Odstřelovač

USA, (2016–2018), 21 h 39 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvorcovia:

John Hlavin

Predloha:

Stephen Hunter (kniha)

Hudba:

Bobby Krlic

Cynthia Addai-Robinson, Ryan Phillippe, Omar Epps, Bayardo De Murguia, Tembi Locke, David Marciano, Roman Mitichyan, Tom Sizemore, Shantel VanSanten (viac)

Bob Lee Swagger (Ryan Phillippe) je elitní odstřelovač Námořní pěchoty ve výslužbě. Do akce se znovu vrací, když ho jeho bývalý nadřízený, kapitán Isaac Johnson (Omar Epps), požádá o pomoc. Johnson teď pracuje pro Tajnou službu a má na starost zajistit bezpečnost během setkání amerického a ukrajinského prezidenta v Seattlu. Chce, aby Swagger zkontroloval všechna potenciálně nebezpečná místa, ze kterých by mohl odstřelovač spáchat atentát. Swagger souhlasí, ale v kritický okamžik nedokáže zabránit tomu, aby někdo na prezidenty skutečně nevystřelil. Okamžitě se stává nejen hlavním podezřelým, ale i obětí spiknutí. Zjišťuje, že Johnson chce z něho udělat obětního beránka, a nezbývá mu nic jiného než se dát na útěk. Podaří se mu zůstat vždy o krok vepředu před pronásledovateli z Tajné služby a FBI? Musí! Swagger má jedinou šanci. Aby se mohl znovu vrátit k manželce a dospívající dceři, musí odhalit zákeřné spiknutí a dopadnout skutečné zrádce. (TV Prima)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (33)

Odstřelovač (2016)

1. série: Remake vydařeného filmu Ostřelovač nafouknutý do deseti dílů seriálu. První a poslední epizoda jsou asi nejzajímavější. Zbytek je jen vata (byť poutavě natočená). 2. série: Tentokrát už není kde opisovat, tak je děj o něco poutavější. Natočený je skvěle. Boužel sérii zabíjí debilní scénář (kdyby měla série epizod polovinu byla by to pecka). Takhle se v osmi epizodách tolikrát otočí děj, že to přijde až vtipné. Seriál má potenciál, jen prosím vyhoďte ty hovada co ho píšou. 3. série: tbd ()

Série 1 (2016) (S01)

Remake vydařeného filmu Ostřelovač nafouknutý do deseti dílů seriálu. První a poslední epizoda jsou asi nejzajímavější. Zbytek je jen vata (byť poutavě natočená) ()

Moment střetu (2016) (S01E01)

Když mi asi v polovině došlo, že jde o remake mého oblíbeného filmu Ostřelovač (přece jsen ta podobnost děje je více než náhodná a jméno Swagger padne až později) byl jsem spíše znechucen. Proč dělat remake něčeho co je už tak skvělé? Proč dalšího Ben Hura? Dalších Sedm Statečných? Navíc po deseti letech... Celá epizoda prakticky kopíruje děj filmu (až na to vězení - ano) a proto jsem se spíš soustředil na to jak špatně Ryan Phillipe hraje ostřelovače (to jak mhouří oko při míření je asi nejlepší). Nelze ale upřít, že je to natočené poutavě. Jsem zvědav čím nafouknou děj do deseti epizod seriálu. ()

Otazníky (2016) (S01E02)

Nejde o nic jiného něž o vatu (tedy zatím tot ak vypadá). Už chápu proč ho zavřeli - abych šlo něčím spláchnout epizodu :). Ale berme to tak, že získal důležitý (doufejme tedy) kontakt na ruské podsvětí... I když způsob jakým se o něj nejprofláklejší rus v amerických filmech (Ravil Isjanov, kterého CSFD u tohoto seriálu celkem zazdila) ujal, byla až podezřele jednoduchá. ()

Hra na schovávanou (2016) (S01E03)

Děj se donečně vymanil z filmové linky a jede si vlastním životem. Netvrdím, že jsem z toho odvázaný, ale musím uznat že je to natočené dobře a poutavě. Také chápu, že na otázky je třeba odpovídat postupně. Tedy konzumuji (konečně) něco nového a líbí se mi co vidím. ()

Širší měřítko (2016) (S01E04)

Nadstandartní epizoda, ale jen díky flashbackům z mise. Děj to nikam neposouvá, ale nenudí. Jinak se zase tak moc neděje, respektive nic co by posunulo děj někam dál, ()

Strom svobody (2016) (S01E05)

velmi solidní epizoda. Konečně jsme se posunuli někam dál. Krom získávání nového důkazu je zde i solidní porce akce a jeden americký sex v tričku :) ()

Pod palbou (2016) (S01E06)

Prakticky polovina epizody o ničem, druhá pro změnu excelentní. moc mi ale nedává smysl chování některých postav (několikrá jsem se musel ptát: "proč by to sakra měl dělat?"). Také mě celkem pobavila ta střelba na běžící terč (mířil přesně - ne před terč - a trefil. a ne mířidla před střelbou nepošteloval :)) ()

