Mladý Lykan, Lucian, sa ukáže ako mocný vodca, ktorý zjednotí vlkolakov, aby sa vzbúrili proti Victorovi, ukrutnému kráľovi upírov, ktorých prenasleduje stovky rokov. Lucian sa spolčí so svojou tajnou láskou, nádhernou upírkou Sonjou, v boji za vyslobodenie Lykanov z ukrutného otrotctva. (TV Markíza)

Isherwood odpad!

Wiseman je možná tragéd, který krade, kde může, ale proti Tatopulousovi je hotový virtuoz. Aneb natočím blesk, kapky deště, švih mečem, něčí ksicht a šlic krve na stěně, vrazím to do jedné vteřiny, zopakuju několikrát za sebou a mám natočenou akční scénu. Jako bonus dementní děj, který by ani jako nezávazné béčko neuspěl, znudění herci (Nighyho démoničnost a Rhonin sex-appeal nikde), absence jediného momentu k zapamatování, či alespoň vytržení ze stereotypní letargie, a výsledek je tohle. Největší debilita s týpky v kožených hadrech a s meči v ruce od Cesty bojovníka, která dělá hanbu i svým dvěma předchůdcům, i když by jeden řekl, že to už vlastně ani nejde. ()

Kothy

Prequel celé této série. Tentokrát je tu místo Kate Beckinsale Rhona Mitra. Vlkodlaci musí upírům ve středověku sloužit, aby byli přes den chránění. Ale upírka se samozřejmě zamilovala do vlkodlaka. Málem se jim povedlo přivést na svět prvního křížence. Její otec na to však měl jiný názor. Nejlepší je závěrečná bitva mezi vlkodlaky a upíry. ()

hellstruck

Pokud jste viděli první dva díly, tenhle opomenete a rovnou přeskočíte na nejnovější, myslím, že se naprosto nic nestane. Šla jsem na Underworld do kina bohužel neinformovaná a dost mě tedy zaskočil směr, jakým se příběh ubíral (dějově je to vlastně před všemi díly) a hlavně absence Kate Beckinsale, která pro mě byla docela klíčová. Určitě zajímavé zpracování, akce, ale ta hlavní představitelka mě tam docela s*ala.Celkově obsazení zkrátka nic moc. ()

Eawy

Nuž. Opäť som očakávala horšie ako sa mi dostalo. Príbeh veľmi zrozumiteľný, jasný a dáva pekný úvod do série. Soundtrack príznačný, scenáru nič nechýbalo. Ale! Bitky boli natočené takou trhanou kamerou, že ako divák z toho máte polovičný efekt.Herecké výkony? Celkovo v poriadku až na hlavnú hrdinku. Snažilo sa dievča snažilo avšak nepomohla ani snaha. Veľmi pekné efekty, boli ruinované temnotou a tou KAMEROU. Nedá sa nič robiť. S prekvapením prisudzujem 50%. Možno keby natočili toto ako jednotku dala by som viac, lebo by to bol nový nápad. ()

Morien odpad!

Chtělo by to salvu potlesků pro tvůrce, kteří z přibližně pěti minut vyprávění a flashbacků z jedničky dokázali udělat celý film. Do kterého, jaký div, nepřidali nic nového, co by dokázalo nastražit pozornost, snad jen kromě toho, že ve flashbacích v jedničce byla Sonja blond a tady je, SPOILER tmavovlasá. ()

• V Severní Americe film utržil 45,8 milionu amerických dolarů, celosvětově pak 92,2 mil. (NIRO)
  • Natáčení probíhalo na Novém Zélandu. (Epistemolog)

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (viac)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

...a další zprávy z hororových dimenzí. Začněme něčím, co smrdí klasikou. Režisér nového Pátku třináctého Marcus Nispel natočí The Last Voyage of Demeter. Čtenáři Brama Stokera už se jistě chytají –… (viac)

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (viac)