The Grand Tour - Season 4 (2019) (séria)

Námořníci (S04E01)

(epizóda)
Komédia / Talk-show / Športový
Veľká Británia / USA, 2019, 1 h 31 min

Kamera:

Ben Joiner

Účinkujú:

Jeremy Clarkson (moderátor), Richard Hammond (moderátor), James May (moderátor)

V prvním ze série celovečerních speciálů si Clarkson, Hammond a May dávají jedinou pauzu od aut a vydávají se na epickou cestu napříč Kambodžou a Vietnamem... ve člunech. Na téhle dobrodružstvím našlapané plavbě zažívá toto smolařské trio napětí, mokro a skutečné nebezpečí, zatímco se snaží navigovat skrze nejvěhlasnější vodní kanál na světě, deltu Mekongu. (Prime Video)

km_

Už podle názvu bylo jasné, co můžeme čekat. S koncem předchozí série, který znamenal emotivní rozloučení s klasickým pojetím pořadu (potažmo i s Top Gearem), jsme se rozloučili se stanem a publikem a trojka se vrhla do toho, co jim dle mého šlo a jde nejlépe – road trip. Paradoxně se však v prvním díle asfaltu dotkli pouze na kole, neboť se vydali na boat trip, jak už plyne z názvu. Ten probíhal ve starém dobrém duchu, plný politického humoru a provokace, které jsou opět na hraně, jak jsme už zvyklí. A přestože už měli i kreativnější díly, tak Seamen je radost sledovat, neboť nejde o nic jiného, než jak tři stárnoucí kamarádi už snad trochu nostalgicky nebo spíše sentimentálně dělají klukoviny a komentují dění a místa kolem sebe. Pokud však chce člověk sledovat Grand Tour jako Autosalon, tak tady má smůlu, neboť na recenze aut se nedostane. ()

JetDryerFan

Richard, James a Jeremy nás baví už dlouhé roky.. Jestli je milujete jako já, tak jim odpustíte, když tak trochu "šlápnou vedle". Ano, co po tolika letech nabídnout divákům aby to bylo zase něco jiného a přesto zábavného? Měli jsme tady Vietnam na motorkách, tak proč ne speciál na lodích. Těšila jsem se, ale moje očekávání asi byla příliš vysoká. Značnou část tohoto speciálu jsem měla pocity jako u Patagonie, a sice že už to prostě tak nějak není ono. Nicméně závěrečný "boj" a jistá dávka emocí, kde tahle trojka jasně dává najevo, že už jsou prostě staří v tom nejlepším slova smyslu, mi potvrdila, že moje náklonnost k těmhle ignorantům a provokatérům je zcela na místě. ()

HellFire

Další super speciál, tentokrát pro změnu na vodě. Místy jsem se smál jako blázen, třeba při pohledu na trojici hned po ránu, kdy museli spát vedle pokojů s běžícím generátorem. Jindy jsem se zaťatými zuby sledoval, jak Clarkson, Hammond a May zápasí s přírodními živly. Tihle borci si opravdu dávají do těla. ()