Profesionální zabiják se chystá na svou poslední zakázku. Nejprve ale musí nějak překonat svou náklonost ke své chladné kolegyni. Uvědomuje si, že zaplést se s kolegyní je nejen nevhodné, ale i nebezpečné. Pod nepříjemně temnou, až surrealistickou noční oblohou velkoměsta se setkává s tulačkou, která pátrá po svém bývalém příteli. A zaujme zabijáka svými nekonvenčními způsoby, kterými se na sebe snaží upoutat pozornost. (oficiálny text distribútora)

Niella

....cos I´m cool... Akoby volne pokracovanie Chungkingu, s rovnakou plechovkou ananasu, s rovnako bizarnymi postavickami hong kongskeho undergroundu, letuskou, s rovnako peknym Takeshim, ale este hustejsou atmosferou. Tenkokrat tu totiz nie su ziadne denne zabery, len temna, drsna atmosfera sklucujuceho nocneho neonoveho mesta, mesta, kde nikto nie je nikdy sam aj vo svojej samote, mesta, ktore nikdy nespi... Skladam klobuk pan Wong. ()

vitekpe

Skvely akcni filmek, s digitalnim artovym vizualem, s rozumnym a zajimavym pribehem, se spoustou zvlastnich figur, s paradni kamerou a se skvelou muzikou. Uplne bez vyhrad. ()

Cracker

Kar-wai Wong po dokonalom Chongqing senlin prišiel s ďalším fenomenálnym kúskom. Duo luo tian shi už možno nie je tak perfektný avšak s čistým svedomím mu môžem napariť plný počet. Réžia a hudba v spolupráci Wong-Chan je opäť nezabudnuteľná a výborne dopĺňa typickú, možno až príliš, melancholickú atmosféru. Skvelý pocit z filmu podtrhávajú krásne herečky a charizmatický herci. Opäť mi do oka padla prepracovaná kamera, film je po vizuálnej stránke opäť jedinečný a veľmi dobre sa naň pozerá. Už som pochválil takmer všetko, no nemôžem však zabudnúť na zábavný, tragický, depresívny, romantický...SCENÁR. Oba príbehy do seba krásne zapadajú, pozorný diváci si všimnú nejeden odkaz na Chongqing senlin a tie minimalistické, ale akurátne dialógy sú taktiež na mieste. Dúfam že som spomenul všetko a ak nie tak to vôbec nevadí, pretože či už to o ňom napíšem alebo nie, tento film bude aj tak fantastický, kultový, nezabudnuteľný... ()

matolas

Takto nejak si Wong predstavoval tretiu poviedku Chungking Expressu a odkazov je tu kopec. Štýl sa viac podobá na prvú poviedku, akurát dostaneme trochu viac exteriérov a niekoľko vážne perfektných záberov s dokonalo panujúcou hudbou (obzvlášť koniec). Škoda, že línie sú trochu nevyrovnané a Kaneširove peripetie jednoznačne vedú. Wongov Hong Kong jednoducho ruluje. ()

B4TM4N

V první půhodině dost možná nejlepší filmová kamera všech dob. No a pak se to všechno za zvuku geniální hudby rozplizlo, až máte chuť pověsit Wonga za genitálie z okna za tuhle promarněnou šanci. ()

Mouzon

I takovouhle příběhovou motaninou mne nakonec uzemnil. Poslední replika z úst zhrzené mafiánky smetla všechny potenciální negativní argumenty ze stolu a dokázala, že Kar-wai Wong si poslední dvě dekády udržuje stabilní úroveň nejsilnějších a nejzajímavějších příběhů o lásce na poli světové kinematografie vůbec. Na vrcholné okamžiky jeho díla tomu ale něco schází. Možná ten zázrak "osudové náhody" všedního dne (i když ta tu také trochu je). ()

Klajnik

Jedinou pozornost si zaslouží psychedelické vizuální podání, kterého však bylo docíleno poměrně jednoduše. Noční Honk Kong je atmosférické prostředí a nahýbat kameru, tak aby bylo docíleno cinematičtějšího zážitku, taky není obtížné. Dějově je to ale těžce nestravitelný, páč příběh je téměř neexistující a spousta momentů děje mi přišla vyumělkovaná. Přišlo mi to neucelený, vágní, roztříštěný a hlavně otravný prostřednictvím debilních postav, jimž věnovat pozornost mě ubíjelo. To, co tu lze jakž-takž považovat za děj se posouvá nezáživným monologem určité postavy, která vysvětluje, jak se cítí, nebo co vlastně dělá. Pokud se to říká explicitně, tak je to líný writing a tristní storytelling. Týpek, kterej kdysi oněměl kvůli pozření prošlého ananasu (ok) se zamiluje do afektované píči, která šílí kvůli milenci alá nájemnému vrahu, jenž se na ní vybodl a neukázal se. Spolu prochází nočním Hongkongem a on jí dělá společnost při jejích nočních hysterických výlevech. Nemám rád tiché postavy, protože postava má vždycky potenciál být lepší, když jí je umožněno mluvit (- u skutečných lidí tomu bývá zase opačně, protože většina lidí po většinu času vůbec neví o čem mluví). Film má ovšem humoristický potenciál, ale je příliš zatížený emocionálním bahnem. Jednotlivé pasáže filmu mě tedy nebavily. Dokonce mě spíše otravovaly než nudily. ()

