The Grand Tour - Season 3 (2019) (séria)

Funeral for a Ford (S03E14)

(epizóda)
  • USA Funeral for a Ford
Komédia / Talk-show / Športový
Veľká Británia / USA, 2019, 55 min

V posledním díle si hostitelská trojice posvítí na klasické automobily ze stáje Fordu, které utvářely britskou kulturu. (HellFire)

cheyene

Nejen Funeral for Ford, ale také pro show jako takovou. Při finálním sestřihu si divák uvědomí, jak dlouhou dobu tu Clarkson, Hammond a May s námi byli a co vše prožili. Leckdo, nejen Jeremy, zamáčkne slzu, aby se vzápětí smál vzpomínkovým záběrům. Těším se na další speciály, ale okruh, Upovídaná ulice a stan mi chybět do jisté míry budou. ()

Big Bear

Jo, po Cortině jsem jako prcek pokukoval, ta zadní světla byla nezaměnitelná. Forda Taunuse GXL jsem mohl mít za 5000 Kč v devadesátkách, jenže kdo tehdy mohl tušit, že se dnes bude zachovalej škodylak stodvacítka dražit za milion. Ale jako majitele (bývalého) dvou řad Mondeí kombi mk. II a mk. III se mne už pořad značně týkal. Do prvního Mondea jsem přestoupil v době kdy dodělával nás Favorit a bylo to jako přestoupit z žebřiňáku do kosmické lodi. Přechod do modernější verze Mondea už takovým šokem nebyl, prostě už jste věděli do čeho jdete. Obrovský prostor, plná výbava a navíc automat. Obří páka automatu a palubní deska i se středovým panelem a kontrolkami navozovaly dojem, že jste spíš v kokpitu letadla. To auto jezdilo málem samo. Letadlová loď na silnici, vytuněný dvoulitr neměl problém při předjíždění s kýmkoliv a v kopci když se skoro dvoutunová mašina rozjela to bylo jako vlak. Oba své Fordy jsem miloval, byť kamarádi pohrdlivě blekotali Fordem tam, vlakem zpátka. Nikdy nás ani jeden nevypekl. S radostí jsem si tedy projel s automobilovou svatou trojicí vývoj Fordu jak šel čas. Současné Mondeo se bude vyrábět do roku 2022, pak končí. Možná se tak nemá dít, možná ano. Oplákaval se konec Cortiny, Sierry (známej na ni dodnes pěje ódy jako nejlepší auto co kdy vlastnil), oplákavt se bude Mondeo. Ford ale vždycky přišel s něčím novým, co vyrazilo dech. přeji mu ať se mu daří dál navzdory green diktátu a uřvanejm frackům jménem Gréta. * * * * * ()

Frajer42

I když se zde píše konec jedné obrovské životní etapy, tak si zkrátka nemohu pomoct, že jsem právě viděl jeden z nejhorších dílů celého pořadu. Celý se táhne na rozlučkové notě a závěrečné oznámení konce diváka ani moc nepřekvapí. Kapitalističtí zbohatlíci nám vykládají, jaké si mohl kdysi pořídit auto jejich otec a Hammond naopak, jaké auto si jeho otec pořídit nemohl. Celý díl je těžce nostalgický a bez malé špetky humoru. Říká se, že se má v nejlepší přestat. Budu tedy považovat předchozí díl za ruzlučkový. Tohle byl obrovský omyl, který se těžce nevydařil. Jelikož přímo zde hodnotím díl, tak musím sáhnout takřka po nejnižším hodnocením. Jako celek vnímám samozřejmě pořad úplně jinak. ()

Dr. Hawkeye

Pánové, jakkoliv to bylo předvídatelné a jakkoliv byl celý díl ryze nostalgický, zase jsem vám to sežral i s navijákem a na konci mě Clarkson upřímně dojal... Chápu, jak musí být těžké loučit se s něčím, co milujete a co děláte posledních 17 (James May měl zpoždění, takže on 16) let... ()

DocBrown

Pěkný dokument o Fordu, škoda že si neodpustili stupidní ničení aut (jakkoli ošklivých). Loučení bylo dojemné, ale naštěstí se už točí 4. série, tedy bez studia jak bylo naznačeno. Otázka, zda ponechají i testování nových aut. Holt už to jsou dva dědci a jedno přestárlé dítě. ()