Michael McCauley žije spokojne bežný rodinný život bez akýchkoľvek výkyvov. Predáva poistenie, s rodinou žije za mestom, a do práce a späť dochádza pravidelným vlakom. Každý deň, už desať rokov, odkedy odišiel od polície. Dnešný deň sa moc nepodaril a rovnako ako vždy nastupuje do vlaku a teší sa domov. Zdraví známych sprievodcov, aj známe tváre. Dvere sa zatvoria, vlak sa rozbehne zo stanice a nič ešte nenasvedčuje tomu, že táto cesta bude úplne iná a že postava Liama Neesona si počas nej siahne na dno fyzických i psychických síl. Po chvíľke jazdy si k nemu prisadne atraktívna žena (Vera Farmiga) a položí mu jednoduchú, trochu znepokojujúcu otázku: "Aký ste človek?" Pod vplyvom jej osobného kúzla aj obálky s peniazmi sa Michael nechá vtiahnuť do zvláštnej a smrtiacej hry. Musí vo vlaku nájsť niekoho, kto tam nepatrí. Keď neuspeje, príde o rodinu, ak uspeje, dostane odmenu. Odmietnutie sa neberie ako odpoveď. Vlak uháňa, tajomný vládca hry sleduje každý jeho krok a vzdialenosť do cieľovej stanice sa kráti. Než zastaví, šialená situácia vo vlaku sa premení v horúčkovité pátranie, bitky a streľbu. Je to hra alebo premyslený zločin? Kto je tajomný muž vo vlaku a prečo ho má nájsť? (Bontonfilm SK)

XXXXXXXX

Po Nýsnovi v Paříži (na lodi), přichází Nýsn v Istanbulu (na střechách), následován Nýsnem v JSA (prostě proto). Netrvá to dlouho a vidíme Nýsna v New Yorkeru (mezi regály), následovaného Nýsnem v letadle (v mezi vzdušném prostoru)! A teď po velkém úspěchu zakotvil Nýsn tramtadadá.....v TGV! A protože už chudákovi zápletku k Zbabrání 4 vykradli tady , potácí se nám, chudák jeden atrofovaný někde mezi nudou a rektem. ()

petrik11

Tri, to je maximum čo sa tomu dá dať. Spočiatku dobré, ale postupne prekačnelosť, slabé digitálne efekty. A jasne nacpané multikulty. Záver ako z džonyho ramba. ()

regentor

Cestování vlakem má pro mnohé své kouzlo a když se do toho vloží Liam Neeson bude o zábavu postaráno.Tedy přesněji napsáno, takový byl patrně záměr tvůrců tohoto snímku.Posbírali několik námětů z různých žánrů a spíchli dohromady železničně/katastrofický thriller u kterého však téměř vůbec nemrazí , zato je plný nejrůznějších klišé od nedostupného mobilu přes přihlouplé jednání postav až po charakterní vyůstění závěru bez konce.Nezaživný scénář který evidentně staví na charismatu představitele hlavní role kdy "protihráči" jsou v podstatě nezáživný komparz, si s touto "zápletkou vystačí cca 15 minut potom je to jen kvalitativní sešup dolů.Když k tomu přidáme naprosto neuvěřitelnou nereálnost mnoha scén, dostaneme kyselý mix na jedno shlédnutí , ve kterém spíš divák přemýšlí kde danou scénku či situaci už viděl než by se zabýval osudem postav ve filmu. Tuctový, podprůměrný, snímek ke kterému naprosto není důvod se někdy příště vracet. ()

angel.CZ

Bývalý policista, co zrovna neměl svůj den. Desítky neznamých lidí a velká finančí odměna za vytipování jednoho pasažéra.... Hra na detektiva může začít. Po filmu non-stop jsem moc nečekal podobné filmy, které se mi osobně velmi libí a jsou skvělé propletené až do konce. Liam je na tyto filmy přímo stavěný a role mu ušité na míru svědčí.... Pokud se vám líbil NON-STOP, neváhejte u tohodle skoro pokračování ve vlaku... Že by za nějáký čas výletní loď ? Jsem pro ! 75% ()

ervina

Tak jsme se doma shodli, že je to vlastně úplně zbytečně natočený film. Pointu jsme pochytili až skoro na konci. Ale Liam by mohl hrát v dalším díle Expendables. ()

george82

Tyhle role už bych Liamovi nedával. Nemělo to šťávu, napnutej jsem byl asi jako guma od starých tepláků a celkově jsem furt čekal na okamžik, kdy už to konečně přijde...a ono to nepřišlo. ()

JajinkaBec

Opět je tu Liam, opět jako cestující, jen tentokrát z letadla přestoupil na vlak. Stejně jako u Non stopu má film šťávu a napětí prakticky do doby, než proběhne odhalení a vlaková akce, pak se z toho stává bohužel tak trochu béčko s jasným a dokolečka se omílajícím dějem. Ale ať je to jak chce, Neeson je pro mě od dob 96 hodin akční hrdina a ať je scénář, jaký chce, on to prostě drží. Za mě je tento film výborná oddechovka. A už se těším, do jakého dopravního prostředku se dostaneme příště. Protože tak starý Neeson ještě pořád není :) ()

Adámo

Zajímavý námět, který sráží povrchní vyprávění, které nejde příliš do hloubky kde by mělo. Příjemné obsazení nezachrání naprosto katastrofálně předigitalizované a nereálné vyvrcholení jízdy vlaku s dořešením zápletky filmu. | 10/2018 ()

