Polda

TV spot 2
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Réžia:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Vladimír Polívka, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý (viac)

Kriminální seriál vycházející z žánru buddy movie, jehož hlavními postavami jsou dva naprosto rozdílní hrdinové – komisař Michal Bříza (David Matásek) a jeho parťák, absolvent policejní akademie Andrej (Igor Orozovič). (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Enšpígl k tomuto seriálu (19)

Probuzení (2016) (S01E01)

Ty odpady tady už byly v první reklamní pauze. Pomo, to přece někde musíš vidět v jakým čase tady kdo hodnotí bez milosti bych ty keteny vykop z csfd. Pokud jde o seriál příjemní překvapení zejména pokud jde o humor, i když David Matásek se mě až tak na poldu ala Schimanski nehodí, ale ono se to podá. Dávám další šanci, především dialogy docela pobavily. ()

Série 3 (2018) (S03)

Celý seriál se mě docela líbil, byl tzv. na pohodu, hlavně díky tandemu z ND Matásek/Orozovič s výborným Pavelkou navrch a i když ty případy někdy byly moc urááá, tak závěrečný díl třetí série, byl výbornej, hlavně samotný konec mě moc sedl. ()

Série 4 (2020) (S04)

Kvůli čtvrté sérii, jsem se dokonce registroval na iprima, když už Prima Tv není schopna vyrobit app pro TV, ale uznávám, že český Schimanski v podobě Davida Matáska na mě působí skvěIe, takže směIe do čtvrté série. ()

Hon začíná (2020) (S04E01)

Parta z Národního divadla se rozrůstá o Vladimíra Polívku a zdá se, to býti dobrý tah i když uznávám, že švejkování před podezřelýma s Igorem Orozovičem nepůsobí moc poIicejně, hned první díl jsem jinak zbaštil i s navijákem. Musím ubrat na tři, protože jsem si vzpoměl na zoufale trapnou přestřelku. ()

Hřebík v srdci (2020) (S04E02)

Jediný co mě mrzí, že vypad Igorko, nemyslím, teď Matoviče, moji slovenští bratia, ale Orozoviče. Jinak tandem Matas + Polívka mě sedí a ne málo, přesně tak mají vypadat kluci sympaťáci, s ničím se moc neserou, líbí se jim ženský, pivko taky chutná, vyšetřujou a Jana Kolesárová je pěkně rozjiškří. ()

Cena za život (2020) (S04E03)

Tak tady já úplně seru na samotnej případ s těma lesbama, (mimochodem Matasova hláška "já bych jí přeorinetoval" hodně dobrá ) protože ten celým dílem se nes takovej ten chlapskej odér chlastu. Zejména rání kocovinka na Matasově chatě, to byla trefa. A hláška "vyhoření se dá přebít jinou činností, třeba chlastem", opět pětihvězdičková. Jsem rád, že tu mám seriál, který mě oslovuje. ()

Bez rozloučení (2020) (S04E04)

Sice to mělo blbou vedlejší kolej s ÚOOZ, ale zase to byl originální případ s velkou lidskostí. V jedné z vedlejších rolí má divadelní múza z divadla v Dlouhé Maruška Poulová. Závěrečná pařba s holkama se zbalenejma holkama z Tinderu včetně pádu do náruče nosatý Anči, bezchybná. ()

Slušná čtvrť (2020) (S04E05)

Tady byl největší hvězda Mráz a jeho balení podpraporčice a navíc, když se ožere tak za všechny zaplatí, kdo by ho k Vandě nevzal že. Samotný případ nebyl až tak atraktivní ani napínavý, ale i když zatím nejslabší, pořád dám ty tři. ()

Ať shoří (2020) (S04E06)

