Napriek zákazu svojho otca Nemo hneď prvý deň v škole opúšťa bezpečie korálového útesu a vydáva sa do hlbokej vody, aby kamarátom dokázal svoju odvahu. Nanešťastie ho odchytí športový potápač a Nemo skončí v akváriu v prístavnej zubnej ordinácii v Sydney. Jeho nešťastný otec s pomocou modrej korálovej rybky Dory, trpiacej stratou krátkodobej pamäti, vypláva na jeho záchranu. Cestou čelia mnohým nebezpečenstvám a stretajú najrozličnejších obyvateľov morských hlbín. Medzitým Nemo spolu s ostatnými obyvateľmi akvária – pračudesnou partiou morských tvorov – pripravuje plán úteku späť do mora... (TV JOJ)

Jillen

Ten film prostě miluju, kdykoliv mě pobaví. Měl bys plavat, měl bys plavat, měl bys plááávat, pláávat, plávat. Když nevíš co, tak plav! :)) ()

Džejkop

Filmy se zvířátky to je vždycky velmi chytrý nápad. Navíc mořský svět v podání rize počítačovém, dovoluje vyniknout těm neskutečným možnostem jaké tato technologie umí vyvinout. Teď stačí přidat spoustu vtipných situací, jednoduchou leč podstatnou zápletku a máme tu skvělý animák se vším všudy. A jak je vidět pod mořem je veliká sranda jak tak koukám, že bych si domů pořídil pořádné akvárium s rybyčkama :). ()

Pierre

Nad příběhem bych nežasnul, ten je poměrně dost jednoduchý. Charaktery postav jsou, ale napsány dokonale (Darla, zubař, Dory, Merlin) a animace to je kapitola sama o sobě, za tu čistě přidávám jednu hvězdu. Jinak se nejedná v mých očích o tak strašně vyjímečné dílo, ale je to příjemný animák který se dá vidět určitě vícekrát než jednou. ()

Ender66

Môj najoblúbenejší animák, ktorý necháva všetky ostatné s prehľadom za sebou... Geniálnych scien je vo filme hned niekoľko(spolok abstinujúcich žralokov, scéna so "svedomím" ...). Dory považujem za najvtipnejšiu kreslenú postavičku všetkých čias!!!! ()

zipper111

Asi nejhezčí a možná taky úplně nejlepší animák, plný emocí, ale žádných laciných scén nebo dialogů, prostě geniální záležitost. Po Toy story můj nejoblíbenější animák... ()

Alementina

24.12.2019 hmmm, nejvíc mě zaujalo Sydney, moje láska. Asi jeden z mých prvních animáků... tohle je ten animák, kdy se děti nasmějí víc než pro dospělí. ()

gogos

Vyborny pribeh, slusny scenar, krasne animace, dobra hudba, famozni 150 letej bourak!... Rozhodne se jedna o kvalitni animak, avsak Ice Age u me zustava mezi soucasnymi animaky na prvnim miste... ()

Tirion

Film, který jistým způsobem pobořil mýty. Ve své době se Pixaru ještě všichni posmívali, že chce dělat animovaný film pro děti i dospělé. Dnes víme, že to bylo neoprávněné. A právě tímto filmem pro mě začala éra nejlepšího filmového studia současnosti. Silný příběh, silné emoce, vypracované charaktery, vtipný a nezáplatovaný scénář bez zbytečné vaty. To je Finding Nemo a PIXAR. ()

Makky

Plávať, plávať a stále plávať :). Jednoznačne jeden z najlepších animákov ever, navyše s dokonalým slovenským dabingom (čo je veľmi ojedinelý aspekt). ()

Bat55

Popravde, slovenský dabing u tohto animáku (ale aj u ostatných Pixaroviek) u mňa patrí k neoddeliteľnej súčasti dokonalého zážitku. Tým samozrejme nechcem povedať, že originál je zlý, je dokonalý ako obvykle, ale slovenský dabing u animákov je skutočne špičkový. A u Hľadá sa Nemo rozhodne jeden z najvydarenejších. Pixar opäť ponúka dokonalú animáciu a jedinečný príbeh, plný napätia a vzrušujúcich momentiek. Takisto nechýba vydarený humor, príjemná hudba a sympatické postavy. Ak by bola súťaž o najsympatickejšiu animovanú postavu, určite by to bola postava z niektorého filmu od Pixaru. /90%/ ()

kaylin

Ale ne, "Hledá se Nemo" není jen o tom, jak skvělá je jeho animace. Pixar je s animací už tak daleko, že si klidně může dovolit animovaný film s lidskými postavami a také to bude vypadat dobře - viz "Rebelka". Přece jen, ne každé studio by si na tohle trouflo, a pokud ano, výsledek by nemusel být příliš ohromující, ale s lidmi už se Pixar potýká déle, což je vidět i na "Hledá se Nemo". I zde se objeví lidské postavy. Jak ale říkám, není to jen o skvělé animaci, je to hlavně o tom, že před sebou máme skvělý příběh, který začíná na nádherném korálovém útesu, kde si v poklidu žije jedna rodinka klaunů očkatých. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/03/hleda-se-nemo-2003-95.html ()

swed

Druhá nejlepší pixarovka (top je pro mě "Ratatouille") zaručeně pobaví mladší publikum, ale ani dospělí se při ní nebudou nudit. V oceánu na vás čeká řada vtipných i napínavých okamžiků plus nějaké to ponaučení o rodině a přátelství. Animák pro celou rodinu. 8/10 ()

Damiel

Výtečná transformace lidské civilizace se vším všudy, tolik drobných nuancí, že je člověk nepochytá ani při druhém sledování... Napoprvé jsem byl ohromen, napodruhé nadšen! ()

MATADOR

Moj moj moj.Pěkná pohádka, která se ale nevyrovná svým bratříčkům. Není zde tolik vtipných situací jako jinde, ale občas se zde zasmějete a veřte půjde to jako po makrele ;-) moj ()

džanik

Viděl jsem film třikrát a líbí se mi čím dál MÍŇ. No jo, je to promyšlené, animačně brilantní, barvité, pozitivní... Právě. Strašně rychlé, přebarvené, ukecané... Postava Doris mi už lezla na nervy. Jsem holt Čech, ne Američan. Ať žije Rumcajs! ()

stration

Další dokonalý Pixar. Pracovat v konkurenčním animátorském studiu, tak se oběsím už po Příběhu hraček. Tentokrát musím nadmíru pochválit i výborný český dabing. ()

katuska138

Vím, že to říkají všichni, ale Pixar je prostě ...jiný. Jeho pohádky nejsou jen stupidní příběhy pro malé dětičky, které u nich v kině chroupají popcorn a když se na plátně objeví roztomilá rybička, začnou plácat svýma maličkýma pacičkama. Pixarovské animáky mají prostě Duši, poselství, něco víc, než mívají ostatní animované pohádky. Nevím, kdo za tím stojí, jestli scénáristi nebo vedení, ale díky bohu za to. Za to, že i ve svém dospělém věku se můžu podívat na animovaný film, užít si ho a necítit se u toho divně. ()

Aiax

Ani tenhle počítačový animák nenabízí dospělému divákovi nic moc navíc, je to další barevná, přiměřeně vtipná a nádherně natočená pohádka pro děti. Jediným představitelem tohohle žánru, který se dá nazvat "dospělým", tak zůstává první Shrek. ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (viac)