Bývalý vládny agent John W. Creasy, ktorého prenasledujú výčitky svedomia a dávno už rezignoval na život, pomocou starého kamaráta Rayburna získava prácu v Mexico City, kde má robiť osobného strážcu deväťročnému dievčaťu. Lupita je dcérou miestneho automobilového magnáta Samuela Ramosa a jeho ženy, Američanky Lisy. V meste, ktoré je plné kšeftov, korupcie, škandálov a mafie, striehne nebezpečenstvo na každom kroku. Navyše v posledných dňoch z miestnych ulíc zmizlo niekoľko detí. Niet divu, že rodičia sa o dcéru boja, a preto si vybrali muža, na ktorého sa môžu spoľahnúť. Chladnokrvne uvažujúci Creasy si k malej Pite buduje veľmi osobný vzťah. V okamihu, keď ju unesú a jeho ťažko zrania, vyhlási neľútostnú vojnu všetkým, čo sú do únosu zapojení. (TV JOJ)

havLord

Hodně dobrý, ale policajtský nechávaj Washingtonovi při zabíjení volnou ruku. Sice samozřejmě jde po záporákách a fandíte mu, ale bylo by mnohem zajímavější, kdyby měl v patách i benga. 75%. Strhující podívaná. ()

Asgy

Mno, sice to bylo lepší, než jsem čekal, ale mohlo to být ještě lepší. Styl střihu a nejrůznější kamerové filtry, či co to je, mě moc nezaujaly. Kdyby jich bylo míň, nezlobil bych se. Příběh byl místy i zajímavý, ale zvlášť druhá polovina už nic zajímavého nepřinesla. Takhle je to tak na tři a půl hvězdy, takže po zaokrouhlení spíš tři. ()

ArsenalEagle

Film s nečekanými zvraty, když si myslíte, že už to je všechno jen pomsta, dozvíte se, že to zdaleka není konec.. Famozní Washington i výborná Dakota Fanning... 90% ()

Ellmariachi

Asi jsem překročil řeku. Tu jak se to zpívá v té písni. Když už mě dojme plačící holčička, je něco jinak. Ani nevím jak se to stalo. Najednou se to zlomilo a bylo to... Malá Dakota byla prostě dokonalá. Právě jsem viděl film, který měl všechno. Donutil vás nedýchat napětím, fandit DW při likvidaci těch sráčů, smát se a kde koho možná i plakat. Pro mě velká neznámá se proměnila v jeden z nejlepších počinů co jsem kdy viděl. Vřele doporučuji. V žánru jedna z naprosto nenápadných, ale o to krásnějších špiček. 90 procent. ()

Praxis

Úplně jasných a silných pět hvězd to pro tentokrát není. A to hlavně z důvodu toho, že Scottův techno vychytaný vizuální styl, kdy se obraz trhal, oblétal a zase oddaloval bylo prvních pár minut docela zábavných, ale po určité době to působilo už docela rušivě. Nicméně jde o jeden z těch filmů, u kterých ani nedýcháte, protože vás i přes to, že znáte spoustu filmových zápletek, dokáže překvapit. Nakonec takový mišmaš kriminálky, mstitele, thrilleru a něco jako náboženské pseudoroviny. Asi to mělo být jasněji vyhraněno, co ten film nakonec bude. Takhle ne úplně jasných pět hvězd... 87% (4 a půl) ()

GodComplex

"Revenge is a meal best served cold." Spolu s The Last Scout nejlepsi film Tonyho Scotta. Ultrastylovy, dynamicky, depresivni narez. Man on Fire ma koule a umi s nimi patricne zachazet. Tony si tady skutecne vyhral s editaci, s filtry, jeden z hlavnich duvodu proc to tak jede je prave jeho rezie. Dalsi obrovska vyhoda filmu je famozni herecke obsazeni. Deprimovany a nasrany Denzel Washington v jedne ze svych nejlepsich roli, veteransky guru Christopher Walken, roztomila Dakota Fanning, vsechno sedlo. Cely film navic ukazkove podporen fantastickou hudbou - Harry Gregson Williams + Nine Inch Nails + Lisa Gerard, co chtit vic? Nejlepsi scena filmu je velmi intenzivni az klipove nasnimany Washingtonuv nocni depresivni suicide pokus za doprovodu sebedestruktivniho NIN mixu. "A man can be an artist at anything, food or whatever if you’re good enough at it. Creasy's art is death, and he's about to paint his masterpiece!" 8/10 ()

