V utajovanom americkom vládnom laboratóriu prebiehajú experimenty s podivuhodným obojživelným monštrom nájdeným v Amazónii. Vie sa o ňom veľmi málo – domorodci ho uctievali ako boha, môže dýchať na vzduchu aj pod vodou, podobá sa človeku a je považovaný za nebezpečného tvora. V laboratóriu ho väzní a bezohľadne skúma ambiciózny vládny agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zaobchádza s ním skôr ako s biologickým materiálom než ako so živou bytosťou. Svojím experimentovaním neberie ohľad na to, či objekt skúmania zostane na žive alebo nie. V rovnakom laboratóriu pracuje nemá upratovačka Elisa (Sally Hawkins) a keď sa náhodou stretne s uväzneným stvorením, dokáže s ním nadviazať komunikáciu, ku ktorej nie je treba žiadnych slov. Stačia im gestá a emócie. Elisa ho nevníma ako nebezpečného netvora, cíti predovšetkým jeho strašnú osamelosť. Je to aj tým, že táto záhadná bytosť má jednu základnú podobu vody. Ako voda prijíma tvar nádoby, tak aj tento vodný tvor prijíma vlastnosti každého, s kým sa stretáva, a odráža tak jeho agresivitu aj osamelosť alebo bezpodmienečnú lásku. Vďaka tomu sa medzi ním a vnímavou Elisou vytvorí silné puto. V okamihu, keď hrozia ďalšie brutálne pokusy, Elisa pochopí, že je čas na spoločný útek. A pretože sme v 60. rokoch minulého storočia, nezaobíde sa to bez účasti sovietskych špiónov. (CinemArt SK)

jamalka

Tohle je velké zklamání, čekala jsem něco ala Faunův labyrint, ale tohle je něco mezi vykradnutou Amélii z Montmartru a klasickým "holywoodským akčním dojákem", navíc mi to celé přišlo příšerně přestylizované a umělé. Ale alespoň maska tvora se povedla. ()

Hugo01

Tohle je podle mě vykonstruované pro Oskary až běda! Nebudu spoilerovat příběh, uvidíte sami, ale bohužel je to tak. Samozřejmě to nic neubírá na kvalitách del Torova počinu, jen si úplně nemyslím, že by se mělo chodit akademii takhle na ruku. Nicméně Michael Shannon byl super. ()

zsn

Jestli si něco na podobné téma zasloužilo Oscara, tak je to Cold Skin. Nikoli toto. Parodie na obyčejný život ve stylu Grandhotelu Budapešť. - na tom se ale Oscar postavit nedá... Nebo dnes už vlastně ano. Je to snad vtip. G. del Toro natočil daleko více hodnotnějších a emotivnějších filmů než je tento, který si Oscara rozhodně nezasloužil. Jak koukám už delší dobu, tak Oscar už není zdaleka takový, jaký býval. Ocenění dostane vždy naprosto průměrný snímek, v posledních letech zaměřený vždy tak, aby nešlo o diskriminaci. Ať už rasovou nebo národnostní. A co třeba Faunův labyrint? To byla emoce sama. Snímek, který si ocenění doslova snažil vyplakat. A nic. Názor diváků napříč kontinenty neznamená totiž nic. Porovnejme jen procentuální výměr Fauna contra právě tady tohoto snímku... ()

Ne__Ty

Chtěl jsem víc než del Torův rukopis a jednodušší pohádkový příběh. To už jsem od něj viděl a poprvé to na mě zapůsobilo větší měrou. Jedinou netradiční přísadou byla němá hrdinka, bez níž by toto dílo bylo ještě zaměnitelnější. I přes absenci mluvy, nebo právě díky ní vznikl ten nejsilnější moment, který zdůraznil a vyzdvihl předávané poselství. ()

Soweek

Hezky zpracované, s dobrou atmosférou, ale od Tora jsem si přeci jen čekal něco sofistikovanějšího, než obyčejné téma zakázané lásky. ()

Maynard.

Tak rozhodně bych tohle nařadil do škatulek "Thriller a horor", páč to není ani napínavý, natož pak strašidelný nebo lekavý. Co je mi dalším překvápkem, tak je že to jeden z favoritů na nejlepší film v Oskarech? Ty krááso, jestli tohle vyhraje, tak už nepochopím vůbec nic. Jako není to špatný, líbí se mi barevný zpracování, jak už sem od Tora zvyklej, ale jinak dějová stránka poměrně o ničom. Láska mezi tímhle oldchůlově vypadajícím "netvorem" a němou dívčinou, která se každý den ukájí v plný vaně je při nejmenším podivná. Ani jednou sem se nebál, ani jednou sem necejtil napětí, ani jednou sem nebyl z něčeho příjemně překvapenej. Takže pro mě spíš zklamání. Oproti jeho poslednímu filmu - Purpurový vrch, který sice nemá vysoký hodnocení, ale je to pro mě filmová lahůdka, tak je tohle hodně slaboučký.Vlastně je to za mě Torům nejslabší kousek. Ale jak to tak bývá, tak tenhle film určo vyhraje nejlepší filme nebo režii :o). ()

kenkaku

Film, který upoutá a to mnoha směry. První co zarazí, je jak moc musel ležet žaludku průderním imperialistickým cenzorům. Druhá věc je ten stylový vizuál. Na barvách a každé scéně se dalo hodně záležet. Další je ten zvláštní mix stylů. Jeden opravdu neví na co to kouká... za sebe jsem to vyhodnotil jako pohádku pro dospělé (a tím "pro dospělé" myslím, protože obsahovala scény nevhodné pro děti, ne díky příběhu) ()

OughJay

Chtěl jsem napsat "neslaný, nemastný", ale vzhledem k objemu slaný vody v tomhle filmu by to nebylo úplně vhodný vyjádření. Tvář vody se stala dalším filmem, kterej podtrhává beznadějnou úzkoprsost americký filmový akademie. Ta ho nechala Oskara vyhrát jen z toho důvodu, že mu po řemeslný stránce nejde nic vytknout a navíc ho lze označit za decentně kontroverzní. Protože se ale ta kontroverze nedotýká reálnýho světa a nemůže tak nikoho pobouřit (jedině by snad moh sex němý ženský s vodní příšerou přijít někomu krapet divnej), nikdo proti tomu ocenění nemá sebemenší námitky. A tak jsou všichni šťastný, spokojený a dál se sebeutvrzujou v tom, že tu nablejskanou sošku vážně vyhrávaj nejlepší snímky roku. Nevyhrávaj, už dlouho ne. Tvář vody jsou dvě hodiny nudy, který nenabízej nic jinýho než hezkej vizuál a výpravu. Fádnější story aby člověk pohledal. Za zmínku pak stojí ještě Octavia Spencer, která tu ve vedlejší roli předvedla víc charizmatu, než všichni ostatní dohromady... Zelda [to Elisa]: "Yeah. That's good. Keep that up. Lookin' like you don't know anything." ()

sedm.1

Vzhledem k mnou obdivované tvorbě Guillerma del Tora jsem se na oscarovou Tvář vody těšil více než dost, nicméně pravdou je, že má očekávání nebyla tentokrát rozhodně naplněna až k mé úplné spokojenosti. Co musím určitě vyzdvihnout, je tedy vizuální podoba filmu, kde je v každičkém záběru znát del Torův originální tvůrčí rukopis, a to mi udělalo vážně upřímnou radost, neboť právě to dělá jeho tvorbu tak mimořádnou a jedinečnou a právě pro to ho mám tak rád. Jistě musím vypíchnout i herectví všech zúčastněných, kdy se tvůrcům povedl opravdu výrazný casting, kde každý z herců podával velice hluboký a přesvědčivý výkon, takže i v tomto ohledu výborný. Působivost atmosféry je pak úzce spjata s celkovým, v podstatě nepopsatelným, nicméně určitě výrazným, stylem, a zmínit musím ještě i několik opravdu silných scén, které film také hodně osvěžili. A tak jediný problém vlastně shledávám v samotné zápletce, které tedy určitě nemohu vytýkat ohromnou originalitu, ale celkově mě zkrátka nedokázala zcela pohltit a vtáhnout do děje, navíc jsem nebyl zcela přesvědčen o emocích ústřední dvojice, prostě mi to přišlo až příliš bizardní a neuvěřitelné, nehledě že mě nedokázal oslovit ani rádoby dojemný konec, který mi přišel snad až lhostejný, což určitě nebylo dobře. V tomto snímku zkrátka hráli emoce jednu z nejdůležitějších a nejhlavnějších rolí, a když prostě nezafungovali, bylo zle. Tvář vody tak i přes neoddiskutovatelné filmařské kvality nemohu označit za úplně strhující a ojedinělé dílo, dokonce z del Torovi tvorby si ho dovolím řadit spíš až k těm jeho slabším počinům, o oscarovém úspěchu tu pak nehodlám véct nějakou polemiku, za mě ale byli určitě výraznější kandidáti na zlatého plešouna, každopádně o zvláštní filmový zážitek jde ale stoprocentně, jistě bych nedoporučoval se mu vyhýbat, ale pro mě má zkrátka své dost podstatné mouchy, které mi nedovolili si ho užít naplno. ()

