Okno do dvora

• Česko Okno do dvora (viac)

Fotograf Jeff je po úraze so zlomenou nohou dočasne pripútaný na invalidný vozík. Dlhú chvíľu si kráti pozorovaním susedských bytov cez okno, ktoré vedie do dvora. Ako pozorovateľ sa dozvedá množstvo skrytých detailov zo života svojich susedov, až nadobudne presvedčenie, že sa stal svedkom vraždy. Takto sa začína zložité pátranie a dokazovanie vraždy... Rafinovaná kriminálna zápletka je jednou z najlepších v brilantnej tvorbe Alfreda Hitchcocka. (STV)

rekkky

Všechno zlé je k něčemu dobré a volba námětu voyaerství se Hitchkokovi náramně povedla. Vystupňované napětí, které se vyklube ze zdánlivě nevinného začátku, překvapí nejednoho filmového fanouška. Silně atmosférický a po všech stránkách skvěle zvládnutý film. ()

fisikk

I přes skvělé herecké výkony mi zde chybělo vyústění zápletky. Vysvětlení motivu, způsob provedení, propašování těla a obzvlášť "tajemství" zahrádky. ()

BOURQUE

Klasika, ktorá vďaka skvelej dvojici G. Kelly a J. Stewart a „pánovi režisérovi aj dnes dokáže očariť filmového diváka. Osobné hodnotenie: 91% (*****) ()

Evander

Okno do dvora má s ohledem na rok natočení naprosto fenomenální audiovizuální zpracování, opravdu se na něj krásně kouká. Sice nejsem zrovna fanoušek Hitchcocka, to spíše naopak, ale Okno do dvora se mi líbilo i jako film. Škoda trochu pomalejšího rozjezdu, jinak by mohlo být mé hodnocení ještě vyšší. 80% ()

GOREGASM

Velmi precizní atmosféra, kterou má Hitch opravdu v malíku, a které opět velmi přispívá vynikající James Stewart (začínám mít toho kluka docela rád). Originální optika (kamera si vodí zhypnotizované oko diváka) , kterou snímek očima Stewartova slídila používá, postupně zahušťuje napětí, které se k oknu do dvora blíží až k vypjatému finále. Pomalé tempo, které v současné kinematografii přežívá jen o vodě a o chlebu je tady naopak vyučováno mistrem svého řemesla. Úžasný filmový zážitek i po více než šedesáti letech. 100% ()

Poirotek

Film od začiatku buduje v divákovi napätie. Všetko je ako ma byť, ale ten pád z okna mi pripadal nepravdepodobný. Asi špeciálne efekty v 50. rokoch?! ()

Empire

Pro mě zřejmě nejlepší film od Alfreda Hitchcocka. Šokující odhalení, zvraty..prostě jeden z nejlepší thrillerů vůbec! ()

cure

Nádherná ukážka toho ako dôležití sú pre film dobrý herci, scenáristi, režiséri....a až niekde na konci sú drahé filmové efekty. ()

Mr.FreeZer

Hitchcock je prostě mistr hrůzy a to dokázal i zde. Začíná se zvolna, ale potom se to rozjede do dramatických výšin. A závěr, ten stojí za to. 100% ()

Mimo83

Môžem len súhlasiť s larelay! Nádhera! Hitch is the best!!! A skláňam sa nad herectvom Jamesa Stewarta a nad krásou + herectvom Grace Kelly! ()

Pesosek

Geniální film. Inteligentní, vtipný, rychlý, napínavý, pohodový.. Nepřestává mě fascinovat, jak si Hitchcock pohrává s touto minimalistickou show. Jak už jsem tu mnohokrát o autorovi psal "ten klučina prostě měl pod čepicí". Jeden z prvních členů žánru krimi-thrillerů, který hravě strčí většinu svých následovníků do kapsy. K tomuto snímku mi sedí úsloví o malém kašpárkovi a velkém divadle, aneb další ukázka toho, jak malé technické (ne však duševní) prostředky stačí ke vzniku vynikajícího filmu viz. Okno do dvora, Dvanáct rozhněvaných mužů a mnoho dalších... ()

Kaucuk

Moje první setkání s Alfredem (ano je to tak a stydim se), jsem rád že sem si pro toto shledání vybral právě okno, jelikož napětí, jehož tvorbou je Hitchcock proslulý, by se dalo krájet (teda je tomu tak u poslední zhruba půlhodinky, to ale bohatě nahradí i ten méně záživnej úvod. Když se k tomu přidá sympatická hudba a Stewart se sličnou Grace Kelly tak se opravdu plnému hodnocení neubráním, i když by rozhodně šlo dát o hvězdu méně-odkazuji na méně záživnej úvod, i když s povedenejma dialogama). Celkově se jedná o parádní film a jak je vidět tak parádní film se dá natočit i s tak malými požadavky jakými byly jediné kulisy, záběry z jediného okna nebo malý počet herců. ()

Nail

Ano rozhodně to stálo za to, ale trocha my tam chyběla nějaká větší akce a horrorové prvky. Jsem trochu přeci jen zvyklé na psycho/thriler od Hitchcocka než na krimi. I tak to jsem se dokázal bavit, paráda. ()

truby

Ačkoliv Hitchcocka nemusím, tak tomuhle filmu kvalitu nelze upřít. Vážím si filmů a režisérů kteří dokáží v jedné místnosti, v jedněch kulisách natočit skvělé drama a tohle k nim patří. Ten konec a celkově akční scény - hitchcockovské - temná hudba, stíny, trochu nereálné. Velkou zásluhu na tomto snímku má sympatický výkon Jamese Stewarta. ()

bif

Excelentně natočený thriller, který vás dostane. Film se odehrává pouze na dvou místech a to na dvoře a v bytě Jamese Stewarta (který hraje bezchybně), konkurenční film "V přístavu" roku 54´ byl o fous lepší ,ale je to jiný žánr. I tak je Okno do dvora fantastický film a druhý nejlepší film roku 54. ()

Amy Adams bude ženou v okně

Amy Adams bude ženou v okně

27.07.2018

Režisér Joe Wright (Pýcha a předsudek, Anna Karenina) si jako svůj další projekt vybral adaptaci knihy The Woman in the Window, která neskrývá svou inspiraci v hitchcockovském thrilleru Okno do dvora… (viac)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011