Martyr

EQ ležiaceho kameňa určite nemám. Oldboy-a som videl a bol som nadšený. Tak isto som videl Kar-Wai-Wong-ov In The Mood For Love. Odporúčania a ohlasy boli skvelé. Očakávania boli teda obrovské. To čo však prišlo, som nečakal vôbec. Chcete vedieť čo? Nič! Tento film ma obišiel kilometrovou obkľukou a ja tomu stále nemôžem uveriť. Kto je vyslovene vysadený na perfektnú prácu kameramanov a strihačov, nech sa páči, výborná voľba. To je však asi jediné čo ma zaujalo. Nejaký príbeh by ste hľadali márne. Tieto filmy prirovnávam k Jazzu. Je neskutočne ťažký, zložitý a hrať alebo počúvať ho nemôže každý. Ja z jazzu mať zimomriavky nikdy nebudem aj keď viem pochopiť, že je kvalitný. A takto to dopadlo aj s Fallen Angels. Máriusov komentár je pre mňa perfektný a úplne vystihuje atmosféru filmu. Teda okrem posledných 3 viet. Absolútne neodporúčam "bežným" divákom ( za ktorého sa mimochodom nepovažujem ani ja :) 60% ()

warrenur

Velmi nezvycajna kamera, ktora ma rada velke zoomy na tvar a tesne ju sleduje. A samozrejme rozmachleny obraz a snaha o ciernobiely art. Pobavil ma nemy typek s uchylkou vyskusat si vsetky mozne a nemozne nocne job-y. A este vacsia haluz bola blbka, co sa na neho zavesila v tom mekaci? :) Afektovana dlhonozka a nasledne hladanie "bloncky"...Jesus..noc plna magorov, ako v myslienkach povie i nemy "magor", tak uletena haluz, a to vsetko, ze typek uz nechce byt dalej "lenoch" a rozhodovat za seba? WTF...hral v tom vobec nejaky najomny vrah..uplne epizodicke obcas uplne bez spojitosti. Kvoli zaverecnej pesnicke v Hong-Kongskom filme, dazdivemu pocasiu, filozofickych kecoch a pokusu o noir...max.40% Neodporucam, ak teda nevidite "nieco viac" tam, kde to nie je. ()

Radek.SCH

Můj druhý Wong, a trochu šlápnutí vedle. V Expresu byla >>jinakost<< doplněna zajímavou romatikou, tady sledujeme dva příběhy, jeden doslova o NIČEM, ten druhý to samé. - 50 % ()

GOREGASM

Obrazově místy hypnotické a pod září neonů omamné, jako celek ale dosti nekoherentní, a přestože jsem byl jako divák trpělivý a dočkal se katarzní koncovky, roztříštěnost vypravěčské formy a kolísavá úroveň jednotlivých pasáží sráží finální hodnocení do průměrných vod. Přitom úvod a závěr jsou stoprocentní a osobitost asijských filmařů a jejich specifický náhled na námi dogmaticky akceptované stereotypy mě nikdy nepřestane fascinovat. 60% ()

deepspace101

There's no rest for the wicked. Napsat, že Padlí andělé jsou Chungking Expressem dovedeným k dokonalosti, by bylo příliš snadné. Za prvé by to bylo nefér a za druhé si to ani nemyslím. Oba filmy představují dvě strany jedné mince, noc a den týchž čtyřiadvaceti hodin. Andělé ale berou pod svá křídla noční tvory a černé duše, proto jsou mi bližší. Vykoupení z osamělosti na dosah ruky, přesto nedosažitelně daleko – obvyklá wongkarwaiovská hra v temných zákoutích velkoměsta. Příběh nájemného zabijáka reprezentuje čistě melancholickou linii, svérázné podnikatelské metody Takeshiho Kaneshira zase baví. Jeho postava je úžasně vtipná, originální a skvěle napsaná i zahraná. Kaneshiro je borec a ukázal, že disponuje nesporným komediálním talentem. Vida, přece pod noční oblohou najdeme i jiná světla než záři neonů. ()

Joski

Ďalšie Kar-Waiove dielo, ktoré sa kvalitatívne vyrovná Chungking Express a s podobnou atmosférou honkogskeho podsvetia i príbehov jednoduchých ľudí si nájde svojho "kinoklubového" diváka. 90% ()

markotter

Stylově hodně podobné Chunking Expresu (ve filmu je na tento film několik odkazů), ale o něco stravitelnější - alespoň jsem věděl, kdo je kdo:-). Nicméně zase jsem opět měl pocit, že některé postavy tam jsou zbytečné a dělají věci jen pro to, aby bylo ve filmu něco překvapivého až šokujícího. Pro mě tak stále zůstává nejlepší režisérův film Stvořeni pro lásku. ()

