Watcher

• Veľká Británia Watcher

Žena sa so svojím manželom presťahuje do Rumunska. Oboch rozhodí správa o tom, že sa v okolí pohybuje sériový vrah, ktorý vraždí mladé ženy. Naviac sa zdá, že ich obyvateľ z bytu, ktorý stojí naproti, neustále pozoruje. Julia (Maika Monroe) začne mať pocit, že niečo nie je v poriadku a nie je ďaleko od pravdy. (Marceloo)

oveckaoa

Ženská s manželem/přítelem se stěhuje do Rumunska tam má pocit, že ji někdo z protějšího paneláku stěhuje a do toho tam řádí sériový vrah žen (to neukážou netěšte se) . Film je hodně levný a bohužel je to nuda 3/4 filmu sledujeme jen tu ženskou jak čumí z okna a někdo čumí na ni pak ji ten někdo potká v obchodě ona ho potká a ulici a tohle se opakuje dokolečka dokola a pak zhruba až 20 minut před koncem se něco stane . Navíc film mluví rumunsky což není přeloženo tak, že jim rozumíte úplné hovno do toho ti lidé občas přepnou do angličtiny což zase přeloženo je.  Je docela zvláštní , že ze zhruba 10 lidí co zde potká umí 8 mluvit plynulou angličtinou pokud to tam tak fakt je tak respekt (vím, že je to blbost, ale rýpnu si).  Ze začátku to má dobrou atmosféru , ale pak už se vytratí a dostaví se nuda minimálně 5 krát nebo 6 krát jsem to stopl jelikož mě to nebavilo a jednou jsem to posunul o den jelikož jsem si radši pustil jiný film. P.s. vím, že se učila rumunsky , ale k čemu je mě ke konverzaci dobrá věta jím mrkev proč se neučila radši  základní fráze jako třeba kolik to stojí? Dobrý den, na shledanou ,  kde je záchod  a podobně. P.s. 2 nejsem doktor, ale pochybuji, že s podříznutým hrdlem přežijete tak dlouho chápu, že chtěly mít šťastný konec, ale tohle je blbost Nejlepší komentář mauro    40 procent ()

BoPo

Po x rokoch som zasa narazil na Maiku Monroe. Po výbornom Neutečeš (2014) ju zasa vidím v hororom prostredí. Treba uznať, že jej tento žáner rozhodne pasuje. Kulisy zaujímavé, zápletka sa dlho tvárila hitchcockovsky, Burn Gorman dodal potrebný efekt znepokojivosti, ale finále? Neuspokojivé, obyčajné, nezodpovedajúce vytvoreným očakávaniam. ()

castor

Mladý pár se stěhuje do Bukurešti, do jeho rodné země. Je totiž napůl Rumun, zatímco ona Američanka, s hereckou zkušeností a přemýšlející, co dál se svým profesním životem. Zatímco on je zavalený prací, ona tráví v novém prostorném bytě hodně času sama, s pocitem neužitečnosti. Záhy si všimne muže, který jako by ji sledoval z okna protějšího činžovního domu. Pokaždé, když se jeho směrem podívá, je prostě tam. V lokalitě navíc právě zavraždili ženu. Není v poslední době první. Od toho okamžiku se rozjede série drobných nepříjemných momentů, kdy má pocit, že ji někdo neustále pronásleduje. Přemýšlí, jestli není paranoidní. Nebo zda za vším není její nespavost. V Bukurešti je nová, řeči takřka nerozumí, sousedka, se kterou se spřátelí, zmizí. Debutující režisérka Chloe Okuno volí solidní vizuál, se svým týmem se soustředí na interiéry – vysoké stropy, stísněné výtahy, pootevřené dveře, dlouhá schodiště… Režisérka prostřednictvím mladé Američanky zpřítomňuje pocity ohrožení i izolace. Nepoužívá titulky, když postavy hovoří rumunsky, a proto je její frustrace i naše vlastní. Křehká blondýnka Maika Monroe zároveň slušně ztvárnila hrozbu toho, co se může stát, protože mysl si dokáže představit cokoliv. Poměrně mrazivý a elegantní thriller, finále překvapivě silné. ()

Aljak

Podľa popisu to vyzeralo celkom nádejne, a takéto thrill-mystery filmy ma zvyknú celkom zaujať. Watcher ma spočiatku bavil, ale postupne to strácalo svoje čaro a akosi to zostalo v tom istom móde, ktorý sa točil stále dokola. A keď už to konečne znovu chytilo spád, tak sme sa dočkali skôr očakávaného vyvrcholenia s hororovým žánrom, ktorý mňa osobne absolútne nenadchol. Mimochodom, Bukurešť tu pôsobí ako nejaká temná stoka, kde takmer ani slnko nezasvieti. Chápem, že to bolo účelové pre potreby "mystery" atmosféry, ale mne to aj tak akosi celý čas prekážalo. ()

POMO

Klišé, ale s příjemnou hlavní herečkou (pro blond mikádo mám obzvláště slabost), solidně zfilmované, s citem pro chladné prostředí a umem vzbudit husí kůži. Nejlepší cílovkou filmu jsou mladé Američanky, které plánují návštěvu nebo stěhování do Východní Evropy, ideálně do Rumunska. Rumunsky se ve filmu mluví stejně jako anglicky, hlavní postava je v zemi jediným cizincem. Na čtyři hvězdy by film dosáhl s nápaditějším a chytřejším vyvrcholením. S tím svým hloupým se naopak shodí. Přestože na chvíli to vypadalo na závěr, jaký byste nečekali a jaký by mě osobně velmi potěšil (a mainstreamového diváka naštval). ()

• V úvodu filmu jede dvojice vozem taxi, které má zadní okna dělená. V dalším záběru ale vystupují z taxi, které má zadní okna celá. (SsgtJira)
  • Podle původního scénáře se měl děj odehrávat v Brooklynu v New Yorku. (LUKICKK)