Kanibal Dahmer

15. februára 1992 v Milwaukee, v štáte Visconsin, usvedčili Jeffreya Lionela Dahmera z pätnástich vrážd a odsúdili ho na 937 rokov väzenia. Tento príbeh sa inšpiroval jeho životom...
Film rozpráva strhujúci, fascinujúci a zúfalo bezcitný príbeh o mužovi, ktorý svoju najtemnejšiu fantáziu premenil na desivú realitu.
Začalo to tým, že Jeffrey Dahmer (Jeremy Renner) sledoval mladíka v obchode a sľúbil, že mu kúpi botasky, ak pôjde k nemu domov a urobí s ním zopár fotiek. Vyzeralo to nevinne, kým ho neomámil a nevyvŕtal mu elektrickou vŕtačkou dieru do hlavy...
Jeffreyho starú mamu (Kate Williamson) i otca Lionela (Bruce Davison) znepokojí skutočnosť, že syn má v byte figurínu. Vzápätí však otec nájde svoju starú chemickú skrinku, ktorá je zamknutá. Stará mama potvrdzuje, že vždy, keď otec otvoril túto skrinku, hrozilo im nešťastie. Nikomu z nich však nenapadne, že hroziace nešťastie môže pretrvávať aj ďalej. Netušia, čo Jeffrey vyvádza a že sa vždy zameria na nejakého mladého chlapca, ktorého potom vezme do svojho bytu. Keďže je však jeho myseľ naozaj chorá a fantázia príliš bujará, jeho skutky sa vymykajú z normálu. Z normálu sa dokonca vymyká aj to, že dokáže sám o sebe povedať, že je zvrhlík, exhibicionista, onanista a vrah... Po dvoch rokoch, ktoré si Dahmer odpykal z doživotného trestu, ho zabil spoluväzeň. Zomrel vo veku 34 rokov... (oficiálny text distribútora)

jiri.twist

No ... amatérská blbost to rozhodně nebyla a kvitoval jsem, že to není takový drasťák, jaký jsem původně očekával. Jen je nepochopitelné, jak se americké státy liší v pohledu na zločin. Zatímco jinde by dostal za dvě tři vraždy smrt, tak ve Wisconsinu za 17 zvířecích vražd mladých kluků dostala tato zrůda "jen" několik set let vězení. Ještě že za dva roky po uvěznění vzal spravedlnost do svých rukou jiný vězeň ... 5655 ()

Hapretor

Nuda. Poslouží jako kulisa k nějaké činnosti. NIc se tam neděje. A jako sonda do hlubin duše psychopata to také nefunguje. Ještě, že tam hrál Renner. Hrát tam někdo méně schopný, tak je to total brak. ()

AngelG

Jeffrey Dahmer.Jedno z jmen, které určitě každému a nejenom američanům, uvázlo v hlavě.Jeff patří mezi nejznámější sériové masové vrahy na světě.Přečetla jsem o něm asi tisíce knih a stal se pro mě mým vůbec nejoblíbenějším vrahem (teda ne,že bych ho obdivovala :) ,takže o něm vím opravdu dost.A proto mě tenhle film tak moc zklamal.Až na Jeremyho Rennera,ten předvedl docela dobrý výkon a Dahmerovi se opravdu podobal.Ale přesto, když už měli tak skvělého herce pro roli Jeffa,proč nenapsali lepší příběh.Vždyt´ mohli použít tolik materialu,protože jeho život byl mnohem komplikovanější a hrůzostrašnější než je ukázán ve filmu.Čekala jsem,že to bude víc drsnější,že budou ukazovat trošku víc z jeho běsnění,ale místo toho natočili 101 minut úplně o ničem. Veliké zklamání! ()

Kadas97

Veľký potenciál skrývajúci sa v pravdivom príbehu o kanibalovi je vyjadrený tuctovým nevýrazným filmom. Film sa tiahne veľmi pomaly a človek pri ňom od nudy zaspáva. Obrovským mínus je dĺžka filmu 100 minút. Jediné také spestrenie bola scéna s vŕtačkou, ale byť na mieste jeho obete, tak za tenisky sa fotiť nedám. 3 z 10 ()

megan017

Jeffrey Dahmer-kanibal, masový vrah, nekrofil. Rozvěšoval si lidské kosti, uřezával penisy, po bytě se mu váleli kousky hnijích těl. vařil si hlavy svých obětí(jejichž maso pak zhltnul)..atp. Tohle je přesně typ filmu, co je úplně o ničem, ale tváří se to jako biografie...a když to milým režisérům nevyjde, tak se ohání tím, že je to pouze inspirované. Film spíše o duševních pocitech a vracení se do minulosti, ale krev, násilí a pravý náhled do toho všeho, jak a co se to událo, by jste marně hledali. Nečekejte krev a vnitřnosti....tohle je taková menší brutalitka, která spíše nudí. Jeremy Renner...ach ten Jeremy. Pohled outsidera, který potřebuje obejmout. ()

