Bývalý vládny agent John W. Creasy, ktorého prenasledujú výčitky svedomia a dávno už rezignoval na život, pomocou starého kamaráta Rayburna získava prácu v Mexico City, kde má robiť osobného strážcu deväťročnému dievčaťu. Lupita je dcérou miestneho automobilového magnáta Samuela Ramosa a jeho ženy, Američanky Lisy. V meste, ktoré je plné kšeftov, korupcie, škandálov a mafie, striehne nebezpečenstvo na každom kroku. Navyše v posledných dňoch z miestnych ulíc zmizlo niekoľko detí. Niet divu, že rodičia sa o dcéru boja, a preto si vybrali muža, na ktorého sa môžu spoľahnúť. Chladnokrvne uvažujúci Creasy si k malej Pite buduje veľmi osobný vzťah. V okamihu, keď ju unesú a jeho ťažko zrania, vyhlási neľútostnú vojnu všetkým, čo sú do únosu zapojení. (TV JOJ)

lesumir

Přícházím Denzelovi dost na chuť, protože dokáže zahrát od agenta přes doktora až po klidně prodavače nanuků a já mu to sežeru i s navijákem, má totiž nadhled. Film je to výbornej, Tony Scott prostě umí, ale často jsem si nahlas říkal, "brzdi, Tony, brzdi", zase tam s tou kamerou onanoval, až toho bylo fakt neskusně moc. ()

Gimp

Prvni polovina neco mezi Koljou a Osobnim strazcem. V druhe se to trochu rozjede, ale ne tolik aby vznikl poradny akcnak. Kde jsou prestrelky? Kde jsou cynicke hlasky? Nezachranuje to ani vyborna hudba v podani NIN pouzita v tech psychoscenach... ()

kinej

Přijde mi, že tento film nikam nepatří. Nejdříve se příběh rozjíždí jako klasické drama, aby se poté přiblížil akčnímu filmu, na úrovni Komanda. Ony vyzdvihované kamery mi až zas tak vynikající nepřijdou, je to zkrátka styl, který teď frčí. A ty nápisy? Scott se snaží moc a moc uchvátit. Hudba by se hodila někam jinam. Lisu Gerrard a hudbu skupiny Dead can Dance mám rád, ale přece jen se hodila více do Baraky. K hereckým výkonům nemám co dodat, ty byly vesměs výborné. Snad jenom postava Ch. Walkena byla téměř přebytečná. Scéna na v tanečním klubu, mi přijde dost a dost laciná. To že se killer prochází mezi pařícími lidmi jsem viděl už mnohokrát a originálněji použito. ()

Fiftis

Muž v ohni je zručne nakrútený akčný thriller od Tonyho Scotta. Nič viac však neponúkne. Filmov o pomste som videl tisíce. Toto je len jedna z variácií. Áno, zaujímavé prostredie. Áno, zaujímavá akcia. Ale to je trošku málo, navyše proti takej konkurencií. Celé to pripomína Komando sa Schwarzeneggerom a to je zlé. Nedivím sa, že plno známych hercov odmietlo hlavnú úlohu. Muž v ohni neponúka zhola nič, kvôli čomu by som sa k tomuto filmu vracal a rozhodne mi z filmu nič neuviazne v hlave na dlhé roky. ()

Shakers

Kvalita, ktorú formujú samé zvučné mená Scott, Washington, Helgeland. Denzelovi tato rola proste neskutočne sedí a Scott vie nie len pracovať s postavami, ale aj s príbehom, emóciami a akciou. Jeden s najlepších filmov od Tonnyho. 85% - 4* ()

lamps

Nebudu zastírat, že jsem od toho čekal trochu víc. První polovina je působivým pohledem na rostoucí přátelství mezi sklíčeným osobním strážcem a okouzlující mladou dívenkou, která se díky hereckým výkonům a Scottově přesné režii sleduje jedna radost. Ta druhá ve znamení Washingtonovy pomsty a likvidace únosců sice nepostrádá spád a surovost, ale na pohled je překvapivě studená jak psí čumák a trhavé pohyby kamery mi spíše lezly na nervy, než aby všechno zpestřily. To ale nic nemění na tom, že Tony Scott byl skvělý režisér, co by zvládl natočit efektně snad i honičku na invalidním vozíku, a ten jeho akční drajv a zkušenost je tady v každé scéně a především pak v samotném závěru hodně cítit. Muž v ohni mě vzhledem k recenzím nenadchnul, ale na druhou stranu ani na chvíli vyloženě nenudil. 3,5* ()

