Nový veľkolepý sci-fi film od majstra blockbustrov Rolanda Emmericha. Zásah asteroidu zmení obežnú dráhu Mesiaca, a ten sa rúti priamo na Zem. Vesmírna posádka sa vydáva na záchrannú misiu s jediným cieľom. Odvrátiť zánik ľudstva a skazu našej planéty. (Magic Box)

adamix

Filmový Mass Effect, akurát hrozný po všetkých stránkach s unudenými hercami a dementným vyvrcholením. Emmerich si ide svoje aj po toľkých prepadoch vo vlastnej tvorbe. Na to, že to malo takú reklamu, to vyznelo ako výsmech do očí divákom, ktorí sa rozhodli túto hovadinu vidieť. ()

knihovna

Neuvěřitelné i na poměry Emmericha. Tyhle dialogy snad splácal při silvestrovský pařbě. Něco tak neuvěřitelně pitomého nemohl člověk při smyslech a za střízliva stvořit. Jedna hvězdička za to, že  na to dokázal sehnat finance. ()

DaweForeman

Velice zajímavý sci-fi katastrofický film o pádu Měsíce na Zemi. Není to další Armageddon, i když se to tak zezačátku může jevit, ale máme tu určitou vyšší entitu, která nemá zrovna něco dobrého za lubem. Navíc vzhledem k režisérovi, který tohle udělal, se to tak nějak dalo čekat, protože točí podobné filmy a má tak určité zkušenosti. Je to velice poutavé, celkem napínavé a to odhalení ke konci jsem opravdu nečekal, kdy jsem odhadoval úplně něco jiného. Bylo to tak něco nového s trochou novou teorií, která ještě moc tak nějak v téhle podobně nebyla použita. Tím bych chtěl teda alespoň v určité části pochválit originalitu tohoto filmu. Bohužel i přes to všechno se to dopouští takových těch typických klišé o přežití v těchto katastrofických filmech a dále postavy a jejich dialogy nejsou úplně nejlépe sepsané. Po vizuálu a audiu je to velice pěkné, i přes těch pár nedodělků. Tenhle film není ničím, k čemu bych se znovu vrátil, ale za jedno shlédnutí to určitě stojí. ()

Mykhaluu

Myslel jsem zpočátku, že se mám dívat vzhůru, ale nakonec jsem se i přes sympatické výkony (hlavně Johna Bradleyho) díval raději dolů.. a nahoru... a tak nějak koulel očima... To bylo fakt psycho na závěr! 😁 ()

Jereme

Taková parádní blbina devadesátkového střihu... No znova si to nepustím, ale pro jednou fajn zábava na pondělní večer... ()

Tominni

Tak takhle to tedy je s naším měsícem! Roland Emmerich je expertem na různé zásahy na Zemi. Tentokrát to sice není jeho nejlepší katastrofa, ale zase tak špatné to není. Vizuálně celkem fajn, nakonec i některé nápady moje fantasie pojme, ale víc mi chybí nějaké větší souznění s hlavními hrdiny. Takový průměr. ()

haffen

Toto je zlé aj na Emmericha. Vykráda sám seba, ešte aj iné filmy a snaží sa to silou mocou pôsobiť čo možno najhlúpejšie. A veľmi sa mu to darí. Interstellar pre mentálne retardovaných. 10% ()

PlysovyMacko

Zápletka sa týka mojej obľúbenej konšpiračnej teórie o umelo vytvorenom a dutom mesiaci. Vo filme je pár megalomanských scén (mesiac nad horizontom a v atmosfére) a páčilo sa mi vnútro mesiaca. Filmu chýba väčšia digi deštrukcia a chcela som vidieť mimozemšťanov, ktorí podľa mňa na (v) mesiaci žijú. ()

DoubleJack

No podívejme se - to byla ale blbost. A to mám tenhle typ filmů většinou rád. Stále mi hlava nebere, jak Roland Emmerich, mohl za 150 milionů vyplodit právě toto. Vždyť půlka scén nedávala vůbec smysl a při sledování druhé půlky jsem si přišel jako by mi dali hlavu do pračky a zapli ždímání. Postavy mají IQ pokojové teploty a nemají žádnou chemii. Žádnou. Zejména na začátku je CGI jak z devadesátek, takže jsem se šel v průběhu filmu přesvědčit, zda koukám skutečně na ten "Moonfall" a nebo na jeho vykrádačku. Bylo mi z toho smutno. Velmi smutno. ()

Skrivan

Konspirační teorie frčí. A to i ve filmu. Už se těším na ten o placatý Zemi. Tady máme zatím jen umělý Měsíc. A ten se k nám začal podezřele přibližovat. To s sebou nese i spoustu více či méně smysl dávajících důsledků. Bylo by asi pošetilé hledat v tomto filmu logiku, zvlášť v závěru, kdy se to dost zvrtlo směrem ještě podivnějším než dosud. Gravitace ve filmu si zřejmě funguje, jak se jí zrovna chce nebo jak se to hodí našim "hrdinům" (aneb na lidi tohle zřejmě nepůsobí), rodinný záležitosti jsou fakt hrůza a nechápu, proč je tam cpali - děcka otravný, ať jim je šest, nebo dvacet - a hlavně úplně zbytečný. Co se ale musí nechat, je napětí a akce, to tady fungovalo skvěle - tedy až do chvíle, než přestalo dávat smysl už úplně všecko. ()

PaTeXx

Dlouho jsem se u něčeho tak nenudil, a to občas skládám puzzle o počtu tři tisíce dílů. Paradoxně mě film bavil jen dokud nenastala první živelná katastrofa, pak už byla katastrofa celý zbytek filmu. Wilson se mi tam vůbec nehodil, angažování Bradleyho odpovídá filmovému hodnocení a Peňa ať už se nesere do každého hollywoodského filmu. Scénář stupidní s očekávaným vyústěním. Aspoň to vizuální zpracování to mohlo potahat, ale dívalo se mi na to sakra těžce. Na Emmericha velká slabota, i když on sám tu laťku vysoko moc nemá. ()

B3n

Príprava informačného poľa na možné nadchádzajúce veľké oznámenia. Uvidíme, koľko z tohto filmu sa v budúcnosti vyplní. Je tu, samozrejme, veľa fyzikálnych nezmyslov, ale to k takýmto filmom tak nejak patrí a až tak to tam nevadilo. Na základe (aj) tohto filmu odporúčam pozorne sledovať twitter Elona Muska. ()

a0001 odpad!

Tupé, blbé, intergalakticky úbohé. Tu sa umocňuje typický mega usa gýč s mega usa trápnosťou, výsledkom je mega ODPAD. ()

cerdax2

Presnejsi nazev by byl Moon-Fail. Roland a spol si bud poradne zahulili nebo poradne zasenilnili. Mnozstvi nesmyslu je primo umerne mnozstvi botoxu a zehleni tvare halii-belii :P. Skoda, ze zajimava myslenka byla sprznena potrebou o radoby-napeti a zvraty. 55% za vizual a prvotni napad. ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (viac)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc