Je takmer nemožné nájsť dvoch tak odlišných hrdinov, ako sú legendárny superšpión Lance Sterling  a geniálny vynálezca Walter Becket. Agent Lance je kultivovaný, elegantný, nonšalantný, skrátka dokonalý za každých okolností. Naproti tomu Walter… taký nie je. On je prosto geniálny. Náročnú Univerzitu doštudoval v pätnástich rokoch, a práve teraz pracuje na tajných výskumných projektoch pre ešte tajnejšiu vládnu službu. To, že sa títo dvaja dajú dokopy, si nedokázali predstaviť  ani najväčší zločinci. Spojila ich spoločná úloha. Musia  zachrániť celý svet pred Kellerom Killianom,  zlosynom  číslo 1. Walter je vynálezcom biodynamického obleku , ktorý  špiónom zabezpečí dokonalé maskovanie. Alebo skôr prevtelenie. A tak sa vďaka tomuto vynálezu Lance premení na statočného, divokého, majestátneho a dokonale nenápadného tvora… holuba. Nečakané, ale v postate fantastické. Holuby sú všade, nikto si ich veľmi nevšíma a vedia lietať. Od tej chvíle musia Walter a Lance spolupracovať v dokonalej harmónii, ako zohraný team, inak sa celý svet ocitne v smrteľnom nebezpečenstve. (CinemArt SK)

ARI50

Nejlepší stejně byli holubi, jinak slušný a zajímavý příběh o špionáži, skvělá animace určitě, povedlo se celkem dobře. ()

luka4615

Krásně animovaná filmová jednohubka se zajímavou zápletkou, která Vás dokáže velmi slušně zabavit a pobavit. Snímek Spies in Disguise rovněž zaujme i hvězdně zvolenými dabéry, jež této látce propůjčují neotřelý punc exkluzivity. Je tedy škoda, že se scénář ubírá fádní a neuvěřitelně banální cestou u níž zkrátka víte, jak to celé ve finále vlastně dopadne. Právě tento poměrně zásadní atribut celkový dojem z celého snímku dost kazí, pročež tak nějak zůstává jen na půl cesty k divákovu srdci. Škoda. „I should have a codename. Bond. Hydrogen Bond.“ ()

Lacike

Pokus o animovanú variáciu na Bonda sa ani zďaleka nevydaril tak ako Incredibles, ktorý pre mňa tiež neboli žiadna sláva. Namyslená postava agenta Willa Smitha ma srala od začiatku a poskok, ktorý sa proti svojej vôli musí stať hrdinom mi pripadal nevýrazný. Tým pádom ma ani ich misia príliš nezaujímala a výsledok je nudný priemer, ktorý nenadchne ani deti ani dospelých. 4/10. ()

ScarPoul

Will Smith si to užíva. Ale že riadne. On jediný asi z toho charakteru vyťažil maximum. Holland a Rashida v pohode. Veľmi prekvapivý námet, ktorý ale ťaží zo svojej prostoduchosti úplne najviac. Má to skvelé akčné scény a každý jeden vtip vyjde. Čo je u Blue Sky celkom rarita. Plus to má high tech vizuál a sympatických holubov. Tri hviezdičky ale nakoniec dávam, kvôli tej sentimentálno- rodinnej línií, ktorá je síce nutnosťou v takomto filme, ale pôsobí v rámci príbehu zastaralo a zbytočne. Dáva originalitu snímku do tradičnej a family friendly roviny, čo je dosť škoda. Inak mi to ubehlo ako voda a bavil som sa. Možno časom hodnotenie zmením. Určite je to ale lepšie než posledné zárezy v sérií Ice Age. ()

MoiJe

Trochu som pri tom zaspávala, ale ničím mi to nevadilo, nebolo to ani žuvačkové ani protivné ani trápne. Verdikt: OK. ()

corpsy

Chcel som sa v tomto prípade stať prevažne cieleným publikom animákov a mám aj rád špiónske námety okorenené sci-fi. Netvrdím, že ma to občas nevtiahlo a vtípky nepobavili, ale chovalo sa to všetko akosi na silu. Aj pre cielené publikum. ()

