Bývalá členka špičkového vraždiaceho komanda sa jedného dňa rozhodne navždy skoncovať s krvavou minulosťou a vydať sa. Jej svadobný deň sa však premení na krvavý masaker. Keď sa po rokoch preberie z kómy, túži len po jednom - pomstiť sa každému, kto jej ublížil. (STV)

Cement73

Tarantino ma zase dostal. Všude samá krev, ale inak je to dobrá klasická tarantovina. Uma je božsssská... Pozrel som si KillBilla ešte raz a iba potvrdzujem max bodové hodnotenie. Skvelý komixoidný pastiš. ()

Yaan

Nemůžu si pomoct. Krev mi nevadí, ani jakékoliv realistické zobrazovaní zranění. Tohle je ale něco jiného. To už snad není ani naturalismus. Tarantino se v mordovních nechutnostech přímo vyžívá, a to mi připadá zvrácené. Copak není dost hrozné a smutné realistické zobrazení? ()

Mouzon

Svých pět hvězdiček jsem možná prve udělil trochu nezodpovědně, jelikož jsem Kill Bill viděl už před pár lety, tedy v době, kdy můj zájem o film nebyl tak eminentní, jako je dnes. Bylo potřeba splnit ten místní limit 200 ohodnocených filmů, je to Tarantino, viděl jsem to, vcelku se mi snímek líbil, nakonec jsem tomu dal za pět, a hotovo. To vše se změnilo včera večer, kdy jsem si, nemaje parťáka na filmový dýchánek, na poličce vybral zrovna toto DVD. A nyní (již pěkně zčerstva) mohu svých pět hvězdiček (jak jistě vidíte) aktualizovat. A činím tak, jelikož si mne ten snímek, ačkoliv jsem již měl tu čest, získal ještě daleko víc než kdy předtím. Už při úvodní písni Bang bang se mi počalo stahovat hrdlo, a bylo mi okamžitě jasné, že "dneska to teda bude vo něčem jinym". A taky že jo! Problém tohoto snímku Quentin (možná nevědomky) pěkně vystihl v bonusovém filmu o filmu - je to totiž jako v oné slavné pohádce o tom, jak pejsek s kočičkou vařili dort. Tuhleto tam vrazili, tohle tam šoupli, ode všeho co měli rádi trochu a výsledek byl v jejich případě poněkud tristní. Ovšem maestro... Maestro tahle jízda stála za to! Pokud rozdělím siamské dvojče jménem Kill Bill na poloviny, jejichž prostřednictvím nám Q svůj opus představil, a budu hodnotit pouze Kill Bill: vol. 1 (což je, doufám, pouze dočasný stav, celý kolos dohromady je naplánován až na zítra, finální komentář poté umístím do profilu vol. 2), vidím řež, a tím nemyslím pouze případy různých bitek a bojůvek, ale myslím to jako řež filmovou, absolutní smršť. Rozhodně to není taková scénaristická exhibice jako Pulp Fiction, ale k čemu to srovnávání? Není se ani moc čemu divit, že Kill Bill vol. 1 někomu nejde pod nos, je to totiž film postavený jako koláž Tarantinových oblíbených žánrů, motivů, různých prvků, opravdu (a nebál bych se použít to slovo) takový mišmaš, a kdo tohle nepřijme, bude mít problém s tímto snímkem vydržet v jedné místnosti. To, na čem režisér vyrůstal, to vše je ukryto zde. A já si velice vážím toho, že nás Quentin Tarantino vzal na dobrodružnou a vpravdě extrémní (tak jak to umí jen on) výpravu do svých dětských let. Neříkám, že je třeba žrát Quentinovi z ruky cokolivěk, jen proto, že je to Tarantino a může si točit co chce. Ale Kill Bill vol. 1 jsem schlamstnul i s navijákem. Od videoherní výstavby opulentní bitvy, přes animovanou sekvenci (která je sice jen takovou hračičkou navíc, ale je to hračička vkusná), až po grandiózní zimní zahradu, kterou jsem sice viděl po několikáté, ale včera večer jsem ji sledoval jakoby nově, se zatajeným dechem. Jistě k tomu přispěl i hudební podkres, o kterém je u Quentina celkem zbytečné se rozepisovat. Jmenovitě právě zimní zahrada obsahuje dvě skutečné hudební perličky - sami se přesvědčte jaké. Závěrem bych to shrnul asi takto - Quentin Tarantino je režisér, který si už může hrát. Záleží jen na vás, jestli na jeho hru přistoupíte. ()

Mikeel

Když jsem viděl poprvé tenhle film bylo mi asi 10 a upřímně jsem byl dost zděšen některými scénami. Radši jsem se ani nedíval na celý film a jen jsem z dáli tajně pozoroval. Scéna, kdy vzduchem letí useklý kus hlavy a z ní vyčuhuje mozek, mě naprosto znechutila. Když jsem se pak na tenhle film podíval později, matně jsem si pamatoval, že jsem ho kdysi dávno viděl, ale nic konkrétního! Najednou jsem se na to díval s trochou nadsázky. Perfektní bojové scény, chronologická neposloupnost, moje milovaná Uma Thurman v celé své herecké kráse. Scéna - souboj Nevěsty a Korálovce, ta nádherná, zasněžená japonská zahrada mě prostě dostala! Dobře vybraná hudba, jeden z mých oblíbených Soundtracků! Tohle je můj nejoblíbenější kus z celé Tarantinovy sbírky a vždycky bude mít místo u mě na poličce toho nejlepšího jisté! ()

spiritus

V první řadě je to vynikající řežba alá akční filmy 80tých let, typu Shaolin Gigant apod. Tarantinova úcta k těmto filmům je evidentní a znát na každém metru tohoto filmu. Navíc je to ale okořeněné o tradičně silný příběh alá Tarantino, vypiplaný do posledního detailu. Samozřejmostí jsou perfektně sestavené dialogy. Uma Thurman působí naprosto přirozeně a přesvědčivě a je znát, že se na tuto roli připravovala dlouhou dobu. Ona je určitě velice silná deviza Kill Billa a Tarantino si to moc dobře uvědomoval, když ji do této role obsazoval. ()

