Okno do dvora

• Česko Okno do dvora (viac)

Fotograf Jeff je po úraze so zlomenou nohou dočasne pripútaný na invalidný vozík. Dlhú chvíľu si kráti pozorovaním susedských bytov cez okno, ktoré vedie do dvora. Ako pozorovateľ sa dozvedá množstvo skrytých detailov zo života svojich susedov, až nadobudne presvedčenie, že sa stal svedkom vraždy. Takto sa začína zložité pátranie a dokazovanie vraždy... Rafinovaná kriminálna zápletka je jednou z najlepších v brilantnej tvorbe Alfreda Hitchcocka. (STV)

m4ynard

Veľmi dobré. Prvý film čo som od Hitchcocka videl. Napätie je miestami neuveriteľné. Pár krát ma zamrazilo a uvedomil som si, že som pár minút dozadu nevnímal nič iné ako film. Grace Kelly je krásna. Má úžasný profil. Potešil aj klavirista, komponista, baletka, párik so psom. Aké bežné obývané prostredie. Človek sa nemusí báť filmov z 50tych rokov. ()

ragtime

Klasika od majstra Hitcha, nostalgia, precízne budovaná atmosféra, očarujúca Grace Kelly a výborný James Stewart. Voyeur je tak trošku v každom z nás. ()

antoninsesta

Domnívám se, že jeden z nejlepších filmů Alfreda Hitchcocka. Výborní James Stewart a Grace Kelly. Žádné akční šílenosti od prvé minuty, ale nenápadně stoupající napětí. Skvělý film! ()

Ingredience

Prevelice chutna podivana stojici na stavnatych zakladech chytreho scenare a jeste chytrejsi usporne rezii Mistra Hitchcocka (co nevidime je stejne dulezite jako to co vidime). Jak uz byva u Mistra zvykem, pochoutku pripravuje jen z tech nejlepsich ingredienci (James Stewart,Grace Kelly), okoreni uchvatnou kamerou a samozrejme nezapomina zahustovat dusnou atmosferou. Vysledna kombinace necha vase chutove bunky prosit o smilovani. Stravovani u Mistra ma ovsem jednu nespornou nevyhodu, cim vice toho zhltnete, tim vetsi dostanete hlad, tak se nezapomente ujistit ze mate po ruce jeste nejaky ten zakusek . P.S. : Spravedlive obvineny muz ? :D ()

JB001

Film, který je o dva roky starší než já, jsem viděl včera poprvé, a líbil se mi ze všech Hitchcocků nejvíce. A nejenom kvůli Grace Kelly :-) ()

Filatov

Takhle nějak si představuju bydlení 60. let. To jak byly vybarveny domy, dvůr, byty. Už to mělo svou dávku atmosféry. Vynikající James Stewart měl opravdu všechno jak na talíři a stačilo se jenom dívat a pozorovat život v bytech, dění a lidi. Seděl v okně doslova jako divák v kině a jak se znám ani mě by to asi nedalo nepodívat se ve chvílích nudy jako jemu. Pozoruje, pozoruje a najednou se mu něco nezdá no a prostor pro detektivní zápletku je tady. Stewart s krásnou Grace Kelly a ošetřovatelkou rozjeli napínanavou detektivní akci až na opatrného detektiva, kterého museli napřed přesvědčit o tom, že mají pravdu. Napětí na konci slušně graduje, je to skvělý film! Hororové to ale moc není, spíš je to detektivní příběh. Napínavá atmosféra přichází až v závěru. Okno do dvora si vyšmírovalo 4 hvězdy a v dohledný době se podívám ještě jednou a třeba půjdu výš. :-) ()

Grizzlac

Špička žánru. Lekce od mistra pro jeho následovníky. Takhle rafinovaně a skvěle stavěný děj se moc nevidí. Tak krásnou ženu jako Grace Kelly? O tom snad ani nemá cenu povídat. ()

gizi

Skoro se stydím za ty jen 3 *, ale nemůžu si pomoct. 2/3 filmu dívatelné, ale nijak zajímavé, tak na 60%, poslední část opravdu lepší, ale na víc než na nějakých 70%, celkově 65%, 19.1.2012. ()

Plavan

Vyvrcholení tohoto skvělého thrilleru je opravdu fantastické. Především příchod sledovaného souseda a následná nemohoucnost se mu bránit. ()

Johgas

Začíná to nenápadně, pak se to rozjede a ke konci už jsem ječela nahlas:-) Napínavé, zábavné - viz debaty hlavního hrdiny se svojí ošetřovatelkou.Grace Kelly byla opravdu nádherná herečka. ()

sarianna

Pohledem tehdejší doby výborný thriller, dnes už thrillery bývají mnohem akčnější a děsivější,to ale neznamená, že by Okno do dvora za dneškěm nějak zaostávalo. Naopak, originální námět, kteý zaujme a přeci jen se v závěru filmu dočkáme velmi slušného napětí,aniž protekla kapka krve. Skutečné umění ()

lapatata

Vynikající a velmi originální snímek plný napětí, se skvělým scénářem a hereckým obsazením. Prostě opravdu zdařilá kombinace. ()

Otan

Podle mne je okno do dvora lepším Hitchcockovým filmem,v každém případě jsem vlastně nic nečekal jak u Ptáků,nebo v Psychu a o to víc jsem byl překvapen. ()

Amy Adams bude ženou v okně

Amy Adams bude ženou v okně

27.07.2018

Režisér Joe Wright (Pýcha a předsudek, Anna Karenina) si jako svůj další projekt vybral adaptaci knihy The Woman in the Window, která neskrývá svou inspiraci v hitchcockovském thrilleru Okno do dvora… (viac)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011