Bývalá členka špičkového vraždiaceho komanda sa jedného dňa rozhodne navždy skoncovať s krvavou minulosťou a vydať sa. Jej svadobný deň sa však premení na krvavý masaker. Keď sa po rokoch preberie z kómy, túži len po jednom - pomstiť sa každému, kto jej ublížil. (STV)

marcek

Moc mě mrzí, že jsem to viděl až v roce 2008, ale vždycky když to šlo v televizi, tak jsem na to neměl chuť nebo naládu, nebo jsem prostě říkal, že je to blbost. Teď když jsem to viděl tak se za to stydím. Parádní akční film s nádhernou Umou Thurman. A Gogo byla taky skvělá ()

MrPierc

Až po devíti letech a několika shlédnutí obou dílů jsem dokázal zcela plně ocenit Tarantinův příběh o pomstě nezkrotnou světlovlasou nevěstou. Blonďatá Uma kosí své nepřátelé stejně bez citu, jako se oni zachovali k ní. Čekala přes 4 roky na svojí pomstu za studena, ale krev se v ní vaří i po tolika letech. Nikdo nezůstane ušetřen, na takové věci se nedá zapomenout. Dokonalý hudební doprovod smíšený s poctou k samurajským a karate filmům lze vidět na každém kroku. První díl je třeskutá akce. Druhý díl měl poprvé celkem nudil, ale dnes mě baví díky psychologii a konverzacím mezi postavami. Celkově oba díly složí skládanku dohromady a člověk zjistí, že reagovat unáhleně se nevyplatí nakonec ani Billovi. ()

Petoss1

Výborný film výborného Tarantina. Kill Bill predstavuje absolutný akčný, výnimočný a zábavný masaker ktorý mi už dlho chýbal. Uma je úchvatná a s katanou v ruke ešte viac. Celý film pre mňa predstavoval jedno veľké potešenie pretože také niečo som ešte nevidel. Netradičná ale výborná animovaná sekvencia, skvelé melódie a čo je pre Mr. Tarantina samozrejmé brutalita, veľa krvi a trefné hlášky. Záverečná niekoľko minútová akčná sekvencia je božská. Tento snímok je jeden veľký dychberúci masaker, ktorý vo mne zanechal silný dojem. Tešil som sa a môžem napísať že som nadšený a viem že mnohí tento film nepochopia a ja im to neberiem, ale viem že pre mňa to bol zážitok. 90% ()

WoWoW

Film, u kterého zápletka zrovna není to, co by mělo člověka odrovnat a ohromit. Vše ostatní však přesně takhle funguje. Výběr skvělé hudby k Tarantinovi prostě patří a stylizace taktéž. A obojí je zde fenomenální. Stejně tak herecké výkony určitě zaslouží jen chválu a to hlavně Uma, která je bezkonkurenční. Krásně načechraná půda pro velké finále. ()

dezorz

kill bill alebo japonsky kiru biru. lenze biru je aj pivo a bez piva je to len kiru, co je neskutocne dokonaly rework sanjura, lepsi nez original. chudak tarantino, pomsta po japonsky sa kona skor na nom ako opacne. ()

ProNotor

Tento snímek od Tarantina mě při prvním shlédnutí nijak nenatchl, ale druhé, kdyz jsem se více věnoval detailům mě pořádně překvapilo. Výkonem v tomto filmu si mě Uma Thurman získala a patří mezi mé top herečky. U tohoto filmu se nedá říci než klasická Tarantinovská tvorba, která je plná zvratů, krveprolití a bláznivých až mírně nereálných akčních situací, které dodávají filmu pořádný spád. Neoceňuji pouze film jako takový, ale také skvělý soundtrack. ()

joker.george

Nejspíš jsem se nenaladil na tu správnou notu nebo tento film docením až později. Krvavé orgie mě nenadchli ani neoslinili. Naopak mě bavila část s Hattori Hanzem a závěrečný fight s O-Ren Ishii. Škoda jen, že si Quntin vyvrcholení s Beatrixovou dcerou nenechal na druhý díl. Přesto lepší 3 hvězdičkový film. ()

Streeper

Byla jsem kousíček od toho dát plný počet hvězdiček, ale něco mi v tom prostě bránilo. Snímek má několik nejasností, které by v reálném životě nedávali smysl. Mrzí mě to, ale je to tak. Nicméně pořád se dle mého názoru jedná o jeden z nejlepších filmů Tarantina. Kill Bill je kultovní film, který si získal moje srdce a dokáži se na něj dívat pravidelně, aniž by mě přestával bavit. Dvojku mám ale pořád raději. ()

bourec

Uma Thurman tady válí. Fakt pěkný. Viděno v kině Mat. Pamatuju si, že dvě řady před námi sedělo asi deset amíků, anglánů. Nevím přesně. A při každý drsný scéně řvali, fandili, dělali prostě stupidní vyrvál. Přál jsem si, aby Uma vyskočila z plátna, a utrhla jim hlavu. 90%. ()