Marys

Uf, tak toto bola sila. Hneď na začiatku som sa polial čajom pri scéne s ovsenými vločkami a potom až do konca filmu som sa v nervóznych kŕčoch krútil na posteli a bál sa vôbec poškriabať v okolí oka, aby som si ho náhodou popri nejakom zvrate nevypichol. Popri tomto napätí sa mi páčili aj rôzne formy podania príbehu, či už čierno-bielo, súboj v tme, alebo animovaná kresba. Hej, u mňa dobré. Hor´ sa na dvojku. ()

Say

[+]: Kamera. [+]: Jistá zvratová střízlivost oproti pokračovaní Vol. 2 [:]: Pár bojových scén. Přehnané, ale dejme tomu. [-]: Splácanina a vykradení historických osobností (např. Hattori Hanzō, jeden z nejoddanějších samurajů samotného Iejasu Tokugawy) zakomponovaná do ,,amerického" scénáře. [-]: Krev, násilí, trapné vtípky a ještě jednou krev. [=]: Na tenhle snímek jsem se dost těšil a o to víc pak byl klamán. A ani jméno Quentin Tarantino to nezachrání. ()

Ukko

Dle mého názoru velmi rozporuplný Tarantinův film. Tak jak si všichni kolem mě film užívali a doslova ho hltali plnými doušky, seděl jsem v kině jako opařený a absolutně netušil co si o filmu myslet. Velice drsný začátek střídají scény až absurdní, občas nějaký vtip, tuny mrtvých gangsterů, nějaká ta ironie, potoky krve a rozporuplný scénář. Místy jsem měl pocit, že samotnej Quentin tak nějak nevěděl co s filmem dál a prostě jen lepil scény za sebe jak ho zrovna napadlo a v jakém byl rozpoložení. Zkrátka neučesané a překombinované. Nicméně Kill Billa za ztrátu času nepovažuji a rozohdně se na něj dívat dá... ()

Ollie235

Z mého pohledu velký krok dolů pro Tarantina. Naprosto však chápu, že tento film na každého působí jinak. Pro mě tam například bylo až moc věcí, které na filmu nemusím- nemám rád anime, takže jsem u té snad 10-timinutové scény strádal. Nemám rád když krev z lidí stříká jako voda z fontány. Obecně mi většina scénáře nedávala moc smysl. Ty dvě hvězdičky jsou za některé působivé záběry, za ty nádherné meče a pár dalších drobností, které se mi líbily. Bohužel však hodně pokažený dojem z tolik vychvalovaného díla nevylepšily. Překvapivě mi ani Uma Thurman v roli akční kočky moc neseděla a v souboji s O-Ren jsem fandil spíš čínsko-americko-japonské bojovnici :) Takové zklamání jsem nečekal, na druhý díl se tudíž moc nehrnu. ()

Martin_W

Další geniální Tarantinovo dílko. Sice ne tak geniální jako Pulp fiction nebo Reservoir Dogs, ale i tak parádní akční podívaná, která je místy i hodně zábavná. Bez Umy Thurman v hlavní roli si film představit nedokážu. 87% ()

Kejf.

Absolutne nejsem fanousek filmu tohohle zanru a uz vubec ne uchyla Tarantina, ale tenhle je... BOMBA! Krome paradniho snimku, paradni soundtrack, nic vic neni co dodat! ()

Nethar

Koukám, že Kill Bill: The Whole Bloody Affair zmizelo z ČSFD jako asi neoficiální film, zkopíruju tedy můj tamější komentář sem: Tak po letech jsem si znovu vychutnal tenhle Tarantinův opus, hezky v plné kvalitě. Nářez, jak má být. Není to film pro celou rodinku, nějaká ta krev se tam objeví :-) ale je to prostě nabušený snímek. Není tak ukecaný, jak mívá Tarantino ve zvyku, jde o akční nářez přeplněný odkazy na klasické snímky, kterým skládá poklonu. Tohle si někdo hodně užíval. Doplněno dokonalou hudební kulisou. ()

Movie Gourmet

Tady musím hodnotit velmi vysoko, jednak kvůli Tarantinově osobitému scénáři a režii, jednak kvůli hereckému výkonu Umy Thurman i kvůli originálnímu soundtracku od RZA. Kill Bill je originální film, který je jako žádný jiný a rozhodně by byla škoda jej nevidět. Verdikt: 5* a 85 %. ()

jarmik

Kdysi jsem se tomu na střední škole smál, dnes mi to přijde jako parádní řežba se silným příběhem a úžasným soundtrackem. Plný počet. Prostě QT. ()

laepus

Musím s hodnocením o jednu hvězdu dolů. Sice jsem byl po prvním zhlédnutí nadšen, že jsem viděl něco takového, ale přece jen postupem času mi dochází, že jde jen o první díl, který je dle mého názoru navíc slabší než dvojka. ()

mira007

Velký návrat Tarantina na absolutní vrchol, kam sebou vzal pár polozapomenutých hereckých tváří. Film samotný je takový revenge film zabalený v obalu odkazujícím na akční klasiky. ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (viac)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (viac)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (viac)