Underworld: Boj v podsvetí

• Česko Underworld (viac)

Po staletí obývají Zemi dvě rasy, které nepatří do lidského rodu. Aristokratičtí vampýři čili upíři a jejich zavilí nepřátelé, brutální lykani, vlkodlaci... Lidé na jejich existenci nevěří, traduje se jen v pověrách a hororových příbězích. Ale oni zde jsou a vedou odvěký boj na život a na smrt o nadvládu nad těmi druhými. Mohlo by se zdát, že ta byla jednou provždy nastolena, jenže zdání klame. Je o tom přesvědčena vampýrská bojovnice Selene (Kate Beckinsale), která odhalí, že vlkodlaci chystají další velkou akci. Tentokrát si brousí zuby na mladého doktora – člověka. Selene se snaží mladíkovi jménem Michael (Scott Speedman) pomoci a ochránit ho před útokem z podsvětí. Současně se do něj zamiluje a tím vše zkomplikuje... Čím více se zamotává do připravovaného únosu Michaela, tím více získává informace, které ji děsí. Nezadržitelně se totiž blíží okamžik stvoření nového predátora, který kombinuje sílu vampýrů i vlkodlaků. Přitom nemá žádné z jejich slabých stránek. Takové monstrum by dokázalo narušit rovnováhu obou ras, a co hůře, zvrátilo by jí ve prospěch lykanů. (oficiálny text distribútora)

emo

Vážení, kinoverzia bolo v poho, ale Urated Directors Cut je lepší! Pár scén je zmenených, tu pridaný dialóg, tam nový záber. Dokopy to má 134 minút a je to fakt lepšie. Kopa detailov je dotiahnutá do konca a aj správanie niektorých postáv má hlavu aj pätu oproti origo-verzii. Objektívne tak na 70%. ()

c.tucker

Velmi zajímavá myšlenka, která nebyla až tak úplně dotažena, ale až zas tak to nevadí. Jen škoda, že byli použity slabší triky. Dost z toho, ale vynahrazuje Kate Beckinsale v koženém oblečku. ()

Mol

YOU MAY HAVE KILLED ME COUSIN, BUT MY WILL IS DONE REGARDLESS! Promyšlený příběh, nad kterým jsem musel i přemýšlet, abych to všechno pochytil. Hodně zajímavým faktem je, že záporáci se na konci stanou klaďasi a navíc, kdo by odolal Selen. Kočka až na půdu.. ()

Plangi

Kate Beckinsale, upíři a vlkodlaci? Toto spojení mi donedávna evokovalo hodně ubohou slátaninu Van Helsinga , takže jsem se Underworldu, který se stejně tak může chlubit těmi zmíněnými prvky, na míle vyhýbal. Upířiny jsou s příchodem Twilight ságy opět v kurzu, tak jsem se rozhodnul zahodit předsudky a doplnit si vzdělání. Len Wiseman jede až s dětinskou hravostí s hodně vypůjčenými prvky dravě kupředu, nedělajíc si servítky s vytvořením vlastní verze původu upírů a lycanů-vlkodlaků. Když si odmyslím pár desítek minut plytčejších dialogů, které tuto našlapanou jízdu brzdily, nemám vlastně co bych vytknul, pokud film neberu až tak vážně. Film sám sebe dost vážně bere, což je paradoxně hodně zábavné…71%. Čisté filmové krevní AB. ()

WolfR

Solidní temná zběsilá akční řacha, kde se řežou vampýři s vlkodlaky tzv. na efekt, ale docela to funguje a Kate Beckinsale je k sežrání! 3 hvězdy. ()

dr.fish

Takovéhle téma na film musí buď zapadnout do hlubin zapomnění nebo se stát kultem. Vcelku nesmyslný scénář a v podstatě i zbytečný film je postaven na Kate Beckinsale, která jako sexyvamp v latexu chce něco v životě udělat, ale neví co. Příležitost se jí brzy naskytne, její centrála upírů je ohrožena. Kdo jiný by tedy měl zasáhnout než ona. Spousta akce, přestřelek a polovičatých výkonů řadí tenhle film na nejvyšší příčky béčkové kinematografie, produkce je ovšem áčková: Film se ale naštěstí nebere vážně, takže nadsázka zůstává, a to je dobře. Protože jedině s humorem lze film dokoukat a ocenit. 70% ()