Černý král (2016) (S01E07)

Rozvlekjelší a nudnější epizoda, nicméně ničím neurážlivá ani otravná. Děj se zase hnul z místa a to je v pořádku. Co maximálě ruší je necitlivý střih a "skoky" v ději. ()

Proti sobě (2017) (S01E08)

Série si udržuje svůj mírný nadstandard. Prakticky jedna každá epizoda je stejná. Ničím nepřekvapí ani nenaštve. Ze svých chyb se nepoučuje (naopak - opakuje je stále do kola). Tedy co mě zaráželo dvě epizody zpátky, zaráží i těď. Začíná být i jasné proč se scénář odchýlil od filmu (rodina). Je třeba vyplnit epizodu... tu další (vím přesně o čem bude :)) ()

Udeř jako první (2017) (S01E09)

To že se rodina využije k nafouknutí děje jsem tušil, ale že to bude na dvě epizody? To mě nenapadlo... Tedy to co se v #9 nakousne bude třeba dořešit příště. A to mě malinko rozmrzelo. Cím si epizoda napravila reputaci je několik celkem originálních zvratů (nebo rozuzlení situace řekněme). Scéna nagolfovém hřišti byla si nejlepší. ()

Dotek spouště (2017) (S01E10)

Díky příme dějové lince, která stále nabízí něco nového jde o nejlepší díl série. Závěr očekavatelný (s okopírovanou pointou filmu :)). Se nám to krásně uzavřelo... ()

Štvanice začíná (2017) (S02E01)

Vůbec nechápu proč "viděli jste v předchozí řadě". Na první řadu se dějově vůbec nijak nenavazuje. Stačí jen vědět (a to ne nutně), kdo je kdo a proč. Stejně se vše dozvídáme z děje a "profilování postav". První epizoda mě tedy krutě nebaví a rozčiluje mě to skákání v čase. také mi leze krkem (občas) kamera, která pozoruje dění z dálky (a ideálně zároveň i skrz křoví) jako kdyby vše někdo z dálky pozoroval - nepozoruje. Tedy jen trapný efekt (edit.: který se opakuje i dalších epizodách, tedy nejde o náhodu) ()

Druhé Alamo (2017) (S02E02)

Díky (opět) skákání v ději se stále něco děje. zjišťuji, že záběry "z minulosti" (Afghánistán) mě baví víc než "současnost" a celkem mě štve to dávkování informací pipetou. Nicméně díky tomu, že se nic nekopíruje (resp. nemáme tu žádnou filmovou předlohu) sedí mi to víc než první řada. ()

Tady jste v Texasu (2017) (S02E03)

Konečně si zvykám na tempo, na první řadu jsme už zapomněl a nebýt občasného vytočení (většinou jde o chování postav) dal bych snad i plný počet. ()

Temná strana ulice (2017) (S02E04)

Našlapaná epizoda... bohužel nejen akcí, ale i momenty, kdy se postavy chovají ne jednou jako kokoti jen proto, aby bylo na co koukat následující 4 epizody. Takže za sebe dávám body dolů za účelovou debilitu. Kdyby to byla poslední epizoda (kterou stačilo jen trošku scenáristicky upravit - vynechat ty debility) dal bych plný počet. ()

Muž jménem Noon (2017) (S02E05)

Už se z toho stává rutina - každá epizoda musí mít v sobě jednu debilitu/nelogičnost (vážně byli slyšet ze sklepa až do kuchyně?) a nějaká postava udělá debilitu (to si kurva nemůžeš vzít s sebou klíčky?). Zbytek je celkem OK (i když ten překvapivě odhalený motiv Solotova je dost na vodě). Prostě je třeba si nastavit hladinu očekávání níž a bude to v pořádku. ()

Za řekou Río Grande (2017) (S02E06)

přesně dle očekávání... hned na začátku (neběželo to ani 5 minut) a debilita byla na světě... proč to komplikované nahánění "bankéře", když stačí jen počkat až si je Solotov najde? Nebo prostě když už víme o co mu jde zveřejnit jeho obličej a tím vše prakticky spláchnout? Ne, ne... tady je třeba jít akční a "napínavou" cestou. A akce je natočená perfektně. vše je přirozené a dobře se na to dívá. Tedy pokud vypneme mozek, je to jako celek paráda :) ()

Jako v Bolívii (2017) (S02E07)

čistě vycpávkový díl. nic nového (krom toho že aura okolo Solotova je scénářem vyhnaná přes čáru - namachruje se s přehledem doslova kamkoliv a ještě střílí lidi kolem na potkání - to za stavu kdy je prakticky bez peněz). Stále tedy to samé. Dobře se na to dívá, ale je nutné nejprve vypnout logiku. ()

To bude ten den (2017) (S02E08)

no tak tohle byla urážka diváka :D. Nafukují sérii o vatu a pak ji utípnou bez konce. Neskutečný. Krom běžných debilit tady tedy máme scénaristický fail jako prase. řemeslná práce (ano opět krom těch stupidních snímání kamery z dálky skrz křoví) super, ale tohle děti? asi došli peníze :) ()