Kozy9

O Dahmerovom psychopatickom počínaní som prečítal množstvo článkov a jednu knihu. Zdroje, ktoré sa mi dostali do ruky, v niektorých prípadoch zamerali svoj obsah na podrobné opísanie jeho činov, iné zase hĺbokovo rozoberali myšlienkové pochody jedného z najznámejších kanibalských masových vrahov Ameriky 20. storočia. Medzi iným so sa dostal aj k informácii, že existuje o ňom aj film a tak mi nedalo, aby som ho nevidel. Film o Dahmerovi je nízkorozpočtový a pôsobí ako zlá televízna inscenácia, ktorú režírovala upratovačka, ktorú odchytili zúfalý producenti, keďže sa z nepochopiteľných príčin režisér nedostavil v deň natáčania. Zo scenáristického hladiska bol Dahmer prázdny, nudný, ničím zaujímavý a hlavne si nedržal dusivú atmosféru hororovej snímky. Absencia krvi, brutality či úchylností mala byť nahradená hlbší ponorom do duše hlavného protagonistu. Bohužial sa tak nestalo. Hekticky zostrihané dve časti deja narúšali už aj tak slabú súvislú dejovú líniu. Zatiaľ čo som sa úplne nič nedozvedel o jeho detsve a ani o tom, ako ho zadržali, poprípade koľko ľudí zavraždil, čo robil s mŕtvolami (i keď ukázali jeden prípad na ostatné zabudli) tak sa mi aspoň dostalo zhuleného opytého a povrchného množstva prapodivných dialógov. Samotné vraždy, ktorých moc neuvidíte by sa dali ohodnotiť ako 16+. Nevravím, že by som sa vyžíval v jeho zverstvách, iba podotýkam, že ak autori chceli vystihnúť drsnú realitu, ktorá sa odohrávala, mali pritvrdiť, a ak chceli viac film angažovať vo svete dokumentov, v tom prípade zlyhali taktiež, pretože sme sa o Dahmerovi moc nedozvedeli, iba že bol tichý, agresívny a mal menšie problémy s alkoholom. Stojedna minút dlhej úmornej nudy, ktorá sa vliekla ako sopel ma znechutila. Dahmer zanechal vela stôp vo veľa rodinách a je nemorálne snažiť sa zbohatnúť z utrpenia druhých. Keby to bol čistý dokument, nepoviem ani slovo, ale takto je to amatérsky výsmech pozostalým. Menej logický, nevýrazný, a povrchný snímok takéhoto druhu nemal nikdy vzniknúť. Jediným plusom je herec, ktorý hrá Dahmera, aspoň ten podal aký taký výkon. CELKOVÉ HODNOTENIE: 20%. OPLATÍ SA KÚPIŤ NA BD/DVD: Nie, neexistuje dôvod, prečo by ste mali utratiť peniaze za takúto hanbu vo filmovom kabáte. ()

KateW

Herecký výkon Rennera byl dobrý, zbytek děsná nuda. Přijde mi, že film nebyl vůbec promyšlený a následný odfláknutý výsledek 3* je ode mě přehnaný,vím to. Na druhou stranu,když se na to podívám s přivřenýma očima,tak ty 3* musím dát za Rennerovu snahu být přesvědčivým geyem ()

moviefan4

Slabé. Prišlo mi to tak ako keby si Jacobson o Jeffovy nič nenaštudoval a do filmu dal iba minimum z jeho života. Strašne ma štvalo to že som si o Dahmerovi viac prečítal než pozrel vo filme. Film strašne nudil veľa zbytočnými rečami ktoré nám o Dahmerovi nič nepovedali. Som zvedavý na dalšie tri filmy z edície. ()

Lucyl89motyl

Berme tento snímek spíše jako druhy díl. První by mohl být nezávisle natočeny z roku 2017: Můj přítel Dahmer. I přes impozantní herecký výkon, byl film o ničem. Aani v nejmenším nezachytil podstatu hrůzných činu vraha. ()

sahier odpad!

nič "nepovyprávěl" , kto nepozná podrobne život a podrobný priebeh vrážd z dokumentárnych filmov o tomto sériovom vrahovy, tu sa naozaj nič nedozvie, nehovoriac radšej o tom aký je film nudný a nič nehovoriaci ()

Kvidoland

Dahmer je velmi zajímavej snímek. Vlastě jsem očekával, že dostanu biografický film o jednom z nejznámějších amerických sériových vrahů. A to se překvapivě i vyplnilo, ale trochu jinou formou. Sledujeme zde současný život Dahmera a poté sledujeme jeho flashbacky na mládí, kdy vypadal jak mladý Elton John. A za to filmaře velmi chválím, že jsme nedostali jen strohý výčet údalostí v životě Dahmera. Celkově se mi ten film líbil a dávám mu 4/5. ()

Ace.A.T.L.