DruidKarel

Pro mě je to sračka a zase jen s****a. Možná, až se na to podívám víckrát (jestli se k tomu donutím), tak tomu něco ještě přidám. Teď ale ani náhodou... ()

nithiel

Dobrá hudba, dobrá tarantinova režie, několik výborných scén, ale že by to bylo na pět? Pro mě výborné béčko nadhodnocené kvůli Tarantinovu jménu v titulcích. ()

tomtomtoma

Stále jsem doufal, že to bude bráno jako parodie, ale nedočkal jsem se. Je to akční film, kde zabijáky jsou půvabné ženy, všude stříká krev a vzduchem létají useknuté hlavy a končetiny. Mým dojmem je, že takové bezduché filmy jen ve společnosti vybízí k většímu a brutálnějšímu násilí. Ale nechci moralizovat, jen hlavní hrdinka osciluje mezi nadpozemskými výkony a pouhou průměrností s velkýma chybamy a nikoho nenapadne použít proti ní střelnou zbraň. Beatrix Kiddo alias Černá Mamba alias Nevěsta (Uma Thurman) se odtrhne od smrtící skupiny zabijáků, protože toužila po normálním životě. Při její svatbě ale její bývalý gang sličných zabijaček zmasakroval všechny zúčastněné svatebního obřadu, jen ona přežije. A zatouží po velké krvavé vendetě. Takže povraždí nebo rozseká půlku tokijského podsvětí, aby mohla zavraždit japonsko-čínsko-americkou míšenku O-Ren Ishii alias Korálovec (Lucy Liu). Ta byla obklopena mimo jiné francouzsko-japonskou překladatelkou Sofii Fatale (Julie Dreyfus) a 17letou bodygardkou Gogo Yubari (Chiaki Kuriyama). Zdá se, že všichni rozuměli, a bylo jedno jestli hovoří japonsky, anglicky, či francouzsky. Pak ještě zabije Vernitu Green alias Smrtonoš (Vivica A. Fox), která už také žila normálním životem. Ale vše jde lépe, když jí samurajský meč udělá specialista Hattori Hanzo (Sonny Chiba). V čele gangu stál, či ještě stojí Bill (David Carradine), muž, jehož tvář není vidět. Samozřejmě ještě trochu bitka v nemocnici s chlípným Buckem (Michael Bowen). Něco se přeci jen povedlo: velmi kvalitní výprava, promíchání časové linie, vložená animovaná kapitola a především výborná hudba. Ale ty masakry a stříkající krev je pro mne nic neříkající. ()

JohnRambo

Je v tom proste Tarantinova ruka. Je to vidieť, je to cítiť, je to tam. Quentina v tomto obdivujem. Zanecháva vo filmoch kúsok seba. Keď vidím film, tak je poznať či je od Tarantina, Aronofskeho, Spielberga...a takýchto režisérov si vážim. Film rozoberať netreba. Ten komu Tarantinov štýl nieje blízky sa baviť asi nebude. ()

C0r0ner

Tarantino je asi nejsvéráznější režisér vůbec. Pokud se tedy bavíme o kvalitních režisérech a ne trotlech typu Uwe Boll. Kill Bill je ale pro mě spolu s Jackie Brown jeho nejslabším počinem. Celý rozporuplný dojem naštěstí vylepšuje závěrečný masakr rákosníků, ale celkově to není nic úžasného. 65% ()

Wormboy

Kill Bill 1. No co napisat.Prvy diel,ktory otvara a kladie mnohe otazky. Je natoceny mimoriadne svizno,v niektorych momentoch skutocne majstrovsky. Napriek tomu vsak nejde o nic mimoriadne a z mojho pohladu len otvara ocakavanie na cislo 2. Povodne som cakal,ze hodnotenie po druhom diely pojde vyssie,avsak Kill Bill 2 je kapitola sama o sebe. 3,5* ()

lakikaki

Mal som to šťastie vidieť Vol. 1 a Vol. 2 v kine hneď po sebe, ale aj tak by som nerád hodnotil tieto 2 celky ako jeden film. Vol. 1: Quentin sa zrejme nebral príliš vážne, keď Vol. 1 strihal (nehovorím natáčal, lebo oba diely boli natáčané zároveň), tento nadhľad a prehánanie však snímku ani trochu neškodí, skôr naopak. Ja osobne som sa maximálne bavil od začiatku do konca, odporúčam však nebrať tento film vážne a hlavne si nevšímať nelogickostí, lebo o tom Vol. 1 určite nie je. Stačí si sadnúť, znížiť mozgovú aktivitu a užívať si hektolitre krvi striekajúcej všade naokolo. ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (viac)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (viac)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (viac)