PauloZ

Mega dobrá prdel! Will Smith jako holub si to ukradl celé pro sebe. Nahláškované je to od vrchu důle a Walter, který to má házet do té roviny pro děcka absolutně funguje i pro dospělehého diváka. 4.5* ()

blackrain

Animovaný Bond nejen pro děti. Prima rodinná zábava s dobrými nápady. Sledovala jsem při polední pauze a málem jsem se zapomněla najíst, jak mě film upoutal. Nemám nic, co bych měla vytknout. Nic jsem nenašla. Bavila jsem se od začátku do konce a o to šlo. ()

honajz2

Tak dejme tomu, špatné to rozhodně není. Prvních 35 minut bylo dokonce docela slušných, pak ale na scénu přišla hromada trapného fekálního humoru v čele s věčně zvracejícím holubem. Tohle ten film výrazně srazilo dolů, ale když to pominu, i tak to byla celkem příjemná a sympatická animované buddy movie, na kterou se v pohodě dalo dívat a rychle utekla. S humorem mě to teda poněkud minulo, ale nevadí, vynahradilo mi to to, že to mělo celkem promyšlený příběh. A kdyby tam nebylo tolik toho fekálního humoru, možná bych se na to i znova podíval. Takhle ale ne, i tak to ale na 3* je. ()

easaque

+3* Občas není na škodu si vyčistit hlavu u nějaké infantilnosti a tento rodinný animák tomu pomohl. U tohoto se dokážou zasmát všechny generace diváků, ale zase na druhou stranu právě tohle ho omezuje v rozletu a jde jen o další popkornový klišoidní biják. Tento typ animace je už v dnešní době snad standardem a stejné postavičky byly vidět už v mnoha dalších animácích ... takže nic nápaditého. Ani příběh nepřináší nic světoborného, ale přesto si lepší tři hvězdičky zaslouží, protože dokázal pobavit.... I když teď nevím, jestli podobná akční jízda je pro děti to pravé, tak nakonec skončím u průměrných tří. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

rakovnik

Prcka přestal film bavit asi po hodině, ale mně se film líbil. Will Smith byl kouzelný ať již jako agent, nebo jako holub. Příběh nebyl příliš srdceryvný, spíše akční a zábavný a děj rychle ubíhal. Ovšem nejúžasnější byla animace. Prima rodinná zábava. ()

Wiikii

Bond, Zataženo občas trakaře, styl humoru a vyprávění ve stylu anime Spider-mana a jiných kvalitních "kresleňáků". ... Já nemám moc co vyčíst, sice hlavní dvojka nebyla tak zajímavá jako rodinka Úžasňáků, leč celkový pocit z filmu mám dobrý. ... HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

M.i.k.e

ke Špiónům v převleku jsem byl zprvu dost skeptický a díky tomu sem je taky dost dlouho odkládal,ale ono to funguje a funguje to hodně dobře.Základní premisa o tom jak dobrosrdečný a lehce naivní nerd přiměje ultracool špióna změnit svůj pohled na svět,je sice dost klišoidní,ale tady je to oblečeno do dobře vypadajícího,vtipného,zábavného a akčního hávu,že to vůbec nevadí a svoje si tu najdou krom dětí i dospělí.Vlastně je to dokonce ve spoustě věcí originálnější než pár posledních pixarovek dohromady a i to je třeba ocenit...70% ()

C0r0ner

Na jakýkoli Pixar to samozřejmě absolutně nemá, ale já mám animáky obecně moc rád, a tak jim toho spoustu odpouštím. Tohle byl takový pohodový odpočinkový film, který měl očividně jediný účel, tedy pobavit, který splnil. Takže i když se nejedná o nic přelomového, tak spokojenost. 70% ()

