Bývalý vládny agent John W. Creasy, ktorého prenasledujú výčitky svedomia a dávno už rezignoval na život, pomocou starého kamaráta Rayburna získava prácu v Mexico City, kde má robiť osobného strážcu deväťročnému dievčaťu. Lupita je dcérou miestneho automobilového magnáta Samuela Ramosa a jeho ženy, Američanky Lisy. V meste, ktoré je plné kšeftov, korupcie, škandálov a mafie, striehne nebezpečenstvo na každom kroku. Navyše v posledných dňoch z miestnych ulíc zmizlo niekoľko detí. Niet divu, že rodičia sa o dcéru boja, a preto si vybrali muža, na ktorého sa môžu spoľahnúť. Chladnokrvne uvažujúci Creasy si k malej Pite buduje veľmi osobný vzťah. V okamihu, keď ju unesú a jeho ťažko zrania, vyhlási neľútostnú vojnu všetkým, čo sú do únosu zapojení. (TV JOJ)

murkl

Skvělý Denzel tu opanuje každou scénu. Sekunduje mu neméně zdatná malá herečka, která ve špatných rukách se mohla stát otravnou přítěží. To se naštěstí nestalo a když ji unesou gangsteři jsem byl na 100% na straně Denzela. Škoda, že Christopher Walken tu nebyl víc využit. Byl by to jenom lepší film. Zběsilý střih je největší předností a též největší slabinou filmu. Měl jsem pocit, že nemůžu odtrhnout oči od obrazovky aby mi nic neuniklo a občas si člověk řekne: "Proč Tony? Máš tam 50 kamer. To tam nebyl nikde lepší záběr?" Konec mě dost překvapil. Čekal jsem závěrečný střet jako souboj 1 vs 1 mezi Denzelem a Hlasem a tenhle filmový konec je mnohem lepší, protože jsem si na pár vteřin myslel, že si Denzel narval C4 do svého zadku a zabije tím sebe a všechny padouchy v okolí. ()

JosefTomas

Popravdě řečeno, nebyl jsem nikdy velký příznivce Tonyho Scotta a jeho stylu, ze kterého mě akorát boleli oči, ale světe div se, asi jsem se změnil a jeho styl mi začal vyhovovat. Navíc to k tomuto filmu i sedí, takže nemám námitek. Postavy skvěle napsané i zahrané a pro mě neskutečný filmový zážitek. ()

Vämpiriüs

Slušný filmový snímek, který umí překvapit a udržet si diváka až do úplného konce plného zvratů. Hodnocení sráží místy nelogické jednání postav. ()

shade000

Uff, nevedel som, že Equalizer má svojho predchodcu, no aj Johna zahral Denzel Washington bravúrne. Tony Scott vždy patril k mojim obľúbeným režisérom a teším sa, že si počkal na správnu chvíľu a nenatočil tento film v 80. rokoch, ako to pôvodne plánoval. Myslím, že spravil veľmi dobre a že "dozrel" na niečo takéto. Film som začal prvý krát vnímať až keď som počúval nejaký mixtape od skvelého Harryho Gregsona-Williamsa so skladbou The End, ktorá je zrovna z tohoto filmu. Navyše som veľmi veľmi rád, že sa Lisa Gerrard rozhodla vložiť svoj božský hlas aj do tohto soundtracku, keď som začul skladby prvý krát, bolo mi jasná inšpirácia filmom Gladiator. Ďakujem a tlieskam... ()

Tominni

Tak Creasyho bych naštvat nechtěl. Přestože sebou nosí bibli (a také alkohol), vezme práci hlídače holčičky, aby ji někdo neunesl. Přestože se k ní nechce upnout, tak nastane opak. Po samotném únosu pak Creasy jde za nalezením Pity bez slitování, některé výslechy opravdu bolí......Zaslouženě 4*. ()

seba

Začnu tím jediným co mi vadilo - a to opakované nerní střihy, podle mš zbytečné. Jinak nechybí nic. Začátek je sice pomalejší, ale můžete si zamilovat holčičku (nezprudí vás jako děti v reklamě, ale opravdu dojme přirozeností = mám děti rád) a pokusit se pochopit Cresyho Denzela Washingtona. Druhá půlka je opravdu jízda. Správně slizcí mexičtí padouši, kteří si zaslouží co dostanou, jelikož to jsou "profesionálové". Prostě po Kill Billovi pomsta roku. ()

