Evan Treborn (Ashton Kutcher) se vydává pomocí schopností zděděných po otci a díky svým zápiskům z dětství na riskantní cestu do minulosti, aby ji změnil, napravil své chyby a setkal se s láskou svého života. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou... (oficiálny text distribútora)

margelle

Vynikajuci scenar, velmi dobre zrezirovane a zahrane- hlavne zo strany Amy...Hlavna idea je zalozena na zachrane milovanej osoby pomocou schopnosti cestovat casom, co sa ukazuje ako dost narocna uloha. Ake nasledky mozu mat udalosti, ktore nas v zivote postihnu na nasom dalsom vyvoji a nasich zivotoch... ()

Doskyc

Jednoznačně nejlepší a snad i jediný herecký výkon Ashtona Kutchera. Motýlí efekt je dokonalým námětem pro film a musím přiznat, že jsem byl tímto filmem doslova donucen, zjistit si více informací o tom, co to vlastně motýlí efekt je. Ashton Kutcher mi poprvé dokázal, že umí hrát (i když jsem o jeho herecké neschopnosti začal pochybovat už u filmu Samec) a to možná jen díky Amy Smartové, která předvedla dokonalou práci ve všech svých "životních rolích". Nelze hodnotit jinak, než pěti hvězdami a to hlavně díky dokonalému scénáři. ()

pikovyeso

velmi dobrý námět , zajímavé jednotlivé příběhy. To je tak všechno co se mi líbilo. Nepříliš hodící se na tuto roli herci. Ponurá atmosféra. A hlavně to moc neodsýpalo začátek mě fakt nudil. Ale přesto je to film co stojí za to zkouknout a klidně i znovu. ()

JARDAHONDA

Osudový dotek : " Vypatlaný a vygumovaný agresor"...kterému se vrací vzpomínky z dětství,,,,,mysteriózní filmy mám rád,ale u tohoto mě osobně nic nezaujalo...Thriller,agrese,psychicky narušená osoba,,,,,,zvláštní film,který nijak nenadchnul,,,ze soucitu dávám hvězdu * ()

maple6

Toto je jeden z filmů, kterému k onomu pověstnému Olympu přeci jen něco chybí. Scénář byl fajn. Sice některé logické boty zamrzí, nicméně to se u filmu podobného ražení nedá uhlídat, aby vše dokonale sedělo. Co mi však vadilo, byla režie. Ze začátku to bylo fajn, film po rozjezdu nestoupal plynně, ale po stupních. Jenže jakmile začaly ony flashbacky, nějak mi ušla podstata. Bohužel jsem na ní musel čekat o 30 minut později, než režisér zamýšlel. Tím ze sebe nechci dělat vola, jen mi přijde, že režisér snímku málo zdůrazňoval některé věci. Až moc sázel na pozornost diváka, která je relativní. Ke konci pak stačilo pár záběrů jenom protáhnout, aby přišel k divákovi ten ÁÁÁÁHA efekt. Bohužel však přijde rychlý střih a závěrečná grilovačka. Osudový dotek tedy alespoň u mě lehce vyšumí. Podobně jako režisér ani Kutcher není stoprocentní. Hollywoodské sázení na tohoto herce popravdě nechápu. Nemá talent a bez vousů vypadá tuctově. V Osudovém dotyku sice hraje svůj part poměrně slušně, nicméně aby film povýšil na vyšší level, na to ještě nemá. Sečteno podtrženo, jsou to jen tři hvězdy. Třeba se mi po druhém shlédnutí film zalíbí víc.... ()

domchacha

Snad jediný koukatelný film s Kutcherem. Bohužel, není tomu tak díky jeho výkonu, jako práci všech kolem. Dobře zpracovaný nápad, napínavá atmosféra od první minuty do konce a přehlednost, která u leckterých podobných sci-fi zahrávající si s časovou linií chybí, dělá tenhle film nadprůměrným. ()

onevoice

Dosť dlho mi trvalo kým som zistil čo sa vo filme odohráva. Má to až príliš chaotický dej. Kutcher mi tu pripadá ako totálny vypatlanec a osobne mi vôbec nepasoval v tomto filme. Skratka nic moc. ()

el.bee

Nemám rád sci fi a už vůbec ne ty ve kterých se cestuje časem.Ale zde je to tak krásně podané, že není co vytknout.Kdo viděl Kutchera hrát v novějších filmech, může být lehce překvapen.Jeho role většinou nemají hlubší význam, ale tady šlo opravdu o thriller.Jeho obsazením do této role se nic nezkazilo, ale určitě by se našel herec, kterému bych roli věřil více.Asthon je prostě herec pro komedie.Nelze mu nic vyčíst, ale taky pochválit nějaký extra výkon převyšující průměr.Ale příběh byl tak dokonalý, že si prostě pět hvězdiček zaslouží. ()

