Láska nebeská

• Česko Láska nebeská (viac)

Vianoce v Anglicku. Ale zopár týždňov pred ich príchodom sa už vonku dejú nezvyčajné veci. Niektorí sa zamilujú, potom sa rozídu, iní sú zase beznádejne osamotení a stále niekoho hľadajú. Tento film je príbehom ôsmich ľudí, ktorí počúvajú hlas svojho srdca. Hlavnou postavou príbehu je novozvolený premiér, ktorý nevie dať najavo to, čo cíti voči svojej novej asistentke Natalie. Jeho strašia sestra Karen zase pomaly prichádza na to, že jej manžel Harry flirtuje s pracovníčkou jeho kancelárie Miou... Jamie je zase spisovateľ, ktorý opustí svoju partnerku po tom, čo ju pristihol pri nevere a odcestuje do Francúzska, kde chce napísať román, ale začne si tam s portugalsky hovoriacou slúžkou Aureliou... a to je len začiatok. (STV)

Randy_Marsh

Je mi jasné, že žánrovou romantickou komedii nelze hodnotit stejně jako „realistické“ vztahové drama. Žánrový film má nějakou kostru, nějaké varianty tradičních schémat a aby dobře fungoval má několik možností. Může vzít žánrová klišé, schválně je přepálit (případně pozměnit, redefinovat apod.) a ani přitom nemusí přidávat moc dalších ingrediencí navíc. V podobném duchu jsem zvyklý užívat si béčkové horory, gore apod. Další možností je dodržet žánrovou kostru a navíc přidat nějaký kontakt s „pravdou“. Láska nebeská však žádný kontakt s „pravdou“ nemá a kromě žánrového schematismu nabízí jen stupidní, nesmyslné nebo nerealistické jednání postav (neschopnost nevzít nemocnému bratrovi telefon při prvním sexu s milovaným kolegou, odmítání Keiry a její následný stalking, který Keira odmění polibkem stalkera, absurdní odpudivé anti-erotické roztažení nohou na svého šéfa, třicátníci jednající jako náctiletí, sexistické poznámky ve formálních rozhovorech), nesmyslné plynutí času (naučit se na bicí nebo portugalsky za čtrnáct dní je možné ve světě crazy komedie, tady je to jako pěst na oko), přemoudřelé děti jednající jako dospělí (u Wese Andersona to například dobře funguje jako výjimečný prvek, který na sebe sám odkazuje, v Lásce nebeské jde o neproblematizovanou součást děje), stupidně pojatou sexualitu. Co by například mohlo film částečně zachránit – kdyby ve scéně, kde Bil Nighy přijde za Gregorem Fisherem, říct mu že ho má rád, došlo na explicitní homosexuální erotiku – to však ve světe Lásky nebeské není možné, pokud v ní vůbec existuje homosexualita, tak je v zásadě možná jen mezi dvěma mladými atraktivními hubenými (a tohle slovo má ve světě Lásky nebeské speciální význam) muži. Padesátníci s pupkem v tomhle světě nesouloží. Ve světě Lásky nebeské je Martine McCutcheon všemi označována za tlustou (Keira Knightley má pak zřejmě jen pár deka navíc). WTF??? Umím si představit, že by Láska nebeská jakžtakž fungovala pokud by tématizovala trapnost, v lepším případě ve stylu Rickyho Gervaise v horším jako v deníku Bridget Jonesové. Ale film je trapný už jen tím, jak se trapnosti vyhýbá. Mohla by se vůbec v nějakém univerzu obejít bez trapnosti situace, kdy šéf svojí zaměstnankyni domlouvá, ať už si konečně „zašuká“ s jiným zaměstnancem? Vůbec celý film vypadá jako série nahodilých jednání nesvéprávných jedinců žijících v naprostém beztřídním sociálním vakuu, kde horší ulice v Londýně znamená bydlení v řadových domcích! ()

Kacenaa211

Vánoční klasika! Myslím, že vic k tomu ani není potřeba říkat... Proste, kdo se nepodívá o Vánocích na tuhle "klasiku" má ochuzené Vánoce... :) I moje mamka má moc ráda tenhle film a to nesnáší anglicky mluvící romantický komedie... ()

Artien

Emocionální pornografie bez humoru, bez nápadu, bez špetky důstojnosti, jak tomu u pornografie má být. Celý film odpovídá citaci v něm zaznívající: "Je to sračka, ale sračka z čistýho zlata."... Držím se za hlavu a s notnou dávkou sebezapření dávám jednu hvězdu za povídkovou formu, kterou mám velice rád, a za vzorově kýčovitý příběh spisovatele a portugalské uklízečky, jenž se tak trochu vymknul ostatním vulgárně pojatým kouskům této nepovedené skládačky. ()