Pitryx

Nu, nebylo to špatné, ale... Tak nějak mi to přišlo, že někdo psal scénář a pak jej dal Philipovi de Blasiovi a ten jej zase předal Byronu Willingerovi a ten zas někomu, až z toho vznikla taková patlanina, že se do toho všichni zamotali a dali od toho ruce pryč. Začátek je totiž takový pivní, kdy možno skáknout na jedno, či dvě aniž by byl divák ochuzen o cokoli důležitého. Pak se to začne trošku mydlit, ale to už jsem v tom byl zamotán i já a musím přiznat, že jsem se v ději trochu potácel. To nemluvím o konci, kdy Liam ukazuje babě odznak. Jako co? Neměl v ruce důkaz, a to ani jediný, takže mu dáma mohla říci, že děkuje, a že odznaky nesbírá. Pranice byly dostatečně tvrdé, jejich choreografie také takže snad za to tu dvacítku dám. Ale jinak už za nic. Kdo mne zná, ví že kecám a že je moje přímo povinnost dá dvaciáše ještě za vlak, protože pro vláčky mám slabost. Dohromady to dělá sice čtyřicet, ale opravdu velmi, velmi slabých. ()

Vera2613

Je jasné že to nie je žiaden špičkový thriller ale musím povedať že na večerné pozretie je to dobrá voľba. Akcie tam je dosť najmä pre nenáročného diváka. Mne osobne tie CGI efekty trochu kazili dojem z filmu ale to je asi jediné čo mi vadilo. Herci boli v pohode, žiadne extra herecké výkony sa pri takomto filme nedajú očakávať. Musím však povedať že bolo už na začiatku celkom jasné, kam to bude smerovať a kto bude tým cudzincom. A aby som nezabudla, Florence to v punk rockovom štýle sekne. ()

subic

Zajímala mě hlavně Vera Farmiga, ale ta tu má kupodivu jen štěk. Takže Liam opět v akčňáku, i když takovém lehkém, zase tu má rodinu a mladší děti, jako v řadě jiných filmů, ale poprvé tu přiznává, že mu je 60, ve skutečnosti už 65. Překombinovaný děj, až nereálně se chovající postavy, přijde mi to jak nějaká stupidní akční hra, kdo z koho. Liam Neeson a Jaume Collet-Serra už počtvrté a zatím nejhorší. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 56%, Audience Score - 40% | FDb.cz - 69,8% | V mnoha scénách akční pitomost snažící se navázat stejným tvůrčím týmem na pecku NON-STOP plná byť efektivních, přesto nechutně klišovitých a naivních scén. Přesto se nemůže odepřít elegance, styl, fajn zápletka a taky fakt, že jsme se slušně bavili :) 65% ()

JosefTomas

Cizinec ve vlaku není bezchybný film, není to ale vyloženě zklamání. Collet-Serra a Neeson dokazují, že na to stále mají, ovšem ne v takové parádě (jako NON-STOP), či s tak zamotaným dějem (Neznámý), nebo oldschool záležitost (Noční běžec), je to tak něco mezi tím vším. Naštěstí Cizinec přináší jednu razantní změnu, na kterou nejsem u Neesona zvyklí, fakt, že už není nejmladší. Proto se souboje stávají zajímavějšími a nebezpečnějšími, ovšem, není jich tolik a když už tam jsou, mají ten zběsilý střih. Dobrému dojmu nepřidávají ani CGI triky, které působí amatérsky až směšně (Jistě pochopíte přesnou část, až film uvidíte). Ale ano, má to spád, má to Neesona a ne vyloženě špatný scénář, tudíž se nudit nebudete a pokud vás Collet/Neeson filmy před tím bavili, tak zde to bude stejně. Hold kluci umí odvést dobrou práci, ale ne vyloženě výjimečnou. 75% ()

helrohir

Spolupráca dvojice Serra-Neeson dosiaľ priniesla pár zaujímavých filmov, ktoré síce občas postrádali logicky prijateľné vyústenie, ale v celkovom ponímaní išlo o pozerateľnú filmovú zábavu. Tento ich najnovší počin však už od úvodných minút pôsobí po stránke základnej premisy dosť hlúpo. Scenár sa snaží jednotlivé zistenia podsúvať čo najlogickejším spôsobom, ale niekde to proste aj tak vyznie absurdne. Po akčnej stránke je film o poznanie chudobnejší, než predošlé počiny tejto dvojice, a naviac tie kontaktné súboje vzhľadom k Neesonovmu veku už pôsobia občas komicky. Na druhej strane však film opäť ponúka silnú dávku napätia, keď diváka sledujúceho film zasahujú podobné paranoidné stavy ako hlavného hrdinu, a podobne ako on zvažuje každý ďalší krok. Pri ďalšom zahliadnutí sa však zrejme vytratia aj tieto ingrediencie, a preto si tento film lepšie než priemerné hodnotenie nezaslúži. 50%. ()

mrclTV

Liam Neeson opäť hrá Neesona - Ír v Amerike, 50-nik, či 60-nik, pôvodne zo silových zložiek, ale teraz má bežný kravaťácky job a nečakané problémy. Už od prvých minút si hovoríte, že "ten film som asi videl", aj keď to nie je pravda. Len všetky sú si tak vzájomne podobné, a každým rokom čim ďalej-tým menej nápadité a menej zaujímavé. Hlavne, keď tento tu je doslova kópia Non-stop len v inom dopravnom prostriedku. ()

PlysovyMacko

Film je akčný, napinavy a ma spád, takže nestihne nudit. Zápletka nie je stopercentná a rozmýšľala som ci vôbec spätne dáva zmysel. Liamovi uradnika neverim, on je drsný poliš kazdou bunkou. Páčil sa mi úvodný zostrih z každodennej rutiny a záverečné titulky ako mapa vlakovej trasy. Zaujímalo by na aká časť filmu sa natáčala v reálnom pohybujucom sa vlaku. ()