Bývalá členka špičkového vraždiaceho komanda sa jedného dňa rozhodne navždy skoncovať s krvavou minulosťou a vydať sa. Jej svadobný deň sa však premení na krvavý masaker. Keď sa po rokoch preberie z kómy, túži len po jednom - pomstiť sa každému, kto jej ublížil. (STV)

juta

Soundtrack - to je základ, na čem staví Kill Bill. Líbil se mi možná i proto, že jsem ho slýchával velmi často ze sestřinýho pokoje. :D Velmi příjemná podívaná, plná skvělých soubojů a hektolitrů krve. ()

Fiftis

Kill Bill je naozaj skvelý film, ktorý možno podráždi pár ľudí, ktorí nedokážu prekúsnuť akciu tvorenú predovšetkým litrami krvi, ale my ostatní, ktorí sme sa potopili pod červenú hladinu životodarnej tekutiny, spoznáme, že Quentin Tarantino je možno šialenec, ktorý má však geniálne nápady. A tie nám teraz predkladá v Kill Bill. Tento film patrí k tým najzaujímavejším, ktoré vznikli. Je jedným slovom iný, ale zároveň (aj keď svojím svojráznym spôsobom) zábavný a očarujúci. Na záver - Bravó Uma, bravó, každá kvapka krvi, ktorá ozdobila tvoju katanu stála za to. ()

Kass

"Our reputations precede us." Stylově maximálně efektní; do značné míry odosobněná akční řezba. S řadou až magicky poetických chvil, jež jen podtrhuje fantasticky výstřední hudební stopa. A ani mi nevadí jistá epizodnost, nebo chcete-li nedomrlost celku. Kdykoliv a kdekoliv se tím nechám audio-vizuálně semlít. ()

Shakers

Tento film som ani nedopozeral do konca. Strašne ma nudil. Uma Thurman a QT ma vôbec nepresvedčili. Sklamanie.Nemám slov. 15% - 1* ()

lamps

Jestli nějaký jeho snímek hlasitě argumentuje, že Quentin Tarantino je ještě lepší režisér než scénárista, bude to právě Vol. 1. Je to NEUVĚŘITELNĚ dobře natočená série mikropříběhů, jejichž seskupení i způsob (ne)uzavření možná budí diskutabilnost, avšak v každé sekundě naplno odráží nevyčerpatelný génius jedné pomazané filmařské palice. Quentin bohužel používá vedlejší aktéry jako překvapivě pasivní figurky na cestě skrze východoasijské kinematografické atrakce a často se až okatě opájí vlastní audiovizuální dokonalostí, ale ono mu to nejde nesežrat. Ten film je jeden velký festival husí kůže, způsobené nadpozemskou inscenací akce za doprovodu jednoho úžasného tracku za druhým (byť například závěrečný fight působivost rychle ztrácí, hlavně kvůli až otravné černobílé kompozici), a subjektivní délka se pohybuje někde okolo 80 minut. Taková nenáročně náročná laskomina, kterou je zkrátka radost sledovat, přestože s pokračováním nemá až tolik společného a funguje spíše jako porno pro geeky než startér komplexního a vrstevnatého příběhu... 80% ()

Nikon

Po třetí projekci mohu zodpovědně souhlasit s částí Civalovýho hodnocení, že - "Kill Bill vol. 1 je v podstatě naprosto prázdná, samoúčelná hovadina". Je to bohužel tak..... (Ty hvězdičky jsou za hudbu a část u Hattori Hanzo) ()

Jacinda

Miluju kung fu filmy a tenhle je jeden z nejlepších. Dodatek 12.4.2015: po letech se na to dívám spíš skepticky. Myslím, že tohle je jeden z těch dobových filmů, který časem spíš nabírá na trapnosti. A není to jen těmi nereálnými boji... ()

Pepinec

Také jsem, jako mnozí z vás, chtěl přiřknout jedničce nižší hodnocení. Po shlédnutí dvojky jsem si však pustil rozhovor s Quentinem Tarantinem, ve kterém tak mistrně vysvětlil co, jak a proč, až jsem musel dát zapravdu názoru, že pokud si nevymýšlí jen proto, aby obalamutil publikum, je geniální. Myslím, že právě u režisérů jeho formátu neuškodí poslechnout si výklad filmu, poněvadž ten je na první pohled místy dezorientující. Nicméně, i když nakonec hodnotím oba díly bratrsky, uznávám, že dvojka mě oslovila více. Asi tím, že děj nabral větší spád - jak by také ne, konce se musí dobrat každý příběh. Jeden bez druhého však není ani Kill, ani Bill. ()

Jhershaw

Kill Bill 1 je velmi zábavný. I když ne ve stylu předchozích Tarantinových filmů, spíš se podobá Braidead. Tarantino chtěl údajně natočit poctu japonským akčním filmům z 70. let. To se mu povedlo jen z části, z té druhé části to je parodie, která občas působí samoúčelně. Ale i tak to je "cool" a 85% tomu dávám. ()