Evca49

Romantika, která nesmí žádné Vánoce chybět. Ve filmu se promítá spoustu příběhů a lidských osudů, tématicky řazených do vánočních svátků, což dodává ještě romantičtější a dojemnější atmosféru. Líbí se mi, že to není vyloženě "slaďárna pro holky", ale i muži si dokáží najít něco, co je pobaví, např. postavu Billyho. ()

tompolicky

Ač romantické komedie moc nemusím, pak u této, jako jedné z mála udělám vyjímku a pustím si ji kdykoli znovu. Skvělý scénář suprově doplní bezvadní herci a vše podpoří vkusná muzika a spousta jemného anglického humoru ( nikoli suchého, jak jsme většinou zvyklí ). ()

Bruce0659

Príbehy zamilovaných párov sú neobyčajné a zaujímavé. Humor je správne načasovaný, hudba úžasná. Predvianočná atmosféra je plná lásky a emócií. Film je nabitý množstvom známych hviezd, na ktoré je radosť pozerať. Mňa tento film rozhodne chytil za srdce! 95% ()

jamal.256

Britský humor, Mr.Bean vs. Snape, Martin Freeman pornohvězda?, tanec Hugha Granta. To je jen několik z mnoha důvodů, proč je Láska nebeská nejlepší romantická/ vánoční komedie. Nedoporučuji se na to dívát s rozvedenou mámou :D ()

Oxytocin

Lásku nebeskou považuji za jeden z nejromantičtějších filmů, které jsem kdy viděl. Skvělé obsazení a provázanost jednotlivých postav dokonale sedí v krásné komedii jako je tato. ()

TruTruStories

Tenhle film si pouštím povinně každé vánoce stejně. Je pro mě tradiční asi jako popelka. Několik příběhu spletených dohromady dokazuje, že všichni nepotřebují filmy s výhradně šťastnými konci, aby udržely vánočního ducha. Několik dvojic se dá dohromady, jiní se rozejdou, nebo svou druhu polovičku ani nezískají. A někteří si sami radši vyberou společnost svého kamaráda, než Eltona Johna. Příběhy mluví ke všem věkovým kategoriím jazykem, kterému rozumí každý. Život není perfektní, vždycky nám to nevyjde, hlavně když to zkusíme. To nejúžasnější herecké obsazení už je jen obrovskou třešničkou na dortu. ()

Izabellka

Skvělý film. Několik příběhů, které nakonec zapadají do sebe, skvělé hvězdné obsazení a úžasná hudba. Je to podobné jako filmy Šťastný Nový rok (2011) a Na sv. Valentýna (2010). :D ()

Baru1238

Každým rokem se k tomuhle filmu v období Vánoc vracím a myslím, že ještě nějakou tu dobu budu. Prostě nezapřu, že miluju anglické komedie. | Here is an important message from your Uncle Bill. Don't buy drugs. Become a pop star, and they give you them for free! ()

Sonjoe odpad!

Fakt ale ze fakt odporny hnusny britsky bez humoru film przniaci vsetko pekne vianocne. Cele trapne, nasilu. Nic mi nevie (co sa filmov tyka) tak skazit vianocnu naladu, ako tento neskutocne trapny film a ked to vidim v telke utekam prec... ()

BStone

Jeden z TOP romantických vánočních snímků... Film, který je opravdu možné vidět každé Vánoce. Čili mimořádně kvalitní, milá, skvěle obsazená romantika, včetně skvělého soundtracku, úžasného scénáře, brilantní režie a vynikajících herců. Love Is All Around 100% ()

Matt91

Oddychová vianočná komédia so skvostným hereckým obsadením. Výborná príbehová mozaika spájajúca viacero dejových línií, ktoré sú dovedené do zmysluplného záveru. Už len kvôli navodenej atmosfére sa film oplatí vidieť každý rok. ()

gagun

Tak jasně, že je to vrchol rom. komedií, ale co čekáte, když dostanete pytel peněz a jen je rozdáváte mezi hromadu super hvězd. Je to krásně blboučké, je to romantické, je tam vtip i Bill Nighty, který tu sladkost přebíjí černým kafem říznutým trochou koksu. Je z toho už taková Vánoční klasika na kterou se jednou za pár let rád podívám. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (viac)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (viac)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (viac)