Top Gear: The Great African Adventure

(relácia)
Veľká Británia, 2013, 114 min

V jednom z najblativejších a podľa mnohých najvtipnejších špeciálov Top Gearu Clarkson, Hammond a May nasadnú do troch ojazdenín a vyrazia nájsť bájny prameň Nílu. Počas dlhej cesty okúsia neuveriteľne dlhé zápchy v mestách afrického kontinentu, šialene dlhé trasy spomaľovacích prahov a tie najnechutnejšie hotely. Pred preniknutím do najúžasnejších lesov sveta plných bahna, divých zvierat a vzrušenia si svoje kombíky upravia na pojazdnú spálňu, kuchyňu a dokonca aj dielňu. Výsledkom veľkolepého dobrodružstva plného dych berúcich scenérií je nevídaný objav. (Patrik200s)

LiborGondek

Dřív jsem se u těch speciálů bavil ještě o trochu víc, jak jde čas, začínají pánové trochu "přehrávat". Ale pořád je to dokonalé... ()

filmmovier

Nechápu, proč je tady jeden a ten samý speciál dvakrát, ale nevadí. Protože to tak ale je, komentáře najdete v profilu jednotlivých částí (Africa Special Part 1 a Part 2). Takže tady jen shrnujícně a velmi zkráceně - velké množství naschválů, nápadů, vtipů, skvělá auta, skvělý úkol, skvělé všechno... Geniální a dokonalé. 100%. ()

Don82

Tento speciál má asi nejsilnější "cestovatelský" nádech a úžasně barevnou a různorodou scenérii, ale co do zábavy jde spíše k průměrů. Na vině je zřejmě jen jeden hlavní úkol, který ale nepřináší skoro žádnou příběhovou hodnotu a tak si scénáristé vypomohli dlouhými záběry "krajinek" a méně zajímavými aspekty cesty. Co se týče aut, tak jim tedy chlapci dali pořádně zabrat a i když pragmaticky asi vyhrálo Subaru, tak přeci jen měl Clarkson pravdu, že BMW je všední auto, které se hodí do všech situací a je až neuvěřitelný co všechno vydrželo. ()

IvcaSammet

Velmi dobrý speciál. Sice nepatří mezi ty úplně nejvtipnější, ale i tak se člověk opravdu hodně nasměje. Možná proto, že byl zadán cíl "bez cíle", byl tento svým způsobem asi nejzajímavější ze všech. Krásné prostředí, spousty zvířat a do toho naše trojka ... Znovu nesmím zapomenout napsat, že kluky opravdu obdivuju, že to všechno tak skvěle zvládají. Richardova oprava Subaru byla skoro profesionální! ... Každopádně úplně nejvíc mě dostala Jeremyho ruční brzda a Jamesův výrok: "Povstaňte, Sire Hammonde ... Aha, vy už stojíte ..." ()

Frajer42

Luxusní africký speciál v takřka 2hodinové stopáži napráskaný pořádnou kupou zábavy a očím lahodící krajiny. Za mě zatím rozhodně to nejlepší, co speciály Top Gearu nabídly. Bavil jsem se královsky a moc klukům děkuji za protáhnutí mého života. Malinko rozsáhlejší komentáře mám u jednotlivých částí a vlastně ani moc nechápu, nač je to zde takto prapodivně rozděleno. [90 %] ()

• V prvej časti, v čase 55:42, je obraz zrkadlovo prevrátený. Môžeme to vidieť na označení Jeremyho auta (528i), ako aj na ruke Richarda Hammonda, trčiacej z ľavého okna (všetky autá majú pravostranné riadenie). (Polcas)