Nevesta

• Rusko Невеста (viac)

V minulosti bolo v Rusku tradíciou fotenie zosnulých rodinných príslušníkov. Novomanželia Vaňa a Nasťa sa vyberú na vidiek, kde žijú jeho rodičia. Rodina je príjemná, ale odvtedy, čo ich starý otec, mimochodom tiež bývalý fotograf, zomrel, ju sprevádza nešťastie a utrpenie, ktoré je spojené práve s tradičnými fotografiami a novomanželov zasiahne v plnej sile. (Marceloo)

Karamanlis

Na pomery ruskej kinematografie, ktorá mňa osobne nikdy príliš neoslovovala vydarený, aj v záplave americkej žánrovej produkcie konkurencieschopný duchársky horor, v ktorom sa vyskytne zopár mrazivých momentov a nie úplne najhorší bubák. Keď sa takýto, inak klišeovitý námet situuje do prostredia poverčivého a tradície rešpektujúceho ruského vidieka, má to minimálne pre našinca hneď o čosi atraktívnejšiu fazónu. ()

ARI50

I Rusko to umí o tom mě přesvědčilo i tet krásna Ruska nevěsta to neměla jednoduché ale poprala se s tím, výborné prostředí se svojí temnou minulosti, s výbornou konečnou hudbou a velmi pomalým rozjezdem strachu, slibný a zajímavý příběh no prostě spokojený. ()

Necrotongue

Po tomto filmu sice zrovna nehýkám nadšením, ale potom, co jsem shlédl ruské Zaščitniki, šlo vlastně o docela milé překvapení. Jasně, mladá blbka ve starém baráku+ fakt divná rodina není ničím objevným, takže body za invenci si u mě scénář nepřipíše, ale opravdu jsem čekal mnohem horší výsledek. Takhle jsem se sice nebál, ale bavil jsem se dost slušně, jen mi bylo trochu líto, že se "Tiger" víc neodvázala, protože má postavu výrazně hezčí než obličej. 3*+ ()

JASON_X

Komerční pseudohorrůrek ve stylu podobných pseudohorrůrků euroamerických, kterému by ale slušely spíš anglické kulisy. Chápu, že film je zasazený do ruského prostředí, když ho vyrobili Rusové, ale je to dost mimo mísu. Pochybuju, že po sedmdesátileté bolševické epizodce se v celé širé Rusi najde nějaké takové honosné sídlo, které by kontinuálně vlastnila jedna rodina už od časů samoděržaví až podnes. A to navíc rodina zjevně původně bohatá, buržoazní či šlechtická. A ještě mě "pobavil" údiv nad tím, že nevěsta, moderní městská slečinka a navíc už nějaký čas po svatbě, není panna. Nebýt kamery poskakující na provázku, dal bych asi tři. Oceňuju hlavně morbidně vtipnou scénu nekrofilního fotografování v úvodu - fenomén posmrtné rodinné fotografie 19.století mě mocně fascinuje. A vůbec filmu by svědčilo mnohem víc, kdyby se v onom 19.století, respektive před 1.světovou, odehrával celý, scénáristického materiálu by se z dobré zápletky dalo vytěžit dost a dějová linie ze současnosti s husoidní nevěstou mohla být zbytečná. ()

Morholt

Pokud se děj odehrával v 19.století, tak to bylo fajn, ale v současnosti to trochu haprovalo. Námět navlečený na klasické schéma se mi líbil, v tom problém nebyl a když to strašidlo vzalo do ruky, tak jsem se bavil téměř na výbornou. Problém je, že bubákovi to trvalo docela dlouho a i když občas něčím zarachotil, tak se dá říct, že se tak půlku filmu nic moc nedělo a nějakou tíživou atmosférou si režie také moc nepomáhá. A příliš se nepovedl ani casting, což platí zejména pro hlavní hrdinku, která mi vůbec nesedla. Do lehkého nadprůměru to nakonec tahá celkem povedená technická stránka a přesvědčivá Alexandra Reběnok ve vedlejší roli. Každopádně od režiséra jsem čekal, že od Pikové královny trochu povyroste. Tak snad příště. 60% ()

oLí

První půlka je vynikajicí atmosferická věc s parádní slovanskou atmosférou a tak trošku jiná než vše okolo, tak proč to celou druhou půlkou nezkurvit snahou o laciný horror v duchu těch největších hollywoodských žánrových trendů ? Poslední čtvrtina vyloženě utrpení, a tak nadějně se to zpočátku jevilo. Držet se zkrátka a v tomto případě tajemna a neopisovat by bylo rozhodně velkým plusem. 5.5/10 ()

malylada

Vypíchl bych jediné pozitivum, že film nevypadá levně a celkově se povedla vizuální stránka. Vše kazí herecký amaterismus, postavy, které ničím neosloví a do toho příběh, který pořádně nemá hlavu, patu. Za celou dobu ve mě duchařina nevyvolala žádné napětí a to i přes dobře udělaný přízrak mrtvoly. Jako by se režisér piplal s technickou stránkou, ale zapomněl na vše ostatní.......4/10 ()