Samozřejmě, že jsem nejvíc těšil na závěrečnou Mrázovu pařbu zakončenou striptýzem. Pokud jde o případ s ohledem na strukuru všech dílů se ti pachatelé dají docela odhadovat, takže ve výsledků je podstatný je motiv. Tomáš Havlínek je veké divadelní hvězda MDP a věřím, že dostane i větší herecké příležitosti a Dominika Mertová by si zasloužila taky příležitost, ale čistě soukromou. ()

Dům radosti (2020) (S04E07)

Tak tohle byl očekávanej královskej díl, případ v bordelu. Jako jo, Mráz už teď je slavnější než Elvis a tímhle dílem jeho hvězda stoupla někam hodně, ale hodně vysoko do nebes a oni hlášky ("Do tohohle bordelu, koukám chodí samí chlapi co milují své manželky" ) mají hodně prostoru . Ale ten Mráz, zdravotní sestřička, domina, hmmm kdo by to do něj řekl, že je takovej gurmánek. Nemůžu jinak, bavil jsem se královsky. ()

Kdo míří vysoko ... (2020) (S04E08)

Souhlasím s klukama níže, že ubyl humor, trošku mrcha nostalgie přibyla, ale tady to řešení případu bylo i na odlehčenýho Poldu až extra odhlečený ()

Měl jsem je všechny (2021) (S04E09)

Tady to bylo jasně postavený na humoru hláška o feministkách "To jskou krávy, které nikdy nechce, protože se chovaj jak krávy" by asi u v USA znamenala trest srmti, naštěstí tady dobrej forek a takovjech je tam víc, takže tři za pohodu. ()

Pomsta (2021) (S04E10)

Trošku se mě nelíbila scéna ze zasahovkou, takový kreteni oni nebudou, ale jinak dobrý, trvdší, vážnější díl. ()

Zlatý důl (2021) (S04E11)

Dost šílená zápletka, takový scénář by neuspěl ani v mateřský, ale ta konfrontace klasických hospod a těch moderních, to bylo přesný, jsem rád že v tomhle jsem ze starý školy. Pivo ve sklenici od zavařeniny, studený nudle a cool lidi to fakt nikdy, tomu kam spěje tenhle svět nerozumím a děsím se toho. ()

Detektivka (2021) (S04E12)

Tak tohle nemělo s kriminálkou ani moc společnýho, ale srandy bylo kopec. Knihovnice posedlá sexem, ojede každýho kdo si přijde do knihovny půjčit knížku. Matas se přestavuje jako "ahoj, jsem Michal, mám rád kvalitní sex." A vrcholem všeho je když mé oblíbené policajty nazvou karikaturama a to si přitom tak zakládám na tom v kom se vzhlížím. Nic no, jak by řekl Michal "pojd na jedno" . ()

Dnes zavřeno (2021) (S04E13)

Ono tady ani nešlo o ten případ, ten byl průhlednej a celkem i slabě napsaný, ale vztahově a směrem k hospodě u Vandy velmi dobrý. Navíc Jana Kolesárová tam háže po Matasovi balící pohledy, že až nevěřím, že je to hrané. Hold kluci ze Žižkova jsou pro Slovenky jackpot, to chápu. ()

Výhodná investice (2021) (S04E14)

No tohle bylo slabší. Já totiž u Poldy spíš než ty případy mám rád postavy a k nim navazáný humor a tady to moc nebylo i když konec byl takovej hezky chlapáckej. ()

Přes moji mrtvolu (2021) (S04E15)

Tak tenhle díl byl bingo a to nejen z hlediska případu poměrně originální záplatky, ale tím že se vracela ex Eliška, ožil Mráz i Míchal a humor byl povedenej a hezky vypointováno v baru u Vandy. ()

Nebezpečná hra (2021) (S04E16)

Hezky se uzavřel Michalův příběh i když věřím, že scénaristům nebude dělat problém napsat další sérku a já osobně bych se přimlouval. Je to taková odlehčená krimi, sympatických postav, která rozhodně nenudí. Stejně jako zatím poslední díl. ()