Bývalý vládny agent John W. Creasy, ktorého prenasledujú výčitky svedomia a dávno už rezignoval na život, pomocou starého kamaráta Rayburna získava prácu v Mexico City, kde má robiť osobného strážcu deväťročnému dievčaťu. Lupita je dcérou miestneho automobilového magnáta Samuela Ramosa a jeho ženy, Američanky Lisy. V meste, ktoré je plné kšeftov, korupcie, škandálov a mafie, striehne nebezpečenstvo na každom kroku. Navyše v posledných dňoch z miestnych ulíc zmizlo niekoľko detí. Niet divu, že rodičia sa o dcéru boja, a preto si vybrali muža, na ktorého sa môžu spoľahnúť. Chladnokrvne uvažujúci Creasy si k malej Pite buduje veľmi osobný vzťah. V okamihu, keď ju unesú a jeho ťažko zrania, vyhlási neľútostnú vojnu všetkým, čo sú do únosu zapojení. (TV JOJ)

pold

Uvěřit DW-ovi ožralého a zfetovaného pilota mi šlo. Uvěřit mu ožralého zabijáka, který si to rozdá s půlkou mexické mafie, je o trochu těžší. Ale i tak je to zábavný odpočinkový film, který odsýpá. Ze čtyři - a jednu dolu za Walkena (...tenhle chlap se svým uplakaným slaboškým výrazem mi nevadil snad jen v roli loosera v Catch me if you can, jinak se dokáže dokonale nehodit snad všude). ()

Franki69

Velmi syrový revenge trihller se zamračeným Denzelem z Mexico City…a s vycukanou kamerou pod režií Tonyho Scotta. Ten vizuál ale tak nějak zkousněte, místy epileptický střih a naprosto chaotické barevné filtry prostě buď snesete, nebo ne. Ale pokud jste někdy koukali na kriminálku Miami nebo Top Gear, tak to dáte. Denzel a hlavní dětská herečka Dakota Fanning utáhnou i tu nadstandardně dlouhou stopáž, aniž byste si říkali, proč se to tak vleče. Jo, je to delší, ale ne bezdůvodně. Ani nevím, jestli se někdy podívám ještě jednou, ale rozhodně nelituju, že jsem tenhle film viděl. Zkuste sami, doporučuju a zdejší červenej boxík nelže. Dávám 80%. ()

Skylwalker42

Dětsky krásná Dakota - talent hned na začátku, správně drsný Denzel a výborná režie Tonyho Scotta, který tento typ žánru zvládá na jedničku. Musím pochválit konec snímku. ()

Kozlowski8

Denzel Washington se mstí únoscům dcerky mexického podnikatele, které dělal bodyguarda... Po stránce herecké jsem se u tohoto filmu tetelil blahem. Vedle zmíněného Denzela Washingtona - charismatického sympaťáka, který mne nikdy nezklame, jsem si užíval naprosto úžasnou, desetiletou Dakotu Fanning. Horší je to se scénářem a ještě víc mne štvala forma a vizuální exhibicionismus Tonyho Scotta, který mi rušil požitek z filmu, protože ho bylo příliš. Palec nahoru, ale s výhradami. 65 %. ()

Ace.A.T.L.

Nebylo to vůbec špatný, ale tak nějak to bylo jakoby přiškrcený. Denzel zvládá víc. Ale tím neříkám, že bych se nebavil, to vůbec. Už jen účast Denzela, je zárukou fajn podívaný. Jen tam to ALE musím holt dát a proto to je na slabý 4*. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

PTuranyi

Vydarený thriller o vyhorenom týpkovi čo sa nechá naverbovať ako ochranka rodičmi malého dievčatka, aby ho chránil pred únosom. To sa nepodarí a malú Pitu, ktorá mu dala chuť žiť, unesú a jeho vážne postrelia. Creasy sa dá za pár dní dohromady a vydá sa na križiacku výpravu. Celkový dojem je veľmi dobrý, časti filmu sú spojené zvláštnymi klipovými prestrihmi, ktoré by sa skôr hodili k nadrogovaným stavom. Škoda, že Danzel nevyzerá na tú úlohu dosť tvrdý. Keď stretáva všetkých tých vrahov a dílerov, vyzerá skôr ako učiteľ základnej školy. Napriek tomu to nekazí zábavu. Napríklad vypálenie techno klubu za všeobecného jasotu návštevníkov je super. Nakoniec sa prestrieľa až k šéfovi, aby nakoniec vymenil svoj život za Pitin. V závere sa dozvieme, že film bol inšpirovaný skutočnými udalosťami. ()

PanPyzamo

Za mě dost pecka. Hned ze začátku si mě to chytlo svými střihy a barvami. Takový dobrý filtr řekl bych. Hodilo se mi to sem. To se mi hodně líbilo. První půlka filmu taková příběhová a spíše se buduje vztah, ale od druhé půlky jsem se dočkal i akce, kterou jsem si užil a pak byl co nevidět konec a já byl spokojen. Líbilo se mi, jak to nakonec skončilo a celkově podle mě skvělý akční film, ale to teda až od druhé půlky filmu. Ze začátku žádný bum bum moc není, ale nevadilo mi to. Postupně to budovalo a od určitého momentu to bylo podle mě fakt dobré a napínavé. Pro fandy krimi podle mě paráda. Za mě skvělý film. Jo a soundtrack místy taky nebyl vůbec špatný. 8,5/10 ()

