Film nakrútený na motívy skutočnej udalosti rozpráva hrdinský príbeh provinčného hasičského zboru, ktorý sa vďaka nádeji, odhodlania a obetavosti svojich členov stal jedným z najelitnejších hasičských tímov v Spojených štátoch. Ich nesmierna odvaha a jedinečné spojenectvo sa prejavia vo chvíli, keď bojujú proti katastrofálnemu požiaru, ktorý ohrozuje všetko, čo je im blízke. (TV JOJ)

ink flo

Režisér sci-fi Oblivion a Tron se vrátil zpět na zem, už dopředu bylo jasný, že tohle nemůže dopadnout špatně. Na základě skutečnýh událostí - parta hasičů krotí nekonečné požáry v nekonečných vyprahlých lesích Arizony. Upozornění - film přetéká skutečným nekompromisním tvrdým mužstvím a testosteronem natolik, že vulnerabilnější samice by mohly být oplodněny jen pouhým shlédnutím tohoto snímku. V některých záběrech by možná bylo jednodušší, kdyby spolu hlavní hrdinové komunikovali pomocí opičích skřeků, ale to by zase nemohli brnkat na jemnější noty rodičovství a lásky, které jsou ukryty hluboko uvnitř jejich mužných srdcí....už jsem říkal, jak moc mužný tento film je?.....a do toho všeho Josh Brolin a Jeff Bridges. ()

rexino

Slovami captaina Holta z B99 "Oh damn, oh damn, oh damn". And that is three oh damns.  Že od Kosinského dostaneme bezchybný vizuál a príbeh, ktorý nie je otravne komplikovaný, ale krásny v jeho jednoduchosti, to som čakal. Ale že Kosinski vie hrať takto na emócie, to je na tie 3 spomínané Oh damns. Ukážková definícia "filmu, čo má všetko". Že to bude doják... to sa z komentárov dalo vyčítať. Ale pozor! Nie je to lacná žmýkačka na emócie. Pre mňa bola výborná aj prvá polka filmu, kde sa investuje potrebný čas na motivácie a nastavenia mysle ústredných postáv. Pohľad do duše chlapa v totálnej jednoduchosti. Josh Brolin v roli tvrdého spravňáka a Miles Teller ako troska, čo si chce upratať život excelovali. Chémia medzi všetkými ústrednými postavami bola kľúčová a dotvorila záver. Špeciálne posledná scéna v telocvični a aj následná konfrontácia medzi Jennifer a Milesom bola napriek krátkosti pre mňa neskutočne silná a pred hercami smekám. Kosinski ide do obľúbených. ()

anatheman

Uděluji nakonec 3 hvězdičky, což je mi ale ve výsledku trochu líto. Proč? V základní rovině je totiž film brilantně zpracován. Je možno nalézt několik motivů či témat, v nichž se každý najde. Všemu napomáhá dokonalý soundtrack, jež proudí do uší s veškerou slastí. Rovněž je možné ocenit i tradiční přednosti jako je kamera a úchvatné záběry. Jenže... měl jsem zkrátka během sledování takřka totožný pocit, jako jsem měl u Dne patriotů s Wahlbergem. Což znamená děsný hyperpatos a mezi řádky ukrytý hyperpatriotismus. Ano, sice každý víme, že Američani jsou naprosto dokonalí lidé, ale zde jsem měl opětovný pocit, že vznikla jakási Rudá záře nad Arizonou. Tedy budovatelský román s jinak průměrnými jedinci, kteří ale disponují neuvěřitelnými schopnostmi... Inu celkově to je dobrý film, ale je třeba se patřičně obrnit a snést nějaký ten facepalm. ()

MickeyStuma

Tento film je věnován Granite Mountain Hotshots a jejich rodinám a pojednává o požáru u Yarnellu, kde při zásahu došlo k největšímu úmrtí požárníků od útoku 11. září. Je to pocta odvážným mužům, kteří riskují při každodenním boji s divokými požáry a jejich podporujícím rodinám. Ale pozor, snímek v žádném případě není natočen ve stylu popkornové zábavy plného hlášek a hrdinství. Celý děj je pojat přirozeně, reálně, zkrátka tak, jak se věci skutečně mají. Není tu žádná hlavní postava. Každý je tu sám za sebe se svými pracovními i soukromými problémy a radostmi. Devizou je ohromné kamarádství a emocionální boj jednotlivce. Scenérie hor a kopců jsou nádherným doplněním stavu přírody a hrozby takového mohutného požáru. I CGI jsou naprosto na jedničku. Životní děj plyne přirozeně a vede k zamyšlení na některými charaktery. Každý bojuje s vlastním osudem a všichni společně s požárem. Konec vyprávění však naprosto šokuje. Na city se sice tolik netlačí, jak by se v takovém případě dalo předpokládat, ale právě vlivem reálného zpracování s ohledem na vnímání okolí a přirozené psychologie člověka vývoj nečekané a hlavně nepředvídatelné události v soucitném divákovi skutečně zamrazí. Snímek hranic artu nedosahuje a možná je to škoda, ale i tak se jedná o zatím nejlepší a nejreálněji zfilmovaný příběh o likvidaci požáru, jaký lze v poslední době spatřit. ()

hazaba

Dech beroucí drama, jehož konec jsem nečekala a úplně mě dostal. Ještěže se u nás tak rozsáhlé požáry nevyskytují... všichni herci jsou skvělí a film v paměti zůstane dlouho. ()

agassi68

Tak toto si nič nezadá so sovietskymi agitkami z čias najtvrdšieho socializmu. Borci odvážni, vymakaní ako SAS, všade americké vlajky, patriotizmus, oddané manželky a priateľky, prerod z blbca či drogistu na vzorňáka, vojenská disciplína a samozrejme obetavosť za hranice možného. Dve hviezdičky za tých pár minút akcie v závere.. ()

BOURQUE

Joseph Kosinski ide na to dobre. Veľmi dobre vybrané herci/herečky a dobrá práca s kamerou. Avšak ten balance medzi „životopisným“ príbehom o hasičoch a osudnou udalosťou (veľký lesný požiar) akoby nebol. Pomerne veľká časť je venovaná osobnému životu niektorých ľudí a tie „menšie akčné“ scény sú tu len akoby ozdobou. A to by takto nemalo byť, hlavne nie pri filmu s dĺžkou 130 minút. Aj doteraz som vážil hasičov a majú moju veľkú úctu. Po tomto filme tieto 2 veci sú ešte silnejšie. P.S.: Ten medveď v plameňoch sa mi ešte dlho udrží v pamäti. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Evander

Hrdinové ohně jsou výborným filmem o obětavé práci nebo lépe řečeno spíše poslání hasičů. Oproti mému očekávání se jedná o klidnější snímek. Rozhodně doporučuji každému ke zhlédnutí. 80% ()

Ombak▼Penari

Patetický hrdinský film. Nemusím je nijak extra. Natočené je to ovšem zručně a s dobře padnoucími herci, takže jen přežít ten přehnaný patos. A český název je vyloženě úžasný... ()

Rathalos

Absolutne nevadi,ze je tam menej akcie,nadherny,no velmi smutny film podla skutocnej udalosti,zivot vie byt niekedy strasna ku*va,urcite odporucam kazdemu,kto ma rad dramaticke pribehy...:-) ()

GOREGASM

Kosinski už nedostal po Oblivionu tak velkorysý rozpočet a tak si řekl, že ukáže světu svůj talent v celé své kráse i bez velkých peněz. Only the Brave muselo už na papíře vypadat velmi lákavě, ale až finální výsledek podtrhl potenciál skvělého scénáře. Heroismus možná nikdy tak uvěřitelný a hmatatelný jako tady. Silné emoce, hektický boj s "bestií", a parta chlapů, pro které je práce posláním. Dokonalá konstelace, která nevadí, naopak podtrhuje celkový efekt, který ve vás film zanechá. Kosinski k tomu všemu přidává fantastické záběry, kterými i díky americké přírodě dokáže nejednou zatajit dech a perfektní vyváženost mezi hasičským drilem a rodinnou (ne)pohodou jednotlivých hrdinů dodává Only the Brave punc výjimečného zážitku. 100% P.S. Josh Brolin je COOL jako vždycky. ()

Hapretor

Ten konec jsem nepobral ... jak to mohli tak zvorat ... ale ono to celé šlo mimo mne ... ale dobří herci/čky to drželi nad vodou ... příště nějaké lepší téma ... ()

rekkky

Last 20 minutes are breathtaking, because until that there is a lot of not important sauce with main line of the story, which is predictable, but audiovisual side of the upcoming catastrophe is convincing enough to believe that some of the professions are totally risky. The Movie is experessing the main point with certain timing, whatsmore with outlook having satisfactory result. ()

Torpid

Ukázkový příklad toho, jak mají být napsané a zahrané postavy ve filmech nejen tohoto žánru. Doporučuju komentář uživetele DaViD´82. ()

Torgal

Film o statočných amerických hasičoch, ktorému sa nejakým zázrakom podarilo neutopiť sa v pátose. Divácky vďačným ťahom bolo sústredenie deja okolo nováčika, ktorý prekoná sám seba a ktorému nie je problém fandiť, ale to platí o všetkých postavách. Poctivý, chlapský film a dôstojný pomník ich pamiatke (a náborový film súčasne). 7/10 ()

tomik99

Film má poněkud zdlouhavější a roztaženější začátek, ale to jen z toho důvodu, že tvůrci chtěli, abychom dostatečně poznali všechny důležité postavy, které mají v průběhu filmu poněkud velký vývoj. Obsazení dopadlo dobře, takže si lze většinu postav lehce oblíbit. Josh Brolin v posledních letech válí na všech frontách a i tady mu padla hlavní role naprosto skvěle. Z Milese Tellera se stává slušný herec, který už taktéž dokáže zahrát cokoliv, a James Badge Dale je sázkou na jistotu. Film přes delší začátek nás provede k zajímavé dějové lince, kdy zkrátka hltáte každý záběr. Samotné finále je samo o sobě velice povedené a silné. Hořký konec podle skutečného příběhu zřejmě nenechá nikoho až tak úplně chladným. ()

DAPDO

Rozmejšlím se mezi třema nebo čtyřma hvězdama. Dobře natočenej film, ve kterým je akce a ohně míň než mezilidskejch vztahů, ale vůbec to nevadilo. Amíci klasicky na konci hrají na city, u mě ale slzy v očích na konci chyběly, takže za tři, ale i tak hezkejch 69%. Každopádně tihle chlapi byli borci a zasloužej velkej respekt. ()

PF 2017

PF 2017