Napriek zákazu svojho otca Nemo hneď prvý deň v škole opúšťa bezpečie korálového útesu a vydáva sa do hlbokej vody, aby kamarátom dokázal svoju odvahu. Nanešťastie ho odchytí športový potápač a Nemo skončí v akváriu v prístavnej zubnej ordinácii v Sydney. Jeho nešťastný otec s pomocou modrej korálovej rybky Dory, trpiacej stratou krátkodobej pamäti, vypláva na jeho záchranu. Cestou čelia mnohým nebezpečenstvám a stretajú najrozličnejších obyvateľov morských hlbín. Medzitým Nemo spolu s ostatnými obyvateľmi akvária – pračudesnou partiou morských tvorov – pripravuje plán úteku späť do mora... (TV JOJ)

jakub.bystra

Podle mě vůbec nejlepší animák ze všech, který u mě dokonce překonává vynikajícího Shreka. Prostředí v hlubinách oceánu, střídající se se scénkami ve skleněném vězení u tyrana (zubaře) je prostě naprosto geniální. Animace úžasná a co se vtipných scének týče, tak jsem se opravdu u žádné jiné Disneyovky, či animáku vůbec, tolik nenasmál.. Ať už mírumilovní žraloci, podivuhodné světlo, zapomnětlivá Dory, napodobující rybí sbor, nebo legendární "mój!". Úplně jsem ale na tenhle film v poslední době (cca. rok, což je u mě hodně) zapomněl a určitě si ho co nejdříve pustím. ()

malis.uo

Nejlepší animovaný film všech dob. Pro mě určitě. Tak dojemný, vtipný a krásný... Napoprvé v kině jsem i slzičku ukápl... "Hledá se Nemo" se na dlouhou dobu stane učebnicovým příkladem jak točit dětské filmy tak, aby si je skutečně užili i dospělí. Vtipy nejsou přepálené, příběh odsýpá, rybičky se chovají jako rybičky a je skutečně radost se na to dívat (i teď po více jak deseti letech). Plný počet, bez debat. ()

Salinho92

Jeden z nejlepších animáků vůbec, výborná animace, super zábava a hlavně krásný příběh, hlavně se na něj dá koukat opakovaně :) kdyby šlo dát více hvězd, neváhal bych ani chviličku. 120/100 ()

Orbeek

Dnes viděno "svátečně" už po x-té a Nemo dosáhl pomyslných 6ti hvězd. S dabingem a dětmi ( a stejně tak i bez :) Především pak v nostalgické vzpomínce na před pár lety obnovenou premiéru kinoverze převedené do 3D! Pixar rulez 4ever! ()

Tanki

Pokud vím byl tohle první animovaný film od Pixaru, který jsem viděl.... A naprosto mě uchvátil! Podmořský svět plný děsivých žraloků, pohodářských želv a rybek všeho druhu - to byla trefa do černého! Úžasné prostředí pro animovaný příběh. K tomu si můžeme připočítat dojemnou dějovou linii a spoustu vtípků, to všechno prostě utváří nezapomenutelný celek. ()

Rathe

Výborný animovaný svět pod hladinou moře. Parádní příběh a neotřepané vtípky. U mě patří mezi nejpovedenější disneyovky. ()

Sadova302b50

Vydařená, hodně chytlavá jednohubka určená primárně pro děti, kterou však může zhltnout i dospělé publikem, je dobře animovaná a zároveň docela vtipná, neutápí se v patosu, naopak, příběh příjemně plyne, takže poslední, co hrozí, je nuda. 81% ()

andydufrsn

Nádhernej animák plnej emocí a lásky! A taky vyrovnání se s vlastním strachem a minulostí! Docela by mně zajímalo v kolika rodinách bylo po shlédnutí zrušeno akvárko! ()

Pinkie_

Super film. Jak pro děti, tak pro dospělé. Nejsem uplně fanda animáků, ale tenhle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Vtipný, zábavný, dojemný a smutný, skvělej, milej, rodinnej příběh. Taková pohádka na večer. ()

Luxurka

Ach :-) krásný, dojemný (ano řvala jsem kvůli kreslený rybě, já magor) a naprosto dokonalý!!!! Můj nejoblíbenější animák vůbec. Btw. skvělý dabing! ()

Killy

Dory....je kouzelna :D moc hezka pohadka o tom, proc je nekdy fajn poslouchat rodice...a nekdy ze je zase fajn kdyz rodice poslouchaji deti :) ()

Diamonts

Krásná animovaná pohádka o lásce mezi rodičem a dítětem. Český dabing si nemůžu vynachválit. Animace jsou vyřešené do detailu a některé vypadají skoro jako skutečné- například mořská hladina a mořské proudy. ()

bratr_jezek

Když se vám ztratí synek v moři, je třeba zmobilizovat síla hledat. Když jste ke všemu ryba, čeká vás vodní cesta a spousta nečekaných setkáních, kdy se nemáte ani chvilku šanci nudit. Velmi dobré vedlejší postavy v čele s Dory vám přirostou k srdci a nádherná animace prozáří celý oceán. ()

malet

Animák určitě pěkný, dobře udělaný, ale když jsem se dívala s dcerou, myslím, že ta by nedala ani hvězdičky dvě. Z pohledu dětských očí je to dramatické a několikrát vyšponované do krajnosti. Kdyby se trochu obrousily hrany, zmírnilo napětí, tak ano. Ale když u filmu pro prťata se děti bojí, není to určitě to nejlepší. ()

Oxytocin

Roztomilá, humorná a výtečná podívaná od disneyovky. Tatík Marlin překoná svoje zábrany a strach, aby se vydal hledat svého syna v otevřeném oceáně. Dojemné. ()

Rangifer

Ovdovělému otci unesou syna, který je tělesně postižený, najít mu ho pomáhá žena, která má problémy s pamětí. Zní to jako thriller, ale ve skutečnosti je to animovaná pohádka pro děti. Dobrý nápad udělat film z mořského prostředí. Pixar prostě hezké animace umí. Místy je to fakt dojemné a humor taky pobaví. ()

KalimeroI

I po letech cítím dluh - víte, asi první animák, který nadchl, ne jenom bavil, ale nadchl. A kde mne dostal i dabing (ano, já vím, je to ostudné) - ale i CZ hlasy: Trojan a Heřmánek, Macháček, Banánové rybičky (nevím teď, jak se ta velryba v roli hvězdice jmenuje) - mne dostaly. Bavilo tehdy a baví i dnes, který animák to o sobě může říci? Upřímně? Je jich pár... A žraloci? A rackové? A krabi? A želvy? Pecka. Za mne plných pět a to i při vědomí toho, že ta slátanina Hledá se Dory už navštívila mé přijímače - bohužel. Nebudu trestat originál za mrzké pokračování. ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (viac)