pOne

Nadupaný akční thriller plný skvělé kamery a perfektního střihu. Připočtu-li dobrý herecký výkon Denzela Washingtona a jekot "Creaaasyyyy!" představitelky dětské role, tak v mých očích patří tento film k tomu lepšímu ve svém oboru. ()

ric

Trochu škoda, že střih přeplácali těmi deformačními efekty v tak vysokém množství - zavání to popcornovkou více, než je to je. Jinak je kamera absolutně suprovní, herci se taky neflákají. K tomuto snímku se hodí komentář "vtáhne vás do děje" víc, něž k nějakému jinému. ()

Norton.

Dokonalí příběh,brilantní výkon Denzela Washingtona a šikovná Dakota Fanning v jednom z njelepších akčních dramatů.Fakt super film . 5 ***** ()

Efreeti

Mě už se z toho amerického pohledu na svět občas zvedá žaludek...tenhle film mě pouze utvrdil v tom, Američané považují sami sebe za spasilete světa. ()

Peters18

Slusnej film.Skvely herci.Strasnej reziser.Styl Tonnyho Scotta mi teda vubec nesedi a s tim hereckym obsazenim a nametem mel natocit naprosto narezovej film , ale svym stylem tento film spis srazil nez vylepsil.Na nalehani meho bratra 4*, ale spis jen 3,5* ()

lmc

Výtečná forma, škoda jen plitkého obsahu po rozjezdu. Přesto výtečný snímek který mi vynutil pár slz v oku. Po dlouhé době film, který mě opravdu zaujal. Rozhodně doporučuji ()

Bilky

Až príliš šablonivitý dej, s nevyrovnanými polovicami,kde druhá časť je zbytočne prepchatá akciou, bohužial na úkor psychologickej roviny. Nad priemer to ťahaju veľmi dobré herecké výkony a nielen hlavných postáv... Škoda že ani tu sa scénar nevyhol klasickým chybám logiky ale čo by sme mohli chcieť v tomto žánri, fšak? Medzi 3-4*,ale za unavujúce reklamné blikačky a zbytočné prestrihy na detail sa prikláňam k nižšiemu hodnoteniu. UPDATE: Videl som druhýkrát a nejaké to percentíčko pridávam za stále dobrú a udržatelnú atmosféru a že film ma dokázal zaujať aj na ďalšie pozretie, takze preklapam misky z 3 na 4* ()

Martass21

Všechno už bylo rečeno předtím. Já jen dodávám: Doufám, že z Dakoty Fanning nevyroste další Macaulay Culkin. PS: *trochu spoiler asi* Odsuzované filtry a klipovost se mi líbí, akorát mi bylo hned jasný*** (kdo viděl pochopí), což mi kazilo radost z druhý půlky. ()

Filipes

Dámy a pánové chtěl bych vám představit nejlepší akční film co jsem kdy viděl. Po všech těch Schwarzeneggerech a Stallonech jsem viděl Man on Fire. Moje dojmy? Jsem unešen. Kamera byla opravdu vynikající miluju Scottův vizuální styl spojení šesti scén v jednu a podobné úlety dávaly filmu opravdu hodně. Úžasný výkon Denzela Washingtona a Dakoty Fanning. Film, který si na nic nehraje a ukazuje věci takové jaké jsou. Konec je naprosto úžasný, film se táhne ve skvělém tempu a má všechno co má správný akční film mít včetně scénáře a výborné hudby. Mohl bych jeho klady psát do nekonečna a proto se řadí mezi naprostou špičku mých oblíbených filmů. ()

Ondar

Neumím si to vysvětlit, ale tenhle film ve mě zanechal hodně silný pocit. A za hutný naturalismus, vypilovaný výslechem v autě dávám 5 hvězdiček. ()

Anitta

Jsem nadšená. Dvě naprosto odlišné poloviny filmu a obě dvě se mě líbily. První asi víc-taková krásná citová věc, Dakota je skvělá, skutečně mě to donutilo fandit jejich vztahu. A druhou jsem si taky užila, ráda sleduju hlavní hrdiny pachtící po pomstě. Hudba, kamera, střih všecko na velmi dobré úrovni. ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (viac)