American Horror Story

• USA American Horror Story (viac)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Predloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (viac)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (57)

Hotel (2015) (S05)

Pátou sezónu jsem ohodnotil čtyřmi hvězdičkami, takže jsem byl v zásadě spokojen, vadil mi jen poněkud jalový závěrečný díl a některé dějové odbočky, které vlastně neměly na příběh samotný téměř žádný vliv (upíří školáci). Ocenil jsem, že se tvůrci pomocí obsazení Lady Gaga chytře vyhnuli výrobě děsivých monster, vždy, když se objevila na obrazovce, měl jsem husí kůži. Velice mě pobavila recyklace Finna Wittrocka, to byl rozhodně dobrý nápad, hvězdou sezóny byl pro mě jednoznačně Denis O´Hare, který předvedl luxusní výkon. ()

Vitajte v hoteli (2015) (S05E01)

První epizoda páté řady mě nijak zvlášť nepřesvědčila. Nebyla špatná, ale nebyla ani skvělá, byl to pro mě takový průměr a tvůrci naneštěstí obsadili i Lady Gaga, čímž mě příliš nepotěšili (těžký eufemismus). ()

Padáky a rebríky (2015) (S05E02)

Proti úvodní epizodě došlo ke znatelnému zlepšení, děj mi přišel mnohem zajímavější a příběh zakladatele hotelu se mi líbil velice velmi. Doufám, že budou tvůrci takto pokračovat i v dalších dílech. ()

Maminka (2015) (S05E03)

Třetí epizoda ve mně stejně jako ta první zanechala rozporuplné pocity. Abych řekl pravdu, převládá u mě spíše zklamání, děj se mi nezdál příliš zajímavý a místy jsem se lehce nudil. ()

Diablova noc (2015) (S05E04)

Tentokrát to bylo mnohem lepší, Devil´s Night mě potěšila, bavilo mě, že jsem dokázal poznat jednotlivé hosty dříve, než je hostitel představil. Zaujal mě i příběh hotelové pradleny a linie s Alex a Holdenem. ()

Izbová služba (2015) (S05E05)

Děj v posledních dvou epizodách znatelně ožil, příběh Liz Taylor byl dost dobrý, jen mi není jasný účel dějové linie s šířením upířího viru ve škole. Co mám teď čekat? Buď město ovládnou upíři, nebo je naopak po zbytek série budou lovit, jinak fakt nevím. ()

Izba 33 (2015) (S05E06)

Děj šesté epizody byl vcelku svižný, přestože se řešily hlavně vztahy a rodina. Samotná řešení byla naštěstí zajímavá, takže jsem se nenudil. Nejzajímavější bylo to, že tvůrci zazdili svoji vlastní školní zápletku, tak nevím, jestli virus vyšuměl, nebo se problém vynoří později. ()

Záblesk (2015) (S05E07)

Při sledování šestého dílu jsem se opět nenudil, příběh se zdárně rozvíjel a donutil mě přemýšlet nad tím, jaké slavné osobnosti by ještě mohl hotel Cortez ukrývat, že by Houdiniho? ()

Vrah z desatora (2015) (S05E08)

V osmé epizodě se seriál už úplně vykašlal na horor a transformoval se do psychothrilleru. Navíc je téma tohoto dílu už hodně profláklé. ()

Túži po pomste (2015) (S05E09)

Tvůrci se v devátém dílu rozhodli pro návrat k podstatným záležitostem, jako je dlouho odkládaná pomsta. Paradoxně se vracejí i k méně podstatné záležitosti, a tak se po třech epizodách vrátili upíří školáci, kteří mě sice nebaví, ale zajímalo mě, proč se vůbec v sérii vyskytli. Stále to nevím. ()

Dočká sa pomsty (2015) (S05E10)

V desáté epizodě se tvůrci evidentně rozhodli radikálně snížit počet postav a vyslali hotel Cortez na cestu pomsty. Aby celý díl nežil jen akcí, zorganizovali i nějaké to rodinné setkání. ()

Súboj kráľovien (2016) (S05E11)

