Oblíbené trio je zpět. Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May se vrací v novém seriálu The Grand Tour, který je nepřímým pokračováním jejich posledního působení v Top Gearu. Naše trojka se vydává na cestu po celém světě, kde testuje různá auta, plní úkoly a především si užívají život jako "motoristi ve středním věku", kdy každou epizodu uvádí v jejich mobilním stanu. (UncleMorty)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (35)

Well Aged Scotch (2019) (S03E07)

Další nadupaný díl, kde se borci vydali otestovat do Skotska zakoupené italské veterány, které jsou zároveň investicí do budoucna. Nejlepší z celého dílu bylo zřejmě Hammondovo kulinářství a kuchyně se skotským nádechem, kdy mi bránice vibrovala stejně intenzivně, jako Clarksonovo "bezchybné" auto. Kolikrát nepřestávám žasnout nad tím, co je ta trojice stále schopná vymýšlet za šílenosti. Viz. nápad s obalením pneumatik do plastového barelu, aby se s auty dalo driftovat. ()

International Buffoons' Vacation (2019) (S03E08)

Pro dobrodružství v obytných vozech mám z role pozorovatele velkou slabost, tudíž jsem si přišel na své. Karavan s plně vybavenou hospodou Jamese Maye neměl nejmenší chybu. V takovém bych si klidně vyrazil do světa. Uznávám, že v mnoha momentech vše působilo až příliš strojeně, ale když je to taková zábava, která dává mé bránici pořádně zabrat, tak kdo by to řešil? Velká paráda s několika odkazy na světoznámé filmy. ()

Aston, Astronauts and Angelina's Children (2019) (S03E09)

Jednoznačně doposud nejnudnější epizoda. Úvodní prezentací automobilů mě příliš nabaví. Úvodní povídání o Aston Martinu v tomto dílu bylo zvlášť nudné. Následovala projížďka v autě prvního muže na měsíci, která byla opět o ničem. Díl zachránila až Clarksonova (konečně hodnotná) recenze citroenu, kde divákům například vysvětlil, že zaparkovat se dá pouze tehdy, když se na parkovací místo auto vejde. Zaručený startér bránice je potom Clarkson s knírkem. ()

The Youth Vote (2019) (S03E10)

Lehce slabší epizoda, ale stále dostatečně zajímavá a především vtipná. Test dvou slavných aut 80. let byl zajímavý. Člověk si mohl hezky prohlédnout ten rychlý automobilový vývoj a neodvratitelné probojování elektromobilů na výsadní postavení. Hodně vtipný byl pokus o oslovení mladé generace diváků. Mayovo rozbalování auta nemělo nejmenší chybu. Zasadil tím naprosto úžasný knockout všem těm mentálně narušeným šulinům, kteří si říkají "youtubeři" a zaplavují internetový svět hromadou píčovin. Opravdu luxusní satira. James May se mi v této sérii moc líbí. ()

Sea to Unsalty Sea (2019) (S03E11)

Fajn výlet napříč Gruzií a Azerbajdžánem, které jsem měl ve své mysli zafixované, jako země, kde tamní obyvatelé obcují s dobytkem všeho druhu a jsou civilizačně celkově nezasažení, což nebylo daleko do pravdy. Ve větších městech je ovšem život na poměrně vysoké úrovni. Docela jsem zíral. Na projížďku si vzali kluci docela nabušená auta a zejména v chudších oblastech, kde jezdily výhradně Lady, musely tamním domorodcům vypadat oči z důlků. Nejvtipnější byla rozhodně zastávka v domě Stalina a následná projížďka s jeho hlavou na přední kapotě. Ti tři jsou zkrátka úžasní a zrají jako víno. ()

Legends and Luggage (2019) (S03E12)

Za největšího filmového odborníka této databáze a všech časů musím konstatovat, že tohle byla druhá vysoce nezáživná a příliš nevtipná epizoda této série. Na začátku se testují nezajímavá auta. Následovala zřejmě doposud nejnudnější konverzace.Poté přišlo zlepšení, když se 80letý děda proháněl po trati se skoro stejně starým autem v takové rychlosti, kdy bych se asi nefalšovaně posral strachy. Závěrečné Clarksonovo důchodcovské brblání na letišti bylo potom jediným vtipným úsekem celého dílu. Skoro mám chuť dva kousky... Nejhorší díl. ()

Survival of the Fattest (2019) (S03E13)

Vynikající speciál o prozatím nejnáročnější výpravě. Samozřejmě si nedělám naivní iluze o tom, že tu a tam klukům štáb nepomohl. Nevypadali příliš zanedbaně. Nicméně i tak to byla velká legrace a o to mi jde především. Nápad s postavením vlastního vozu byl sice snadno prokouknutelný, ale byl fajn. Celkově byla epizoda zajímavá a prázdné Mongolsko byla naprosto nádherná oáza klidu. Kluci působili občas trošku nasraně, takže je mi jasné, že podobný speciál už proklatě dlouho neuvidíme. O to více by si jej měl člověk užít. Kromě toho, že dostanete rychlokurz o sestavení pojízdného vozu, rady ohledně velkého stoupání a přebrodění řeky, si užije i vaše bránice a hlavně oči při kochání se skutečným rájem na zemi. ()