Jeffrey Dahmer byl taková bestie, že by si zasloužil něco co by opravdu stálo za to a ne příběh o homosexuálovi, co zfetuje, otento pár týpků a pak někoho zabije. Ty zrůdnosti by měly bejt víc ukázaný a mělo by bejt přidaný i jeho zatčení, včetně vyšetřování. Tohle je hodně mělký a tak nějak o ničem. Člověk si k němu nedokáže ani vypěstovat dostatečnej odpor. Za mě slabý 2* a NEDOPORUČUJU ()

MadhaterFray

Tento film by som odporučila hlavne divákom, ktorých aspoň minimálne zaujímajú sérioví vrahovia. Netreba očakávať veľkolepé scénky, obrovské množstvo krvi, veľa kriku, rýchly strih či nejaké výraznejšie stupňovanie napätia, na ktoré sme zvyknutý z dnešných filmov, kde sú vrahovia bežne takto vykresľovaný. Ale prečo aj? Veď film vychádza zo skutočnej reality a my sa predsa so skutočnými vraždami osobne nestýkame každý deň, tak ako môžeme popísať či je tento film či herecký výkon nepresvedčivý. A i keď možno výkon Jeremyho Rennera, ktorého považujem za zvláštneho herca, nie je príliš zaujímavý či aktívny, musím s čistým svedomím povedať, že sa jeho pomalé až pasívne správanie dosť stotožňuje s prejavom skutočného Jeffreyho Dahmera, ktoré si môže divák pozrieť v interview s ním. A aj keď sa film nedrží presne reality objavujú sa v ňom zaujímavé konkrétne prvky a až „smiešne“ paradoxy, ktoré sa naozaj udiali. Výhodou filmu je, že vychádza zo skutočných udalostí. Jeho úlohou nie je stotožnenie sa s postavou Dahmera, ale akoby celý čas sleduje Dahmerov život s akýmsi odstupom len sleduje jeho konanie a nenúti diváka vykonávať nad vrahom verdikt, skôr sa len na chvíľku zamyslieť , čo by mohlo ľudskú bytosť viesť k takýmto činom. Je to len necelá 2 hodinová ukážka zo života sériového vraha nad ktorou sa ma človek zamyslieť s tým, že to nie je len vymyslený scenár, ale že taký ľudia naozaj medzi nami žijú/žili a ich obete sú/boli skutočné. ()

uprchlice

"Dahmer" je celkem slušný thriller. Jeremy Renner se do role Jeffreyho Dahmera skvěle hodil a zahrál to celkem slušně. Ovšem scénář trochu pokulhává. Děj se spomaluje a to dost, což je škoda, protože jinak mi film nevadil. Právě naopak. Mám ráda filmy o skutečných masových vrazích (jako "Teda Bundyho" ;-) ) I když "Dahmer" byl film zábavnej, přesto to nebylo ono. Jak už jsem psala problém je v ději. Hrozně se táhne. Navíc mezi scénami se přeskakuje na jiné scény z minulosti a právě to film zpomaluje a vůbec nic nám z té minulosti nevysvětluje proč Jeffrey začal vraždit. I když vraždy byly vcelku solidní, tak filmu chybí pořádný závěr ve kterém je Jeffreyho zatčení. Takže "Dahmer" je film slušný, ale závěr mě opravdu dost zklamal :-/ ()

Little_Sawy

Dahmer, byl člověk kterého znal každý, preslávil, se svími zvrácenými choutkami a orientací, které ve filmu tak bravůrně a skvěle dokázal předvést. Při sledovaní jsme tady mohli vidět etapy v ktorých se Jeffy pohyboval, od svého vývoje ve psychopata. Za mě se film líbil i když to mělo drobné chyby. ()

Nischa

Člověk, neznalý skutečného příběhu kanibala z Milwaukee, se z tohoto filmu o něm ani nic nedozví a bude marně tápat a hledat nějaký děj a jeho souvislosti. Jedna hvězdička pouze za Jeremy Rennera. ()