Předposlední epizoda dokonala to, co předchozí díl začal, všechno vcelku šlapalo, ale zakončení dějové linie s upířími školáky bylo zoufalé. Ne, že bych něco takového nečekal, přesto mě zklamalo, že mě s tak nesmyslnou slepou uličkou tvůrci vůbec zdržovali. ()

Buď naším hosťom (2016) (S05E12)

Závěrečná epizoda mě zklamala. Byla utahaná, nezajímavá a recyklace Devil´s Night byla bez nápadu. Závěr sezóny jsem si určitě představoval nápaditější a živější (přestože živých příliš mnoho nezbylo). ()

Roanoke (2016) (S06)

Nepamatuji si, kdy bych epizody jedné sezóny ohodnotil od pěti hvězdiček až k odpadu. Šestá série American Horror Story byla v tomto ohledu unikátem. První díl mě potěšil a navnadil, následovalo lehké zklamání a od šestého dílu se vše totálně zhroutilo. Tvůrci se ve druhé polovině sezóny pokusili nahradit absenci atmosféry a napětí stále častějšími krvavými scénami, jenže těm chyběla jakákoli nápaditost, takže celek na mě působil jako vaření páně Babicovo: "Když nemáme atmosféru přidáme dva kbelíky krve, jeden kbelík vnitřností a divákovi se to jistě zalíbí." Sledovat tohle zoufalé snažení, byl opravdový horor a faktem zůstává, že šestá řada měla o pět dílů navíc, než aby se mi mohla líbit. Milosrdné 2*. ()

Kapitola první (2016) (S06E01)

Musím uznat, že pro mě byl start šesté sezóny velkým překvapením. Hotel mě zrovna nenaplnil nadšením a najednou přišli tvůrci s něčím úplně jiným. Pravda, dokumentární styl je v tomto seriálu něčím novým, ale zároveň bylo hned jasné, kdo přežije, takže citlivější povahy nebyly vystaveny stresu nad osudem hlavních hrdinů. ()

Kapitola druhá (2016) (S06E02)

Druhá epizoda šesté řady šla ve stopách té první, ale už teď mi dokumentární vstupy, které na mě ještě v minulém dílu působily osvěžujícím dojmem, začaly dost vadit. Vždycky, když se mi podařilo ponořit do rozhodně zajímavého děje, tvůrci mě necitlivě vrátili zpět do reality, a to mě štvalo. ()

Kapitola třetí (2016) (S06E03)

Po třetí epizodě jsem zůstal poněkud zmatený. Nepochopil jsem, proč se tvůrci odchýlili od původně nasazeného kurzu, tu ztrátu atmosféry přece museli zaregistrovat. Sotva jsem si po shlédnutí předchozího dílu postěžoval na dokumentární vstupy, dostal jsem jich ještě větší porci, tak už radši mlčím. ()

Kapitola čtvrtá (2016) (S06E04)

Přidal jsem čtvrté epizodě hvězdičku, protože byla o něco málo lepší, než předchozí díl a jsem si jistý, že na tom má lví podíl omezení dokumentárních vstupů. Byl bych radši, kdyby místní čarodějnice čerpala svou moc pouze z Měsíce, ne že bych byl nějaký puritán, naopak, jen bych byl radši, kdyby se mě tvůrci pokusili vyděsit jiným způsobem. ()

Kapitola pátá (2016) (S06E05)

Bez některých zážitků bych se v šesté epizodě rozhodně obešel. Tiše jsem doufal, že tvůrci zapomenou na zřejmě již povinnou homosexuální romanci a opět proběhlo nadměrné množství dokumentárních vsuvek. Kladně hodnotím pěknou vzpomínku na Annie Wilkes, přestože v seriálu hraje Kathy Bates, střihla si její roli úspěšně Máma Polk. ()

Kapitola šestá (2016) (S06E06)

Start do druhé poloviny šesté sezóny jsem vůbec nepochopil. Co tím tvůrci vlastně sledovali? V předchozích epizodách mě štvaly příliš časté dokumentární vstupy, šestý díl je v dokumentárním stylu natočen pro jistotu celý, zápletka je okázale nelogická a stupidní a začíná to zavánět těžkou katastrofou. ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2018

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)