Úřady utahují smyčku a vyčerpaný, ale nezlomený Frank přísahá, že válku, která mu ničí život, ukončí. (Netflix)

Lenka.Vilka

Konec byl emoční výcuc ohledně kolotočového vyřízení účtů. Celé to bylo postaveno na emocionální rovině, což tomu přidalo plusové body. I kdyby ta scéna byla natočená sebevíc blbě, tohle by tam fungovalo tak jako tak, to bylo jasné už dopředu. Konec pěkné tvářičky jsem si vychutnala. Moc se mi líbilo, co řekl Frank na konci. Že došel tam, kam došel. Že to tam zvládnul. Já mu to přeju, ale upřímně, to bychom fakt chtěli? Jestli bude druhá série, chci Jigsawa. ()

darthvader77

Perfektní konec pro první seźónu Punishera. Billy vs Frank je jeden z nejlepších soubojů 1v1, které jsem měl možnost vidět. Opětovný test psychologický i fyzický. Návrat tam, kde to začalo a tragédie toho, jak se proti sobě postavili dva bývalí mariňáci. Opětovné použití špinavých triků, jak již velí tradice. No a Curtisova asistence též nebyla špatná. Závěr, kdy konečně se Punisher bojí toho, že už nemá válku je perfektním dovětkem pro celou postavu a problém veteránství jako takového. ()

Remivsremi

A končí to klasicky netflixovsky. Dveře pro pokračování jsou otevřené dokořán a já pociťuju lehce nedotažené linky. Celkově se sólovka Punishera vydařila na výbornou. Neškodilo by, kdyby měla trochu méně epizod (ideál asi 9-10), některé linky byly podobně jako u IF natahovány až moc. Kočkování se zbytečně prodlužovalo. Co ale tato řada zvládla dokonale je prodát postavu Franka divákovi. Všechny jeho činy, vnitřní démoni, bolest kterou prožívá, se podařilo zakonponovat bez zaváhání. Jon svým výkonem upoutal veškerou pozornost. Je to jeho životní role a ten chlap ze sebe vydal vše. Těším se na další kapitolu. 80% ()

Kaka

Den zůčtování přesně tak jak měl být. S nekompromisním man to man combatem na závěr, který svojí energií a brutalitou překonává i předešlý díl. výborná tečka na závěr, zůstava však trochu otazník, o čem že vlastně bude případná další série a zda si udrží ten vengeance punc, který měla série první, zcela pochopitelně. ()

kenkaku

Konec-nekonec. Série by klidně mohla pokračovat dalších 10-13 epizod a nic by se nedělo. Tím nic, myslím, že by se rozjímalo a povídal a opravdu NIC by se nedělo. Vnímám tady jistou snahu o uzavření kapitoly, ale je to takové uzavření trapné... to jako opět Frank dostává restart a může jet znovu? Zase zahodí vestu a bude se někde plácat (tentokrát v komunitním centru)? Závěrečná epizoda je lepší než 75% zbytku série, přesto no nejlepší (alias grand finále) moc neukázala. ()