Fifth Gear je britský motoristický magazín, který má za sebou už 18 sérií. Poprvé byl odvysílán v roce 2002 na stanici Chanel 5 jako reinkarnace pořadu Top Gear, který v roce 2001 BBC zrušila kvůli nízké sledovanosti. Uvažovalo se i o využití jména původního pořadu, to však BBC odmítla. Část produkčního týmu Top Gearu a několik moderátorů přešlo tedy do Fifth Gearu. Včetně Quentina Willsona, Tiffa Needella a Vicki Butler-Hendersonové. V dalším roce BBC Top Gear obnovila a pořady si teď konkurují. V roce 2010 se jedním z moderátorů stal Ben Collins, skrývající se pod maskou Stiga.
Fifth Gear přináší v každé epizodě recenze a testy nových i ojetých automobilů, motoristické novinky, reportáže, názory expertů a praktické informace pro řidiče a fanoušky motosportu. Moderátoři se v autech opravdu vyznají, většina z nich profesionálně závodí. Základnu mají v kavárně Ace Cafe na závodním okruhu a jednotlivé části pořadu natáčejí na atraktivních místech. Každý rok vyhlašuje Fifth Gear ceny roku. Pro Čechy může být zajímavá skutečnost, že Fifth Gear vyhlásil Škodu Superb Combi rodinným autem roku 2010. (oficiálny text distribútora)

zliteonit

No nevím. Jisté fanoušky si tenhle pořad určitě najde, ale já k nim nejspíš patřit nebudu. Nápady na srovnání jsou absurdní. Srovnávají nesrovnatelné a taky moderátoři vypadají na to, že se k tomuto pořadu dostali jen jako k roli. Maskéři by možná mohli zvolit vhodnější a vkusnější oblečení. Rady pro spotřebitele? Žádné, nebo nepoužitelné. Je to jiný level Top gearu. Nižší... ()

kulyk

Srovnávat tento výplod s Top Gearem je cirka to samé, jako snažit se připodobnit ultramoderní bávo k Volkswagenu T1. V BMW dřepí suchoprdný manažer, rýpe se pěstěným nehýtkem v chobotu a na palubní desce má tři prdele zbytečných hejblat. Klasický Camper Van je po strop narvaný bandou vychechtaných hippoňů, sem tam si jen tak pro legraci sjede z cesty, z jeho okýnek se táhne hustý dým a holky ho stopují zásadně nahoře bez. Schválně hádejte, který pořad je který. ()

agent_barton

Ne, toto opravdu není napodobenina Top Gearu (aspoň toho novodobého), i když značná rivalita mezi nimi existuje. Jedná se o kvalitní a jeden ze serióznějších motoristických pořadů, který je v mnoha ohledech daleko lepší než Autosalon či jiné konkureční pořady na českých televizích. Dílů jsem zase tolik neviděl, proto nehodnotím. Ale odpad rozhodně ne! ()

Cejdl odpad!

Nechutná kopírácká sračka, na kterou se nemůže koukat nikdo kdo alespoň jednou viděl Top Gear. Moderátoři si hrají velký vtipálky ale bylo mi z nich jenom špatně. Asi bych tohle správně neměl hodnotit protože sem ještě neviděl ani jeden celý díl (vždycky to tak po 15 minutách vypnu), ale chci dát najevo aspoň tady jak moc je to špatný. ()

Tuty

Tenhle pořad je takový kompromis mezi humoristicky laděným britským Top Gearem a nudnějšími profesorskými pořady typu českého Autosalonu! I tady je přítomen určitej nadhled a recenze aut nejsou jen tím klasickým uspávacím výčtem technických parametrů, stejnětak tady máme nevšední reportáže ze světa motorismu, ale s Clarksonem, Hammondem a Mayem se nemohou moderátoři vtipem měřit, scénáře zpravidla nejsou tak velkolepé jako v TG (žádný závod auta s letadlem, přestavby auto-limuzína, auto-raketoplán, s autem na sopku, fotbal s Toyotou, závod mezi MHD, cyklistou a autem apod.),pokud jde o "objektivně vypadající testy zase moderátoři nedokáží dostatečně odůvodnit, ale i tak, když to víte a potom si pustíte Top Gear, skouknout se to určitě dá... ()