Funeral for a Ford (2019) (S03E14)

I když se zde píše konec jedné obrovské životní etapy, tak si zkrátka nemohu pomoct, že jsem právě viděl jeden z nejhorších dílů celého pořadu. Celý se táhne na rozlučkové notě a závěrečné oznámení konce diváka ani moc nepřekvapí. Kapitalističtí zbohatlíci nám vykládají, jaké si mohl kdysi pořídit auto jejich otec a Hammond naopak, jaké auto si jeho otec pořídit nemohl. Celý díl je těžce nostalgický a bez malé špetky humoru. Říká se, že se má v nejlepší přestat. Budu tedy považovat předchozí díl za ruzlučkový. Tohle byl obrovský omyl, který se těžce nevydařil. Jelikož přímo zde hodnotím díl, tak musím sáhnout takřka po nejnižším hodnocením. Jako celek vnímám samozřejmě pořad úplně jinak. ()

Námořníci (2019) (S04E01)

Kluci vyměnili auta za lodě, ale zábavnost tím rozhodně nikterak neutrpěla. Právě naopak se jednalo o velmi milé zpestření. V rámci tohoto dílu si sáhnou na samé dno. Zejména závěr je skoro až děsivý. [80 %] ()

Velký lov (2020) (S04E02)

Asi trošku slabší než předchozí díl, nicméně znovu pobavilo. May v Caterhamu na madagaskarských polňačkách nemá chybu. Stejně tak byl zajímavý kontrast vidět francouzský Réunion a Madagaskar, který od něj není nikterak vzdálený. [78 %] ()

Lochdown (2021) (S04E03)

Nezbývá než souhlasit s hlasem zdejší spodiny. Tento díl byl opravdu podstatně slabší, než bývá standardem. Těžko říct, jak moc do plánovaného scénáře promluvilo covidové opatření, nebo zda byl ze své podstaty tak slabý. Zvolaná americká auta neoplývala zajímavostí a ani do Skotů se moc nestřílelo. [75 %] ()

Carnage a Trois (2021) (S04E04)

Střílení do Francie se nikdy neomrzí. Tentokrát tomu chybí jakási jednotná dějová linie a jedná se o sekvenci různých záběrů. Naštěstí, veskrze vtipných, takže se z toho nakonec urodil velmi dobrý díl. Nezbývá než doufat, že se co nejdříve objeví další. [82 %] ()

Skandi-film (2022) (S05E01)

Spoilery! Člověk by čekal, že s přibývajícím věkem a šedinami dojdou kluci k rozumu. Dát si závod v tunelu, kdo vytáhne nejvyšší rychlost proti zdi, tam jsem čekal obrovský průser, jen když jsem o tom nápadu uslyšel. Samozřejmě to dopadlo katastrofou, která nepříjemně ovlivnila celý zbytek dílu. Výběr aut byl totiž parádní a na Mitsubishi jsem byl opravdu hodně zvědavý. Bohužel jen horko těžko vydýchalo destruktivní náraz do zdi a celý zbytek cesty bylo ve značně pochroumané formě. Jinak tento díl měl všechno a dával zavzpomínat na ty vůbec nejlepší časy. Nápad s taháním ubytování na saních za auty byl geniální a připravil tu největší srandu v rámci celého speciálu. Navíc do tohoto dílu vstoupila spousta neočekávaných problémů a zejména James May se několikrát ocitl v bezprostředním ohrožení života. Bylo tedy třeba mnohokrát značně improvizovat, ale vždy se to nějak povedlo. [85 %] ()

Eurocrash (2023) (S05E02)

Chápu snahu udělat výlet po trase, po které ho nikdy nikdo neudělal, ale trasa Polsko - Slovensko - Maďarsko a Slovinsko se přeci jen nemůže rovnat blbnutí v Jižní Americe nebo Africe. Má to své vtipné momenty, protože tihle pánové dokáží dělat srandu v takřka jakékoli situaci, ale něco tomu zkrátka chybí. Nebýt fakt šíleného výběru auta Jamese Maye, tak by to bylo asi dost o ničem. [70 %] ()

Dovádění v písku (2024) (S05E03)

Po nudné cestě napříč Evropou přišli tvůrci s přeci jen zábavnějším blbnutím na poušti v Mauritánii a Senegalu. Ne však zase o tolik. Tvůrci už se nějak kvalitativně nemohou dostat na úroveň svých dřívějších předcovidových výletů. Nejvíce mě asi bavila přeměna aut na šlapadla. Trošku jsem měl pocit, že si kluci na tuto cestu vybrali příliš spolehlivá auta a cesta probíhala víceméně v klidu. Jediný problém měl Richard s elektronikou. [70 %] ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse