Bývalý vládny agent John W. Creasy, ktorého prenasledujú výčitky svedomia a dávno už rezignoval na život, pomocou starého kamaráta Rayburna získava prácu v Mexico City, kde má robiť osobného strážcu deväťročnému dievčaťu. Lupita je dcérou miestneho automobilového magnáta Samuela Ramosa a jeho ženy, Američanky Lisy. V meste, ktoré je plné kšeftov, korupcie, škandálov a mafie, striehne nebezpečenstvo na každom kroku. Navyše v posledných dňoch z miestnych ulíc zmizlo niekoľko detí. Niet divu, že rodičia sa o dcéru boja, a preto si vybrali muža, na ktorého sa môžu spoľahnúť. Chladnokrvne uvažujúci Creasy si k malej Pite buduje veľmi osobný vzťah. V okamihu, keď ju unesú a jeho ťažko zrania, vyhlási neľútostnú vojnu všetkým, čo sú do únosu zapojení. (TV JOJ)

fojty

Po dlouhé době film ve kterém byly neuvěřitelné hlášky.Př. "Pomsta je pokrm který se podává za studena" nebo "Slyšeli jsme v kostele že se má odpouštět! Odpouští jenom Bůh! Já jim zařídím setkání s ním!" Herecký výkon Dakoty dokazuje že se řadí mezi nejlepší dětské herce! ()

svobik

Muž v ohni je dokonalou ukázkou Scottových schopností, když v úvodu dokáže díky kamerovým finesám navodit atmosféru neznáma a pocit nejistoty. Jakmile se však s ústřední událostí začnou zjevovat klasická klišé, ztrácí Tony okamžitě těžce vydobitý kredit a padá do vod průměru. Už jen ty násilně šroubované hlášky o pravdě a kulce si scenárista tahá z prstu, aby je pak za každou cenu mohl propašovat do zlomových momentů, výsledný efekt se však nedostavuje. Konec je vyloženě na pěst, zamrzí to o to víc, že se Muž v ohni zpočátku jeví dost odlišně od konkurence, nakonec je však jen dalším (poněkud rozmáchlejším), stokrát viděným revenge-flickem a zároveň důkazem, že Tony na nic alespoň trochu originálního nemá. Na druhou stranu, bavit pořád dokáže. ()

D28

Film, po ktorom vás tak trošku bolia prsty a uši, nuž a trošku aj oči z "blikavých" záberov.Ani do Mexika vás to už ťahať nebude.Veľmi sugestívny príbeh o sprostredkovaní cesty zločincom i skorumpovaným k bohu, ktorý im /možno/ odpustí.Herci, hudba a navodenie pocitu bezmocnosti bezchybné. ()

mirec88

Mám rád nepriehľadnuteľný rukopis Tonyho Scotta, ktorý si s obľubou dáva do svojich filmov. Vždy mi to zdramatizuje situáciu, ktorá sa práve odohráva. V Mužovi z ohňa to ale bolo urobené geniálne. A celý film bol výborný. Nebol to len obyčajný príbeh o pomste, ale aj o sile jednotlivca voči spoločnosti (Bratstvu). Aspoň ja som to v tom videl. Páčil sa mi prerod zo "surovca" vďaka malému dievčatku v človeka, ktorý má city. A tieto city ho privedú... až k zabíjaniu. Rozporuplné rozhodnutia, ktoré Denzel robí boli síce na mňa príliš silné a nepríjemné, ale záver bol taký smutný, že som plakal ako už dlho nie. Výborný dramatický akčný thriller, ktorý sa mi zapísal do srdca. ()

J-o-k-e-r

Man on fire je určitě výborný film se silným příběhem. D. Washington v další parádní roli., kde mu tentokrát sekunduje mladinká D. Fanning (taktéž výborná). Únosy dětí jsou svinstvo, v Mexicu se s tím lidé potýkají dokonce velmi často, a proto si pro děti najímají osobní strážce. Bohužel i přes snahu chránit, se únos přece jen povede...horší je, když bodyguard je bývalý voják a chystá se na krvavou pomstu....T. Scott mě vcelku nikdy radikálně nezklamal, nezklamal mě ani tady, ovšem přidávám se zde k těm, kteří vytkli režisérovi střihové záběry připomínající hudební videoklipy. Celkově ale skvělý film! ()

Kosmik 1

No páni! To teda bylo přímo mistrovské představení, které se jen tak nevidí. Námět mě zaujal hned od začátku a Denzel Washington svou roli zahrál naprosto famózně. Film je sice pekelně dlouhý, ale nenudil jsem se ani vteřinu. Odplata je mocná věc, hlavně když ji vykonává Denzel. Místy by mohl i Arnie maličko závidět. Arsenál, který Denzel občas použije, je opravdu špičkový. Scéna, kdy vystřelí raketu z okna je nezapomenutelná. Jakožto i některé z jeho mučících praktik. Nakonec přijde obrovské finále, trošku i dojemné s nečekaným koncem. Tenhle film jsem si dokonale užil, některé scény si i pouštěl znova. Radha Mitchell ve filmu taky potěší. Nejde jinak a dávám 90% ()

Jaro.Krafcik

Na hodnotenie s číslom 7.600 som si vyberal aj medzi Training day, nakoniec to ale dostal muž v ohňi. Tiež s Danzelom Washingtonom. Solídny akčný thriller s parádnou mexickou lokalitou a zaujímavým strihom. Je tu menej akčných scénok ale to nevadí. Príbeh ma zaujal a film bavil. Len bol trochu pridlhý. Ale inak paráda a jeden z jeho najlepších filmov. Samozrejme nie najlepší ale patrí k tým lepším. 4* ()

Danikaa

Hviezdne obsadenie, hudba, prvá polovica filmu, všetko dobré. Stále však čakáte s mravčenim v bruchu, kedy to vypukne. A veruže vypukne poriadne drsný a krvavý masaker. 140 minút bolo zbytočne veľa. A sústavné preblikávanie obrazu, ktoré sa u niektorých jedincov asi pokúšalo vyvolať epileptický záchvat mi prekážalo. No, ale napätie až do konca a Denzel Washington, 4*. ()

m.a.t.o.