BIDY

Zdrcujícím způsobem svižný a originální příběh, u kterého nevíte do posledního okamžiku, jak to celé dopadne. Byly tu momenty, kdy jsem doufal, že vím jak to může pokračovat, ale opak byl pravdou. Víc takových filmů. Právem pět hvězdiček. ()

mb.3

Film jsem přes doporučení nějakou dobu odkládal a po shlédnutí jsem zjistil, že bezdůvodně. Neobvykle vystavěný misteriózní thriller vtáhne do děje a vyvoláva zvědavost - co se stalo, během jeho výpadků paměti? Postupně se odkrývá hlavní zápletka a nastupují alternativní reality. Přechody mezi nimi jsou jasné a diváka nematou. Herecké výkony zahrány na jedničku, stejně jako maskérská práce (velmi příjemné překvapení opravdu výborného líčení v různých realitách). Bez vědomí dalších možných konců jsem viděl tu “drsnou” verzi, možná tedy proto, ale připadala mi nejpravděpodobnější a nejvhodnější, jelikož také podtrhuje celkově temnější atmosféru. Rozhodně doporučuji i se všemi konci. ()

ivis.e

Výborně natočený film s překvapivě zářícím Ashtonem Kutcherem a velice zajímavým scénářem. Můj nejoblíbenější film vůbec. Doporučuji všem, které zajímá tématika cestování v čase, pro mě nejlepší film v oboru. Ze začátku se člověk trochu ztrácí,ale pak vše do sebe perfektně zapadá a závěrem jen lapáte po dechu. Doporučuju naprosto všem, stojí to opravdu za to! Neznám nikoho v okolí, komu by se ten film nelíbil. ()

Mcanzee

Kutcher vo svojej životnej úlohe. Ja som sa bavil počas celeho filmu. Zmeniš niečo a všetko sa zmeníí naopak!..Mini spoiler:D Ako zo života... ()

kacenkin

Cesty časem miluji a tento film je zvládnul přitažlivě a velmi reálně.... byl jsem vtažen do děje a vláčen od jednoho flashbacku k druhému. Mistrovský scénář, který nemá žádné trhliny. Scénář, který si s námětem vyhrál do detailu. Na snímku je zřejmé, jak je důležitý originální nápad s originálním zpracováním. Hlavní hrdina je přesvědčivý jak v dětské roli, tak v roli dospělého v podání Ashtona. Závěr mě zaskočil a není až tak sladký jak jsem se bál :) btw..... film naznačil, že lze do jednoho úseku skočit dvakrát, tak nerozumím proč neopravil minulost jinak :)))) ()

hardsup

Film, který proslavil Kutchera.. Téma cestování v čase, opravování předchozích událostí, aneb jak to podělat ještě více.. 5/5 ()

Yenda66

Film se dotýká toho, na co v životě myslíme tolikrát : "co když". S touto myšlenkou si tvůrci hrají. Pro mě hodně zajímavě. Rozhodně jeden z filmů, který vás nakopne k dalšímu přemýšlení. A to mám rád. ()

el.maniac

Brilantní film,jeden z nejlepších jaké jsem kdy viděl.Cestování časem a celkově sci-fi zrovna moc nemusím,ale u tohoto dílka jde veškerý předsudek stranou.Podle mne i perfektně obsazené herecké role.Kutcher sice není můj šálek kávy,ale do tohoto filmu naprosto zapadá.Tento film mohu vřele doporučit. ()

lordMidas

Původně jsem dal 3*, ale myslím, že si přeci jenom zaslouží víc. Jenom mě dost zklamal vývoj filmu. V prvních minutách jsem byl absolutně připoután a hltal každý obraz příběhu, aniž bych chápal, co se to tam sakra děje. Ale při scéně v lochu, kdy se hrdina snaží s pomocí zlanařeného vězně (snad) "vrátit se zpátky" za dost absurdní situace, jsem se už musel smát. Je škoda, že to tvůrci dohnali až k tak extrémní utilitaritě a nenechali všemu onen nádech neznáma, který tomu ze začátku tak prospíval. Slyšel jsem ale, že v pokračováních je to ještě horší... ()

Necrophobic

Nejlepší film v kterém si Ašton Kačer zahrál a taky jediný v kterém jsem ho byl schopen trochu akceptovat jako herce ,ikdyž jen trochu. Film je nadupaný zvraty a ponurou atmosférou. Prostě jeden z těch výborných v tomto žánru. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Další dotek osudu

Další dotek osudu

17.01.2006

Efekt motýlích křídel časové smyčky v nízkorozpočtovém (13 mil. dolarů) snímku Osudový dotek vzbudil před dvěma lety velmi kladné reakce publika a celosvětové tržby 96 mil. byly pro producenty více… (viac)