Bývalá členka špičkového vraždiaceho komanda sa jedného dňa rozhodne navždy skoncovať s krvavou minulosťou a vydať sa. Jej svadobný deň sa však premení na krvavý masaker. Keď sa po rokoch preberie z kómy, túži len po jednom - pomstiť sa každému, kto jej ublížil. (STV)

OJan

Moje první setkání s tvorbou Quentina Tarantina dopadlo tak, jak jsem si přál - výborně. Kill Bill je přehlídkou čiré brutality a surovosti, jež je přitom krásná. Nebo tedy krásná... nejsem žádný samuraj nebo člověk podivných chutí. Chci říct, že je krásně zpracovaná. Akční sekvence jsou zde zkrátka takřka bezkonkurenční. Nedá se jim odepřít téměř nic. Krom již zmíněné brutality a surovosti, překypují autentičností a jsou šťavnatější více, než i to nejlépe ugrilované hovězí maso. Pomáhá tomu také to, že všelijaké bambitky jsou upozaděny a bojuje se tu hlavně meči a jim podobným nástrojům. Dočkáme se tedy špičkové choreografické práce, kterou když zkombinujeme se skvělou kamerou, hudbou a střídáním barevného a černobílého obrazu, dostaneme opravdu nezapomenutelný zážitek. Příběhová linie společně se zajímavým vyprávěním po kapitolách tento dojem ještě umocňuje. S touto odnoží akčního žánru jsem začal více méně u série Johna Wicka. Nedám na ní dopustit, ale teď když jsem viděl tento snímek, nemůžu se ubránit pocitu, že je to velmi, velmi podobné. A i dnes vznikají filmy, které jsou do jisté míry jako tento či Wick. A neříkám, že je to špatně. Myslím si opak. Jen aby to však časem neztratilo kouzlo. S tím však toto mistrovské dílo nic neudělá. Musím si Quentina více nakoukat. |100%| ()

iz67

Jasně. Je to oslava asijských bojových filmů, ale tenhle Tarantinův výlet do těchto končin mě nikdy moc nebavil. Sem tam se člověk může zasmát, ale na tu stopáž je to žalostně málo. ()

Dass odpad!

Čim více o filmu přemýšlím dochází mi jeho jasná odpadovost. Jsem si již jist, že člověk, jež nevidí slabost a ubohost Billa je HLOUPÝ. Vzhledem k tomu kolika lidem se zde Kill líbí, opouštějí mě veškeréiluze o intelektu lidí na csfd. Něco tak povrchního, nesmyslného a bezobsažného bych nečekal ani od pseudokulta, tj. od Tarantina. Jak vůbec můžete v souvislosti s tímto filmem vzít do úst slovo umění? Žádný psychologický rozbor hrdinů, nulové zdůvodnění jejich činů, žádné hledání příčin násilí apod. Jednoduše řečeno film je tak špatný, že je to k neuvěření. Jediné co Quentin chce je mít Billa efektního, což se však bohužel rozhodně nedaří natolik aby to oprávňovalo člověka udělit alespoň jednu hvězdičku. P.S. S výdělkem snímku bych si nebyl tak jistý, v Americe Billík docela propadl a tržby v českých kinech jsou pěkné (letos zatím 6. nejleoší otevírací víkend), ale zase ne oslnivé. A hlavně: Není důležité kolik film vydělá u nás. ()

Max Q.

Mezi mé nejoblíbenější žánry patří spaghetti westerny a vždycky jsem litoval, že se takové pecky jako třeba Hodný, zlý a ošklivý už netočí. Jak vidět, líto to bylo i Tarantinovi, protože Kill Bill má z tohoto žánru velmi mnoho. Dokonce jsem těsně před masakrem v Tokiu zaznamenal melodii z Death Rides A Horse, což je western, o kterém jsem bohužel tady nenašel ani řádku. Vůbec tam Morriconeho motivů bylo víc a zapadly tam jedna radost. Nevím, jestli je Kill Bill nejlepší akční film všech dob, ale jeden z nejlepších je určitě. Ten se neokouká. ()

Kokos

Film nechce od diváka, aby jej hluboce analyzoval, co se týče děje filmu, prokreslení postav a výpovědní hodnoty. Film nabízí prvoplánovou zábavu a geniálně zpracované detaily. Je až k nevíře, do jaké míry ze mě film dělal sadistu, když si vzpomenu čemu všemu sem se tak burácivě smál. Ale zatím žádný film na mě podobně nezapůsobil, takže tomu dávám pět. P.S: Vzhledem k absenci diskuzního fóra to musím napsat sem.(Tímto se ostatním omlouvám) Dass: To, že se film nelíbí každému chápu, ale to, že je tě menšina kompenzuješ házením sraček na ostatní, tím si ukázal spíše výši tvého vlastního IQ. Příště se vyřvi do polštáře. ()

seba

Ano, opravdu trošku jiný Tarantino. Ale každopádně neméně skvělý. Jediný problém jsem měl s animovanou pasáží, která mně trošku odvedla od filmu. Ale zase na druhou stranu nás připravla na závěrečnou řež. A u Tarantina jako vždy - výborný soundtrack. Už se těším na březen, jak Uma killne Billa. ()