„Zbláznili ste sa? Ten chlap má väčšiu ochranku ako náš prezident.“ – „Zíde sa mu.“ Tony Scott si asi pomýlil natáčanie filmu s natáčaním videoklipu. Akcia slabota, budovanie napätia prakticky žiadne, Denzel, vzhľadom k tomu, aký to mal byť na papieri bad-ass mi pripadal, že ide na pol plynu. Jedine malá Dakota ma potešila, už vtedy bolo vidieť, že niečo z nej raz bude. 50 %  ()

Nepi

Film mapuje současnou situaci v Mexiku,kde je každou hodinu uneseno dítě kvůli výkupnému.Film o odvaze,lásce a nové náplni života natočil Tony Scott...Film má skvělý spád a akční scény jsou dost kruté (např. řezání prstů a uší)...skvělá práce střihu...Obrazy jsou nádherně střídány,že ukazují a navozují pravou situaci,která místy i zamrazí... ()

manonfire

Výtečné skloubení kasovního snímku s až umělecky laděnými scénami.:(Creasy v bazénu, Creasyho upustění medailonu) Samotná hudba je dalším geniálním článkem zapadajícím do celku. Přestože si uvědomuji, že téma, kdy hrdina chrání či se mstí za malou slabou bytůstku, je samo o sobě podbízivé, tak zde je vše odpuštěno, protože ostatní kvality filmu vidím jako žánrově nedostižné. Best revenge movie ever.100% ()

pugs

"Né... né... né... né... né." - "Neznáte ani jednoho z těch mužů?" - "Ne, sem kvůli tomu podozřivej?" - "Né." Tony Scott. MILUJEM ŤA! Tá kamera, preboha tá kamera. Ja nemám slov! Dokáže vlastne niekto takto narábať s kamerou aby to bolo po vizuálnej stránke G-E-N-I-Á-L-N-E? Som naozaj nadšený. Wau. Naozaj zaslúžené prekvapivé Wau. Celú dobu sa mi dostával slušný príbeh založený (prekvapivo) na skutočnej udalosti. O Denzela som doteraz nebral ako moc dobrého herca, ale tu sa predviedol na jeden z jeho vrcholov. Jediné, čo mohol tento film skaziť je plagát, lebo "drsný jako peklo!" sa mi teda nezdal. Je to vynikajúca akčná dráma z prostredia brutálnych únosov. Naozaj výborný film. 9/10. A Dakota bola v jej veku stejnak talentovaná ako Natalie Portman. ()

Lenulinka

Nic nového pod sluncem, tohle téma se bude zpracovávat pořád dokola. Ale Denzel a Dakota jsou takové dva protiklady a tak skvělí herci, kterým fandíte hned od začátku. A čím bližší si nakonec jsou, tím více potom obrečíte jejich odloučení. ()

Linkyc

Výborný Denzel, k sežrání roztomilá a zvídavá Dakota Fanning, působivá až mrazivá hudba s doprovodem Lisy Gerrald, zajímavá kamera a efekty dávají dohromady 5hvězdičkovou akční podívanou. ()

BuryGol

Dlouho mi tenhle snímek chyběl ve sbírce. Denzel Washington jako bodyguard chrání malou holčinu mexickýho pracháče. Pochopitelně jí unesou, Creasy je postřelenej, předání peněz se zvrtne, a Denzel AKA Creasy se chce mstít. Jakožto bejvalej žoldák tak učiní se vší parádou. První půlka je taková seznamovací pohodovka, druhá je nehorázná řežba a tlak na psychiku. Herecký výkony byly výborný, musim vyzvednout výkon Dakoty Fanning. Málokterá holčina by to zahrála aspoň napůl jako ona. Naopak Mickey Rourke dostal strašně málo prostoru. Konec je překvapivej jako prase, protože nic není jak se na první pohled zdá. Parádní film. ()

Jello Biafra

Prijemne staromilský akčňák o únose malého dievčaťa, ktoré sa vydá zachrániť bodyguard v podaní Denzela Washingtona. Tony Scott po prvýraz vo filme uplatňuje zbesilý videoklipový strih, pri ktorom máte pocit že ste si dali nejakú tvrdú drogu. To však nie je na škodu. V prvej polovici sledujeme ako sa John Creasy (Washington) spriateľuje so svojou chránenkyňou, v druhej sledujeme jeho cestu za pomstou a jedno nečakané odhalenie. Film vás zaujme aj unikátným štýlom Creasyho pomsty (rezanie prstov gangstra, mikrobombu nacpe záporákovi rovno do riti!!!) a hlavne aj precíznými hereckými výkonmi Denzela Washingtona a Christophera Walkena. ()

Pecival

Král střuhu, spomalovaček a flashbacků - epilektivův ráj. Šilená scottova režie, která se neda zaměnit - mně osobně moc nevoní, ale to není hlavní problém. Stopáž je hodně napálená, hlavně první půle je taková unylá, Washingtona mám sice rád, ale stejně jsem se docela nudil. Druhá akčnější je sice lepší, ale už jsem asi byl zlomenej z tý první:) Dobrý je že se tam Washington s ničím nepáře a ksindl likviduje svědomitě, ale zase ty neustálé flashbacky na malou Dakotu, ty mně pily krev. Celkově jsem čekal trochu kratší kecy na začátku a mocnější mord na konci. ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (viac)