animaxis

Film v prvních minutách může vyvolat dojem, že půjde jen o pouhou střílečku, po chvíli se však ukáže, že tu půjde o něco víc. Celý úvod je podaný dost jednoduše. Na jedné straně mince jsou upíři, na druhé lycani a tyto rasy se spolu prostě nazvájem vraždí. Postupně jsou ale ve filmu odhalovány různé spojitosti a vodítka k historii obou ras a tehdy mi začalo připadat, že Underworld je vlastně další dobře vytvořené filmové universum. Celkem dobré mi tu přišly i jednotlivé postavy. K většině z nich si sice nevytvoříte žádný vztah (i když k některým samozřejmě postupně ano), ale ve filmu jsou představovány tak, že si po chvilce začnete pamatovat většinu jejich jmen. A to je jich tu docela dost. Hlavní postavy mi tu přišly fajn a zahrané taky nebyly špatně, ale důležitější tu pro mě byl děj. Co se týče upírů, tak na ty je tu pohlíženo jako na aristokraty, kteří žijí vznešeně a lycany a asi i lidi považují za méněcenné. Rozhodně mě u nich zaujal způsob vlády, to jest střídání tří vládců po dobu sta let. To považuji za docela originální záležitost. Lycani zde žijí spíše jako vyvrhelové a s příhlédnutím na jejich historii není divu. Navíc jsem se tedy vůbec nedivil, proč se s upíry tak nesnáší. To ve mě celkově vyvolávalo dojem, že film vlastně žádné ze stran moc nenadržuje. Chvílemi to tak možná vypadá, ale pokaždé se pak ukáže, že ti, kterým jste do teď fandili, jsou vlastně zlejší atd. Vizuál filmu je dost chladný a tak to má rozhodně být. Celý se odehrává v noci, skoro všechno oblečení je černé a navíc se leskne, film se odehrává hlavně ve starobylém domu upírů, v opuštěných budovách, v nemocnici, v podzemí... no prostě na žádných veselých místech. Film je tedy rozhodně v nečem unikátní a jsem rád, že to přeci není jen pouhá akční popkornovka. ()

mortak

Jedničce podráží snaha být něčím více než přitroublým akčním béčkem. Dvě hodiny intrik a odhalování velmi dávných tajemství totiž dost často připomíná řádovou telenovelu, jen s tím rozdílem, že se tu místo Esmeraldy a Josého motá sexy upírka a nanicovatý vlkodlak. Na Kate bych se mohl sice dívat celé dny, jenže ani ona nemůže tu dvouhodinovou stupidní hru na něco temně osudového posunout alespoň na průměr. ()

otík

Není to tak zlé, jak bylo často prezentováno. Děj je sice z počátku hodně nejasný a dlouho trvá, než se divák začne orientovat, ale nakonec vše do sebe zapadá. Je to napínavý film, natočený výhradně ve tmě a šeru, takže mnohé scény jsou hodně nepřehledné. O herectví se zde mluvit moc nedá, ale třeba akční scény nejsou vůbec špatné. A Kate Beckinsale je celkem snesitelná. Jen ten závěr je hodně okatý a dvojka je zde jasně naznačena. ()

Sabrewulf odpad!

Vlkodlaci se mění, kdy se jim zachce, upírka se málem utopí, upíři ve tmě nevidí.... tohle fakt ne. Navíc přestřelka v metru je vykradený Matrix jak sviňa. ()

Radiq

Přestřelky, při kterejch není třeba krytí, pokud jste hlavní postava. Klidne si tam stojí, klečí nebo běhá, ale hlavně že má obouruční pistole, který zabijou všechny. To je první minus. Viktorovo skonání na konci, to je druhé minus. A pro někoho může být další minus ten trhavej přerod lidí ve vlkodlaky (mě se to ale celkem libilo). Pro někoho zní ten příběh dost jako klišé, ale pro mě to je první film, ve kterém se zaráz objevují klany upírů a vlkodlaků, které se nemaj rády. Jinak jde ale v ději v podstatě a jednoduše jenom o to, proč ta válka vlastně začala a co to má společnýho s tím člověkem Corvinem corva fix a zbytek je fakt už jenom o tom válčení a bojích a zabíjení upírů, vlkodlaků a lidí. Ale já cítím spokojenost ve svém nitru, i když teď po letech mi to připadá víc béčkoidní, než když jsem to viděl poprvé a zdálo se mi to áčkoidní... a proto snižuju hondocení na 3... ()

