American Horror Story

• USA American Horror Story (viac)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Predloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (viac)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (57)

Kapitola sedmá (2016) (S06E07)

Sedmé epizodě jsem udělil hvězdičku za jediný moment, který mě trochu pobavil- Mattyho smrt. Jinak bylo všechno špatně. K už tak roztřeseným záběrům jsem dostal upgrade, každá postava má navíc k dispozici svou vlastní kameru, takže předpokládám, že někteří diváci budou muset při sledování požít Kinedryl. Příběh jako takový nemá smysl hodnotit, logika zemřela ze všech nejdřív a zcela mimo záběr. ()

Kapitola osmá (2016) (S06E08)

Hledal jsem důvod, proč udělit osmé epizodě alespoň jednu hvězdičku a nenapadlo mě nic jiného než to, že je mi líto hodnotit odpadem seriál, který mě svého času dokázal pobavit. Bylo to ještě horší, než předchozí díl, příběh nahradil téměř nepřetržitý proud násilných scén, které na mě navíc ničím nezapůsobily, byly příliš nenápadité a vzhledem k tomu, že jsem býval masožravec s vlastním chovem, prošlo mi rukama víc vnitřností, než si tvůrci asi byli schopni představit. A jen poznámka na závěr- když někomu opakovaně odřezávám maso ze stehna, mělo by tam nějaké chybět, ne? ()

Kapitola devátá (2016) (S06E09) odpad!

Omlouvám se, ale tentokrát už jsem se neudržel. Zatím jednoznačně nejhorší epizoda American Horror Story ze všech, které jsem dosud viděl. Musím paradoxně uznat, že to byl skutečně horor, díl byl neskutečně stupidní a zdál se mi přímo nekonečný, doufal jsem, že se všichni navzájem co možná nejrychleji vyvraždí, ale to ne, tvůrci mi tam ještě přihodí čerstvé maso, aby tu pekelnou otravnost natáhli, kam až to půjde. Cenu za nejotřesnější roztřesené záběry by si tento díl každopádně zasloužil. ()

Kapitola desátá (2016) (S06E10) odpad!

Závěrečná epizoda jen potvrdila, že jsem se v předchozím dílu s odpadem neunáhlil. K ději jsem se už ani nechtěl vyjadřovat, ale nakonec mi to nedá, protože jsem jaksi nepochopil myšlenkové pochody tvůrců, pokud šlo o "únos" Flory. Mělo to snad znamenat, že když se únosce se svou obětí někde ukryje, policisté tam ihned odjedou na letní tábor? Chyběla poctivá grilovačka a přátelák v americkém fotbalu nebo baseballu. Katastrofa. ()

Cult (2017) (S07)

Přestože se mé průměrné hodnocení po jednotlivých epizodách vyšplhalo na čtyři hvězdičky, měl jsem docela hodně důvodů k nespokojenosti. Nejsem fanouškem Donalda Trumpa, ale i tak se mi zdá laciné postavit celou sezónu na boji proti němu a jeho stoupencům, zvlášť když vím, že hlavně v řadách jeho odpůrkyň vznikla i akce, při níž se muži odsuzovali bez soudů, takže od čisté demokracie k inkvizičním praktikám zjevně není tak daleko. Jako vždy mě neskutečně iritovala Sarah Poulson, jako vždy hrál skvěle Evan Peters a jedna hvězdička jde jednoznačně za překvapením sedmé řady- Billie Lourd. ()

Den voleb (2017) (S07E01)

První epizoda sedmé sezóny byla sice lepší než mnohé díly předchozí řady, to ale není žádná pochvala, to je krutá realita. Ať jsem hledal, jak jsem hledal, kromě krátkého vstupu Twistyho jsem horor nenašel a Sarah Poulson jsem musel všech šest předchozích sérií doslova přetrpět a nejsem si jistý, jestli to zvládnu i posedmé. Štvala mě tady fakt příšerně. ()

Neboj se tmy (2017) (S07E02)

Druhá epizoda mi sice přišla o chloupek lepší než úvodní díl, ale žádná velká výhra to taky nebyla. Pro mě je určitě tím nejhorším zážitkem obsazení Sarah Poulson do hlavní role uječené fobičky, ta mi fakt drásá zbývající nervová zakončení. Taky bych ocenil, kdyby se už děj doopravdy někam pohnul, zatím se jen přešlapuje na místě. ()

Sousedi za všechny peníze (2017) (S07E03)

No toto, v posledním komentáři jsem si přál vývoj v příběhu a dostal jsem ho. Až třetí epizoda sedmé sezóny mě bavila, ty předchozí mě spíše nudily a iritovaly. Předpokládám, že se z Kaie Andersona vyklube nový Charles Manson, teď je důležité, aby tvůrci udrželi tempo, aby byl děj dostatečně zajímavý a přimlouval bych se i za pořádnou atmosféru. ()

9. listopad (2017) (S07E04)

Čtvrtou epizodou mě tvůrci krajně překvapili, první díl mě zklamal a vůbec jsem nepočítal s tím, že bych vůbec mohl v sedmé sezóně hodnotit pěti hvězdičkami. A přece. Epizoda se převážně věnovala ději, který předcházel volební noci, a hezky vysvětlila některé dosud nejasné záležitosti, děj byl po celou dobu zajímavý, atmosféra výborná, takže mi ani nevadilo, že vlastně nešlo o horor. ()

