiahne v plnej sile. (Marceloo)

verbal

Slizký Ivan si takhle nabrnkne kapku mongoloidní Nasťu. Ta zpočátku svou retardaci umně skrývá, protože se furt jen culí se jako čerstvě deflorovaný řitní otvor. Poté ji však Váňa vezme na návštěvu vidláckého příbuzenstva, co má ve skříni Mámu, Nasťa svou debilitu rozbalí naprudko a začne se chovat jako opravdový zevní genitál, až jí s odporem pohrdne i jindy nevybíravá vesnická striga. Já vím, ta vypleštěná neherecká kravka za to ani moc nemůže, to „režisér a scénárista“ je neumětel, co zvládne akorát tak amatérsky vykrádat imperialistické horory, ze kterých pak uplácá hnědou, pohromadě nedržící kouli, jež je stejně blbá jako nudná. A takový to mělo přitom kulantní začátek. Chopit se toho někdo s talentem a zůstat to v 19. století, vůbec se to nemuselo zvrhnout v otravně natahované šmejdění tupé bloncky po starém bububaráku a úmorné čekání na otřepaně očekávané „BAF“. ()

LIVINGDEAD

Na ruský horror to ušlo. Nikdy bych nebydlel ve starém domě, kde je za zdí ještě metrová chodba. Zlaté 2+1 v paneláku! Jinak Nasťa je blbka, protože každá, která by přijela za rodinou svého milého a viděla by, jací jsou to pošuci, tak by okamžitě utekla a svatbu by zrušila! ()

ricci.s

Na tento horor som sa po všetkých tých reklamách veľmi, veľmi tešil a výsledok nie je až taký peckový, ale stále je to nadpriemerný a dobre sledovateľný duchársky kúsok. Samozrejme inšpiráciu čerpá z viacerých známych hororov, je tam prevteľovanie (The Skeleton Key), posadnutosť (Conjuring 2) a jedna nasratá a celkom pôsobivá mátoha, ktorú podľa očakávania ukážu až ku koncu, aby tam narobila poriadky a podľa možnosti aj nejaké menšie čistky. Duch vyzeral pekne, na úrovni väčšiny známych amerických monštier, bordel narobil dostatočný, všetko tam krásne poletovalo, tak ako to máme radi. Prvá polovica hrá skôr na atmosféru, potom sa to postupne rozbehne. Ľakačiek pomenej, ale s tým sa dokážem vyrovnať. Originalitu nečakať. Len slušný štandard. Ja osobne som rád, že aj Rusi majú svojho duchárskeho režiséra, ktorému to celkom ide. Komu sa páčil jeho predchádzajúci kúsok o Pikovej dáme, môže to skúsiť. V kvalitách oboch filmov nevidím žiadne rapídne rozdiely. ()

EvilPhoEniX

Snaživá duchařina z Ruska. Kdyby se celý film nesl v historickém duchu úvodu, tak by to mohla být atmosférická řež, avšak bohužel přesunutí do moderní doby, dělá z Nevěsty tak trochu tuctovou duchařinu, která nic nového nepřinese. Plusem je Viktoriya Agalakova, která je krásná ženská a dost dobře se na ní dívá a snaživá technická stránka, která se velmi neliší od té Americké, bohužel lekačky téměř nefungují maximálně 1-2, atmosféra není přílš intenzivní a násilí zde chybí taktéž, takže pro mne je to průměr téměř ve všech ohledech, ale fanoušky duchařin Nevěsta vyloženě neurazí. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 5.5/10. ()

Asia_Power

Ivánek si bere Nastěnku, ale jejich lásce stojí v cestě zlá ježibaba bo přímo čarodějnice, která navíc manipuluje tlupou lotrasů a odehrává se to v Rusku. Nezní vám to povědomě ? Jako jestli tohle není jasnej Mrazík tak fakt nevim. Hlavní herečka, tedy Nastěnka, byla nicméně opravdu velice šukézní suka a jako bonus dokonale blbá, což z ní dělá lákavou partii pro nejednoho Ivana. Robátka ve filmu maj asi tak velkej význam jako kdybych já šla helfnout basketbalovýmu týmu - jsou tam úplně k hovnu a navíc se tvářej, že tam ani bejt nechtěj. Babuška Jaguška moc šukézní není, ale zase je docela Bubu a bafnout na mě v hluboké noci v hluboké tmě tak se hluboce zeseru. Rejžovi tleskám svejma žlutejma packama za logiku, krásně mu došlo, že do hororu logika nepatří a tak si jede co chce kdy chce a jak chce. Jen ten děda Mrazík mi tam chyběl, mohl třeba se svoují berlou prozkoumat ježibabčin plesnivej ánus. To by byl horor !! ()