Nivenx

Já si první díl Underworld užívám. Parádní akce, celková vizuální stránka a efekty dobré. Je to oddychový film kdy člověk vypne všechny mozkové závity a kochá se parádní řežbou bez větších složitostí. Za mě 70%. ()

URBAN

Celou dobu mě svíral pocit toho že tomuto něco předcházelo a to je problém tohoto filmu, protože nebýt toho mohl to být skvělý film. Měl příběh, akci a atmosféru, která tento film skvěle držela. ( 22.11.15/MAC ) ()

COF_666

Není to zas tak špatné jako něktré z obdobných Amerických filmů tohoto typu ale zas to není žádnej zázrak.Zkrátka takovej šedivej průměr,ale Kate Beckinsale je docela roštěnka - aspon tady:-). ()

Cedr

Nebylo to úplně špatné a dá se na to vydržet koukat, ale jako fanoušek upírských filmů jsem do toho vkládal víc nadějí. Bohužel marně, nudný příběh, nepříliš záživná akce... ach jo... z toho temného prostředí by se toho dalo vymáčknout mnohem víc. Jako Kate Beckinsale je kočka, o tom žádná... ale to vážně na víc než dvě hodiny dlouhý film nestačí. Dvě hvězdy jsou málo, ale tři zase příliš. ()

ing.Frosty

Pokud si dobře vzpomínám, tak narozdíl od Van Helsinga sem k tomuto filmu přistupoval s očekáváním dobře zabitého večera a ne "trailery byly super tzn. že film bude taky super". Van Helsing mě rychle zchladil, kdežto tady sem byl mile přeqapen. Cool akce, R rating jak se patří, dva mí oblíbení herci (Kate a Bill) a nijak neurážející režie, to všechno bylo super. Ale potenciál zůstal poněkud nevyužit. Některé scény skončili opravdu brzy, nebo by se daly solidně natáhnout nebo víc promakat. Ale když se podívám na rozpočet, tak co bych asi moh očekávat :-). Možná trochu víc humoru a nějaký to odlehčení by tomu určitě slušelo. ()

Mr.Ripley

"Romeo a Julie mezi upíry a vlkodlaky."; Kate Beckinsale ještě nikdy nebyla tak sexy; Bill Nighy je démon; Do Maďarska se asi jen tak rychle nepodívám; Hutná temná atmosféra s kapkami deště mi v těchto prosluněných dnech bodla; Rozšíření mytologie poprvé nepůsobí jako znásilnění; Len Wiseman se svým debutem zapůsobil. (Viděn Director's cut: 133 min) ()

chelseaman22

Jsou (nebo byly) jisté zákonitosti, jež tento snímek obešel obloukem a nastolil nejnovější módní verzi ohledně životnosti vlkodlaků (čelním představitelem Mr. Lupin) a upírů (ty v Zapovězeném lese bohužel absentovali). Upírům již nevadí česnek, ale kulky plné světla a vlkodlakům začíná vadit stříbro. Díky těmto skutečnostem bude pubertální mládež navždy vědět, že existuje něco, jako je sloučenina AgNO3. K filmu samému lze dodat jen to, že některé scény byly požitkem, ale jejich zbytek byl přesným antagonistou. 66% Celosvětový výdělek k 25. 1. 2013: $95,708,457, což je 4,35 násobek budgetu ()

LordSnape

Rozhodně nadprůměrné béčko se vším všudy. Moc filmů o vlkodlacích a upírech doma nemám, takže jsem rád aspoň za tohle. Navíc Kate Beckinsale je nebezpečně sexy v tom koženým oblečku. A taky má moc pěkný kabát. :) ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá… (viac)

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

05.08.2013

Už asi víte, že Mumie se dočká dalšího remaku. Tento se bude odehrávat v současnosti, bude o něco temnější a strašidelnější, scénář napsal Jon Spaihts a produkovat hodlá duo Orci / Kurtzman.… (viac)