Pepinec

Filmy podobné tomuto jsou jedny z nejvhodnějších k zevrubnému pitvání logiky příběhu, psychologie postav, rukopisu režiséra, atd. Souhlasím. A po přečtení několika tříhvězdičkových komentářů musím dát některým názorům za pravdu. Patrně je možné, aby Muž v ohni nechal některé naprosto chladnými. Leč, za sebe píši; byl jsem unešen. A to především zpracováním. Co může některé rušit, ve mně vyvolávalo neuvěřitelně silné emoce. Na mysli mám samozřejmě osobitost Tonyho Scotta, kterážto je zkrátka jen a pouze otázkou vkusu. Mnozí z vás se pozastavují nad tím, že Denzel Washington se ze smutného medvěda v první polovině stane chladnokrevným zabijákem v polovině druhé bez zjevného důvodu. Šmankote, cožpak vy jste neviděli, co pro něj ta holčička znamenala? Vždyť i sám Christopher Walken to v jedné scéně popisoval. A krom toho, když použiji metaforické přirovnání; kousne-li mě v noci komár, také ho chci ráno zabít. Ani v životě nejsou všechny děje polopaticky vysvětlovány, zkrátka přicházejí a uskutečňují se. Denzel předvádí výkon, který bych se nebál přirovnat až k fenomenálnímu. Tomuto opálenému statnému jinochovi věřím všechno. Od výrazu ňoumy, přes ochlastu a rozněžněného adoptivního tátu, až po krvelačnou šelmu. Není to však film jen o jednom hereckém výkonu. Denzelovi zdatně sekundují další, v čele s roztomilou Dakotou Fanning a konečně také zase jednou kladným Christopherem Walkenem. A Mickey Rourke, nad kterým tu pár jedinců láme hůl? Vykašlete se na jméno, jeho postava a obličej zkrátka zapadají do mozaiky. Rada na závěr; nenechávejte tento snímek stranou, rozhodně stojí za shlédnutí. I v případě, že z něj nebudete stejně nadšení jako já. ()

Boogeyman

To fakt ne tohle. Kam to spěje ten akční film? Vždyť všechny akční a vyhrocené okamžiky jsou naprosto nekoukatelné. Ta smršť střihů, záběrů odevšaď, zpomalovaček, zastavovaček, filtrů prolínaček a já nevím čeho všeho ještě je odporná! Denzelův hrdina je děsnej klišák - drsnej ochlasta s traumatem a temnou minulostí, kterej si přes počáteční mrzoutství zamiluje malou holku, která je tak děsně milá a zvědavá. Jenže ta první polovina filmu, kde není žádná akce a pouze se buduje vztah mezi Denzelem a Dakotou je povedená, hlevně díky skvělé Dakotě. Přes všechen ten kýč se na ní dá dívat. Pak ale přijde únos a film je skoro až nesnesitelnej. Všeho moc škodí a přes ty střihový orgie není vůbec nic vidět a leze to na nervy. Hodně dobrý je to, že Denzel je při svý pomstě fakt nekompromisní a kosí je přesně jak slíbil! Konec včetně šokující pointy je vám jasněj už od půlky! Ty vole, tohle je zklamání jak sviň a co mám teď dělat s tim Dejavu a Dominem? Po tomhle už mi to fakt neláká! ()

Nin

Slibnej námět klasický pomsty, ve který se hezky brutálně vystřílí "nedotknutelné" zločince, je zpracován naprosto příšerně. Denzel sice drsňáky umí a je tu několik scén, které za to stojí, ale zbytek je něco strašného. Patos střídá ujišťovaní, jaký je John Creasy veliký drsňák, všichni se z něj můžou počurinkat, včetně policie, kde mu hrdinný nezkorumpovatelný policista samozřejmě dává veškerý prostor k tomu, aby pomstu dokonal. Dakota Fanning sice umí hrát hezky, ale její řekněme 10letá holčička se povětšinou chová a mluví jako 19letá slečna, až to není hezký a upřímně řečeno mi to přišlo až úchylný. K tomu sem tam naprosto idiotský kamerový "triky", který spočívají v tom, že se kamera začne sekavě třást a problikávat bílé oslepující světlo. To se Scottovi tak strašně líbí, že tím zabíjí epileptiky asi 20x za film. Akční scény taky stojí za prd a překvapivě je jich naprostý minimum - Víc než půlku filmu (což už je skoro délka kratšího "normálního" filmu) totiž vidíme nějakou tu seznamovačku, kde velký John drsňačí nad flaškou whisky a biblí a nakonec se teda nechá "sbalit" tou 19letou slečnou uvězněnou v těle dítěte. Hrozně vyhoněnej film. (3/10) ()

