Frank Adler (Chris Evans) je slobodný muž, ktorý v prímorskom meste na Floride vychováva svoju výnimočne nadanú neter Mary (Mckenna Graceová). Frank chce Mary dopriať obyčajné, šťastné a pokojné detstvo so všetkým, čo k nemu patrí, ale zámery mu prekazí jeho panovačná matka Evelyn (Lindsay Duncanová). Keď sa zámožná Bostončanka dozvie o matematickom nadaní vnučky, rozhodne sa o ňu postarať sama, pričom jej ďalšie plány by mohli Franka a Mary rozdeliť. Keď sa v rodine neznesiteľne vyhrotia ostré spory a napäté vzťahy, strýko s neterou musia neodkladne konať. Podporu nájdu nielen u ich domácej pani a najlepšej priateľky Roberty (Octavia Spencerová), ktorá im nezištne pomáha a ochraňuje ich, ale aj u mladej učiteľky Bonnie (Jenny Slateová), ktorá spolu s Frankom zdieľa starosti aj obavy o nadanú žiačku a jej budúcnosť. (TV JOJ)

Allgreen

Sympatický film. Alebo ako Captain America keď práve nebojuje proti bad guys tak má ako druhé povolanie opravára lodných motorov na voľnej nohe. No a popri tom sa snaží vychovávať aj svoju malú geniálnu neter a ide mu to ako inak, no predsa dobre. ()

terhulinka

Naprosto předvídatelné a klišé kam se podíváš. Místy nelogické. Vysoké hodnocení je mi záhadou, vždyť je to laciný, až to uráží. ()

Iktus

Po vleklé, úmorné kupě předražených sraček z komiksů, debilit na 90 pokračování u kterých si už nejste jisti, zda nesledujete seriál z Venezuely, přichází skvěle natočený film, který udrží diváka sledovat až do konce. Má to vše. Příběh, emoce, vtip, suprovou Marry, hnusnou realitu a jednu seschlou povýšenou frigidní kundu. Za mě sehr gut. ()

TonyHawk94

Krásny, a brutálne veľmi feel-good film s veľmi komplikovanou dilemou, ktorá sa v nej rieši, na ktorú neexistuje jednoznačná odpoveď. V hlavnej úlohe matematického géniusu hrajúca Mckenna Grace je úžasná a svoju rolu hravo zvláda s ľahkosťou. Chris Evans je kapitola sama o sebe - tieto NIE Captain America roly mu neskutočne sadnú, dovolím si tvrdiť, že v tomto prípade si lepšieho herca predstaviť neviem. Ďalší support cast s Octaviou Spencer a Jenny Slate (+ jej chémia s Frankom) sú tiež vynikajúce. Soundtrack je "boží" :). Celkovo vzaté - Mark Webb je šikovný režisér, nech sa chopí akéhokoľvek žánru (Amazing Spidie-ho považujem za skvelého), ale tento druh komplikovanejších dramédií mu asi sedí najviac :). ()

Víteček

Není to špatná podívaná, ale je to děsně schematické a všechno, co by člověk čekal, že se v takovém příběhu stane, se v něm opravdu odehraje a to víceméně tak, jak by se dalo čekat. ()

Gortyna

Frank vousatý sympaťák, jeho matka s tváří nevyspalé zombie. Frankův advokát a nejlepší přítelkyně jeho dcery černoši, babiččin advokát arogantní běloch. Roztomilá holčička musí být blond. Její učitelka tmavovláska a věkem musí být k Frankovi. Ředitelka školy nehezká obrýlená ženština. Není těch symbolů pro zlo a dobro nějak moc? ()

blazma

Naprosto boží film co mě držel v napětí při každé situaci. Pro někoho to může být jen kecání, pro jiné naprostá pohádka. Tento film byl fantastický, Chris Evans společně s Mckenna Grace odvedli skvělou práci a chemie mezi těmito dvěma funguje na jedničku a je to díky nim naprosto skvělá podívaná. ()

koza3

Do poslední chvíle jsme s ženou doufali, že to dobře dopadne! Máme dceru ve stejném věku a docela nás to emotivně dostalo. Ano, génius je jeden z miliardy, který má možnost změnit další chod světa, ale i Einstein uměl jezdit na kole. Výborný kontrast toho, jak nelze (pěstouni) a lze (závěrečná varianta) skloubit genialitu s právem na normální život dítěte. Moc pěkný počin, bylo tam drama, byly tam emoce a mělo to akorát stopáž. Díky! ()

FuRYaN_iS_BaCK

Né, že bych matematice nějak extra rozuměl, ale mám pro filmy z tohoto prostředí slabost. Nejenom mě, ale i akademii oslnila Beautiful Mind o laureátovi Nobelovy ceny Nashovi. V posledních letech pokračoval Asa Butterfield v Brilliant Young Mind a Dev Patel si zahrál muže, který znal nekonečno. Gifted si vypůjčuje reálné teorie, konkrétně 7 mileniálních "problémů", z nichž byl do dnešního dne vyřešen pouze jeden. Jeden ze zbývajících je využit jako premise geniality v tomto snímku. Snímek ho vhodně využívá, nicméně nezabíhá do nicneříkajících detailů, spíše je to takové lanko, které nás nakonec i doprovodí do závěru. Ač by se pěti hvězdami nemělo plýtvat, film ve mně zanechal tak příjemný pocit, že neodolám. Když Chris Evans dokáže utáhnout stamilionóvé marvelovky, není boha, aby si neporadil s nezávislým snímkem za pár babek. Třešničkou na dortu je výborná Mckenna Grace, kterou určitě nevidíme naposled. Tento typ filmů obecně nevyhledávám, ale takhle jednou za čas se moc rád podívám. ()

rigby

Příjemný rodinný film. Alespoň se tak navenek tváří, ale uvnitř toho moc neskrývá. Předložené problémy neřeší, děj není jednolitý, spíše to působí jako dva neuměle spojené fragmenty scénářů. Asi tak na klidné nedělní odpoledne, kdy venku prší. Větší sympatie si to bohužel nezískalo vzhledem ke své povrchnosti. ()

veverysiak

Raz za čas mám potrebu kuknúť dáku mäkkotinu a keďže to nie je každodenná záležitosť, som náchylný byť potom nekriticky subjektívny, lenže poväčšine mám šťastie na celkom podarené kúsky, a tak nemusím medzi podobnými projekciami robiť predlhú znechutenú odmlku, aj tu je viac vecí, ktoré sú nadmieru vydarené, námet, scenár, hudba, herci, je zaujímavé, že Chris vlastne ani nehrá, aspoň som to doteraz nezaregistroval, a predsa je zvláštne presvedčivý, ale to len tak na okraj, takže 85%. ()

FEAR99

Ne úplně dokonalá režijní práce, ale rozhodně utvrzení v tom, že Marc Webb je zpět v tom, co mu jde nejlépe a to říkám jako člověk, kterému se poměrně hodně líbila podceňovaná (a podhodnocená) dvojka Amazing Spider-mana, a tak jediným velkým failem Webba zůstává jednička pavoučího (ne)dobrodružství. Jaký je "Velký dar"? Je to rozhodně za 1/ film ze života, za 2/ film, který zahřívá na duši a za 3/ film, který v člověku něco zanechá. Chris Evans, pokud nehraje pomilionté Kapitána Ameriku, je slušný herec (tady navíc dost pomáhá poměrně vděčná a pro ženské osazenstvo sympatická role), Mckenna Grace hraje matematického "génia" přesvědčivě a ostatní jsou taktéž prakticky bezchybní (Octaviu Spencer po Černobílém světě vidím vždy rád). Webb za režií nikterak neexhibuje, nechává příběh svižně plynout a vlastně dává prostor zajímavému scénáři, hercům a takové té milé hudbě, která v těchto "dojácích/filmech ze života" hraje vždy celkem velký prim. Ke konci se to už trošku zadrhává, konec je poměrně předvídatelný, ale na druhou stranu mě překvapil jeden "zvrat, který mě za celý film vůbec nenapadl". K tomu pěkná, spíše artovější kamera a opravdu hodně dojemná scéna návštěvy porodnice (asi nejlepší scéna filmu). Těším se na Only Living Boy in New York, Webbovi fandím. Velký dar za 7/10. ()

p.a.douch

No rád bych to ohodnotil, ale jsem na velkých rozpacích. Asi záleží na náladě v které tento film sledujete. V hodnocení jsem na rozmezí 3 a 4 hvězdiček. Film je pěkný, herci hrají dobře, zvlášť neuvěřitelné jsou Mckenna Graceová (teda tohle jméno přechýlit, to je opruz) a Lindsay Duncanová. Evans taky dobrý. Webb mohl zamakat víc a ušetřit mě toho dilematu s hodnocením. Tenhle film zkrátka nikoho neurazí a pokud máte náladu na vztahové drama sáhněte po něm. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů