The Punisher

• USA Marvel's The Punisher
USA, (2017–2019), 23 h 2 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvorcovia:

Steve Lightfoot

Predloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Jon Bernthal, Ebon Moss-Bachrach, Ben Barnes, Amber Rose Revah, Jaime Ray Newman, Kelli Barrett, Paul Schulze, Jason R. Moore, Deborah Ann Woll (viac)

Bývalý mariňák, který jde po zločincích odpovědných za vraždu svojí rodiny, se ocitne v pasti armádního spiknutí. (Netflix)

Recenzie používateľa darthvader77 k tomuto seriálu (25)

Ve tři ráno (2017) (S01E01)

Just When I Thought I Was Out, They Pull Me Back In! Po excelentní týmovce Defenders, která byla komiksová tak moc, že skoro člověk viděl místo snímků panely, tak se v rámci Netflix sérií vracíme zpátky ke štěrkovitému, krvavému, drsnému způsobu vyprávění. Tohle dělal někdo, kdo narozdíl v případě Iron Fshisfta chápe, co dělá dobrý pilot dobrým pilotem. Tudíž první kompilace Punishera jak loví zločineckou zvěř navazuje přesně tam, kde jeho příběh skončil v druhé sérii Daredevila. Nicméně po startovní zabijačkové sekvenci se Frank Castle rozhodne pověsit kariéru mstitele na hřebík. Ale válka pro vojáky nikdy nekončí, takže přestože vrahové jeho rodiny jsou pryč Franka Castla honí duchové minulosti. Ne kvůli zločincům, které popravil, ale kvůli temným věcem, které spáchal v Afghanistánu. Líbí se mi do jakého kontroverzního teritória tahle série zabředne. Potěšila i scéna s terapií. No a závěrečný tanec s kladivem, kdy Frank se vrací k tomu, co Frank umí nejlépe je boží. Těším se na další díly. ()

Dva mrtví muži (2017) (S01E02)

Punisher největší ukázkou toho, že nepotřebujete složitý nápad na perfektní příběh. Bývalý mariňák lovící nekompromisně hajzly to je něco, co dokáže vytvořit fantastický dějový oblouk. Frank Castle pořád trpí svými démony z minulosti a snaží se najít odpovědi. Potěšila Karen a Eliott takže tento příběh je napojený dobře na zbytek Netflix verse. Líbí se mi inteligence scénář, třeba jak Punisher přechytračil Micra a Wolfa,  to bylo epické. Dále hovory o tom, jaké to je ztratit rodinu jsou absolutně lahůdkové. Jsem zvědavý kam dál tahle linka navazující na Daredevila 2 sezónu povede, celý ten nápad s vojáky obchodující s heroinem je prostě žrádlo. Nemůžu se dočkat. ()

Kandahár (2017) (S01E03)

Country, I was a solider to you. I did what you asked me to. It was wrong, and you knew.♫ Líbí se mi jak v téhle epizodě jsme mohli vidět misi o které mluvil Schoonover u soudu v Daredevilu druhé sezóně. A narozdíl od spousty jiných událostí, tahle neztratila nic ze svého kouzla po tom, co odhalila závoj tajemství. Tady je vidět, že odpovědět na otázky není vždy špatné a odhalovat tajemství pokud Váše odpověď je dobrá a nestojí úplně za hovno (dívám se na tebe Abramsi!) Stalo se to ještě víc epické a Bernthalovo herectví a obličejové grimasy zoufalství zatímco je zalitý kraj. Dialog o tom, jak reakce na zklamání dokáže měřit člověka je též fantazie  Konečně nám ukázali, co se skrývá v temné minulosti Franka Castla a důvod jeho svědomí. Zneužili ho vlastní nadřízení k dělání ilegální špinavé práce. Micro je též skvělý charakter, který je slabý, emocionální a spolehájící spíše než na své pěsti na špinavé triky jako jed a proto je perfektní palivem pro Castal a mezi nimi to skvěle jiskří. Punisher se vyvíjí prostě skvěle a závěrečná scéna naznačující, že teď bude Punisher deratizovat pro změnu zkorumpované armádní a vládní pohlaváry na to se těším. Briliantní epizoda. ()

Doplnění zásob (2017) (S01E04)

Tak tady se nám jednotlivé dějové linky začínají proplétat. Sigma male Punisher a beta běhna Micro jsou perfektní nesourodou dvojicí, co má jiskru jak by řekl starý dobrý GRRM. Jejich interakce jsou vitpné zábavné a dobře zahrané. A doufám že nám ještě Punisher zahraje na kytaru. Mezitím linka s postiženým vetránem bude mít nějaké temné rozuzlení, tam očekávám narukování k extremistům, aby Frankovým kámošům pořádně zatopil. Agenti FBI se chystají na razii, ale to netuší co za nebezpečné překvapení je čeká. Závěrečná scéna je správně drsná skoro až mysteriózní, kdy Punisher působí jako nebezpečný duch. To je prostě naprostá briliance. ()

Gunner (2017) (S01E05)

Myslím si, že po angažmá ve třech seriálech je na čase ocenit herectví Deborah Ann Wolf, která předvádí dobré herecké kreace a její konverzace s Madani a Castlem jsou prostě vynikající. Líbí se mi, že bromance mezi Punisherem a Micrem se krásně vyvíjí s Punisherem dokonce ho uznávající za záchranu. Hlavní záporák ukázal svoji identitu budu zvědavý, jak se bude bránit proti ulovení. A co se lovení týče naháňečka v lese s mariňákami byla solidní, Gunnera mi bylo líto. Madani se připravuje na další těžení proti Castlovi a zrádcům ve vlastních řadách, korupce sahá hluboko a potěšilo mne, že Frankovi záleží na Karen. Škoda, že mu ušla večeře. Zatím paradní seriál a jeden z nejlepších, co jsem viděl. ()

Jidášská koza (2017) (S01E06)

Tenhle díl byl vynikající, co se týče naprosto skvělého foreshadowingu. Předně celá epizoda se jmenuje Jidášská koza, což referuje nejenom příběhu o pitvě, který v tomto díle dostaneme na setkání veteránů. Referuje to ke zrádci O Mcanellovi. Referuje to ke zrádci Billovi, který se stane luxusním antagonistou, i když je srdcervoucí, že Frankovi instinkty jsou vždy správné. Jinak děcko, které se mluví o práskáčích je další skvělé foreshadowing. 1) Mluví o bonzácích a Billy nabonzoval Agentu Orangeovi na Franka 2) Ukazuje, že i někdo kdo je jako rodina může být pěkný sráč. Trošku to zapadá do klišé, že korporáci jsou vždycky zlí, ale předpvoězené to bylo dobře. Těším se na další epiozody. ()

Na mušce (2017) (S01E07)

Lov na zmrdy začíná ve veklém a Frank Castle zasahajuje svoji křižovou výpravu proti CIA. Je to paráda, líbí se mi, jak zrada Billyho má svůj efekt a oni se střetnou aniž by to Barnet věděl. Líbí se mi prolomení 4. stěny, kdy Castle přiznává jak je to jednodušší, když je může zabíjet. Chladnokrevná vražda Benneta též brutální, to je lahůdka, jak se tihleti podvráťaci div nesežrou navzájem zaživa. No a ten závěr navnadil. Svině těžko umírá. ()

Chladná ocel (2017) (S01E08)

Brutální závěr epizody byl absolutně famózní a jsem rád, že to odráží i v zatím největším hodnocení. Frank a Daniel už působí jak starý zadaný pár s těmi hádkami. Líbilo se mi, jak Frank dicsiplinoal synka. Past FBI taky byla výtečně údělana no jenom měli vzít více lidí. Ten pocit, když krev kamaráda z vás smývá jeho vrah. ()

Ctnost zlých (2017) (S01E10)

Do you think that Frank Castle is kind of man who enters the building without escape plan? Absolutně fantastická epizoda s perfektním obsahem a formou. Líbí se mi, jak na vrcholu hypu se rozhodli tvůrci zvolit netradiční nechronologický způsob vyprávění díky kterému má epizoda tempo jako kráva. Několik emocionálních odhalení, co se týče Billyho, ale i návrat detektiva z Daredevila a tragický konec Lewise to je prostě absolutní síla. Tahle epizoda připravila půdu pro závěrečný akt tím nejlepším možným způsobem a já se nemůžu dočkat na její vrchol. Deborahe Ann Woll opětovně předvádí naprosto fantastické herecké výkony. Joe Bernthal je čím dál tím lepší a jeho reakce na zradu i na smrt Lewise fenomenální. To jak vlastně odlišná perspektiva může pokřivit události taky. Nemám slov tohle je jedna z nejlepších epizod jakéhokoliv seriálu a jeto absolutně briliantní. Těším se na další díly, které jistě budou fámozní a jak tahle antická tragédie o zrazeném mariňákovi dopadne. Hudbu také musím pochválit, protože perfektně dokresluje celkovou atmosféru. Také se mi líbilo, jak ta diskuze mezi Madani a Billým proběhla z toho šel mráz po zádech. ()

Doma (2017) (S01E12)

Souhlasím s Billym jeho je radost pozorovat při práci. Naprostá fantazie kdy tohle revenge porno vyvrcholilo táhlým krvavým orgasmem. Protagonista musí být testován fyzicky a psychicky a to tahle epizoda splnila naprosto bravůrně. Frank konečně se dostane do přítomnosti své Nemesi Agenta Orange no a je to prostě radost pohledět. Daniel a jeho rodinka je srdcervoucí shledání konečně no a Dina to prostě zase jistí z dálky. Líbí se mi, jak Billy přese všechno nakonec pomohl Frankovi. No a to závěrečné zabití to byl luxusní ()

Memento mori (2017) (S01E13)

Perfektní konec pro první seźónu Punishera. Billy vs Frank je jeden z nejlepších soubojů 1v1, které jsem měl možnost vidět. Opětovný test psychologický i fyzický. Návrat tam, kde to začalo a tragédie toho, jak se proti sobě postavili dva bývalí mariňáci. Opětovné použití špinavých triků, jak již velí tradice. No a Curtisova asistence též nebyla špatná. Závěr, kdy konečně se Punisher bojí toho, že už nemá válku je perfektním dovětkem pro celou postavu a problém veteránství jako takového. ()

Roadhouse Blues (2019) (S02E01)

Přijdou další? V to doufám. Po ne úplně dobrém finále Daredevila se vrací muž, mýtus legenda gigachad sigma male Frank Castle a je to radost pohledět. Předně musím ocenit technickou stránku mne prostě ta komorní kamera s tmavším nasvícením a filtrem prostě sedí jak hrnec na prdel. Frank Castle stále bojuje se svými démony nejenom z minulosti, ale i z první série a stále se vzpamatovává ze zrady svého kamaráda. Zároveň se ukazuje jak sám je a proto se snaží znovu socializovat a najít novou rodinu. Líbí se mi, že můžeme oficiálně říct, že Frank Castle je milfhunter a umí to s dětmi. No a závěrečný souboj v baru je naprosto famózní. Speciálně se mi líbí, že Punisher prosazuje rovnoprávnost pohlaví a ta scéna na záchodech brutální a je vidět, že Castle se s tím jako vždy nesere. Jeho přímočarý leč účinný přístup k řešení problémů mne prostě baví a je to závan svěžího větru vůči všem ostatním superhrdinům. Jsem rád, že to vypadá, že se zase zaměříme na zkorumpované zmrdy z armády, kteří tak krásně odstartovali Frankovu kariéru ve druhé sezóně Daredevila. To jak Frank totálně si s nimi vytřel prdel a je připraven na další věci a navíc tahle sezóna vypadá že bude navazovat na předchozí děj a nebude pouze jenom novým samostatným dobrodružstvím. Lahůdka. ()

Bojuj nebo uteč (2019) (S02E02)

Poslední americký válečník jemuž neupadli koule a v době politické korektnosti se nebojí jít svoji brutální originální cestou. Frank Castle je prostě gigachad musím to psát neustále. Zajímalo by mne jestli si uvědomil, jak blbě by to vypadalo, pokud by ho tam s tou holkou někdo našel. Líbila se mi naturálnost že to koupil do prdele. Podruhé nás poučil na semináři o gender equality no a nový padouch s náboženským přesvědčením vypadá luxusně. Připojte k tomu fakt, že Jigsaw se dostává stejného prostoru jako Kingpinovi a je zaděláno na další perfektní sérii. Cinematografie opět skvělá. A soundtrack též. ()

Rozbouřit vodu (2019) (S02E03)

Punisher to zase čistí. Tenhle díl mi hodně připomněl scénu z policejní stanice z Terminátora 1 a upřímně řečeno očekával jsem, že dopadne stejně tudíž příjezd kavalerie mile překvapil. Napětí se dá krájet a líbí se mi, jak i policajti uznají že Frank Castle je jako starý kovboj, který zná svoje řemeslo. Návrat Billyho z první sezóny bude určitě zajímavý a jak to zkombinují s Pilgrimovou hrozbou to bude lahůdka. Ten zatím ukazuje, že bude hlubokým záporákem a hodil by se pro Daredevila mohl by mít teologickou bitku. A Madani je prostě MVP. Líbilo se mi, jak všechno co Punisher potřebuje k healnutí je černá páska a jak to kosil v tom lese no to byla nádhera. Přestřelka, hořící lidi, trocha hand to hand combatu to prostě nemá chybu. Trestatel jak se patří. ()

Jizva (2019) (S02E04)

No tak Punisher má jednu epizodu bez akce a místní kohorta šulínů se může hned zbláznit. Výborná epizoda. Mahanino špičkování s Frankem vynikající. Odhalení minulosti Rachel chtěl jsem říct Amy je prostě skvělá paralela s Frankiem no a když zjistila co je její bodyguard za borce, tak se vrátila protože jak řekl Wilson Fisk muž s takovým talentem se nesmí promrhat. Líbí se mi, jak je to psychologické, všichni jsou pronásledováni svými duchy z minulosti, což chtě nechtě ovlivní budoucnost no a co si budeme nalhávat ta zatím nevypadá moc příznivě. Brett Mahoney a jeho jízlivost vítaná no Billy mu taky něco někam narval. Další epziody budou nepochybně výživné též. ()