Madsbender

Špička produkcie Tonyho Scotta. Scott sa s kamerou a réžiou dokonale mazná, hýčka ju a predkladá nám béčkovú sto krát obohranú zápletku znova... a vôbec nie inak, to nie. Len drsnejšie, emotívnejšie, s impulzívnym Denzelom Washingtonom a zvyškom vynikajúceho castingu v beštiálnom thrilleri na plné obrátky. Yeah! ()

Indiana

V poslední době Tony jaksi změnil svůj styl, ale v tom horšim slova smyslu. Mně se z Muže v ohni, ačkoliv je to dobře natočeno, dělalo strašný horko a těch 150 pro mě bylo docela utrpenim. Ne že bych se přímo nudil, ale nevim, jestli bych to vydejchal podruhý. Jinak Denzel Washington zahrál fakt dobře a díky němu mě to bavilo o poznání více. ()

petaspur

Úplatní poldové z Mexické soudní policie kradou, zabíjejí a s matematickou přesností provádějí únosy dětí. Při posledním násilném přemístění malé holčičky však do svého promyšleného vzorce zapomněli dosadit jednu velkou černou proměnou - bodyguarda Creasyho. Množství nově vytvořených otvorů v Creasyho těle stačilo pouze k tomu, aby mu z něj odtekl přebytečný alkohol a jeho po letech najednou střízlivý mozek si konečně uvědomil, že je potřeba zabít pár parchantů. V takové chvíli může policie okamžitě začít s novou náborovou kampaní, protože nikoli malé množství policistů již nebude moci řádně vykonávat svou oddanou službu pro blaho společnosti. ()

Deimos

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 3/10 Hudba 7/10 Efekty 2/10/// +jednoznačně Dakota Fanning, hudba, vztah hlavní dvojice -barevný filtr, kamerové hrátky, grafika, nepříjemný stříh, slabé emoce/// Tak zde jsem si sliboval opravdu hodně. Oba hlavní herce mám rád, ale bohužel je to po Hře na schovávanou další Dakotin film, který mě zklamal. Film je rozdělen na 2 poloviny. V jedné pronikáte do vztahu hlavní dvojice a oba si je zamilujete, jejich vztah jim přejete, v druhé má nastat konečně ten slibovaný mazec. Ovšem zde jsem měl jinou představu o ději. Druhá polovina se skutečně tváří jako velký masakr, ale žádná scéna (až na tu poslední kdy se oba shledají) mě nejak nedostala, ani neodrovnala. Prostě slabota, která se tváří spíše jako deketivní objasňování případu, než jako čistokrevný krvák. Do toho po celou dobu příšerná vizuální stránka (snad pokus o originalitu, ale horší jsem neviděl) a k tomu zoufalý děj dělají z tohoto filmu podprůměrnou podívanou a výsledek zůstává daleko za očekáváním./// Celkem 45%/// ()

Aky

Dobře napsaný scénář a výborný Denzel Washington, to jsou hlavní tahouni celého filmu. Dobrá kamera, spolehlivá režie... a všechno už někdy někde nějak bylo. ()

Disk

První hodina filmu je natahovaná a film je na poměrně řídkou zápletku zbytečně dlouhý. Jinak Tony odvedl svoje standartní řemeslo a Denzel byl výborný. A velké plus za Lisu Gerrard. ()

Ruut

Tentokrát ne. Zase ten samý styl točení jako vždy a slabý příběh. Jo jo je to cool natočeno a řemeslně perfektní, ale Denzel jen zpomaleně civí do prázdna a Dakota je vyloženě otravná. ()

S.Quentin QUALE

Tento film s DW mám možná úplně nejradši. Nebožtík Tony Scott se zde prezentuje vyspělou a reálnou akčně-thrillerovou filmařinou, ve které se zaměřuje na problematiku Mexika, přesněji řečeno na únosy dětí pracháčů a následné vydíráni. DW hraje bývalého vojáka-bezpečáka-ochlastu, který vezme na doporučení práci osobního ochránce malé holky z prachaté rodiny. Při jejím únosu dostane pěkně přes p*ču, což rozpoutá dost drsnou, mexikán stájl revenge jízdu. Čekal jsem průměr, dostal jsem naloženo. Film pro chlapy, kterej není tupej, má kvalitu a hlavně koule. Inspirance například zde zjevná, avšak nevyřčená. Doporučuju! ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (viac)