Big Bear

Tarantino nám naservíroval další svoji lahůdku a tentokráte je to pořádně krvavej tatarák po klasicku naškrábanej pěkně ostrou japonskou katanou. Normálně tatarák nejím, ale na tomhle jsem si vážně pošmákl! * * * * * ()

JohnnyD

Pravdaže Weinsteinovci by si zaslúžili rozsekať za to, že rozdelili tento film na dva oddelene nesúrodé kúsky. Ten prvý diel je kultový najmä šialeným strihom, striedaním štýlov a úplne masakrálnou akciou, ktorej kraľuje megamasaker katanou Nevesta vs. yakuza. ()

Nin

Kill Billa jsem měl vždycky rád, ale teprv teď jsem si ho pustil po letech celého znovu... a je to prostě láska na druhý pohled. Tarantino si řekl, že udělá poctu svým oblíbeným filmům a vzniklo tak něco, co sice mnohé jiné filmy připomíná, ale v jeho podání jde o něco nevídaného. Film má boží soundtrack, ve kterém zase Quentin vyhrabal ze všech možných koutů tu nejvíc cool hudbu, kterou nikdo předtím moc neznal, ale nyní díky síle těch písní a přesného zasazení do filmu jsou z nich nesmrtelné hity. Vizuál je úchvatný a plný vychytávek. Tarantino si ve filmu neskutečně hraje a je to opravdu podívaná. Dokonce i příběh je dost poutavý. Vůbec nevadí, že jeden z Tarantinových triků je skákání v čase, protože stejně jako u Pulp Fiction mu to zázračně vychází. Děj je srozumitelný a zábavný. Ve filmu je celá hromada působivých scén, ať už jsou akční nebo neakční. Herci i lidi za kamerou odvedli perfektní práci. To vše dokupy dělá z Kill Billa úchvatnou, svébytnou poctu akčním (obzvlášť asijským) béčkům. A jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděl. (10/10) ()

Madsbender

Zastrelím obe muchy jednou ranou a teda zhodnotím obe časti naraz. Tarantinovská poetika v plnom prúde, osamelá cesta za zaslúženou pomstou lemovaná useknutými končatinami členov Assassination squad a "nevěsta krví zbrocená". K tomu navrch geniálne súboje, strhujúca zápletka, z ktorej by nejeden režisér dokázal spraviť obyčajný akčný paskvil, jednoduché pojatie a neskutočne fenomenálny soundtrack v rytme jazzu, japonského rocku, latinsko-amerických rytmov a nádychu country. We want volume 3!!! ()

sheen

Kam Tarantino chodí na ty nápady to snad není ani možné:), byl jsem na tom v kině (2x) a vzpomínám si jak v půlce filmu odešla jedna celá řada z kina, docela jsem se divil, nechápal jsem, Tarantino natočil překrásný film o pomstě jedné naštvané blondýnky, která si klestí cestu přes členy zabijácké čety, aby se ve Volume 2 mohla postavit samotnému Billovi. Všechno krásně zakomponované jako do stavebnice, nejvíce jsem byl potěšen mini-prequelem k O-Ren Ishii, ta anime byla opravdu luxusní. Celkově moje nejoblíbenější postava z obou dílů je O-Ren. A masakr na konci, co k tomu říct, tam se Tarantino opravdu vyřádil, to je krvavá lázeň. Tarantino mě také dostal tím Bruce-Leeovským kostýmkem:). A finální souboj v té krasné zahradě je opravdu hřeb večera. Tarantino opravdu umí sladit hudbu s tím dějem, který se právě odehravá na plátně. Filmový soundtrack je třešnička na dortu. Tarantino má pro hudbu opravdu cit, ať už se jedná o úchvatnou "hvízdací" píseň, nážez od RZA či brutální Santu Esmeraldu, která mě opravdu dostane do varu nebo foukacího Zamfira. Byl jsem okamžite pohlcen celým filmem až tak, že jsem musel zakoupit originál, jak soundtrack, tak film:)) ()

petaspur

Svatba (zejména ta první) je radostnou událostí v životě většiny žen. Nevěsta dříve přezdívaná Černá mamba na tu svou asi nebude vzpomínat v nejlepším. Mezi svatebními hosty se totiž objevili Nevěstini nepozvaní kolegové z bývalého zaměstnání pod vedením kápa Billa a učinili řádně krvavou přítrž svatebnímu veselí. Nevěsta si alespoň mohla pár let odpočinout v kómatu a ihned po probuzení vyrazit s mečem z dílny Hattori Hanza v ruce za pomstou. Od této chvíle budou od těl svižně oddělovány nepotřebné končetiny prvních nedobrovolných dárců krve. Nevěsta si postupně může odškrtnout Vernitu Green alias Smrtonoše a O-Ren Ishii alias Korálovce, ale cesta k Billovi je stále ještě zatraceně dlouhá. ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (viac)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (viac)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (viac)