StaBa

Pět hvězdiček nejen za příběh, ale hlavně za skvělou kameru, střih a hudbu. Film se hezky pomalu rozjíždí a nádherně graduje. Denzel se pro tuto roli hodí. ()

Kundil

Velmi zajímavý film, ve kterém se věci začnou hýbat až cca po půlce snímku. Po únosu Pity čekáte na titulky ale kdepak, film se teprve pořádně rozjede a velmi „pěkné“ jsou scény s vyzvídáním informací s Pitinými únosci a jejich spolupracovníky. Na druhou stranu byly možná až trochu moc přehnané scény, kde se objevila imaginární Pita. Vždy, když se ve filmu Pita takto objevila, navodilo to ve mě pocit lítosti a úzkosti ale tyto scény bych klidně i oželel. Místo toho bych uvítal, kdyby se ve filmu ponechali vystřižené scény, jako byl sex pitiných rodičů a také, kdyby film končil jako druhý možný konec, který je v bonusech na DVD a který jsem i tak trochu očekával, když si Denzel nasedal do auta únosců. ()

shinlove

Pomstichtivý Denzel a jako vždy vynikající Dakota...Skvělá režie méně slavnějšího bratra mi dopřála nevšední zážitek, kterému jen chloupek chyběl k tomu, abych dal pět, ale ta druhá polovina byla opravdu více utahaná než ta první a to dost výrazně...proto 4* ()

Sumy

Snímek,který mi sedl až na podruhé.To však nic nemění na tom,jak moc kvalítní film to pro mě je.Tony Scott opět nezklamal a připravil pro nas vizuálně velice chutné představení.Tipu: Chlap stahuje okýnko u auta a spotřebuje na to 30 střihů.Nic proti,mně osobně to nevadí a někomu se to i líbí.Můj názor k tomu to filmu snad nejlépe vyjádril golfista.Nerad bych opakoval jeho slova,ale čekal jsem víc a i přes mé sklamání to nebylo vůbec špatný. ()

parabella

no tomuto filmu musím dať len tri hviezdičky. nezaujal ma až tak veľmi ani čo sa týka réžie ani scenára.... no proste niečo tomu chýbalo ()

Arren

U tohoto filmu mi nevadí mi hi-tech kamera. Nevadí mi klasicky se odvíjející příběh. Nevadí mi standartní klišé v závěru. Tento komentář tedy není v tom davu neustále se opakujícíh "odborných" výtek. Proč tomu tak je? Proč si prostě nepřečtu příspěvek nějakého z uznávaných hodnotitelů, nezměním pár slov a nezahraju si na kritika první kategorie? Protože se na filmy dívám jako divák. Man on Fire je po dlouhé době zase jeden ze snímků, o kterých stojí za to mluvit. Když budu pitvat do stupidních důsledků, je konec stejný jako v Armagedonu. Ale zde je to jiné. Chybí tu ta stupidní dramatičnost. V tomto, díky úžasné práci hudby, dosti lyrickém snímku Denzel opět dokázal, jak velkým hercem je. Pokud se jako diváci dokážete vykašlat na technické zpracování filmu a chcete si užít dojemnou akci, ve které není nouze o efektní napětí, vřele doporučuji. Rozhodně nebudete zklamáni. ()

Gabriel_*

Tony Scott je mistr. Pomsta nejlépe chutná za studena A přesně tímhle pravidlem se řídí. Film plyne pomalu, nikam nespěchá, tempu příběhu přispůsobuje i svůj klipový styl kamery. A tím vším kráčí Denzel Washington, jako skála. Odpuštění je mezi nimi a bohem. Moje práce je sjednat jim schůzku. ()

pavont

Treba povedat ze od Toniho som cakal akcnu jazdu a vysledok bol no neviem. Byvaly vojak sa stava osobnym strazcom aj ked o to vobec nestoji. Mala dcera domacich ho hned miluje a pre istotu po nom pomenuje hned svoju hracku. Prerod zleho uja na chapaveho poradcu pri plavani sa udeje bleskovo bez toho aby si to clovek vsimol. Az sa cloveku nechce verit ze je to vazne Scott. Nastastie drama pride v podobe unosu, ktori je dopredu jasny. Potom sa konecne Tony rozbehne a atmosfera naberie grady. Koniec jen taky ako vsetci ocakavaju. Je to nadpriemer ale prejavuje sa tu Tonyho neschopnost rozpravat zivotne pribehy. Inak som bol spokojny. ()

Naranyan

Leon number two ? Možná, tak jako tak jde o prvotřídní akci která zatraceně baví a nedá vám vydechnout ani na vteřinu. Dokonce i samotný úvod není ubíjející, na což si poslední dobou u filmů obecně zvykám. Danzel i Dakota podávají kvalitní herecké výkony (ostatně jak je u nich běžné a tedy i očekávané), zbytek zdatně sekunduje. Muž v ohni je typickým příkladem filmu s námětem, ze kterého se IMHO nedalo vytřískat o moc více, zkráta vytěženo bylo co mohlo a výsledek je rozhodně k pošušňání. Máte-li rádi akčňáky, rozhodně vemte Muže v ohni do ruky, protože takhle dobrých mnoho není. ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (viac)