herr_carter

Člověk musí být asi poloviční blázen a trošku psychotik, aby pochopil některé filmy, případně se dostal na jejich vlnu. Tenhle film si myslím,že je toho zářným příkladem, protože většina lidí ho buď nepochopila, nebo jim některé scénky přišly už moc, nebo se jim nelíbila hlavní herečka, nebo se jim nelíbilo místy řekl bych až divadelní ztvárnění a abstraktní forma všeho...Já jsem si naopak v tomhle všem našel to dobré a už zhruba ve 2.minutě díky hudbě a prostředí, kde bydlela hlavní hrdinka, jsem věděl, že ten film docením a ocením. Vůbec se nedivím těm oceněním, naopak - film někdy musí čumět z davu, aby si ho někdo všiml....................=moje hodnocení = 8 z 10. ()

Melios

Netradičná snímka vzdávajúca holt bláznivým nápadom, béčkam a päťdesiatkovému Modernizmu. To že pán del Toro je obskúrny režisér to je verejne známa informácia, ale som uchvátený, že podobné ovácie zdieľa aj Akadémia. Určite to nie je najlepší film roka, o tom niet pochýb. Ale za pozretie to stojí. Je to...zaujímavé... ()

DavidS.

Toro vzal Abe Sapiena z Hellboye, naučil ho jíst vejce a pokusil se natočit druhý Faunův labyrint zasazený tentokráte do studené války, rasismu, mezi plešaté homosexuální umělce a pravidelně masturbující uklízečky...Bolestně se to nepodvedlo...Dysfunkční záležitost bez vnitřní logiky... ()

klukluka

Trnitá byla cesta do momentu, kdy už jsem si musel přiznat, že se mi to vlastně moc líbí. Bylo to originální naprosto vším, vážně minimálně 45 minut filmu bych nevěřil, že tohle napíšu, ale je to dokonalé. Jsem unešen. ()

purekritik

Zajímavej a celkem bizarní scénář. Co mi vadilo, tak to byla zbytečnost resp. kolik prostoru dostávala vedlejší postava spolubydlícího-souseda, nějaký jeho dortíky a pracovní aspirace mě vůbec nezajímaly. Strašně okoukanej koncept magorsky postavy, kterou vždycky Michael Shannon hraje mě nudil. Film má dost nevýrazny a hluchý i další místa.., jinak celkem chill, toho avatara udělali docela hustě a hlavní postava hraje good. Nějaký oskary neberu vážně, to je beztak fraška. 65% ()

666Carnage

Tohle je prostě buď příběh o rodičích Abea Sapiense a nebo je to byl přímo on. Ta spojitost s Hellboyem je neskutečná, jeho podoba a to že jedl vajíčka. Nevím zda to nějakou spojitost má ale já jí tam vidím. Za vším vidím komiksy. Jinak je to pěkná Fantasy pohádka pro dospělé. Guillermo del Toro tyhle věci umí a já mam jeho filmy rád. Zajímavý příběh a pěkně natočené. Michael Shannon byl výbornej. 13 nominací na Oskara asi něco znamená a určitě se jedná o bizarní kousek, který si zaslouží pozornost. 75% ()

CSSML odpad!

Zoofilní a gerontofilní porno musí v Hollywoodu hodně frčet, když nejvíc Oscarů dostala tahle úchylárna. Navíc úchylárna zoufale neoriginální: postava rybího muže byla ukradena z Hellboye a zápletka nápadně připomíná Dickovu povídku Zlatý muž. ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

11.07.2018

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší… (viac)

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

05.04.2018

Guillermo del Toro natočil spoustu děsivých i zábavných fantasy, pořádnou slávu mu však přinesla až ta poslední. Tvář vody letos získala čtyři Oscary, mezi nimiž nechyběly dvě sošky pro del Tora … (viac)