Martrix

Pixar nás rozmlsal. Každým animákem se posouvá, snaží se neustrnout a nevyrábět pouhé variace stokrát viděného. Tím nechci říct, že by některá z těch variací nemohla být vtipná, nebo jinak povedená. Ale je fakt, že s každým dalším takovým animákem, se budete bavit míň a dobrý vizuál vám připadne jako standard... . Což je případ Špionů. Pár dobrých nápadů tam je, pár dobrých frků taky, většinou to nenudí, ale za rok si nebudu pamatovat, že jsem to viděl. Resp. pokud bych se chtěl podívat na akční animák, sáhl bych raději po Já padouch, nebo Úžasňákových. Na druhou stranu...líbilo se mi to víc, než poslední Raubíř Ralf, nebo Ledové království 2. Je to svižné a postavy jsou sympatické, takže sice nejsem nadšený, ale určitě ne ani zklamaný. Přesto nechápu, proč je někdo ochoten vysolit přes 100 milionů USD za další nepříliš originální animák. PS: po druhém shlédnutí lepší. ()

David.Darco

Celkom šmrncovný animák s problematickou zápletkou (Vážne je týpek s robo-rukou vo svete kde fungujú tisíce špiónskych zariadení od výmyslu sveta tak neuveriteľnou záležitesťou, že sa stane najvýznamnejší špión sveta tak rýchlo štvancom) ?? To sa už ale na animovanú rozprávku pozerám asi príliš kriticky, neviem. Ale v podstate mi to vŕtalo hlavou dosť dlho na to, aby som to nespomenul. Inak ma celkom mrzel dosť popisný scenár. Vážne nemám rád keď je to cítiť na každom kroku a ešte tak výrazne. Scenáristické balíčky, aby každý porozumel všetkému na sto percent sú mi vážne proti srsti. No a tých sú Spies in Disguise plní. Žiaľ. ()

Lachtaan

S nechybějící akcí i vtipem hezky splácaný animovaný film, který bohužel už trošku dospělejší divák až moc dobře dokáže předem odhadnout a mimo ústřední zápletku, představenou už v traileru, nemá příliš o co stát. Animáky pořád žeru, jen se ten výběr neotřelelých zástupců už dost sužuje. [viděno na HBO GO 2.11.2020] ()

oveckaoa

Tenhle animák není pro nikoho film o nameděném kokotovi co se za celý film změní pouze v tom, že místo, aby zabíjel bude lidi zatýkat a jeho potrhlém vědátorském kámoši. Čekal jsem, že po proměně se to zlepší bohužel tu režiséři nezvládli a zmohli se pouze na holuba co všechno žere (kde to jen bylo , že by Odvážná Vaina akorát tam to byl kohout) . Záporák je úplná kopírka toho z Legendární Party https://www.csfd.cz/film/291473-legendarni-parta/komentare/ jen má železnou ruku (docela mě překvapuje, že to nikdo nepostřehl) a jsou zde zhruba 2 vtipy. Závěr to trochu zachraňuje jelikož je to tak barevné a kýčovité až to bolí proto to je asi v červeném jelikož malé děti si ustříkly. 40 procent ()

VanTom

Střelený nápad vtělit superelitního "bondovského" agenta do (ne)schopného holuba s sebou přinesl dostatek povedených fórků (i když těch o kloace mohlo být méně), zběsilou i přeplácanou (finále) akci, jakož také prostinké, nucené morální poučení / prozření a fádní rodinné hodnoty. Scénáristické přepínání z dět(in)ské grotesky se zvířátky pro nejmenší (viz retardovaná holubí letka) do výpravného špiónského dobrodružství se seriózním nebezpečím a tragickým padouchem pak působilo mírně schizofrenně, v důsledku čehož nejsem nějak schopný rozkódovat, pro koho jest primárně určeno. ()