Frank si při výslechu Micra nebere servítky. Brutální vzpomínky na tajné mise vrhají světlo na Frankovu minulost. (Netflix)

Wysch

Přesycení superhrdinskými motivy je v současný době tak silný, že to potápí jinak i žánrově skvělý marvelácký počiny (naposledy Thor v kině, Defenders na malý obrazovce). Proto je tak mrtě cool, že na celý to MCU univerzum navázanej Punisher dokáže vytvořit epizodu, která diváka z toho celýho MCU vytáhne zpět do světa, kterej smrdí realismem. One condition... They die. ()

David.Darco

Zatiaľ jednoznačne najlepšia epizóda. Vypätú situáciu medzi dvoma mužmi v súčasnosti striedajú flashbacky oboch postáv. Ako sa dostali do situácii v ktorých sa ocitli? Z dramaturgie epizódy srší aj akási osudová spätosť oboch postáv, s čím sa dá jednoznačne pracovať v ďalších dieloch. Záver epizódy je ťažko depresívny náklad pri ktorom som ledva dýchal. Perfektná práca! ()

Kaka

Flashback na dějový začátek celé minisérie. Tématicky důležité pro propojení všech klíčových částí příběhu a určení kdo jsou good a kdo bad guys. Vojenská akce na blízkém východě je sice bídně natočená, ale konečně se osoba Franka Castla posouvá v přítomnosti o krok dál a zároveň má divák o jednu puzzli víc v pomyslné skládačce. ()

BaronMartin

Už druhý Punisherovský díl, u kterýho to dost možná celkem přeháním s hodnocením, ale proč ne :D Tenhle díl mě fakt bavil. Celá epizoda samozřejmě stojí a padá na dynamice Franka a Micra, která je výborná. Jejich hašteření, jejich vzájemné interakce a chemie mezi nimi je skvělá a finální moment, kdy se konečně dají dohromady a začnou společně pracovat je velmi fajn. Epizoda se taky skládá z celkem velké dávky flashbacků, ať už na Micra, tak na Franka, a ty jsou povětšinou fajn, máme tu i relativně dobrou akci v Kandaháru, která je krásně realistická a surová a ukazuje divákovi hnusné a špinavé aspekty války a jak dokáže svět být špatné místo. Taky se mi líbí, že se dozvídáme, že Frank v minulosti nebyl úplně nejsvatější a taky má nějaké démony a nějaké činy, na které není úplně pyšný a které ho i v současnosti nahánějí. Dělá to z Franka mnohem uvěřitelnějšího a realističtějšího hrdinu. Jediný větší problém mám s vedlejšími postavami, jelikož prakticky žádná postava kromě Franka a Micra mi nepřijde moc zajímavá. Madani, Russo, Curtis, nikdo z nich mě zatím extra nezaujal. Hodnocení: 80% ()

tron

Oproti prvým dvom dielom jednoznačný prepad kvality dole. Je pravda, že zápletka sa vďaka viacerým flashbackom stáva prehľadnejšou, ale strata tempa je očividná a, pravdupovediac, dosť bolestivá. Micro a Punisher budú podľa všetkého dobrá dvojka, ale inak je to proste dosť solídna nuda. Najviac ma zabolelo akčné finále, ktoré je strašne blbo zostrihané a veľmi zvláštnym spôsobom nakrútené. Vinou toho sa z potenciálne najlepšej akčnej televíznej scény roka stala hovadina. ()