Taxikár

(festivalový názov)
  • Česko Taxikář ze Soulu (festivalový názov) (viac)

Ovdovělý taxikář, který se stará o svou malou dcerku, dostane možnost si vydělat peníze, když do ohniska událostí doveze německého reportéra. Tedy spíše ji vezme původně plánovanému řidiči, aniž by tušil, do čeho jde. Zpočátku lehce komická forma snímku se rychle mění v napínavé, krvavé i dojemné drama, když se hlavní hrdina v doprovodu svého zákazníka stává svědkem brutality armády a tajné policie. (ČSFD)

KM Phoenix

Asi jako kdyby někdo natočil mnohem drsnější Pelíšky o mnohem drsnějším 17. listopadu 1989 (v korejském případě jde o 18. květen 1980). Kang-ho Song mě celý film hodně bavil, o to prkennější mi přišel Thomas Kretschmann. Kvalitní film se závažným námětem, slušnou atmosférou, dobrými hereckými výkony a odlehčujícím humorem. ()

BlackHood

Film, který stojí za vidění. Je podle skutečné události, takže se i něco nového dozvíte. Zajímavý byl kontrast mezi hlavním hrdinou, taxikářem z Koreje, který všechno prožíval, a reportéra Němce, který byl naopak klidný, mluvil oproti Korejcům jako mrtvola. Ve filmu se najde pár akčních záběrů, které mi přišly hodně napínavé, a to se cení. Konec byl epický. ()

warrenur

Po vzhliadnuti Spielbergovych Fabelmanoch je toto pre mna druhy film a dalsia vyborna pribehovka. Tato je vsak o hodne akcnejsia, dokumentujuca skutocne drsne udalosti v 80'tych rokoch minuleho storocia, kedy Korejska vlada kruto zasahovala proti demonstrantom. Film az postupne a pomerne komedialne prechadza zanrami cez komedialny, dokumentarny, akcny az po zaverecnu dramu. Kang-ho song zasa raz vyborny. Nadpriemer. NIekto moze citit dlhsiu stopaz a ano obcas som vnimal trocha "vaty", ale tvorcom slo o vykreslenie ludi a ich osudov, a tak to tak treba brat. Zaver to o pol-hviezdie vytahuje. 75% Odporucam. ()

MickeyStuma

Snímek odkazuje na historickou událost v Jižní Koreji a tím je povstání v Kwangdžu, které proběhlo 18. - 27. května 1980, během kterého údajně zahynulo 191 osob. Pozadí celého povstání je ponecháno dokumentům. Dějově tu máme taxikáře středního věku starající se o dcerku a přirozeně zadluženého. Dostane se však k výdělku, při kterém veze německého novináře a právě přes něj se dostane do nebezpečného dobrodružství, které by ho ani ve snu nenapadlo. Z počátku snímek vypadá na ryze zábavný film o etudách taxikáře, ale právě vstupem německého novináře do centra dění se něco takového naprosto zbortí. Popkornový nadhled zůstane, ale dramatizace kolem daného povstání dostává na vážnosti a místy umí i šokovat. To vše je podpořeno výbornou takřka dokumentární kamerou. Kupodivu faktem je, že se vše zakládá na skutečných událostech, což je, jako obvykle u takovýchto filmů, dokázáno záběrem na skutečného novináře, který tuto nebezpečnou novinářskou misi podstoupil. Snímek tak poukazuje na jisté hrdinství, které v sobě nese i určitou myšlenku. Jedná se tedy o silný příběh o jednom konfliktu autoritářského režimu s veřejností, který se dá do postav vcítit a pochopit, čím vším si museli projít. I přes určitý patos, bez kterého by to asi jinak nešlo, se jedná o snímek zdařilý. i když s tím počátečním humorem mohli být přeci jen o něco mírnější. ()

Franc1s

Od toho samého režiséra, co natočil tento kousek jsem viděl předešlí válečný film Gojijeon, ten se mu povedl, takže na tohle jsem se také těšil, jelikož je také natočen na základech historických událostí a to konkrétně studentského povstání v Koreji v Kwangdžu, roku 1980, které bylo armádou tvrdě potlačeno. Německý reportér si najme jednoho taxikáře, že potřebuje odvést a natočit co se tam děje. Ze začátku to vypadá na odlehčenou taškařici, avšak čím více se blíží cíli jejich cesty, film se mění v drsné, syrové drama, kdy při sledování jsem si říkal, jak se tohle mohlo stát.. Výborný kousek a dojemné finále..Doporučuji 8/10 ()

denulik

Masaker v Kwangdžu mi nie je neznámy, takže som sa na film tešila (ak sa dá použiť toto sloveso v spojení s krviprelievaním). Sklamaná som nebola, len tá taxikárska Kobbra 11 (ich revírom sú cesty do Kwangdžu) v závere filmu už bola podľa mňa zbytočná a málo uveriteľná. Ináč spokojnosť. ()

Chuppa

Velmi povedený film podle skutečné události, je pravda, že jsem před shlédnutím neměl ani ponětí o nějákém povstání v Kwangdžu takže díky za doplnění vzdělání, poselství filmu splněno. ()

Grázl83

Z road movie komedie se postupně vyklubalo hutné drama. Škoda přepálené délky, což je u korejských filmů obvyklé, některých zbytečných pasáží a občas nelogického chování. Např. závěrečný úprk, kdy jel rychle jako na vyhlídkové jízdě. ()

Raziel811

Nečekaně hutné drama. Úvod se jeví pomalu jako road komedie, aby se vše kolem půlky zlomilo v něco, co jsem absolutně nečekal. Kang-ho Song je opět výborný a svou postavu zahrál více než přesvědčivě. ()

KraLuban

Korejský brutální patos se vším všudy, nebo patetický korejský brutus...v každém případě (ač by mohl a měl být kratší) velmi silný příběh. Korean cinema at its best. ()

vinducha

Hustý náhled do nedávné historie Jižní Koreje a můj oblíbenec Kang-ho Song , jehož dvojníka jsem mimochodem potkal minulou dovolenou v Laosu :-) ()