Trammbo

Shluk několika lidských příběhů zapletených do sebe, odehrávajících se v neonové džungli nočního Hongkongu. Jednotlivé postavy jsou sympatické, skvěle zahrané, a díky voice-overům dostanete možnost jim opravdu porozumět a sžít se s nimi. Vizuálně je to film absolutně dokonalý. Wong Kar-Wai zde předvádí naprostou režijní masterclass, kdy pomocí hyperkinetické ruční kamery, rychlého střihu, širokoúhlých objektivů a různých hrátek s obrazem (zpomalování, zrychlování, černobílé filtry atd.) do filmu bravurně převádí hektickou atmosféru asijské metropole (na tom má také podíl skvělá hudba). I scéna, kde nájemný zabiják zastřelí 8 lidí, je tu zatraceně nádherná. Och a ten konec… Fallen Angels může být na poprvé poměrně náročné dílo, vizuálem i způsobem vyprávění příběhu, když se ale naladíte na jeho vlnu, dostanete zážitek překonávající jakákoli slova. 10/10 ()

samkko

6.8/10 a ty jsi blondýnka? Ok, tohle jsem tak trochu nečekal a zároveň byl pozitivně překvapen. Padlí andělé jsou extrémním způsobem zaměřený film na svou vizuálně NOIROVOU stránku plnou miliard střihů a bleskově rychlých záběrů. Z toho vyplývá, že kdybych tento film pustil nějakému "masovému divákovi", či amatérovi, hned při prvních minutách by film odsoudil za jeho kameru, a nepravidelné změny záběrů. Ale kdybych tento film pustil Vám, mí milí odborníci, jsem si tak nějak jist, že byste už přišli na to, že je to geniální umělecký záměr a tedy po téhle  stránce není snímku co vytknout. Samozřejmě poté přijde na to, zda si jste tento netradiční styl točení vychutnat, a nebo ne. Já ho ocenil. Bohužel se mi obloukem vyhnula hlavní myšlenka filmu. I když je film přeplněný parádními citáty, nebo je jen zajímavé co říká hlavni postava, tak docílení brutálního pocitu samoty, či beznaděje to ve mě nevzbudilo, škoda. ()

GTS_PUNK

Podobne ako viaceré ďalšie filmy režiséra Kar-wai Wonga, tak aj tento dramatický počin z roku 1995 sa zameriava predovšetkým na ľudí a ich vnútorné pocity. V širšom poňatí ponúka snímka aj kriminálnu stránku, ale tá sa dá vnímať ako skôr doplnková. Respektíve, nie je taká výrazná, ako protagonisti, ktorých necháva režisér Wong vo filme vyniknúť. Divák tak má možnosť sledovať viacero odlišných, ale svojím spôsobom veľmi blízkych postáv, ktoré sa pretĺkajú životom a hľadajú si v ňom svoje miesto. Ani pre jednu z nich to však nie je nič ľahké. Dôraz na vnútorné prežívanie a snahu zachytiť cítenie jednotlivých postáv sú bez pochýb výraznými prvkami tejto snímky. Naprieč voľne pôsobiacim plynúcim dejom však nad všetkým vyčnieva ešte čosi úplne iné. A síce výprava. Výprava do hongkongských nočných ulíc, ktoré osvetľujú všadeprítomné neónové nápisy, je jednoducho famózna. Dej celého filmu sa odohráva prakticky iba počas noci, takže výprava má šancu vyniknúť do maximálnej možnej miery, čo sa jej priam dokonale darí. Podobná atmosféra nočného Hongkongu je prítomná vo viacerých Wongových filmoch, ale v tomto prípade doslova všetko prevyšuje, ba možno v celej jeho tvorbe dosahuje vrchol. Ak si totiž divák zapamätá jednu vec z celej snímky, bude to s najväčšou pravdepodobnosťou práve výprava a atmosféra, ktorú sa jej darí vytvárať. Do lok tin si je filmom, pri ktorom je viac než kvalita príbehu dôležitejší celkový dojem, aký u diváka zanecháva. A ten možno označiť za nanajvýš pozitívny. Wongovi treba skutočne zatlieskať a ešte raz sňať klobúk pred výpravou a atmosférou, na ktoré by sa dali písať siahodlhé ódy. Na tom, že dokážu vo filme takým výrazným spôsobom vyniknúť, má svoje zásluhy aj kamera. Snímanie z rôznych uhlov a striedanie mixu farieb, vrátane využívania čiernobielych záberov, iba podčiarkuje celkový (audio)vizuálny zážitok. A keď už je reč aj o audiu, hudba vo filme takisto nie je ani zďaleka zanedbateľná a do noci v spleti neónových hongkongských ulíc a uličiek dokonale pasuje. Sugestívne dielo par excellence. ()