Laxik

Hrozně zvláštní film. Hned ze začátku mě uchvátila práce s kamerou, se světlem, se zvukem a s dalšími serepetičkami, které často rozlišují umělecké dílo od filmu. Potom jsem se ponořil i do děje, do postav, ... prostě do těch serepetiček, co by na nich měl film stát. Bylo to úchvatné, působivé, dobrý náběh na očekávanou akci v druhé polovině, kterou jsem si ale neuměl dost dobře představit. A to právem, protože po tomhle úžasným a těžko popsatelným zážitku stojícím na pomezí thrilleru a drama, byste těžko čekali další vývoj. Zvrat přišel, když na dvd přehrávači svítil čas 1:13:nějaký drobný. Od týhle chvíle se film změnil v tak neuvěřitelně kulervoucí béčko, že musim i já přestat psát uhlazeně a pořádně si pustit hubu na špacír. V ten zlomovej moment se na nás vyřítil Denzel-superzabiják, kterej Denzela-sympaťáka spolu s Denzelem-labilem poslal do věčnejch lovišť. A začala jedna z nejklišoidnějších jízd, který stříbrný plátno pamatuje - pomsta ve stylu prokousej se přes malý ryby až k tý hlavní. Nechyběly "nečekaný" zvraty, uřezaný části těla, ustřelený části těla, policajti, co se radši kliděj hlavnímu hrdinovi z cesty, ani jiný provary, který ale v zájmu nespoilerování nevyslepičím. Konec to pak, věrný celé druhé polovině, neskutečně zazdil, zabil, odrovnal a pohřbil (ne nutně v tomhle pořadí). Výsledný hodnocení je teda trochu nadsazený, ale protože byl Denzel takovej frajer a ta kamera tak špičková, nemůžu než takhle. PS: Melodie ve filmu mi místy připomínaly May it be (Howard Shore - OST LOtR) a Now we are free (Hans Zimmer - OST Gladiátor), obojí performed by Enya. Zvláštní náhoda. ()

Pirkaf

Akční / Krimi / Thriller / Drama filmy nejsou rozhodně mým oblíbeným žánrem a tento fim má pro mě jediný klad, a tím je Dakota Fanning. Ani různé režisérské vychytávky mě příliš nebraly a rozhodně bych ubral na délce. ()

Vyrida

Tak za mě téměř 5ti hvězdičkový film, kterému dokonalý dojem zkazily už jinými opěvované přemrštěné režisérské efektové hrátky. Neříkám, že by to byl až takový velký průšvih, ale všeho třeba s mírou. Co se týče scénáře, jasně obecně se žádné terno nekoná, ale líbí se mi, že všechny dějové osnovy i když jsou rozdílné, tak zabaví a nezklamou. Obvykle vždy čekám, že se něco časem posere, ať je to pomalý rozjezd, stereotypní akce či trapný konec. U Man on Fire však nic takového nehrozí. Závěr je navíc s podkresem přiložené hudby vůbec jeden z nejemocionálnější co jsem kdy ve filmu viděl. ()

Vojcl

Tomu říkám akční thriller!!! Drsné, napínavé, dokonalá atmosféra a přesvědčivý výkon Denzela Washingtona, který sice nepatří mezi mé oblíbence, ale tady si nedokážu představit nikoho kdo by to zahrál lépe.. ()

Freemind

Schizofrenní jako celá Scottova tvorba - napínavý děj rozmetaný na kusy kakofonií zvuků, záblesků a kmitů kamery do té míry, že se na to chvílemi nedalo koukat. Epileptici pozor, Scott je schopný dát brutální střih a mohutný úder i do záběru, ve kterém hrdina zvedá hrnek s čajem. Jinak scénář dobrý, herci dobří (Dakota dokonce výborná), pointa předvídatelná. Bylo to fajn, ale jsem rád, že je to za mnou a oči si můžou trochu odpočinout. ()

blackrain

Filmů o pomstě bylo natočeno mnoho. Tenhle je jeden z těch lepších variací na dané téma. Příběh rozhodně stojí za povšimnutí. Denzel Washington byl skvělý. Pořád věřil a doufal. Jako správný ochránce neváhal nasadit i svůj život. ()

SarumanKo

Parádny, takmer päťhviezdičkový zážitok! Nebyť toho, že príbeh je jedno ohromné klišé, ktoré som videl minimálne desaťkrát v inom filme, napálil by som mu absolútne hodnotenie. Tony Scott sa v Mužovi v ohni definitívne odtrhol z reťaze a to pri režisérovi akčných smrští už hodne znamená. Man on Fire je natočený fakt maniakálne - zostrihaný, skomponovaný a filtrami hýriaci do takej miery, že by zahanbil ktorýkoľvek videoklip. Tento štýl nemusí sadnúť každému, ale mne prišiel svieži a zaujímavý, k filmu navyše pasoval dokonale. Čo sa hereckého obsadenia týka, ide sa na istotu - len ťažko by ste našli väčšieho bad-assa než je Denzel a sekunduje mu kopa kvalitných hercov (vrátane maličkej Dakoty), takže im rozhodne budete veriť každú jednu emóciu. Ako som už spomínal, námet je značne neoriginálny, navyše v ňom prebleskujú hollywoodske neduhy ako pátos a mierna hra na city, ale spracovaním, nekompromisnou brutalitou a nápaditosťou si Muž v ohni dopomáha a vo výsledku vytvára skutočne pekelný krimi zážitok. (85%) ()

Pet

Po Enemy of the State a Spy Game do tretice Scott boduje! Washingtonovi drsne role sedi! Ve vizualnich detailech tezce prevalcovava reziser i kolegu od reklamy a specialistu na vizualni orgie, Michaela Baye. Uz se tesim na dalsi film, Tony! :) ()

Maq

Scottův vizuální "digitální" styl je moderní a efektní, i mně se líbí. To ostatní spíš chápu než že bych to vítal. Příběh a charaktery zůstávají na úrovni mírné debility, což je vypočítané na maximální kasovní výtěžnost. ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (viac)