Bývalá členka špičkového vraždiaceho komanda sa jedného dňa rozhodne navždy skoncovať s krvavou minulosťou a vydať sa. Jej svadobný deň sa však premení na krvavý masaker. Keď sa po rokoch preberie z kómy, túži len po jednom - pomstiť sa každému, kto jej ublížil. (STV)

Martyr

オーレン石井!勝負はまだついちゃいないよ! おーれんいしい!しょうぶはまだついちゃいないよ! ()

laserr

Když se řekne Kill Bill, vybaví se mi O-ren Ishii. Proto mám jedničku o trochu radši než dvojku. Vlastně se mi celý první díl hrozně moc líbí, tak proč jen 4 hvězdičky? Protože je to sračka. Výborně natočená, skvěla zahraná, ale pořád sračka. Nevěsta se probudí z kómatu a jede vyvraždit partu elitních zabijáků? To je prostě čistý brak... Nicméně kvůli původu O-ren Ishii, souboji s Go-Go Yubari a souboji s O-ren rozhodně nemůžu jít pod 4 hvězdy! ()

Lukin413

Na Tarantina málo dialogů, ty si asi schoval do druhého dílu. Na druhou stranu perfektní souboje, spousta černého humoru, hektolitry krve a velké množství odkazů na kung-fu a samurajské filmy a japonskou kulturu, které sice nemusíte poznat, ale vždy je patrné, kdy na nás přes plátno Quentin pomrkává. 75 % ()

ladno

100%... Ako to ten Quentin Tarantino robí? Genialita, špička svojho žánru (hoci dokážem pochopiť, prečo sa to niekomu nemusí páčiť). Teším sa na druhú časť. Oh, aby som nezabudol, Uma Thurman bola božská. P.S.: Ak pozeráte radšej filmy s dabingom, do pozornosti predkladám 1. slovenský, teda ten z TV JOJ, nielen kvôli hlasom, ale i pre skvelý preklad. ()

pauliecze

Audio-vizuální orgie, pro někoho bohužel z velké části barevně zcenzurované. Vtip, akce, ale i absurdní scény jsou neskutečně cool. ()

ASSBURGER

Ako správny fanúšik Quéntína Tarantína som od neho videl skoro všetky jeho filmy čo doteraz natočil a tento jedíný bol rozdelený na dve diely part 1,part 2. Myslím si že keby to spojil a bol by z toho jeden film tak by to nemalo až taký úspech naozaj perfektný film s Umou Thurman. Dal som 4/5 jeho filmom som ešte menej ani raz nedal, dúfam že ked natočí tretiu časť ked ju vôbec natočí že bude rovnako dobrá ako prvá aj druhá ale keby som si mal vybrať tak dám prednosť jednotke pred dvojkou aj ked tam bolo viacej krvi ako v horore ale aj tak paráda. ()

Bozvav

Přesně ve stylu úchylného Quentina Tarantina. Skvěle akční, krvavé a zhola zbytečné. Námět není nezajímavý, zpracování svým způsobem mistrné, herecké výkony v meritu věci vynikající, nicméně o ničem. Viděno podruhé a pořád zanechává pachuť týden staré studené kávy. Za jistou atypičnost dávám tři hvězdy. ()

Patuse

Kill Bill 1 + 2 vnímám jako celek, ačkoliv mají snímky rozdílnou dynamiku. Tarantinova master piece v podobě nejlepšího asijského remixu, od nejlepšího filmového DJ. Tarantino zde odkazuje na obrovské množství starých asijských bojových filmů. Čínských: s žlutočernou kombinézou se uklání nejenom Brucei Leemu - Game of Death či jeho Green Hornetovi v podobě Crazy 88. Mění kvůli tomu i záběry kamer (Beatrix při příchodu do Domu v Modrých listů - prvotní sekvence Beatrixina příchodu je natožená bez stříhání a na jeden záběr) a celkově Kill Bill 2. Japonských: ANIME;) + Čiaki Kurijama si zopakovala vyřezávání můžských genitálií z Batoru rowaiaru , však proto si jí QT taky vybral ;) a závěrem odkazující na Lady Snowblood !!! I přesto, že je dílo zamýšleno vážně, si zachovává lehký výsměch k "asijským pomsta snímkům" a nebyl by to Tarantino bez filmu plných hlášek, odkazů na jeho dřívější filmy či pohledu z kufru auta :). Film je bohužel přávě pro přehršel odkazů často nepochopen či nedoceněn a to je obrovská škoda! Jsem jediná koho napadlo, že závěr, kdy Beatrix masakruje Crazy 88, je parodií na Tygr a draka scénou v restauraci? :D Jak jsem již řekla - Je to remix https://www.youtube.com/watch?v=Y4le3EDDAIQ BTW. český dabing se moc nepovedl - hlavně ve výslosvnosti O-ren Ishii ()