Marceloo

V minulosti bolo v Rusku tradíciou fotenie zosnulých rodinných príslušníkov. Novomanželia Vaňa, ktorého starý otec bol zrovna fotografom, a Nasťa sa vyberú na vidiek, kde žijú jeho rodičia. Ich rodina je príjemná, ale odvtedy, čo ich starý otec zomrel, ju sprevádza nešťastie a utrpenie, ktoré je spojené zrovna s tradičnými fotografiami a novomanželov zasiahne v plnej sile. - Páčilo sa mi to o trochu menej ako režisérov predchádzajúci horor, ale stále je to na dobrej úrovni. Velmi sympatická ústredná dvojica, pôsobivá snaha o vystrašenie diváka a temné prostredie so zaujímavou legendou, ktorá obsahuje nepríjemnú zápornú postavu. Má to aj svoje nedostatky, ako napríklad nepodarené miešanie modernej doby a histórie alebo tie absolútne neschopné deti, ktoré tam pri scénach len postávali a ani pri tom najväčšom strašení neukázali žiadne emócie, ale keďže v Rusku vela hororov nevzniká, som spokojný. Režisér si momentálne dáva od hororu prestávku, ale dúfam, že sa v najbližších rokoch k žánru vráti, pretože sa mi jeho príspevky páčia. + herečka z Queen of Spades: The Dark Rite + herec z Queen of Spades: The Dark Rite ()

Gilmour93

Zlá tchýně: A než kohout zakokrhá, zmocním se tě, bububu - jinak ti, moje milá, vlasy vyškubu! Nasťa žádá kohouta: Prosím tě, kohoutku milý, musím žít ještě chvíli.. Kohout odpovídá: Kohouti jsou malí páni - Hollywood řídí kokrhání.. Poutavý prolog či neotřelé prostředí ruského venkova je zneutralizováno použitím klasických žánrových šablon a motivů (spiderwalk, trhavé pohyby a ječení nyní vyděsí leda předškoláka). Koneckonců, i ta maminka vypadala, že už kdysi bafla na Harryho Pottera.. Ha! Ivan! Přišel čekán, zván, Nastěnku odpanil a mě tím zahubil.. ()

sniper18

Ruský horor som zatiaľ ešte nevidel a keďže ich produkcia ma v posledných rokoch baví čím ďalej viac, skúsil som dať šancu aj ich Neveste, ale nakoniec ani nebolo treba. Spočiatku to vyzerá celkom nádejne, film má veľmi kvalitný vizuál, čo v tomto žánri teda rozhodne nie je samozrejmosťou, úvodná sekvencia z minulosti ponúka celkom slušnú atmosféru a následne ma potešila pekná hlavná hrdinka, takže na tie kladné prvé dojmy mi to stačilo, ale už čoskoro bolo jasné, že z tohto nič výnimočné nebude. Film sa zbytočne až príliš moc snaží napodobovať svoju americkú konkurenciu miesto toho, aby to bolo jednoducho svoje. Opäť len strašidený dom, podivná rodina so svojim dávnym tajomstvom a séria tých najotrepanejších ľakačiek, Časom síce začne byť dej o niečo zaujímavejší a aspoň trochu odlišnejší, ale ani toto tvorcovia moc nezvládli. Pôsobí to riadne nedotiahnuto, polovica výrazných prvkov mi prišla úplne nasilu, bez nejakého racionálneho opodstatnenia a tak napríklad taká posledná tretina je na jednu stranu konečne dynamická a stále sa niečo deje, ale už som vôbec nevedel, komu mám vlastne fandiť, prípadne priať smrť a z akého dôvodu. Obsadenie je tiež skôr iba priemerné, hlavná hrdinka je síce pekná, ale tým to aj končí a časom som už jej aj prestal fandiť a celé zloženie rodiny mi prišlo také pravé ruské, takže to bolo rozhodne plus, ale herecké výkony mohli byť aj trochu lepšie. Ale zase určite to nie je horšie, než ten žánrový priemer. A režijne určite musím pochváliť celkový vizuál, aspoň to malo nejaký rozpočet a ideálny vzhľad ducha, ale inak je atmosféra veľmi slabá, napätie len minimálne, ľakačky otravné a celkovo hororové scény sotva priemerné aj v rámci tohto otrepaného subžánru. Takže dalo sa na to pozerať, ale tým to aj končí, úplne priemerný film, v ktorom vyniká skutočne len ten vizuál, inak po hororovej stránke nestojí takmer za nič, takže keby som film nevidel, o nič by som neprišiel. 54% ()

*CARNIFEX*

Bohužiaľ, nie vždy dokáže solídny námet spoločne s výberom prostredia uspokojiť diváka. Osobne si myslím, že sa z toho dalo vytrieskať viac. Omnoho, omnoho viac, keďže z duchárskej stránky toho bolo napriek pár výborným pasážam s temnou atmosférou, ponúknuté naozaj pramálo. Škoda - 50% ()