Díry (2017) (S07E05)

Sám tomu nevěřím, po tragické šesté sezóně mě AHS opět baví, v to jsem vůbec nedoufal, čekal jsem průměr nebo podprůměr a přijde tohle. Pravda, nijak mě to neděsí, ale epizoda měla i tentokrát fungující atmosféru, našlo se i napětí a nějaká ta brutální akce. Spokojenost. ()

Vražedkyně ze Středozápadu (2017) (S07E06)

Tvůrci mě znovu dokázali potěšit, protože úspěšně pokračovali v tom, s čím ve čtvrté epizodě začali. Opět se jim podařilo omezit uječené výstupy nezvladatelné fobičky Ally a raději se soustředili na samotný příběh, díky tomu jsem se u seriálu znovu bavil. ()

Síla ženského hněvu (2017) (S07E07)

Přestože jsem se konečně dozvěděl jak to doopravdy bylo se Zodiacem, nemůžu se zbavit pocitu, že byla sedmá epizoda přece jen o něco slabší, než tři předchozí díly. Myslím, že by se historie nové postavy dala vykreslit jiným způsobem, který by nezabral celou epizodu. Závěrečné setkání v restauraci bylo každopádně stylové. ()

Konec špatných časů (2017) (S07E08)

Za tohle se u mě tvůrci spokojenosti dočkat nemohli, příliš tlačili na pilu, zvrat střídal zvrat, ale příběh tím dost utrpěl. V podstatě nešlo o nic jiného, než o zamyšlení nad tím, jak mají ženy kvůli mužům příšerný život, což jako pověstná třešnička na dortu završil inseminační rituál. Tohle téma už začíná být hodně ohrané, hlavně když se podá tak naivně. ()

Věrnost až za hrob (2017) (S07E09)

Devátá epizoda na mě působila daleko lepším dojmem než předchozí díl, přestože se Ally dostávala stále více do popředí. V podstatě souhlasím s postřehem ssscreama o Vincentovi, i když si myslím, že daleko víc by všechny zasáhlo radikální omezení internetu. ()

Charles (Manson) to zařídí (2017) (S07E10)

Neměl jsem žádný problém s tím, že se bude Kai Anderson v sérii chovat podobně jako Charles Manson, ale nechápu, proč se musela značná část epizody věnovat zpracování Mansonovy nejznámější akce. Tedy, vlastně chápu, byla to obyčejná vata, aby se divák něčím zabavil před závěrem sezóny. Znám levnější řešení- natočit desetidílnou řadu. ()

Vrátili jsme Americe její slávu (2017) (S07E11)

Závěr sedmé sezóny mě tak trochu zklamal. Pravda, byly tady scény, které dostaly mé hodnocení do mírného nadprůměru, ale otrávila mě celá řada absolutně nelogických situací, například Kaiův únik z vězení byl jednoznačně na pěst. Ale po tom, co tvůrci předvedli v šesté sérii, uznávám, že to mohlo dopadnout hůř. ()

Apocalypse (2018) (S08)

Osmá sezóna mě od počátku příliš neoslovila, protože mi přístup tvůrců k jaderné katastrofě a následné radiaci silně připomínal neskrývané diletantství tvůrčího kolektivu seriálu The 100, později jsem měl pocit, že se situace zlepšuje, ale to netrvalo dlouho. Apokalypsa mě nejvíc zaujala tím, že vlastně nepřinesla žádný horor. Uznal bych ještě označení mysteriózní, ale po hororové atmosféře nebylo ani památky. Pobavily mě alespoň návraty k předchozím sériím, nepobavilo mě ale jejich finální zaříznutí. ()

Konec (2018) (S08E01)

Jednu hvězdičku jsem udělil jen proto, že jsem nechtěl odpadovat už u úvodní epizody osmé sezóny. Nevím jestli byl přístup tvůrců pouze naivní nebo opravdu stupidní, ale děj a logika se pohybovaly celou dobu po mimoběžkách. Když už pominu ty nesmysly kolem jaderných výbuchů a následné radiace, které zřejmě odkoukali ze seriálu The 100, fakt by mě zajímalo, kdo odstartoval s tím letadlem. To byl jednoznačně WTF? moment. ()

Druhé ráno (2018) (S08E02)

Tentokrát jsem už věděl, do čeho jdu, takže jsem se obrnil proti nepřítomnosti logiky a myslel jsem si, že to postačí k tomu, abych dokázal zvýšit hodnocení, jenže mi v průběhu sledování druhé epizody došla jedna podstatná věc. Vůbec jsem se nebavil, protože to bylo prostě nudné. ()

Zakázané ovoce (2018) (S08E03)

Po třech epizodách jsem pevně přesvědčen o tom, že bude osmá sezóna neslaná, nemastná až do hořkého konce. I přesto jsem třetímu dílu přihodil jeden kousek navíc, nebylo to ale za zlepšení kvality scénáře. Jen mě trochu pobavilo nečekané (alespoň pro mě) propojení s třetí řadou, jinak to byla zase velká bída. ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2018

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)