Hoyt

Nečekal jsem toho moc ale první půlka slušně navnadí a má i celkem zajímavou atmosféru. Oproti Pikové Dámě určitě posun o velký krok výše co se týče atmosféry a hlavně příběhu. Silnější 3*. ()

hous.enka

Jedna hvězda dolů za nepříjemnou hnusnou Nasťu s vyvalenýma očima a věčně pootevřenou pusou - ta byla skoro strašidelnější než bubák sám. Postava, která mě bavila asi nejvíc, je Váňova sestra. Škoda, že tam líp nevysvětlili toho její manžela, to by mě dost zajímalo. Jinak je Nevěsta poměrně fajn duchařinou s minimem lekaček a se zajímavým prostředím ruského venkova. Očividně mají i Rusové k tomuto žánru co říct a já se těším na další kousek. ()

TomX2

Možno o triedu lepší film ako režisérova Piková dáma. Niektoré momenty sa Rusom naozaj podarili, príbeh je celkom nápaditý a zaujímalo ma, ako to všetko dopadne. Hl. postava v podaní Victorie Agalakovej je veľmi sympatická a držal som jej palce po celý čas. Miestami si film zaslúži aj štvorhviezdičkové hodnotenie (najmä za slušnú prácu s kamerou a dobrú hudbu), no trochu nudnejší rozjazd a slabší záver svedčí o opaku - tri. ()

dubinak

Čistý průměr z Ruska, který neobjevil nic nového ani šokujícího, ale snaží se alespoň navodit atmosféru, herci jsou vcelku obstojní, bodíky za zrůdy si to také může připsat, ale jinak to není nic moc na zapamatování. ()

PROCESOR

Tak tady máme konečně pořádnej horor s tajemným rituálem a hraní si s mrtvými. Tady bych to posunul mnohem dál než privilogovanej horor Děsivé dědictví, tohle je přesně ten tip co můžu, co mě baví. Víc netřeba dodávat. PS Tak, že se hlavní představitelka líbila Linh https://www.csfd.cz/diskuze/627444-zrete-300-nejhorsich/ o tom netřeba spekulovat i mě se líbila a to nejsem lesba. Dále, jak to Vána vydržel, že byla furt pana, jo nevydržel….Tak hezký filmový zážitek všem . ()

Yoshimitsu

Další ruský počin scénáristy a zároveň režiséra Svjatoslav Podgajevskij tentokrát je to Nevesta. Značně lepší hlavně po duchařské a atmosferické stránce než předchůdce Pikovaja dama: Čjornyj obrjad. Je důležitý se přiženit do normální rodiny ne jen, kde vás chcou obětovat a pomalu stáhnout z kůže. Dávám 55% ()

Pajkenzi

Super horor, který mě nenudil, skvělé prostředí(opuštěný dum v malém opuštěném městečku.) děsivá hudba a se zajímavým příběhem se skvělými herci ()

Forsberg11

Tak oproti modernej USA hororovej tvorbe je Nevesta nadpriemerne kvalitná a prekvapujúco atmosferická záležitosť. Vidno, že Rusáci si dali záležať a po technickej stránke zvládli film na jednotku. Nič nové ani extra, to nie, ale ja som spokojný najmä s atmosférou a vhodne zvoleným prostredím. Potešili aj neokukaní ale kvalitní ruskí herci a krásna predstaviteľka hlavnej postavy. Miestami je to aj pekne desivé s prichádzajúcim koncom dej krásne graduje. Scéna v truhle je top!!Hororovému fanúšikovi by tento ruský výtvor újsť rozhodne nemal. Veľa ich totiž nevznikne. 60 %!! ()

coscarelli

Neni som chytrak, ani recenzent, ani nikoho nesudim , problem ale je, ked na stole lezi borsc, ktory vyzera krasne, ale je totalne bez chuti, som velmi sklamany. A kde sa vykrada, ja pritom byt nechcem, ani ked sa len poziciava z dovodu, ze autora nekopla muza. Pripad Nevesta je prikladom. Vizualne bohaty (u Ruska typicky krasne) ale pozliepany z hocicoho americkeho , coho mame uz plne povaly alebo pivnice. Podavane chladne, nudne, bez napatia, inovacie, bez prirodzenosti. Totalne titulna babikoidna hrdinka ,ako jedina, mi tam bola ako trnom v oku, inak ostatnictvo bolo celkovo - prisposobene. Vskutku sa podaril celkovo aj mysteriozny jesenny zavoj, podliaty presnou hudbou, v ktorom sa pan reziser snazil o nejake ??otazniky??, no dost zbytocne, kedze pribeh rozbehol tak, (SPOI) ze to vlastne sledovatelovi pride jasne uz v prvych okamihoch. Takze tak. Ani neviem, kde vyliezla novina, ze je to podla skutocnj udalosti. ()