Okno do dvora

• Česko Okno do dvora (viac)

Fotograf Jeff je po úraze so zlomenou nohou dočasne pripútaný na invalidný vozík. Dlhú chvíľu si kráti pozorovaním susedských bytov cez okno, ktoré vedie do dvora. Ako pozorovateľ sa dozvedá množstvo skrytých detailov zo života svojich susedov, až nadobudne presvedčenie, že sa stal svedkom vraždy. Takto sa začína zložité pátranie a dokazovanie vraždy... Rafinovaná kriminálna zápletka je jednou z najlepších v brilantnej tvorbe Alfreda Hitchcocka. (STV)

askina

Skvělá detektivka bez detektiva. Výborný herecký koncert hlavních představitelů a nezapomenutelné humorné hlášky ošetřovatelky. Detektivka, ve které nechybí napětí ani humor. ()

bari68

Najväčšou slabinou Hitchcockových filmov je veľmi vleklý a ťahavý úvod.Okno do dvora je ale pomerne ťahavé takmer celý film.Riešenie zápletky a koncové vyústenie bolo zasa až príliš rýchle.Aj keď ma film až tak za srdce nechytil ako iné Hitchcockove snímky,určite stále zostane zapísaný ako majster napätia .Za neotrepané prevedenie avšak vďaka...,škoda...viac hustejšej a napínavejšej atmosféry ,ktorá v tomto statickom voyeur filme hraje ústrednú úlohu a hodnotenie by bolo za ,,veľmi dobré,,. ()

jondoe

Trosku som bal, ze ma tento thriller majstra hororu nebude bavit, kedze som nedavno videl film Disturbia, ktory si poziciava namet prave z tohoto filmu. Zo zaciatku sa toho moc nedeje, ale postavy su dobre napisane, takze to az tak moc nenudi. Navyse film vobec nie je predvidatelny takze aj vdaka vyborne tvorenej atmosfere, ktoru som si uzil hlavne v druhej polovici ma film uputal. Okno Do Dvora je po Psychu a Vertigu mojim tretim filmom od Alfreda Hichcocka, takze som cakal ze sa ku koncu dostavy nejaky zaverecny zvrat, ktory vsetko co som doteraz videl zmeni. Tento krat sa to vsak nestalo, ale vobec ma to nemrzi. Finale je dokonale atmosfericky vygradovane a rovnako ako cely film skvele zrezirovane. Keby nebolo taj nudnej uvodnej polhodiny siel by som zhodnotenim na plny pocet. ()

cachina

Okno do dvora je velmi zajímavý film. Snímek totiž znázorňuje vztah diváka k filmu. Důležitou roli zde hraje okno, to je vlastně filmové plátno. Hlavní hrdina Jeffries je divák, skoro jako my. Má zlomenou nohu a tudíž se nemůže hýbat. Je připoután na své křeslo jako divák na sedačku. Jediná jeho zábava je koukání z okna a pozorování svých sousedů. A jako divák si na základě různých vodítek a stop skládá příběh, tvoří si různé hypotézy. Kamara celý film neopustí místnost a velká část filmu je tvořena hlediskovými záběry. Pan Hitchcock je pan režisér a dokazuje to i zde. Na malém prostoru rozehrává napínavý thriller, který dnes již patří ke klasice kinematografie. Musím ještě vyzvednout obrovské kulisy, které byly postaveny přímo pro tento snímek. ()

Jaccobos

Velmi originální námět ! Jeden muž se zlomenou nohou hledící každé ráno na dům, kde jsou kvůli horku otevřená okna, manželé spí na balkóně, baletka se každý den rozcvičuje a pinista skládá své písně. Ovšem je zde také jeden muž, který se chová velmi podivně. Podívejte se sami, je-li podezření zraněného fotografa opraávěné, nebo pouze výplod mysli, která nemá co na práci kromě odpolední návštěvy postarší Stelly a krásné elegantní Lisy, která si ho chce vzít ? Doporučuji shlédnout a zjistit, jak poutavá originalita Alfreda Hitchcocka posouvá film do linie, kde se může měřit s mnohem mladšími filmy ! ()

Mistickzz

Niekto rád sleduje filmy, iný zase svojich susedov, čo sa nie vždy môže vyplatiť. Ďalší skvelí film od Hitchcocka, v ktorom mi však chýbala skvelá atmosféra aká bola vo filme Psycho a preto asi uberám jednu hviezdičku. Film som sledoval, zaujímal ma ale nemal pre mňa až také čaro. Na dôvažok James Stewart a Grace Kelly boli nezameniteľný. 84% ()

adam9

Můj první Hitchcock a hned za jedna podtržená! Očekávání byla k tomuto proslulému režisérovi velká, ale Okno do dvora určité obavy z potenciálního zklamání zahnalo už po pár minutách. Tak jednoduchý, ač neobvyklý příběh a stejně vás dokonale strhne až do samotného závěru. A mimochodem, Grace Kelly byla ale kočka! ()

Han22

Hitchcock v tomhle filmu opět překvapil. Tentokrát ze mě téměř na dvě hodiny udělal šmíráka. Hlavní hrdina je fotograf, má zlomenou nohu a protože se doma nudí, sleduje lidské osudy naproti v domě. A režisér mě spolu s ním vtáhl do jeho pokoje, vrazil do ruky dalehohled a donutil koukat na to, co se děje v pokojích, bytech a lidských osudech. Krásná modelka a její párty, osamělá žena, smutný pianista, paní se svým psíkem a taky jeden podezřelý chlápek. Mimo to je tu krásná romantická linie s Grace Kelly a také také úžasná ošetřovatelka v podání Thelmy Ritter, která háže jednu hlášku za druhou. A samotná thrilerová linie? Inu ta se rozjíždí postupně - hrdina tuší, že chlápek odnaproti zabil svou ženu. Nikdo mu to nevěří, nikam se to moc neposouvá a dopadne to podle původních očekávání. Ale přesto se napětí stupňuje neskutečným způsobem a finále je nářez. Mistr to opravdu uměl vygradovat. Krimi/thriler roku 1954. ()

Zagros

Když člověk nemá co dělat a jen celé dny čučí z okna, napadají ho nejrůznější podivnosti… no a o tom je Okno do Dvora. Tento vysoce ceněný snímek Alferda Hitchcocka mě neoslovil a zařadil se k nevýraznému Vertigu a Na sever severozápadní linkou. Hitchcock pro mě prozatím zůstane skvělým tvůrcem především svých největších klasik Ptáků a Psycha. K Oknu do dvora se v budoucnu ještě někdy vrátím, možná mě na podruhé osloví více a nebudu si z něj pamatovat jen ubrblaného Jamese Stewarta na vozíku a krásnou Grace Kellyovou. ()

borec999

Jeden zo slabších Hitchcockových filmov. Uznávam, v dobe svojho vzniku to muselo byť neopozerané a šokujúce ale dnes, keď mám za sebou Disturbiu, Watchera, Ženu v okne a podobné dejovo takmer identické trilery o postave uväznenej z rôznych príčin doma, ktorá sleduje susedov a príde nato, že jeden z nich niekoho doma po tajme vraždí, tak už mi to nepríde až tak strhujúce. Natočené ani odohraté to nie je  samozrejme zle, akurát je to tempom pomalé a žiaľ ak ste videli niektorý z vyššie uvedených filmov, tak aj predvídateľné. Dopozerané takpovediac len z povinnosti... PS: Grace Kelly bola fakt kočka. 55% ()

Hopper

Najväčším handicapom tohoto filmu pre dnešných divákov určite bude pomalé tempo odvíjania sa príbehu, ktoré však nemení nič na tom, že ide o skvelý thriller s brilantným obsadením a veľmi dobre gradovanou atmosférou. ()

Theraphosa

Do poslední chvíle nesmírně napínavý snímek dokazující velice prostou skutečnost... Pokud se člověk jmenuje A.Hitchcock, nepotřebuje k vytvoření jednoho z nejkvalitnějších hororů všech dob prostor větší než 1+kk. 80% ()

Revolver

Málo který režisér by zvládnul odvyprávět téměř dvou hodinový příběh odehrávající se v jedinné místnosti aniž by vás udnudil, ovšem Hitchcock se toho zhostil s bravurou a natočil jeden z nejnapínavějších filmů jaký sem kdy viděl. Spolu s Psychem a Vertigem je Okno do dvora to nejlepší co kdy vyšlo z dílen největšího filmaře všech dob. ()

Hanys_

Jedna místnost s oknem (a batohem plným nápadů..) Takhle málo někdy stačí k vytvoření výborného filmu (z nedávné doby mě ještě napadá Schumacher se svou Telefonní budkou). Neobvyklý snímek, který zručně přebíhá od dechberoucího thrilleru ke konverzační komedii - To je můj v pořadí 3. Hitchcock a musím uznat, že na tom chlapovi vážně něco je. O Grace Kelly nemluvě :) ()

Merkin

Na svou dobu výborný snímek, plný napětí. Originální myšlenka, skvělé herecké obsazení a vůbec, mistr Hitchcock se ve svém žánru rozhodně vyznal a patřil k průkopníkům. Ani dnes si v mnohých scénách Okno do dvora nezadá s moderními horrory, nicméně přesto mnohé části působí dnes už spíše úsměvně, než mysteriózně, navíc z vraha nečiší ten potřebný chlad a strach. Sice uznávám, že soused působí přirozeněji, když zabil jen jednu ženu a to ještě tu svou, než dnešní masoví sběrači mrtvol všeho druhu(ovšem je otázka, nakolik je toto v dnešní době deviantní), ale třeba závěrečná scéna vypadá, přiznějme, dost amatérsky a ne ďábelsky nebo snad dechberoucně. Takže nakonec tři, byť jde o vybroušenou věc, jen už je trochu dobově mimo, je to pěkná historická perlička:) ()

Scevola

Je pre mna velmi tazke urcit ktory s Hitchcockovych filmov je najlepsi (kandidatov je rozhodne viac). Pre okno do dvora hovoria dve veci: originalny namet a neuveritelna Grace Kelly. 10/10 ()

Amy Adams bude ženou v okně

Amy Adams bude ženou v okně

27.07.2018

Režisér Joe Wright (Pýcha a předsudek, Anna Karenina) si jako svůj další projekt vybral adaptaci knihy The Woman in the Window, která neskrývá svou inspiraci v hitchcockovském thrilleru Okno do dvora… (viac)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011