Squib

Jak pan režisér pravil: "Film bez krve je jako tělo bez duše." Tento film jakožto tělo má duši přímo gigantickou. Mám ráda duchaplné filmy. ()

vilik

Zběsilé tempo, kterým se film rozběhne, nepustí diváka ani na chvíli z objetí až do náhlého konce "to be continued..." . Úžasná hudba v případě sledování v dobře ozvučeném sále přidává filmu dalších 100%. Soundtrack poslouchám do omrzení. Zbývá jen se těšit na druhý díl... ()

ZajoMajo odpad!

Nemam k tomu komentar. Predvedeny sablovy tanec, spojeny s detskymi komiksami, s nepochopitelnou scenou, kedy mala byt hlavna hrdinka zabita v nemocnici, ale velkodusne ju nezabili - kedze chuderka prezila atentat. Ruska mafia sa urcite na tom muelsa dobre bavit, lebo toto je mimo realny svet - patri to medzi detske rozpravky. Film od psycha, pre psycholudi. Hodnotenie odpad - sedi ako uliaty. ()

wopi

Neuvěřitelné. Čert vem teorie. Styly se dají beztrestně míchat, v podstatě prostý krvák lze natočit tak, že člověk nedýchá. Alespoň, když to vezme do rukou Q.T. Tohle můžu vidět mockrát, tohle musím mít! ()

Lucius

Do videopůjčovny příjde nenápadný chlápek. Začne se rozhlížet a působí trochu roztržitým dojmem. "Dobrý den," ozve se pán středního věku, který v oné videopůjčovně zjevně pracuje. "Mohu pomoci?" zeptá se. "No, víte, hledám totiž velmi speciální film, který mi doporučil přítel," odpoví chlapík a dodává "Problém je, že nevím, jak se ten film jmenuje. Vím jen, že nemá skoro žádný děj, zápletka je typičtější než v jakémkoliv jiném filmu a co hlavně, tak že 99% celého filmu zabírá máchání mečem do vzduchu. Jo a co ještě vím, tak, že tam zemře víc Japonců než za druhé světové války... což mne tedy překvapilo..." "Hmmm... co by to mohlo být? Nevíte o tom filmu ještě něco? Zatím si opravdu nejsem jist, který film máte na mysli," odpoví obsluhující. "Ano, vzpomínám si, že ten film je natočen nějakým dobrým režisérem, a proto jej prý někteří lidé mají tendenci hodnotit dobře, víte, právě kvůli tomu režisérovi." "Moment!" vykřikne pán z půjčovny "Nemyslíte vy Kill Bill?! Ale to je přeci parodie... a mezi námi, trochu nepovedená, já jsem se opravdu nesmál. Ale prosím, tady jej máte. Berte to jako pozornost podniku, jsem rád, že se toho zbavím." ()

Vojt Ittoh

Film je jakýmsi videoklipem. Výborná komixová nadsázka, brutalita, která nepůsobí odporně, ale spíše komickým dojmem a vizuální zpracování vyrážející dech. K tomu výborná hudba. Umě to ve žlutém oblečku opravdu sluší. ()

Milivoj

Po úžasném Pulp Fiction a obrovském hypu byl pro mě první Kill Bill trochu zklamáním. Čímž vůbec netvrdím, že je špatný, nebo že jsem se nebavil - jen jsem čekal víc. A toho víc - pravého Tarantina se vším všudy - jsem se dočkal ve druhém díle. ()

Miloško

Tento film si možem pozrieť aj viackrát,stále je to pre mna bombový film. Je to typický Tarantino. Film plný super hudby,akcie,krvavých scén. Je to aj pocta starým azijským filmom. Veľmi sa mi páčilo rozdelenie filmu na určité pasáže,kapitoly... ()

Jebak8 odpad!

Nechápu smysl tohoto filmu...Jelikož se v japonském šermu trochu vyznám, zde zobrazované máchání mečem mě vyloženě uráží. Vůbec tarantinova tvora jde okolo mne velkým obloukem, jeho styl mi nic neříká...Kill Bill byla jen krvavá řež bez jakékoliv myšlenky, pro kterou nemám pochopení. ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (viac)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (viac)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (viac)