Odstřelovač - Série 2

(séria)
USA, 2017, 5 h 28 min (Minutáž: 41 min)

Jednotku veteránů z Afghánistánu v čele s Bobem Lee Swaggerem chce někdo odklidit. Je proto potřeba vypátrat, komu jsou bývalí vojáci trnem v oku, a zachránit si tak život... (TV Prima)

Lacike

Druha seria sa po dejovej stranke zmenila na prekombinovane politicke pikle v style tych horsich trapnych poslednych serii serialu Prison Break. Pritom sa to zacne celkom nadejne atentatom na byvalych kolegov hlavneho hrdinu, kvôli urcitym udalostiam z minulosti. Ale postupne sa ukaze, ze namiesto pomsty jednotlivca je za vsetkym tajomna organizacia Atlas. Takze väcsinu dielu tvori prekombinovana a postupne stale nezazivnejsia dejova vata, ktoru obcas prerusia solidne akcne sceny. Tie uz netvoria len sniperske prestrelky, ale casto klasicka akcia. A aj ked je stale dostatocne krvava, tak mi pripadala menej kvalitna ako v prvej serii. Vlastne ma nenapada ziadna akcna scena z celej druhej serie, ktoru by som vypichol, ako nieco fakt dobre. Proste taky akceptovatelny priemer. Co sa tyka zapletky, tak nastve, ze nie je behom serie uzavreta, ale evidentne sa s touto otravnou liniiou pocita aj pre pripadne dalsie serie. Takze nakoniec nedôjde ani na suboj s hlavnym zaporakom, ktory celu seriu kántri jedneho clena Swaggerovho timu za druhym. Linia so Swaggerovou zenou je este zbytocnejsia ako v prvej serii, takze celkovo ma tato seria uz vôbec nebavila a siroko otvorenymi dverami pre tretiu seriu rozhodne neprejdem. 4/10. ()

joker.george

Když se seriál snaží o něco ambicióznějšího, tak mu to vychází. Musí se ale pořádně soustředit, jinak totiž sklouzává k obyčejnému, nicméně stále zábavnému akčnímu výplachu. Navázání na první sérii mi přišlo nenucené a rozšiřování dějových linek bylo děláno rozumně. Výsledný dojem mi hodně zkazilo zjištění, že osmý díl ukončuje druhou řadu, protože jsem dva týdny marně čekal na pravé finále, než mi došlo, že už dorazilo. (Netflix) ()

Arsenal83

V prvej sérii bol Shooter skvelý, v druhej sa nestačím čudovať, kam to nasmerovali. Z nežnej ženy sa stáva brutálna pištoľníčka, s krásnych rodiiných vzťahov tu nevidíme skoro nič. Prepadák so silných štyroch hviezd na slabé tri. ()

K1NGSLAYER

Dle mého názoru byla druhá série lepší než ta první. Nejvíce se mi zde líbily ty flashbacky kde byl Bob s Isaacem v armádě. Celkově se mi líbí že má většinou každá epizoda této série úžasné napětí a neustále to pracuje na tempu. Ryan Philippe je hodně sympatický herec a nejspíš proto se mi to tak líbí. Co mě ale zklamalo bylo "finále" v 8 epizodě. Nevím, proč neudělali zase těch 10 epizod? Je jasný že to musí natáhnout aby měli co dát do příští série, ale když udělali 2 tak dobré série, proč by neměla být i třetí? To tam musí nutně dávat "konec" z 8 dílu? Nevadí, rozhodně je na co se těšit. ()

agentmiky

Seriály točené na základě filmů bych většinou vyškrtl již při natáčení, protože to většinou nekončí moc dobře, ale Shooter je jednou z mála výjimek. První série si mě získala sympatickým hercem a solidní dávkou napětí, které bylo na poměry televizní tvorby doopravdy slušná porce. Druhá série se mi líbila ještě více. Konečně jsme zde mohli vidět v hlavní padoušské roli Solotova, který se s tím nemaže a začne odklízet jednoho vojáka za druhým, tedy měl bych spíše říct ty, kteří viděli na vlastní oči jeho obličej a dokázali by ho identifikovat. Jako protipól k němu jsme se dočkali opět Swaggera, kde je nutné podotknout, že Philippe se do jeho role vžil jako málokterý herec. Potěšil mě návrat starých postav z první série, stejně tak mě nadchly i nové přírůstky. Za nejlepší díly bych označil první ve Frankfurtu, který neskutečně navnadil, dále pak díly z mexického vězení, které působilo dost nepříjemně realisticky. Uvidíme, co přinese třetí řada, protože konec je otevřený a já jsem zvědav, jak dopadne celkově souboj Swagger x Solotov. Za mě dávám 79 % ()