Spodci (2019) (S02E05)

Líbí se mi budovaný otec-dcera vztah mezi Amy a Frankem to dodává celému seriálu doslova Zaklínačskou šťávu. Úvodní scéna s kartami tak není jenom dobrý rodinný srdce hřejivý moment, ale symbolismus filozofií obou charakterů. Billy Russo je též zajímavá postava a líbí se mi, jak jeho psychologie je taky hluboce prozkoumána. Ben Barnes je solidní herec s obrovským rozsahem. Knězova linka je též zajímavá a líbí se mi, jak seriál Punisher všechny humanizuje. Také mám rád jak Amy se pořád chová jako dítě, což odpovídá její hra na agentku mi vykouzlila úsměv na tváři. No a návrat Turka slavného obchodníka s informacemi to se mi líbilo. V jeho scénách člověk nejvíc ocení rozdíl v kinematografii vůči ostatním seriálům No a Frank udělal s Rusákama velice krátký proces ten gym fight byl skvělej. Jigsaw směřuje zajímavým směrem a já se nemůžu dočkat až se všichni střetnou. ()

Nakazat (2019) (S02E06)

Známý postrach tvůrců dětského porna znovu udeřil a tvrdě. Líbí se mi dynamika mezi Amy a Frankem to je prostě lahůdka. Ale pořád to tady můžeš zápalit xD Briliantní dynamika. První sezóna ukázala Franka jako kámoše, druhá sezóna ukazuje Franka jako otce a to je dobrý způsob jak jeho postavu ukázat z jiného úhlu. Pak tu máme samozřejmě výborný vývoj Billyho Russoa. Líbí se mi, jak díky jeho mentální poruše skutečně lituje toho, co udělal. Chamtivost vskutku byl ten zlomový bod. Což nás vede k velké ironii celého seriálu, že ten kdo kvůli chamtivosti zradil svoje bratry se nyní možná postaví do čela skupiny utlačovaný veteránů. Krása. Agentka Madani se setkává s Kotominem Kireiem a Ruská linka konečně odhaluje o co se jedná. Líbí se mi jak seriál naťukl pravdu, že korporace vskutku berou moc státům protože jsou nad národní a díky pěnězům můžou infiltrovat každou administrativu. Joe Bernthal je pan herec, který ukazuje perfektní zlomeny a smutný výraz ale zároveň výraz plný hněvu. Zároveň se mi líbí, jak jeho filozofie zabíjení je znovu testována. A přesto přese všechno hlavní problém je, že Billyho nevyřešil v první sérii. ()

Špatný den (2019) (S02E07)

Název epizody mi připomíná Jokera. Ukazuje se, že kněz má mocné přátele, takže stejně jako Joker je i pro FBI úplnou záhadou, duchem který se objevil, aby odvedl špinavou práci. Mezitím Billy Russo a jeho banda plánuje udeřit na banku. Líbí se mi diskuze o tom, kam až je Frank ochoten zajít stejně jako že má cesty jak zlomit i zoceleného veterána. Vztah mezi ním a Curtisem perfektní a dobře to pokračuje v dynamice nastavené první sezónou. No a fantastické finále RUSSÓOOOOOOOOOOOOOOOO!!! Přestřelka jako divá. Vykrádačka s menším záhrdelem napínavá. No a Ben Barnes prodal to, že si nasral do gatí. ()

Svému bratru strážným budu (2019) (S02E08)

Scéna, ve které byla tato píseň použita v The Punisher, byla krásná. Zapomínáme, že přes všechno zabíjení a hanebnosti, které dělá, je Frank stále mužem ve smutku. S tíhou světa na jeho bedrech. A tak se na jednu temnou noc rozhodne opustit všechny a všechno, aby byl jednoduše se svou rodinou. Srdcervoucí hovno. Prostě absoluten luxusní díl. Billy Russo/Jigsaw je na třetím místě po Killgravovi a Fiskovi jako nejlepší záporák Defenders verse, protože ta změna že předtím se Franka upřímně miloval to jsem nečekal. Líbí se mi jak to celé postavili na hlavu a Billy je tu stejně ublížený jako Frank. On sám se cítí zrazený. A to je zajímávý třetí rozměr pro někoho kdo v první sérii začal jako chamtivej hajzlík. Těším se na jeho revoluci to by mohlo záhajít skvěle. No a scéna s Amy a Madani byla také prostě vynikající lol ne já ji nenabila. A ůvodní přestřelka no prostě luxus. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)