MM_Ramone

Dvadsiateho štvrtého mája roku 1839 ruský chemik a lekár Joseph Gamel, vystupujúci na Ruskej akadémii vied v Petrohrade, informoval o neobvyklých vlastnostiach halogenidu striebra naneseného na fotografickú dosku. Podľa jeho zistení, negatív bol schopný zachytiť nie len svetlo, ktoré naň dopadalo, ale ešte i niečo naviac. Energiu, ktorú ľudia od nepamäti nazývali duša. Akademická obec sa Gamelovi vysmiala, ale čoskoro sa objavil nový zvyk. Mŕtvi boli fotografovaní s očami namaľovanými na ich viečkach. Verilo sa, že týmto spôsobom je možné oklamať smrť. Bŕŕŕ, to je teda fakt morbidne mrazivé. No a práve týmto pseudo vedeckým mýtusom sa nechal inšpirovať ruský režisér Svjatoslav Podgajevskij, keď v roku 2017 natočil snímok "Nevesta" (Невеста). Je to výborný, atmosferický, duchársky horror. **** ()

darkrobyk

Obřady a pohanská mysteria jsou opředeny lákavým tajemstvím. Pokud ovšem nejsou vykonávány proto, že váš předek udělal kdysi chybu. Viktor (Frankenstein) ztratil nevěstu, a tak se jí rozhodne přivést zpět do světa živých. No, to nemůže nikdy dopadnout dobře. Velice hezký začátek z minulosti, průměrné pokračování v současnosti. Hollywoodský vizuál nehaním, jelikož se mi líbil. Bohužel snímek příliš strašidelný není (vlastně skoro vůbec), ale má několik příjemných scén - pohřbívání, útěky v klimatizaci nebo snové výjevy. Bohužel Nasťa se ukáže jako debilka, když není schopna zničit to, co je příčinou zla (hmm, asi zaděláno na pokračování). Také pochybuji, že oheň v klimatizaci nezapálí dům. Jinak přehlídka typických ruských ksichtů. Nejlepší je tedy kamera. 2,5* ()

Big Bear

Tak po Mrtvé nevěstě Tima Burtona jsem dnes viděl Mrtvou nevěstu Svjatoslava Podgajevskijevového :-). Tohle je asi můj první ruský horor a nedopadlo to vůbec špatně. Celé se to odehrává v baráku, kde by jste se báli i ve dne natož v noci. To, že se to odehrávalo v Rusku tomu dodalo krapet exotičtější šmrnc protože západní horory jsou z hlediska nápadů i lokací na jedno brdo. Tady byl námět celkem originální. Je škoda toho konce, který mohl být krapet odladěnější ale i tak jsem spokojen. Herci byli vybráni dokonale a i když hlavní hrdinka připadala Verbalovi ,,mongoloidní'' mně tedy ne a perfektně vystihla skoro nevinnou dívku .-). Na horor jsem koukal sám doma a když film skončil, nahoře v patře se ozval divný zvuk a pes v poklidu mi ležící na klíně začal štěkat.. :-). Přiznávám, že mi nebylo úplně dobře. Nekecám. Dneska tedy asi spím s rozvícenými světly v celém domě (nebo možná u známých) a jestli se někde hejbne bílá záclona, určitě mně z toho klepne... Měl bych se raději držet svých válečných filmů! :-). Takže jak to shrnout. Začátek byl fascinující, zbytek filmu jsem byl v napětí a moc se mi líbilo to prostředí přes 200 let starého sídla v lesích. Jen se osobně divím účasti hodně malých dětských herců v tomto hororu a to i ve velmi vyhrocených a hrůzostrašných scénách... Halt Rusové jsou jinej odddíl :-) a co by v Evropě nebo USA neprošlo, tam není problém...,,Tak dětičky, teď se třeste jako že se bojíte a křičte, protože vás bude chvilku držet tahle zlá zpráchnivělá zombie za ručičky... jo vy se třesete a řvete opravdu? No tak super! Kamera jedeme!!!! :-). Maminko jestli ze začnou po natáčení zase počůrávat a křičet ze spaní tak jim řekněte ať zavřou oči, nedýchají a napočítají do tří, jo a tady máte kontakt na našeho psychologa, děkujeme!!! Jo a ta Nevěsta 2 platí, začínáme za týden, tak se budeme na ty vaše malé herce těšit!!!! '' Dávám za 4 fotografie mrtvých. * * * * ()

Cappuccino

Kostýmy, lokalita - super. Atmosféra - fajn. Zmysluplnosť celého filmu - hrôza. Celkovo - znesiteľné, ale nikomu by som neodporúčal k pozeraniu. ()

misterz

Nečakal som nič prevratné, no tiež som ani nečakal, že to bude takto hlboko podpriemerné. Celý film by sa dal rozdeliť na akési ostrovčeky so slušne alebo aspoň priemerne zvládnutými hororovými scénkami, kde sa človek aj sem tam trochu zľakne alebo ho mierne zamrazí, ktoré plávajú v oceáne všeobecnej nudy a akéhosi uplácaného deja, ktorý nemal ani hlavu ani pätu, pričom všetko okolo tej rodinnej kliatby mi prišlo chaotické a nedomyslené. Škoda, potenciál by tu bol, hlavne čo sa týka hercov, prostredia a prvotného nápadu s tými fotkami. No to by ale k tomu bolo treba prepracovať scenár. A tiež sa prikláňam k názoru, že celý dej mal byť zasadený do 19. st., atmosfére by to určite len prospelo. Podpriemer. 40/100 ()

Vančura

Podle mě nepříliš zdařilý horor, který mě příliš neoslovil - dílem kvůli nesympaticky obsazené hlavní hrdince, dílem kvůli špatným hereckým výkonům celého castu. Celkově to působí dost šlendriánským dojmem a vyjma několika úvodních minut - které mi skutečně přišly strašidelné (na rozdíl od toho ječícího bubáka v závěru, který je strašně směšný) - tam není jediný moment, který by nějak víc utkvěl v paměti. Toto je film, který se z hlavy asi vykouří hodně rychle. ()

dr.horrible

Klišovitá vykrádačka amerických filmov. Natočená dobre, a možno aj funguje, pokiaľ ste za posledných 20 rokov nevideli jediný horor. Ps: Rusky sú strašné jebačky. ()

Omnibus

"Zlý duch do nevěsty skočí, dvě těla se v rakvi točí." "Злой дух прыгает в невесту... два тела вращаются в гробу."(autor veršů Павел Павлович Даблтарасов, volně přeložil Omnibus). Jasný důkaz, jak hrozně nebezpečná věc svatby jsou! Mělo by se to zakázat... Bohužel, zatím jsou svatby legální a tak mě moje mladá vytáhla zase jednou "na kukačku", tentokrát kukačku exotickou, do Carského Sela. Pocity jako obvykle, smíšené. Ostatně posuďte sami. Nevěsta - настоящая красота! Něco jako Marfuša vytuněná ve vizážistických pořadech "Ostříháno", "O 10 let mladší" a "Vypadáš skvěle". Ženich - krasavec Váňa, sice blbý jak troky, leč nezničitelný a houževnatý jako soudruh Meresjev, viz čelní náraz autem do stromu. Svatební šaty sice obnošené, po duchovi, ale pro módní policii stále přijatelné, rodinný prsten s diamantem zářící a jako bonus i prokletý, nevěsta do rakve šoupnutá, prostě svatba ideál. Jediná drobná skvrnka - neposkvrněnost nevěsty nezaručena. Což psychicky labilní duchbabice vzala jako podraz, začala kvílet a vyšilovat (myšleno víc než obvykle), kazit veškerému příbuzenstvu srážlivost krve a novomanželům romantiku. Mě naopak potěšila, na svatbě má být veselo, aby člověk ten tragický životní moment líp snášel. Zhodnocení veselky: zasmušilá, mystická, lehce pohanská a s patřičnou dávkou pověstné ruské chandry. Vzhledem k podobnosti obou příběhů použitelné i jako předfilm k o dost rozvernější, pětihvězdičkové svatbě a podstatně míň submisivní nevěstě. ()

korbitch22

Režisérovi se jeho první velký horor Pikovaja dama: Čjornyj obrjad docela povedl a i přes horší scénář uměl docela pobavit i postrašit, proto jsem se na Nevěstu i díky slušnýmu hodnocení docela těšil. Tvl nezlobte se na mě, ale tohle bylo nesnesitelný. Ze začátku možná trošku funguje mysteriózní atmosféra, ale během příběhu se z toho stane otravná, nudná kokotina s neskutečně trapnými výkony herců, pokaždý když se objeví nevěsta šli jsme smíchem do kolen a finální twist je vyloženě komedie. I Asylum už dělá lepší horory. Směšné, trapné a ubohé. To slušný hodnocení tady je ještě větší halucinace, než to, jak se to režisérovi všechno vymklo z rukou a totálně ten film nezvládl. Sračka přátelé a to děsná. 1* dám jen za neskutečně sexy Victorii Agalakovou.10%. ()

Marze

Krásná Nastěnka, východní typ. Střídání slunečních scén s velice děsivými temnými. První hodinu trneme, jaké skrývá rodinka ten tajemství. Tento kousek se povedl. ()