warrenur

S nostalgiou som po dlhych rokoch opat siahol po 4hodinovej verzii The Whole Bloody Affair a potesil sa tymto Tarantinovym skvostom. Hudba, hlasky a sceny sa vynarali, akoby som film videl vcera - "She ain't f.cking dead, son number one", vtipna scenka z Okinawy s Hatori Hanzom, "Gogo may be young, but what she lacks in age, she makes up for in madness." ;), otravne uhukanie japonskeho zenskeho tria v restauracii, vypiskovanie jednookej vysokej bloncky, ktore v tych casoch a mozno doteraz, ma ako zvonenie telefonu mnoho ludi,..masaker s crazy 88, duel s O-ren Ishi v zasnezenej zahrade, bezprostredny a necakany vystrel solovkou z dvojhlavnovky..;) vtipna epizodka s legendarnym Pai Meiom. Dlhy rozhovor s Carradino-m a filozoficky zaver. Stalo to za to. Je trochu smutne, ze tento rok vysiel Tarantinov 9-ty film, Once upon a time in Hollywood. Kedysi sam povedal, ze ich natoci 10. Takze zrejme tento spickovy reziser spravi, ak mu bude zdravie sluzit, este jeden, posledny film. Tesim sa nan. A kym pride do kin, uzivam si hociktory jeho pocin. Odporucam. ()

peetrejr

Kill Bill patrí medzi Tarantinovky, ktoré som videl ako prvé, teda konkrétnejšie Kill Bill aj bola moja prvá Tarantinovka. Tarantino dáva poctu starým kung-fu filmom, no on to k tomu ešte zmieša s westernom a akčným žánrom. Potom vznikne jeden neuveriteľne nádherný film. Ja si to fakt neviem vynachváliť. Milujem tento film. Herecké výkony sú na majstrovskej úrovni a ja žasnem nad pravou silou umenia. Zbožňujem scénky, kde sa hraný film prelína s anime, zbožňujem Pussy Wagon, zbožňujem Hattoriho Hanza, Pai Meia, jednoducho VŠETKO! A vždy ma dostane ikonický outfit, ktorý nosí na sebe Uma Thurman počas poslednej scény, áno, je to ten oblek, ktorý mal aj Bruce Lee (žltý s čiernym pásikom). K tomu ešte zvučka od Nancy Sinatra - Bang Bang (My Baby Shot Me Down tvorí fakt nezabudnuteľný zážitok. Ja si vždy a s veľkou chuťou zopáknem Kill Billa :) ()

Kochanski

tak takhle - na tomhle filmu se mi libilo snad vsechno az na samotny film! Skvela kamera, anime,hudba... ale kdyz ma film tahnout pribeh, tak najednou ztraci tempo. ()

Lindushka

Je to síce úplná hovadina, ale ani chvíľu som sa nenudila, takže film dokonale splnil svoj účel - zabaviť a rozptýliť ma a teda si zaslúži 5 hviezdičiek :) ()

Rannveig

Jednu Za Herce (Kdybych měl dávat každému zvlášť tak mi hvězdičky nevyjdou"-) Druhou Za Megazvrhlou Choreografii A Třetí Za Ten Vykopnutý Hrnek Kávy"-) Jinak Ale Nic Moč"-( ()

lsd

U tohoto flmu hlavně záleží na tom jestli máte rádi tarantinův styl nebo ne. Mě osobně se hlavně zamlouvá jeho osobitý humor, který tu naštětí je. Pokud bych však měl hodnotit příběh nebo herecké výkony tak to moc velkou kvalitu nemá. 4 dávám tedy za specifický humor, za vizuálně zajímavě ztvárněná závěrečná jatka a za animované scény, které byly taky zájímavě udělané. Ale Pulp Fiction je prostě jen jedno:-) ()

-Marc-

Absolutní masakr a to doslova. Vynikající Uma Thurman, která s katanou opravdu válí (lépe řečeno seká, skoro až na nudličky). A hlavně je tu vše co od Quentina Tarantina čekáme příběh, hlášky, dost krve a hlavně popkulturní odkazy. Tentokrát si vybral asijské filmové klenoty které "vykradl" a použil z nich to nejlepší. V tomto díle se hlavně líbili ty animované sekvence (anime) ty byli vážně dobré. Po příběhové stránce je zřejmě lepší Vol. 2 , a však jednička ho v krvavosti (to hlavně) a akčnosti docela předhání. Pamatuji si jak jsem se na tento film hrozně těšil a myslím, že jsem dostal to co jsem chtěl. ()

JanKukulín

Ačkoliv jsem velký Tarantinův fanoušek, tak ani jednoho z Kill billů rád nemám. Možná je to způsobeno mou neznalostí filmů jako Lady Snow Blood, ale oba filmy mi přišly podprůměrné, možná by pomohlo sestříhat to na jeden tří hodinový film, ale to je jen můj názor ()

Judas

Velmi slabá Tarantinova záležitost, jak je zde často obdivováná vizuální stránka filmu, která je podle mého hodně pod průměrem. To, že si ve filmu hraje s barvami není zase až tak obdivuhodné, protože z toho buhužel vychází celá vizuálnost filmu. Námět a scénář? Nemůžu pořád věřit, že tohle mohl zplodit někdo, kdo ztvořil legendu jako je Pulp fiction. ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (viac)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (viac)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (viac)